صفحه 59 از 110 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsancomputer نمایش پست ها
    دوستان من از ایروان برگشتم و متاسفانه باز ریجکت شدم. مصاحبه با یک پسر جوان خوش رو.

نامه استاد راهنمام رو دادم که خوند.

گفت چرا دانشگاه X رو انتخاب کردی؟ گفتم من هیات علمی هستم و اگه از X مدرک دکتری بگیرم نه تنها کارم و سکیور کنم بلکه ارتقا بگیرم و بتونم هیات علمی دانشگاهی مثل امیرکبیرتهران بشم.
    آفیسر پرسید شما مدرک ارشدت رو کی گرفتی؟ 5 سال پیش. ( 4 سال هیات علمی طرح سربازی بودم)
    گفتم :این 5 سال جایی درس نخوندی ؟ گفتم نه اما الان شش ماهه که دانشجوی دکتری هستم اما برای رها کردنش دلیل کافی دارم. (راستش فکر می کردم که بهتر باشه اسم دکتری رو بیارم. چون تو فرم DS نوشته بودم. اما الان با خودم می گم کاش اصلا نمی گفتم تا خودش بپرسه و البته ای کاش می گفتم که این 5 سال سرباز بودم و نمی تونستم اپلای کنم. ولی باور کنید آدم 100% ذهنش کار نمی کنه اون موقع)
    گفت :دلایلت رو بگو.
    گفتم :خوب من و خانمم هر دو هیات علمی دانشگاه هستیم. در این شرایط خانمم باید 5 سال کار کنه تا من تحصیل کنم و بعدش شروع به درس خوندن کنه. یعنی 10 سال دیگه دکتری می گیره! این طوری ما هر دو می تونیم با هم درس بخونیم (بابا جان این دلیل چه اشکالی داره آخه!)
    دوم و مهمتر!!! این که من این جا اصلا دسترسی به تجیزات آزمایشگاهی ندارم. من از استاد راهنمام کارم رو بهتر بلدم و جو دانشگاهم تو ایران بیشتر سیاسیه تا علمی. ( این جا بود که نذاشت ادامه بدم. انگار گوشش از این حرفا پر بود و فقط دلیل اول براش اهمیت داشت)
    خلاصه گفت بر اساس برداشت من نمی تونیم به شما ویزا بدیم چون جزء قوانین ایالت متحده است که ما قرار نیست کار رو برای شما راحت تر کنیم!!!!! (عجب دلیلی. شایدم من دلیلش رو خوب متوجه نشدم.) گفت که اگه خانمت اینجا کار می کنه اونجا هم باید کار کنه تا تو رو ساپورت کنه! (مگه F2 می تونه کار کنه؟) از این جا به بعد من دیگه گیج شدم. ضمنا گفت که خرج اونجا بالاست و این فرم I20 هم فقط یکسال توش فاند داره! شما پول کم میارین(این که کاملا رایجه. فقط یکسال اول رو توش می نویسن)

این جا بود که من خندم گرفت از استدلال های بی ارتباطش. خانمم هم اومد تو کابین و شروع کرد به توضیح دادن.

گفتم: مساله اینه که فکر می کنید ما بر نمی گردیم . گفت این بخشی ازش هست. گفتم خوب ما خونه و شرکت داریم تو ایران. گفت متاسفم. دیگه به اینجا رسید متوجه شدم که ایشون می خواد ریجکت کنه و اصولا خیلی مهم نیست شما چه مدرکی داری. به خاطر جوونی و شاید کمی وجدان جوونی می خواست دلیلش رو توجیه کنه ولی من که هیچ نکته منطقی ندیدم.

من نفهمیدم اگه تو یک خانواده دو نفر بخوان تحصیل کنن این چه ربطی به برنگشتن داره!

آخرش بهش گفتم پنهان کردن واقعیت راحته و ما به شما واقعیت رو گفتیم. و اون سر تکون داد.

ولی خدا پدرش رو بیامرزه که گوش داد.. حتی اجازه داد من و خانمم اعتراض کنیم و در شرایطی قرار بگیره که نتونه پاسخ قانع کننده ای بده. خودش هم ظاهرا کاملا متاثر و ناراحت بود که ما رو ناامید کرده.
    خلاصه بعد از دوبار مصاحبه فهمیدم که یا این که دنیای منطقی پشت این پروسه ویزا خیلی با منطق من متفاوته یا این که اصولا قراره مثلا یک درصدی ریجکت شن.

