صفحه 6 از 110 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : متقاضیانی که در کلیرنس با بند 214B ریجکت شده‌اند

Heisenberg عزیز
    من از سفارت دبی وقت گرفتم. آیا دبی اخیرا با 214 ریجکت زیادی داشته؟ برای اینکه با 214 به مشکل نخورم چه مدارکی باید همرا داشته باشم؟ آیا به نظرتون عوض کردن سفارت و وقت گرفتن از آنکارا بهتره؟ (ترم دانشگاه 20 ژانویه شروع میشه)
    خیلی ممنونم اگر زودتر راهنمایی بفرمایید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام

من چند روز دیگه از آنکارا برای ویزای J1 وقت مصاحبه دارم، متاسفانه یکبار هم در دبی ریجکت شدم. همچنین نتوانستم از دانشگاه اینجا که دکتری میخونم، فاند بگیرم. رشته ام هم کامپیوتر است و در یکی از دانشگاه های خوب درس میخوانم.
    به همین علت با هزینه ی شخصی دوباره اقدام کردم، البته مدارک مربوط به social tie خودم را کامل تر کردم.
    میخواستم ببینم آیا کسی رو میشناسید که بدون فاند توانسته باشد ویزای J1 بگیرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

سلام
    من 21 سپتامبر سفارت آمریکا تو آنکارا با بند 214 ب درجا ریجکت شدم. می خواستم لطف کنید شرایطما بررسی کنید بگید کجا برم مصاحبه و چه تغییری تو شرایطم بدم.
    شرایطم اینه:
    مدرک کارشناسی مهندسی پلیمر از دانشگاه امیرکبیر
    مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر از دانشگاه تربیت مدرس
    پذیرش دکتری رشته ی دکترای مهندسی از دانشگاه LOUISIANA TECH
    پذیرش بدون فاند با هزینه سالانه 27000 دلار بر اساس I20
    معافیت پزشکی
    سابقه کار 12 ماه در یک شرکت مهندسی
    Bank Statement که بردم سفارت 85 میلیون تومان بود به نام خودم
    شروع ترمم دسامبر 2014 است ولی می تونم 3 ماه دیفر کنم.
    استادم گفته امیدوارم بتونم RA بشم ولی هنوز نمی تونه قطعی بگه.
    فامیلم تو آمریکا ندارم.
    تو آنکارا با یه آقای مسن باهام مصاحبه کردم.

خیلی ممنون میشم راهنماییم بدید.
    ویرایش توسط solaleh : October 6th, 2014 در ساعت 03:27 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط michael1958 نمایش پست ها
    Heisenberg عزیز
    من از سفارت دبی وقت گرفتم. آیا دبی اخیرا با 214 ریجکت زیادی داشته؟ برای اینکه با 214 به مشکل نخورم چه مدارکی باید همرا داشته باشم؟ آیا به نظرتون عوض کردن سفارت و وقت گرفتن از آنکارا بهتره؟ (ترم دانشگاه 20 ژانویه شروع میشه)
    خیلی ممنونم اگر زودتر راهنمایی بفرمایید
    به نظرم فراموش کنید این چیز ها رو که اخیراً ریجکت زیاد می کرده یا نه. استرس بی خود و غیر قابل تحمل ایجاد می کند. آنکارا اینطور که می گویند یک مقداری بهتر است. ولی فعلاً که تا خرخره پر هست.

مهمترین عامل این هست که نشان بدهید دانشجوی درسخوانی هستید و اولویت اول شما در آنجا درس خواندن است. اگر فاند دارید که مدرک خیلی محکمی بر این مدعاست. اگر ندارید باید خود را دانشجوی قابلی نشان دهید. در مورد زمینه تخصصی که می خواهید کار کنید حتماً چیزی در ذهن داشته باشید چون خیلی مهم است اگر بپرسد. در مورد دلایلی که آن دانشگاه را انتخاب کردید، دلایل مربوط به تحصیل را بگویید و ....
    برو ای فقیه "دانا"؛ به خدای بخش ما را؛ تو و زهد و پارسایی؛ من و عاشقی و مستی
    0

سلام بچه ها
    من تاحالا دوبار از ارمنستانو دبي با بند زيباي 214b ريجكت شدم.متاهلم-32-بدون شينگن-سند خونه و حساب بانكي متعادل-كار آزاد دارم ولي با اينحال نميدونم كجاي كار ميلنگه.فاميلي هم ندارن اونطرف.بنظرتون رو رو كدوم موضوع كار كنم كه دوباره به اين بند نخورم.درضمن وواسه ويزاي توريستي بودم.سومين بارم برم اينطور شه كارم از هنگ ديگه ميگذره.

