صفحه 57 از 110 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط sinsin1983 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    دوستان من هفته پيش با بند ٢١٤ از سفارت ديى ريجكت شدم و مجددا از آنكارا اقدام كردم و امروز مصاحبه داشتم كه متاسفانه با همين بند ريجكت شدم مجددا.
    فقط بعد از انگشت نگارى كه برگه كانفرميشن رو داده بودن روش نوشته بودن ١-٢٢٦ نميدونم اين معنى خاصى داره يا نه ممنون ميشم كمك كنيد
    خیلی متاسفم.

نوشته بودن
    ١-٢٢٦ ؟! کجا نوشته بودن؟
    نیشه بیشتر توضیح بدید لطفا ؟
    ... Threatened by shadows at night

برگه كانفرميشن و ريز نمرات و مدارك ديگه رو گذاشته بودن لاى پاسپورت و يه كش دورش. روى كانفرميشن نوشته بودن اينو

دوستان من یکبار تو آنکارا رد شدم. حدود یک ماه پیش. حالا می خوام برم ارمنستان برای مصاحبه.
    من می خوام یه مقدار رزومه ام رو تغییر بدم. سوال من اینه که آفیسر ارمنستان می دونه که آفیسر آنکارا برای چی من رو رد کرده؟ یعنی مثلا آفیسر آنکارا توی سیستم توضیح داده باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsancomputer نمایش پست ها
    دوستان من یکبار تو آنکارا رد شدم. حدود یک ماه پیش. حالا می خوام برم ارمنستان برای مصاحبه.
    من می خوام یه مقدار رزومه ام رو تغییر بدم. سوال من اینه که آفیسر ارمنستان می دونه که آفیسر آنکارا برای چی من رو رد کرده؟ یعنی مثلا آفیسر آنکارا توی سیستم توضیح داده باشه؟
    معمولن هر آفیسری که مصاحبه میکنه کامنتی از نظرش در مورد پرونده مینویسه که آفیسر بعدی هم بهش دست رسی خواهد داشت. ولی کسی نمیتونه بگه این کامنت برای هر پرونده در چه حدیه. حتی ممکنه چیزی ننویسن ولی معمولن مینویسن. فقط خودتون میدونید که چقدر در حین مصاحبه اون آفیسر روی رزومه ای که دستش دادید زوم کرده. مثلن خود من تو مصاحبه ی اولم کاملن مطمئن بودم آفیسر به رزومم دقت نکرد. چون ایرادی که تو مدارک دانشگاه دید باعث شد دیگه سراغ اون رزومه نره و سریع تصمصمش رو بگیره. و از این بابت اصلن نگران نبودم.
    در ضمن به فرم DS-160که قبلن باهاش مصاحبه رفتید هم دسترسی داره.

Junior Member

سلام به همگی...
    من اینطور که شنیدم تو مصاحبه به فامیل نزدیک تو امریکا گیر میدن...می خواستم بدونم من که دو تا از دایی هام اونجان ممکنه مشکلی برام پیش بیاد؟ اگه آره باید چیکار کنم برا توجیهش؟؟؟

Unhappy پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    معمولن هر آفیسری که مصاحبه میکنه کامنتی از نظرش در مورد پرونده مینویسه که آفیسر بعدی هم بهش دست رسی خواهد داشت. ولی کسی نمیتونه بگه این کامنت برای هر پرونده در چه حدیه. حتی ممکنه چیزی ننویسن ولی معمولن مینویسن. فقط خودتون میدونید که چقدر در حین مصاحبه اون آفیسر روی رزومه ای که دستش دادید زوم کرده. مثلن خود من تو مصاحبه ی اولم کاملن مطمئن بودم آفیسر به رزومم دقت نکرد. چون ایرادی که تو مدارک دانشگاه دید باعث شد دیگه سراغ اون رزومه نره و سریع تصمصمش رو بگیره. و از این بابت اصلن نگران نبودم.
    در ضمن به فرم DS-160که قبلن باهاش مصاحبه رفتید هم دسترسی داره.
    خیلی ممنون به خاطر پاسخ کامل.
    حقیقتش من فکر می کنم چون دانشجوی دکتری داخل هستم رد شدم. احتمالا از نظر آفیسر دلیلی برای ول کردن دکتری داخل و رفتن به خارج نیست مگر برای موندن.
    حالا می ترسم اگه این بار نگم دانشجوی داخلم و افیسر قبلی نوشته باشه این موضوع رو، افیسر جدید در جا ردم کنه.
    اگر هم بگم باز همون آش و همون کاسه.