حالا به نظر شما با دو بار سابقه 214B چیکار کنم؟ بی خیال بشم؟ تنهایی برم. دیگه خانواده رو نبرم دوبی؟
    سلام دوست عزیز
    خیلی متاسفم. اما باورم نمیشه اینطوری جواب دادید!!
    یادتونه پیام خصوصی دادید بهتون توصیه کردم به هیچ وجه از وضعیت تحصیلی و امکانات دانشگاهی تو ایران بد نگید؟ باورم نمیشه این کارو کردید. ببینید ما ایرانی ها و این آمریکایی ها در دو دنیای مختلف بزرگ شدیم . اصلن دلیل نمیشه چیزی که از نظر شما منطقیه برای اینا هم منطقی باشه. چه دانشگاه اپلای کنید تو SOP از امکانات تحصیلی ایران بد بگید دانشگاه ریجکتتون میکنه چه برید سفارت از مملکت و لوضاع زندگی و وضع امکانات تحصیلی بد بگید ریجکت میکنن.
    دوم اینکه واقعا اینم شد دلیل که مشکلات تحصیلی و کاری خانومتون باعث اپلای بشه؟

بر اساس برداشت من نمی تونیم به شما ویزا بدیم چون جزء قوانین ایالت متحده است که ما قرار نیست کار رو برای شما راحت تر کنیم!!!!!

خب واقعن همینطوره. بهتون گفتم که مجدد خوندن دکتری یا هر مقطع دیگه ای رو قبول ندارن و دلیلش اینه که طرف مسیر مورد نظرش رو جای دیگه ای شروع کرده و بالاخره دیر یا زود به قصدش میرسه. پس دلیلی نداره بیاد دوباره پذیرش بگیره. ببینید اکثر دانشگاهها هم اگه بدونن کسی مجددن داره میاد یه مقطع رو تکرار کنه بهش پذیرش نمیدن مگه اینکه یه گرایش متفاوتی باشه. چون میگن این شانس مال کسیه که تا حالا این تجربه رو نداشته. ول کردن درس هم که کلن براشون توجیه نداره چون معنیش به هدر دادن یه پوزیشنه که میتونسته مورد استفاده ی یه نفر دیگه قرار بگیره.
    سر وته دلیل برای اپلای ویزای تحصیلی یک دلیل بیشتر نیست: " این دانشگاه داره تو زمینه ی کاری مورد نظر من کار میکنه و خیلی قویه! اگه نتونم برم اینجا هم چون قصد دارم تو این زمینه درس بخونم میرم فلان کشور که ازش پذیرش دارم! اونم نشه تو کشور خودم فلان جا موقعیت دارم درس بخونم و از دست نمیدمش. اما در کل این که الان براش اومدم سفارت از همشون قوی تر داره کار میکنه و برام اولویت داره!!!!!"
    با این بحثی که شما راه انداختید واقعا نمیدونم چی بگم! کسی به شما نگفته تمام این بحث ها و بگو مگو هایی که با آفیسر میکنید رو تو پروندتون کامنت میذاره؟
    وقتی نمیخواد ویزا بده کارش نمیتونید بکنید با پا فشاری فقط بدتر میشه.
    یادمه بار دومی که از دوبی ریجکت شدم آفیسر محترم فرمودند " شما فاند نداری! دانشگاه فقط شهریه رو تقبل کرده! برای هزینه ها دچار مشکل هستی!!" ولی من فول فاند و TA بودم این تو I-20 که دست ایشون بود ذکر شده بود. توضیحاتشم تو نامه ی ادمیشنی که دستم بود نوشته شده بود! بهش I-20 رو نشون دادم گفتم اینجا نوشته من TAهستم! اینم مبلغی که پرداخت میکنه! " بهم گفت:نه!!! گفتم تو نامه ی ادمیشن توضیح داده میشه ببینید؟ گفت:نه!!! منم کاریش نمیتونستم بکنم. خب نمیخواست ببینه! گفتم ممنونم! خداحافظ!!!
    واقعن هم همینه کاریش نمیشه کرد! بحث کردن وضعیت رو برای دفعه ی بعد بدتر میکنه.
    در مورد هزینه هم یه مورد پنهان وجود داره که اکثر اپلیکنت ها بهش دقت نمیکنن و خیلی وقتها راحت ازش در میرن ولی هر از چندگاهی خودشو تو بعضی از مصاحبه ها خوب نشون میده. اونم نشون دادن توان مالی برای ساپورت هزینه های کل دوره ی تحصیله. بله! I-20 فقط یکسالو برآورد میکنه و سفارت هم در نبود فاند فقط همونو چک میکنه ولی در پس این توجه میکنه ببینه آیا توان مالی پرداخت کل با توجه به پوزیشن مالی اپلیکنت و یا خانوادش دیده میشه یا نه. دیده شدن این توان مالی حتی برای فول فاندها هم مهمه. حس کنن طرف اینو نداره ریجکت میکنن. این بلا سر منم اومد. با اینکه فول فاند بودم و باز هم BS برده بودم بازم وقتی حس کرد با توجه به سنم خودم هزینه های احتمالی رو میخوام ساپورت کنم و خیلی هم همراهم نیست باورم نکرد و ریجکت شدم اونم 2 بار! بار سوم برای کل 4 سال هزینه از حسابی به غیز از حساب خودم بردم به همراه مدارکی که نشون میداد خانواده توان مالی خوبی داره و گفتم ساپورتر دارم تا بهم ویزا دادن.
    اینا ریزه کاری های مهمیه که اکثرن بهش توجه نمیشه.
    شما خیلی از مشکلات تحصیلی سیاسی!!!! مالی کاری کشورتون بد گفتید. اینا اصلن براشون توجیه ویزا دادن نیست.
    ای کاش قبل از اینا یکمی تجربیات گذشته رو تو اپلای ابرود میخوندید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad222 نمایش پست ها
    ارتباطش اینه که میگم پذیرش کاندیشنال زبان از امریکا دارم ولی میخوام از ایتالیا و با توجه به اقامتی که دارم واسه سفارت امریکا اقدام کنم.
    من خودم کاندیشنال بودم پارسال از انکارا ویزا گرفتم؛ خیلی ربطی به زبان نداره اگه خوب مصاحبه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خیلی متاسفم. اما باورم نمیشه اینطوری جواب دادید!!
    یادتونه پیام خصوصی دادید بهتون توصیه کردم به هیچ وجه از وضعیت تحصیلی و امکانات دانشگاهی تو ایران بد نگید؟ باورم نمیشه این کارو کردید. ببینید ما ایرانی ها و این آمریکایی ها در دو دنیای مختلف بزرگ شدیم . اصلن دلیل نمیشه چیزی که از نظر شما منطقیه برای اینا هم منطقی باشه. چه دانشگاه اپلای کنید تو SOP از امکانات تحصیلی ایران بد بگید دانشگاه ریجکتتون میکنه چه برید سفارت از مملکت و لوضاع زندگی و وضع امکانات تحصیلی بد بگید ریجکت میکنن.
    دوم اینکه واقعا اینم شد دلیل که مشکلات تحصیلی و کاری خانومتون باعث اپلای بشه؟