نقل قول نوشته اصلی توسط s_1983 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من تاحالا دوبار از ارمنستانو دبي با بند زيباي 214b ريجكت شدم.متاهلم-32-بدون شينگن-سند خونه و حساب بانكي متعادل-كار آزاد دارم ولي با اينحال نميدونم كجاي كار ميلنگه.فاميلي هم ندارن اونطرف.بنظرتون رو رو كدوم موضوع كار كنم كه دوباره به اين بند نخورم.درضمن وواسه ويزاي توريستي بودم.سومين بارم برم اينطور شه كارم از هنگ ديگه ميگذره.
    تا اونجا که من می دانم برای ویزای توریستی باید ثابت کنید که واقعاً "توریست" هستید و شاید مشخص ترین نشانه توریست بودن هم تعداد مسافرت خارجی قابل توجه هست. البته این برای افراد عادی هست و برای موارد خاصی صدق نمی کند. مثلاً پدر و مادری که سنی هم ازشان گذشته و می خواهند برودند فرزندشان را ببینند که دیگر نیاز ندارند نشان بدهند "توریست" هستند.
    برو ای فقیه "دانا"؛ به خدای بخش ما را؛ تو و زهد و پارسایی؛ من و عاشقی و مستی
    0

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

سلام دوستان
    من در Aug 27 از آنکارا با بند 214b رجکت شدم و میخوام برای مستر مکانیک بدون فاند و با I-20 یک کالج زبان اقدام کنم دوباره با توجه به اینکه مهلت ۶ ماهه BS من در حال اتمام هست پیشنهاد میدید از کجا اقدام کنم، اگر آنکارا دوباره وقت داشت اقدام میکردم ولی نداره. و توانایی مکالمه به صورت انگلیسی را هم دارم.
    تشکر از راهنماییتون.

Junior Member

دوستان یه سوال
    من دو ماه پیش از دوبی با 306 ریجکت شدم. این دفعه از آنکارا درجا با 214. به نظرتون چرا 214 داد چرا دوباره با 306 ریجکت نکرد؟ یکماه آموزشی س، سه سال تدریس دانشگاه (غیر نظامی و دولتی). آیا تغییری حاصل شده جون راجع به دانشگاه زیاد توضیح دادم

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

شاید پست من بتونه کمکی کنه به ایندگان.
    من 8 می از باکو ریجکت شدم. بعد 20 می ار دوبی ریجکت شدم. بعد 21 می از دبی باز ریجکت شدم.
    8می دلیلی نگفت . گفت 214b بعد 20 می گفت تغیری ایجاد نشده. 21 می گفت تو نفت گاز هستی. هه هه هه از عجایب خلقت بود.
    خلاصه دیروز (10 نوامبر در انکارا) باور کنید 35 دقیقه با من حرف زد اون خانوم جوان مو مشکی. به طوری که باجه بغلی 3نفر مصاحبه کرد تموم شد

پوشش ریجکت های قبلی خیلی سخت بود. از من هر سوالی فکر کنید پرسید. بزارید از ابتدا بگم.

1- هدفت از امریکا؟ 2- چرا این دانشگاه 3- بعد فارق التحصیلی چه میکنی؟
    من با همسرم بودم از اون به فارسی پرسید. چی خوندی ؟ تربیت بدنی. چه کاره ای ؟ خانه دار فامیل تو امریکا؟ ندارم.