حقیقتش من فکر می کنم چون دانشجوی دکتری داخل هستم رد شدم. احتمالا از نظر آفیسر دلیلی برای ول کردن دکتری داخل و رفتن به خارج نیست مگر برای موندن.
    حالا می ترسم اگه این بار نگم دانشجوی داخلم و افیسر قبلی نوشته باشه این موضوع رو، افیسر جدید در جا ردم کنه.
    سلام
    شما کجا راجب دانشجوی دکتری بودنتون گفتید؟ تو دی اس نوشتید یا شفاهی گفتید؟
    اگه تو دی اس نوشتید که مطمئن باشید آفیسر بعدی هم خبر خواهد داشت. اگه شفاهی تو مصاحبه گفتید هم که به احتمال زیادی آفیسر کامنت گذاشته.
    در کل الان دیگه نمیشه قایمش کرد
    در واقع شانس مجدد درس خوندن در هر مقطعی از نظر سفارت بسیار بسیار پایینه و معمولن براش ویزا نمیدن. کاریش نمیتونید بکنید. بنظر من سعی کنید مدارک خوبی دال بر تعلقتون به ایران ببرید. جاب آفر با وعده ی هیئت علمی شدن ار دانشگاه معتبر داخلی، نامه هایی که نشون بده همین الان هم وضع کاریتون خیلی خوبه، مدارکی که نشون بده خانوادتون بهتون احتیاج داره و باید برگردیدو...... هرچی که تای قوی به ایران رو نشون بده. این تنها کاریه که می تونید بکنید.
    به هرحال مساله هر قدر هم که جدی باشه و هرچقدر هم که احتمال ریجکت بالا باشه شما همه ی تلاشتونو بکنید تا لااقل وجدان آسوده ای داشته باشید نسبت به اینکه هر کاری از دستتون بر می اومده انجام دادید.

دوست من دلیل دکترا رو ول کردن همون دلیل نخوندن دکترا در ایران هست توسط افرادی که بعد از لیسانس یا فوق به خارج میرند. حالا اگه باز مستر مجدد بود یه چیزی. شما دکترا هستی و دلیل شما هم کاملا واضحه: امکانات داخل برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا فراهم نیست. منتهی شما یک بند هم باید به خاطر انصراف بهش اضافه کنی: متاسفانه من دیر متوجه شدم سطح کارهای علمی در ایران من رو ارضا نمیکنه. چند تا دکترای مجدد میخوای نشونت بدم که راحت ویزا گرفتن؟؟؟ دلیل رد شدن شما چیز دیگه ای هست. لطفا رزومه کامل خود رو و بزارید تا بشه نظر داد. این طوری یه خط بنویسی من رد شدم نمیشه نظری داد.

در ضمن از دوستانی که در تایپ کردن اسمشان در فرم ds مشکل دارند خواهشمندم نظرات ویران کننده صادر نکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    دوست من دلیل دکترا رو ول کردن همون دلیل نخوندن دکترا در ایران هست توسط افرادی که بعد از لیسانس یا فوق به خارج میرند. حالا اگه باز مستر مجدد بود یه چیزی. شما دکترا هستی و دلیل شما هم کاملا واضحه: امکانات داخل برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا فراهم نیست. منتهی شما یک بند هم باید به خاطر انصراف بهش اضافه کنی: متاسفانه من دیر متوجه شدم سطح کارهای علمی در ایران من رو ارضا نمیکنه. چند تا دکترای مجدد میخوای نشونت بدم که راحت ویزا گرفتن؟؟؟ دلیل رد شدن شما چیز دیگه ای هست. لطفا رزومه کامل خود رو و بزارید تا بشه نظر داد. این طوری یه خط بنویسی من رد شدم نمیشه نظری داد.