بر اساس برداشت من نمی تونیم به شما ویزا بدیم چون جزء قوانین ایالت متحده است که ما قرار نیست کار رو برای شما راحت تر کنیم!!!!!

خب واقعن همینطوره. بهتون گفتم که مجدد خوندن دکتری یا هر مقطع دیگه ای رو قبول ندارن و دلیلش اینه که طرف مسیر مورد نظرش رو جای دیگه ای شروع کرده و بالاخره دیر یا زود به قصدش میرسه. پس دلیلی نداره بیاد دوباره پذیرش بگیره. ببینید اکثر دانشگاهها هم اگه بدونن کسی مجددن داره میاد یه مقطع رو تکرار کنه بهش پذیرش نمیدن مگه اینکه یه گرایش متفاوتی باشه. چون میگن این شانس مال کسیه که تا حالا این تجربه رو نداشته. ول کردن درس هم که کلن براشون توجیه نداره چون معنیش به هدر دادن یه پوزیشنه که میتونسته مورد استفاده ی یه نفر دیگه قرار بگیره.
    سر وته دلیل برای اپلای ویزای تحصیلی یک دلیل بیشتر نیست: " این دانشگاه داره تو زمینه ی کاری مورد نظر من کار میکنه و خیلی قویه! اگه نتونم برم اینجا هم چون قصد دارم تو این زمینه درس بخونم میرم فلان کشور که ازش پذیرش دارم! اونم نشه تو کشور خودم فلان جا موقعیت دارم درس بخونم و از دست نمیدمش. اما در کل این که الان براش اومدم سفارت از همشون قوی تر داره کار میکنه و برام اولویت داره!!!!!"
    با این بحثی که شما راه انداختید واقعا نمیدونم چی بگم! کسی به شما نگفته تمام این بحث ها و بگو مگو هایی که با آفیسر میکنید رو تو پروندتون کامنت میذاره؟
    وقتی نمیخواد ویزا بده کارش نمیتونید بکنید با پا فشاری فقط بدتر میشه.
    یادمه بار دومی که از دوبی ریجکت شدم آفیسر محترم فرمودند " شما فاند نداری! دانشگاه فقط شهریه رو تقبل کرده! برای هزینه ها دچار مشکل هستی!!" ولی من فول فاند و TA بودم این تو I-20 که دست ایشون بود ذکر شده بود. توضیحاتشم تو نامه ی ادمیشنی که دستم بود نوشته شده بود! بهش I-20 رو نشون دادم گفتم اینجا نوشته من TAهستم! اینم مبلغی که پرداخت میکنه! " بهم گفت:نه!!! گفتم تو نامه ی ادمیشن توضیح داده میشه ببینید؟ گفت:نه!!! منم کاریش نمیتونستم بکنم. خب نمیخواست ببینه! گفتم ممنونم! خداحافظ!!!
    واقعن هم همینه کاریش نمیشه کرد! بحث کردن وضعیت رو برای دفعه ی بعد بدتر میکنه.
    در مورد هزینه هم یه مورد پنهان وجود داره که اکثر اپلیکنت ها بهش دقت نمیکنن و خیلی وقتها راحت ازش در میرن ولی هر از چندگاهی خودشو تو بعضی از مصاحبه ها خوب نشون میده. اونم نشون دادن توان مالی برای ساپورت هزینه های کل دوره ی تحصیله. بله! I-20 فقط یکسالو برآورد میکنه و سفارت هم در نبود فاند فقط همونو چک میکنه ولی در پس این توجه میکنه ببینه آیا توان مالی پرداخت کل با توجه به پوزیشن مالی اپلیکنت و یا خانوادش دیده میشه یا نه. دیده شدن این توان مالی حتی برای فول فاندها هم مهمه. حس کنن طرف اینو نداره ریجکت میکنن. این بلا سر منم اومد. با اینکه فول فاند بودم و باز هم BS برده بودم بازم وقتی حس کرد با توجه به سنم خودم هزینه های احتمالی رو میخوام ساپورت کنم و خیلی هم همراهم نیست باورم نکرد و ریجکت شدم اونم 2 بار! بار سوم برای کل 4 سال هزینه از حسابی به غیز از حساب خودم بردم به همراه مدارکی که نشون میداد خانواده توان مالی خوبی داره و گفتم ساپورتر دارم تا بهم ویزا دادن.
    اینا ریزه کاری های مهمیه که اکثرن بهش توجه نمیشه.
    شما خیلی از مشکلات تحصیلی سیاسی!!!! مالی کاری کشورتون بد گفتید. اینا اصلن براشون توجیه ویزا دادن نیست.
    ای کاش قبل از اینا یکمی تجربیات گذشته رو تو اپلای ابرود میخوندید.
    خیلی ممنون از جواب. متاسفانه من پست شما رو وقتی دیدم که برگشتم ایران.
    بحث من و خانومم با آفیسر مثبت و با احترام بود و همین باعث ناراحتی اون بنده خدا هم از ریجکت ما شده بود.
    ببینید من بالاخره باید یک توجیهی بیارم که چرا نمی خوام ایران درس بخونم. این توجیه ناخودآگاه یه جور بدگفتنه. اگه حتی بگی گرایشی که من می خوام بخونم هم تو ایران نیست باز هم بد گفتنه.