بانک استیمنت؟ گفتم من 44 هزار تا فاند دارم فقط 4هزار تا باید نشون بدم گفت میدونم. نشون دادم (8هزار تایی) گفت این مال 6 ماه پیشه جدید بده. دادم ( 9 هزارتاییی)

همین جا گفتم خانم من میخوام در مورد همسرم حرف بزنم . گفت بگو. تایپ کردنشو گذاشت کنار فقط به حرفام گوش کرد. من میدونستم تو باکو واسه همسرم منو ریجکت کرد و اینکه با استرس خیلی زیاد حرفیده بودم و توپوق زیاد زده بودم.خلاصه ما 1می عقد کردیم و 8 می سفارت تو باکو بودیم. حالا تو انکارا گفتم افیسر های دیگه مشکوک به حقیقت ازدواج من بودند اما من عکس دارم گفت بده. 4 تا عکس از زمان دوست بودنمون 5 تا از نامزدی 5 تا از عروسی. کلی گفتم ما دوست بودیم بعد نامزد بعد من تصمیم به امریکا اومدم و ازش خواستم باهام ازدواج کنه. همه چی حل شد.

گفتم کپی وثیقه 15 میلیونیمو اوردم که ثابت کنم من سربازی نرفتم گفت بده. بعد پرسید این پوله چی میشه بعد گفت تو برگردی باید بری سربازی؟ گفتم اره بعد این پولو بهم پس میدن.

بعد جای حساسش این بود که گفت اخرین بار کجا ریجکت شدی؟ گفتم دبی. گفت برای چی؟ گفتم علت نگفت. (اما علتو گفته بود، اون گفته بود که من نفت و گازی هستم) گفت پس بگو اپلیکیشن CFD چیه؟ یه 10 ثانیه من من کردم ، گفتم شما فکر میکنید نفت و گاز هستم میدونم اما من علت میارم توضیح میدم شروع کردم 3تا اپلیکیشن گفتم تو 5 دقیقه. که یکیش تو دمای 400 درجه سانتی گراد بود و گفتم اصلا نفت گاز تو این دما میترکه.
    من 15 صفحه A4 حرف حفظ کرده بودم. باور کنید 13 صفحشو کامل اونجا گفتم.

بعد ریسرچ پلنو گرفت گفت اینو خودت نوشتی ؟ بله به کمک استاد . گفت ریسرچ پلنی از استادت نداری؟ گفتم صفحه دوم اینو استادم نوشته در مورد اینده صفحه اولش اهداف خودم از امریکا و این دانشگاه و...
    من یه برادرم تو نیویورک داره phd میخونه.

گفت اینده رو چی میخوای کار کنی و من 1 دقیقه توضیح دادم. بعد گفت داداشتم رو همین پروژه تو کار میکنه؟ گفتم نه. گفت بگو رو چی کار میکنه. یعنی کار به جایی رسید گفت پروژه داداشتو بگو. من 4 دقیقه در مورد پروژه های داداشم حرف زدم.

گفت کی باید امریکا باشی؟ 5 ژانویه. گفت نیاز ان دفعه نیاز به چک شدن بیشتر داری و ...

رمز موفقیت ان دفعه: دو هفته کار ، حفظ کردن تمام سوالات. امادگی و همچنین پاسخ های منطقی. و بحث تمام موضوعات به صورت داوطلبانه. و شناسایی اینکه مشکل من در مصاحبه های قبلی. 1- نفت و گازی بودن. 2- توانایی زبان پایین. 3- نزدیک بودن بسیار زیاد عروسی به وقت سفارت (8روز)

و شما باید صحبت کنید به هرقیمتی. پنهون کار نداریم به جاش جوابهای قانع کننده بسیار زیاد و طولانی نیازه. اعتماد به نفس البته من یه لحضه جلو افیسر دستمو گذاشتم رو سینه ام یعنی باور کنید 150 تا در دقیقه میزد. اما صدام نمیلرزید.
    با ارزوی موفقیت برای همه دوستان .
    هر سوال خصوصی بود بپرسید تلاش میکنم زیر 24 ساعت پاسخ بدم. به امید کلیر شدن خودم و همه دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navid83 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال
    من دو ماه پیش از دوبی با 306 ریجکت شدم. این دفعه از آنکارا درجا با 214. به نظرتون چرا 214 داد چرا دوباره با 306 ریجکت نکرد؟ یکماه آموزشی س، سه سال تدریس دانشگاه (غیر نظامی و دولتی). آیا تغییری حاصل شده جون راجع به دانشگاه زیاد توضیح دادم
    معمولا وقتق306 ریجکت میشی دفعه بعد با214 ریجکت میکنن.خیلی دیدم اینجوری

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)