در ضمن از دوستانی که در تایپ کردن اسمشان در فرم ds مشکل دارند خواهشمندم نظرات ویران کننده صادر نکنند.
    سلام فرانکلین جان
    ممنون به خاطر جواب امیدوار کننده ات.
    این رزومه و تجربه من هست از سفر :
    من همسر و فرزند دارم. فرزندم توی سفارت ترسیده بود و موقع مصاحبه مدام جیغ می کشید.
    من چهار سال دانشگاه هیات علمی بودم. طرح سربازی. آفیسر مشکلی خاصی به نظرم با این نداشت.
    بهم گفت چرا دانشگاه X رو انتخاب کردی من هم گفتم که من چند تا دانشگاه رو انتخاب کردم در رنک های مختلف تا بتونم حتما پذیرش بگیرم. (می دونم دلیل قشنگی نیست اما واقعیته)
    بهم گفت دانشجو هستی تو ایران چرا می خوای ول کنی بری ؟ گفتم من دانشجوی تهرانم و خانواده ام شهرستان . باید تنهاشون بذارم . می خوام باهاشون باشم.
    گفت بعد تحصیلات می کنی؟ گفتم میام هیات علمی می شم. خانمم هم هیات علمیه. اونم برمی گرده سرکارش.
    هیچی برگه 214b رو داد دستم.
    در طول مصاحبه خیلی با عجله صحبت کردم و به نظرم بی اثر نبود در خراب کردن جو مصاحبه.
    در کل به نظرم تو چشم اون ما دوتا کارمند بودیم که می خواهیم دکتری و کار ایران رو ول کنیم بزنیم بیرون! به نظرم سوشال تای ما همه از جنس بریدنی بود!

ممنون نظرتون رو بگید و بگید آیا من بهتره این بار تو فرم DS بگم دانشجو هستم و ریسک عدم همخوانی اطلاعات رو بپذیرم یا خودم رو آماده کنم برای توجبه این که چرا می خوام دکتری ام رو ول کنم.

جمله "حتما بتونم پذیرش بگیرم" جالب نیست. سعی کن دلیل عملی بیاری. اینکه شما خانوادت یه شهر دیگه بوده اصلا جالب نیست!! اگه هوس کردی اونجا هم تنهاشون بزاری چی؟؟ این دلیل که میخوام برم خارج که کنار خانوادم باشم اصلا با هیچ منطقی جور نی! (خودت قضاوت من)
    صحبت و نحوه ارایه شما خیلی مهمه. مهمترین بخش قضیه اینه که شما خودت رو یه آدم اهل درس و کتاب و علم نشون بدی و بتونی خوب و منطقی صحبت کنی. مسایلی مثل اینکه چه دانشگاهی ایران میخوندی؟ اونجا چی؟ فاند داشتی؟ سطح زبانت چطوره؟ همش به عنوان پشتیبان ادعای شما برای آدم اهل فن بودن هست. به هر حال اینکه شما بچه و خانواده داری و به قول معروف آدم کاملا جا افتاده ای هستی هم مزید برعلته. اونا با برگشتن برنگشتن شما خیلی کمتر از این کار دارند اگر بدونند اگر هم ماندنی شدی آدم مفیدی میشی. در مورد سوال آخر هم چون همونطور که گفتم دلیل رد شدن شما صرفا دکترای مجدد نیست نیاز به پنهان کردنش (چون شدنی هم نیست) نداری.
    من مخالف امید واهی دادن و از طرفی هم ناامیدکردن غرض ورزنانه که در این فروم رایجه هستم. یه مجموعه از عوامل باعث رد شما شده که شما یه بار دیگه بری مصاحبه و خوب خودت رو پرزنت کنی احتمالا جواب میگیری.
    ویرایش توسط BenFranklin : March 15th, 2016 در ساعت 08:47 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)