ای کاش زودتر این جمله رو از شما می دیدم: ««
    سر وته دلیل برای اپلای ویزای تحصیلی یک دلیل بیشتر نیست: " این دانشگاه داره تو زمینه ی کاری مورد نظر من کار میکنه و خیلی قویه! اگه نتونم برم اینجا هم چون قصد دارم تو این زمینه درس بخونم میرم فلان کشور که ازش پذیرش دارم! اونم نشه تو کشور خودم فلان جا موقعیت دارم درس بخونم و از دست نمیدمش. اما در کل این که الان براش اومدم سفارت از همشون قوی تر داره کار میکنه و برام اولویت داره!!!!!"»»
    به هر حال من نمی دونم الان چی کنم. اگه می شه برای دوبی راهنمایی ام کنید. تنها برم ؟ بگم خانمم فعلا نمی تونه با من بیاد امریکا چون هنوز نتونسته از کارش مرخصی بگیره. و می ترسیم کارش رو از دست بده؟ فعلا تابستون ها می تونه بیاد که دانشگاه ها تعطیله؟
    آخه حقیقتش بردن دو تا بچه به غیر از هزینه سنگین سفارت و هتل و بلیط و ویزای امارات و شلوغی سفارت دبی و غیره، شانس رد شدنم رو هم بیشتر می کنه.
    ویرایش توسط ehsancomputer : March 23rd, 2016 در ساعت 11:23 AM

خیلی ممنون از جواب. متاسفانه من پست شما رو وقتی دیدم که برگشتم ایران.
    بحث من و خانومم با آفیسر مثبت و با احترام بود و همین باعث ناراحتی اون بنده خدا هم از ریجکت ما شده بود.
    ببینید من بالاخره باید یک توجیهی بیارم که چرا نمی خوام ایران درس بخونم. این توجیه ناخودآگاه یه جور بدگفتنه. اگه حتی بگی گرایشی که من می خوام بخونم هم تو ایران نیست باز هم بد گفتنه.

ای کاش زودتر این جمله رو از شما می دیدم: ««
    سر وته دلیل برای اپلای ویزای تحصیلی یک دلیل بیشتر نیست: " این دانشگاه داره تو زمینه ی کاری مورد نظر من کار میکنه و خیلی قویه! اگه نتونم برم اینجا هم چون قصد دارم تو این زمینه درس بخونم میرم فلان کشور که ازش پذیرش دارم! اونم نشه تو کشور خودم فلان جا موقعیت دارم درس بخونم و از دست نمیدمش. اما در کل این که الان براش اومدم سفارت از همشون قوی تر داره کار میکنه و برام اولویت داره!!!!!"»»
    به هر حال من نمی دونم الان چی کنم. اگه می شه برای دوبی راهنمایی ام کنید. تنها برم ؟ بگم خانمم فعلا نمی تونه با من بیاد امریکا چون هنوز نتونسته از کارش مرخصی بگیره. و می ترسیم کارش رو از دست بده؟ فعلا تابستون ها می تونه بیاد که دانشگاه ها تعطیله؟
    آخه حقیقتش بردن دو تا بچه به غیر از هزینه سنگین سفارت و هتل و بلیط و ویزای امارات و شلوغی سفارت دبی و غیره، شانس رد شدنم رو هم بیشتر می کنه.
    دوست عزیز
    تو پست قبل هم گفتم منطق و استدلال ما و این آمریکایی ها با هم فرق داره.( ما ایرانی ها که کلن تو منطق و استدلال کردن ضعیفیم.)
    از نظر سفارت مستاصل شدن از شرایط تحصیلی داخل ایران دلیل دکتری خوندن تو آمریکا نمیشه.
    اینکه هر توجیهی بیارید بد گفتن از درس خوندن تو ایرانه هم درست نیست.
    " من این جا اصلا دسترسی به تجیزات آزمایشگاهی ندارم. من از استاد راهنمام کارم رو بهتر بلدم و جو دانشگاهم تو ایران بیشتر سیاسیه تا علمی. " یه جمله با بار منفیه و خودتون دیدید که جواب نمیده ( برای پناهندگی که اقدام نکردید که این همه بدگویی لازم باشه )
    " دانشگاهیی که درش قبول شدم خیلی در گرایش من قویه و ادامه تحصیل درش برای آینده ی من بسیار خوب خواهد بود" یه جمله با بار مثبت و فاقد بدگوییه و یکی از بهترین توجیهات برای گرفتن ویزاست.

در مورد دوبی، سفارت خوبیه. اما خواهشا این شانستونو با عجله نسوزونید. باید تغییرات اساسی تو DS-160 بدید. مثلن اگه قرار باشه دانشجویی در ایرانو حذف کنید باید بذارید حسابی از این مصاحبتون زمان بگذره واین تغییرات اساسی فقط با زمان زیاد دادن قابل توجیه. نه مثل اوندفعه که با 1 ماه فاصله دوباره اقدام کردید. این بار 3 ماه زمان بدید و بعد دوباره اقدام کنید. برای حل 214 بهترین حلال زمانه. همین که ببینن هول رفتن نیستید خودش خیلی خوبه.
    در مورد تنها اقدام کردن هم من کلن با این مخالفم مگر اینکه واقعن F2 نتونه تو اون زمان مصاحبه بیاد که دیگه کاریش نمیشه کرد. ولی در مورد خانم شما با اون سابقه ی 2 ریجکتی که دارن احتمال ویزا گرفتنشون بعد از شما خیلی کمتر میشه. با هم اقدام کنید.
    ویرایش توسط payizan_2000 : March 25th, 2016 در ساعت 04:45 PM

دوست عزیز
    تو پست قبل هم گفتم منطق و استدلال ما و این آمریکایی ها با هم فرق داره.( ما ایرانی ها که کلن تو منطق و استدلال کردن ضعیفیم.)
    از نظر سفارت مستاصل شدن از شرایط تحصیلی داخل ایران دلیل دکتری خوندن تو آمریکا نمیشه.
    اینکه هر توجیهی بیارید بد گفتن از درس خوندن تو ایرانه هم درست نیست.
    " من این جا اصلا دسترسی به تجیزات آزمایشگاهی ندارم. من از استاد راهنمام کارم رو بهتر بلدم و جو دانشگاهم تو ایران بیشتر سیاسیه تا علمی. " یه جمله با بار منفیه و خودتون دیدید که جواب نمیده ( برای پناهندگی که اقدام نکردید که این همه بدگویی لازم باشه )
    " دانشگاهیی که درش قبول شدم خیلی در گرایش من قویه و ادامه تحصیل درش برای آینده ی من بسیار خوب خواهد بود" یه جمله با بار مثبت و فاقد بدگوییه و یکی از بهترین توجیهات برای گرفتن ویزاست.

در مورد دوبی، سفارت خوبیه. اما خواهشا این شانستونو با عجله نسوزونید. باید تغییرات اساسی تو DS-160 بدید. مثلن اگه قرار باشه دانشجویی در ایرانو حذف کنید باید بذارید حسابی از این مصاحبتون زمان بگذره واین تغییرات اساسی فقط با زمان زیاد دادن قابل توجیه. نه مثل اوندفعه که با 1 ماه فاصله دوباره اقدام کردید. این بار 3 ماه زمان بدید و بعد دوباره اقدام کنید. برای حل 214 بهترین حلال زمانه. همین که ببینن هول رفتن نیستید خودش خیلی خوبه.
    در مورد تنها اقدام کردن هم من کلن با این مخالفم مگر اینکه واقعن F2 نتونه تو اون زمان مصاحبه بیاد که دیگه کاریش نمیشه کرد. ولی در مورد خانم شما با اون سابقه ی 2 ریجکتی که دارن احتمال ویزا گرفتنشون بعد از شما خیلی کمتر میشه. با هم اقدام کنید.

دوست عزیز ممنون که اینقدر با حوصله کمک می کنید. شما خیلی کمک بزرگی هستید. پیروز باشید.

به نظرم مشکل از ضعف استدلال کردن نیست. سفارت می دونه که دلیل اصلی همه (ایرانی و هندی و ترک و ... ) برای گرفتن ویزای دانشجویی بر نگشتن هست. و به نظرم اونقدر ساده نیستن که هر کسی با پنهان کردن گذشته اش و گفتن این جمله که «من چند تا دانشگاه قبول شدم و این دانشگاه امریکای یکی از قوی ترین ها توی این زمینه هست و من فرصت های دیگه ای هم دارم که اگه این جا ویزا نگیرم می رم سراغ اون ها» بتونه ویزا بگیره. ( واقعا شاید به همین سادگی، مسئله گرفتن ویزا مسئله گفتن چند کلمه تمرین شده باشه! ولی چون من دوبار رد شدم خیلی برام بغرنج شده)
    شایدم قصد سفارت کنترل جمعیت ورودی به امریکا و پذیرفتن یک درصدی از مراجعه کنندگان در سال هست و برای همین به سادگی و برای گفتن یا نگفتن چند کلمه یک عده ای رد می شن و می رن شش ماه دیگه میان و قبول می شن. (به نظرم این تنها توجیهی هست که به ذهنم می رسه)

به هر حال من هر بار که می رم سفارت 8 میلیون خرجم می شه. دارم به اروپا هم فکر می کنم. چون دیگه خانواده توان از دست دادن یک همچین پولی رو برای بار سوم نداره مگه کاملا از گرفتن ویزا مطمئن باشه.
    باز هم ممنون

دوست عزیز ممنون که اینقدر با حوصله کمک می کنید. شما خیلی کمک بزرگی هستید. پیروز باشید.

به نظرم مشکل از ضعف استدلال کردن نیست. سفارت می دونه که دلیل اصلی همه (ایرانی و هندی و ترک و ... ) برای گرفتن ویزای دانشجویی بر نگشتن هست. و به نظرم اونقدر ساده نیستن که هر کسی با پنهان کردن گذشته اش و گفتن این جمله که «من چند تا دانشگاه قبول شدم و این دانشگاه امریکای یکی از قوی ترین ها توی این زمینه هست و من فرصت های دیگه ای هم دارم که اگه این جا ویزا نگیرم می رم سراغ اون ها» بتونه ویزا بگیره. ( واقعا شاید به همین سادگی، مسئله گرفتن ویزا مسئله گفتن چند کلمه تمرین شده باشه! ولی چون من دوبار رد شدم خیلی برام بغرنج شده)
    شایدم قصد سفارت کنترل جمعیت ورودی به امریکا و پذیرفتن یک درصدی از مراجعه کنندگان در سال هست و برای همین به سادگی و برای گفتن یا نگفتن چند کلمه یک عده ای رد می شن و می رن شش ماه دیگه میان و قبول می شن. (به نظرم این تنها توجیهی هست که به ذهنم می رسه)

به هر حال من هر بار که می رم سفارت 8 میلیون خرجم می شه. دارم به اروپا هم فکر می کنم. چون دیگه خانواده توان از دست دادن یک همچین پولی رو برای بار سوم نداره مگه کاملا از گرفتن ویزا مطمئن باشه.
    باز هم ممنون
    به نظر من اصلا نمی شود رفتار سفارت را تحلیل کرد. یعنی واقعا به قول شما نمی شود الگو خاصی برای صدور ویزا صادر کرد. مثلا اون روزی که من رفتم سفارت چند نفر که برای لیسانس رفته بودند درجا صورتی گرفتم ... یا مثلا خود من بدون فاند برای مستر مجدد , با داشتن خانواده درجه اول در آمریکا اپرو شدم. تازه به نظر خودماصلا مصاحبه خوبی ندادم .. . مثلا پرسید ایا به فکر کار در ایران هستی گفتم نه! و گفت اونجا میخواهی چیکار کنی گفت نمی دونم ولی دوست دارم برای دکتری ادامه تحصیل بدم. در کل شانستون ار امتحان کنید؛ ان شالله که اکی میشه ...

باز هم ممنون
    خواهش میکنم
    خیلی لطف دارید
    البته کاملن درکتون میکنم که الان تا این حد ناامید باشید و همچین افکاری در مورد روند ویزا دادن سفارت به نظرتون برسه. چون خودم سابقه ی دو ریجکت و 2 بارسفارت رفتن بدون اینکه مصاحبه بشم رو دارم و هم در مورد هزینه ها خوب میدونم و هم در مورد بار روانی این مساله. در واقع من یکسال از عمرمو فقط پای همین سوزوندم پس واقعن میفهمیم چی میگید. ولی به عنوان کسی که اینا رو پشت سر گذشته اونم نه با فاکتوری مثل شانس، بلکه به طور ریشه ای شروع به حل تک تک مواردی که باعث ریجکتش بوده کرده و بالاخره هم تونسته ویزا بگیره اینو کاملن جدی میگم که تحلیل هاتون درست نیست. برای بار سوم تاکید میکنم منطق ماها با این آمریکایی هایی که تو مصاحبه میبینید فرق داره. اینا به مساله ی اپلیکنت به صورت پیچیده نگاه نمیکنن. یه دستورالعمل دارن که کاملن خطی و سادست. اونطور کارآگاه بازی که تو ذهن شماست هم در مصاحبه در نمیارن. (البته بهتون حق میدم بخاطر تجربیات بدی که داشتید اینطوری فکر کنید ولی اینطوری نیست) تحلیل اینکه اکثر ایرانی ها بر میگردن یا نه هم چه درست باشه چه نباشه مساله ی آفیسری که باهاتون مصاحبه میکنه نیست. فقط نباید شواهد تابلویی ازبرنگشتنتون ببینه. به هرحال ویزای دانشجویی قدم اوله و فقط یه اجازه ورود قانونیه. بعد از تحصیل یکبار دیگه باید از الک رد شد و خیلی امکانش هست که اپلیکنت مجبور بشه برگرده کشورش. پس انقدرها هم مهم نیست که ترک ها و هندی ها و ایرانی ها قصد برگشت دارن یا نه. ولی باید بر طبق قوانینشون مصاحبه رو انجام بدن و در صورتی که جوابهای درستی داشته باشید دلیل برای رد شدن نیست.
    سفارت آمریکا یه سفارت معقوله. این شانسی و رو هوا جواب دادن و نتیجه گرفتن ، و رندم ویزا دادن فقط زایده ی ذهن اپلیکنت هاست اونم بخاطر اینکه مسیر درست جوابگویی به سوالات خیلی هم واضح و روشن نیست. و همه ی تلاش کسانی که تو این فروم ها دور هم جمع میشن اینه که با کنار هم گذاشتن تجربیات و در واقع تکه های این پازل معماشو حل کنن.
    البته منکر این نیستم که وضعیت سیاسی روز دنیا و اتفاقاتی که می افته روی کم و کیف ویزا اثر داره ولی کلیاتش اونقدرها هم شانسی و بی منطق نیست. اگه به این نتیجه رسیدید که شانسی و بی منطقه که کلن توصیه میکنم انرژی و هزینه و وقتتونو هدر همچین پروسه ی بی خودی نکنید.
    به هر حال خودتون باید تصمیم بگیرید چی به صلاحتونه ولی شدیدن توصیه میکنم ذهنیتتون رو نسبت به این پروسه درست کنید. مهم نیست که به نظر شمای نوعی چی درسه و چی غلط. مهم اینه که توقع سفارت رو از مصاحبه بدونید و طبق اون سلیقه اقدام کنید تا امکان نتیجه گرفتنتون بره بالا. بعلاوه تا این حد منفی بافی و تجزیه تحلیل های عجیب و غریب نکنید.چون اینطوری احتمال جواب دادنتون خیلی کمتر میشه
    همچنین همیشه به عنوان کسی که سابقه ی بیش از یک ریجکت داره به دوستان میگم که هر ریجگت گره ویزا رو کور تر میکنه و درصد موفقیت در اقدام بعدی رو کاهش میده. پس با اقدام عجولانه و بدون زماندهی کافی بعد از ریجکت کار رو سخت تر نکنید.
    یه موردی رو یادم رفت، حواستون باشه یه قانون در انتخاب محل سفارت برای مصاحبه هست که میگه باید از نزدیکترین سفارت به محل سکونت اقدام بشه. پس این امکان هست که اگه از اروپا اقدام کنید باهاتون اصلن مصاحبه نکنن. برای ایرانی ها 3 سفارت مشخص شده و باید از اونها اقدام کنن. قبل از اینکه وقت از جایی به جز اینها بگیرید حتما مطمئن بشید حاضرن باهاتون مصاحبه بکنن.
    موفق باشید
    ویرایش توسط payizan_2000 : March 27th, 2016 در ساعت 02:43 AM

Junior Member

سلام
    خیلی متاسفم. بله من با شما موافقم که در صورت ضعف زبان تو جواب دادن به سوالات مصاحبه به راحتی ریجکت میکنن و شاید این الان از شایع ترین دلایل ریجکت باشه. برای MBA چون رشته اصلا ریسرچ نداره و در طول تحصیل هم شما تز یا پروژه تحقیقاتی نخواهید داشت پس صحبت در مورد ریسرچ پلن کاملن بی معنی خواهد بود. در مورد اضافه کردن شغل پاره وقت هم، اگر فکر میکنید وجود این شغل بیشتر میتونه به نیاز شما به خوندن MBA نسبت به شغل قبلی تاکید کنه اینو به جای شغل قبلیتون و به عنوان شغل تمام وقت وارد کنید. چون همونطور که میدونید در مورد شغل فعلی فقط یک پزیشن میتونید تو DS وارد کنید. توضیح زیاد و خوب دادن در مورد مشاغل تو DS خوب هست و اتفاقن از بار مصاحبه کم میکنه و جو مثبت تری برای پروندتون درست میکنه.
    در مورد تاریخ هم تا زمانی که از تاریخ I-20 نگذشته میتونید باهاش مصاحبه برید و مشکلی نداره. اما اگه کلیرنس خوردید و از تاریخش گذشت بسته به اینکه با تاخیر به ترم برسید و با اینکه کلن به ترم نرسید و مجبور به دیفر بشید می تونید از دانشگاه تقاضای Late Arraival Letter و یا I-20 جدید برای ترم بعد بکنید.
    یه موردی هم بگم که سعی کنید اگه امکانش هست بین این ریجکت و اقدام بعدی 1-2 ماه فاصله بذارید.

سلام
    ممنون از وقتي كه ميزاريد و جواب ميديد امروزم(٢٨ مارچ) بازم من ريجكت شدام 😢😢 براي بار دوم بند كذايي٢١٤ واقعا نمي دونم اسمش چي بايد بزارم عجيبه..... !!!ميدونم برا خيلي ها اتفاق ميوفته ولي فقط اون كسي حالتو مفهمه كه خودش هم حس كرده بگذريم من با تمام بالا و پايين كردان (جواب دادم به انگليسي، ديفر كردن،توضيحات مفصل از ديتيل شغل ام اضافه كردن شغل پارت تايم دستيار پژوهشگر بعني هم زمان دو شغل تعريف كردام ) روند مصاحبه اينطوري بود:
    ١-سفارت انكارا باجه ١ پسر جون ٢-سوالاتش: كدوم دانشگاه ميري و چرا اين دانشگاه!؟ پرسيد (ماريو فلان ) كيه تو امريكا؟ منم گفتم افيسر دانشگاه فلان هست ٤-گفت پدرت وگاس زندگي مبكني !؟ گفتم نه بعد انگاري ميخاست بگه دروغ ميگي گفت خواهر يا برادرت چي؟ بازم گفتم نه تمام خانواده من ايران هستن ٥-حدود سه الي چهار دقبقه سرچ ميكرد و هي تند تند تايپ ميكرد اخرش گفت تغييرينداشتي نسبت به وضعيت گذشته ات پس متاسفم .....مثل بقيه ازش خواستم توضيح بده كه بلند شد از پشته ميزش ....حالا اينقدر اصرار داريد بيش از دوماه بگذره !؟ ولي اينبار كه يك ماه نيم شده ولي دوباره ربجكت شدام اينبار هم زمان بدام فايده نداره 😔ايا دوباره از دبي اقدام كنم !؟(با توجه به اينكه بار اول دبي بودام ) من الان يه i-20 ديگه هم از دانشگاه ايالتي كاليفرنيا برام اومده اون چيكار كنم !? ايا اون ميتونه تغيير به حساب بياد صرفا محل گذرندون كورس زبان به يه جاي دولتي منتقل ميشه !؟ولي پذيرش قطعي همون قبلي باقي ميمونه البته دانشگاه يه دانشگاه خوب تو مراكز غير دولتي كه ١٦٠ سال سابقه داره و جزه قديمي ترين دانشگاه اون منطقه است.ولي فك ميكنم شرايط mba و پذيرش كانديشينال خودش مساله است!؟ يه تغيير ديگه بجز i-20 در اينده ميتونه رخ بده سفر كاري ام به اروپاست كه حدود كمتر از يك ماه ديگه اتفاق ميوفته ايا اين مساله تو ويزاي دانشجويي تاثير گذار هست!؟ اگر فرم i-20 جديد به همراه به وقت تو يه كشور اروپايي اقدام كنم چي!؟ اين گزينه احساس ميكنم ريسكش بالاست هنوز ميشه اميد داشت به سفارت همين دور برا ولي كشور اروپايي امكان ريجكتش زياده با اين سابقه دوباره ريجكتي 😕😔

ApplyAbroad Veteran

کاربران گرامی،

با سلام،

لطفا از درج پستهای نامرتبط و فاقد اطلاعات مفید جدا خودداری فرمایید. تعدادی از پست های اخیر به دلیل نامرتبط بودن با عنوان موضوع (بدون فرستادن پیام خصوصی) حذف گردیدند.

باتشکر
    مدیریت Apply Abroad
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member

سلام
    من تا حالا سه بار ریجکت شدم
    ارمنستان ترکیه و دبی
    ارمنستان و دبی هیچ مدرکی رو جز F20 نگاه نکرد و دلیلی که بهم گفتن نداشتن tight به وطن بود
    ممکنه مشکل از دانشگاهم باشه ؟ چون یه داشگاه خصوصیه و رنک نیست
    الان برای بار چهارم و آخر میخام اقدام کنم بنظرتون ترکیه بهتره یا ترکمنستان ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)