صفحه 63 از 110 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط english_ نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از امیدواری که دادین. من با خانم بلوند بداخلاق مصاحبه داشتم که ذکر خیرش تو فروم هست...

خیلی ممنون از راهنماییتون، دوست عزیز.
    من چون میدونستم رباتیک حساسه دقت کرده بودم هیچ جایی اسمشو نبرم. SOPم کلا درباره علایقم به علوم شناختی و نوروساینس بود. ریز نمره هم از من نخواست. فکر میکنم با کامپیوتر سرچ کرده بود. چون یه بار با تاکید پرسید "گفتی دانشگاه تهران درس خوندی" و بعد چند دقیقه انگار داشت یه چیزایی سرچ میکرد. یه نکته دیگه این که استاد راهنمای من در زمینه رباتیک فرد شناخته شده ای هست، هر چند موضوع پروژه من رباتیکی نبود. به نظرتون ممکنه علت واقعی ریجکتم رو نگفته باشه و در واقع به خاطر استادم بهم بدبین شده باشه؟
    بنظر من بخاطر استادتون نیست ضمن اینکه شانس اینو دارید که دفعه ی بعد ویزا بگیرید. این اصلن ربطی به آفیسر نداره. اون خانم خوش برخورد نیست ولی کارشو بلده. در واقع سلیقه و نظر شخصی آفیسر بخش ناچیزی از نتیجه رو تعیین میکنه. چون همشون تا حد زیادی از روی تعرفه هاشون مصاحبه میکنن. ربطی به زیاد شدن متقاضی ویزای آمریکا هم نداره. این ممکنه سوالات مصاحبه رو بیشتر کنه و یا سختگیری نسبت اینکه ببینن طرف واقعا طالب درس خوندنه. ولی هرگز باعث نمیشه رندمی و بی دلیل بخوان اپلیکنتی که جلوشون ایستاده رو ریجکت کنن که تعداد ویزایی که میدن رو بالانس نگهدارن. اینا زاییده ی فکر اپلیکنتها بعد از ریجکته اونم به این خاطر که علت واقعی ریجکتشونو پیدا نمیکنن( ومسلمن علت وجود داره فقط بخاطرکمبود اطلاعات از روند کار سفارت شناخته نمیشه.)
    در مورد شما مسئله فقط تفاوت زیاد رشته ای که قبول شدید با رشته ی ارشدتونه که حساس بودن رشته ی قبلی هم داره تشدیدش میکنه. در واقع عدم اعتماد نسبت به اینکه با این همه تفاوت باز هم بعد از ورود به دانشگاه تو این رشته بمونید به وجود آورده.
    برای حل مشکلتون فقط باید بهتر از قبل خودتون و دلایلتون و مصمم بودنتون تو رشته ی جدید رو ثابت کنید.
    البته اگه بخواید برید آنکارا ریز نمره جز مدارک اصلی موقع مصاحبه هست و حتی به ترجمه اش هم اکتفا نمیکنن. یادمه آفیسری که در انکارا با من مصاحبه کرد ریزنمره ترجمه رسمی رو ورق زد و رفت سراغ کپی های فارسی که آخرش بود و بدون اینکه به انگلیسیش توجه کنه فارسی رو بررسی کرد. پس نمیتونید اینبار اسم رشتتونو عوض کنید
    ولی به نظر من این خیلی براتون مشکل ساز نخواهد بود اگه بتونید به خوبی ثابت کنید که تز ارشدتون به این رشتتون خیلی نزدیکه و قصد هم دارید همینو ادامه بدید.
    اینبار حتما ریسرچ پلن غیر حساس ببرید. ترجیحا به تز ارشدتون ربط داشته باشه. اگه میتونید یه خلاصه ی کوتاه و کلی هم از تز ارشدتون ببرید که اثبات کنه پذیرشتون بی ربط نیست.
    من تجربه ی خوبی ار آنکارا داشتم و برخلاف دوبی آفیسر وقت گذاشت و بعد از کلی دیدن ریسرچ پلن و خلاصه تز ارشد و حتی ورق زدن فول پیپرهام و پذیرش های دانشگاههای دیگم بعد از 2 تا ریجکت بهم کلیرنس داد و کلیر هم شدم.
    فکر میکنم شما هم بتونید از پسش بربیاید
    ویرایش توسط payizan_2000 : April 24th, 2016 در ساعت 01:27 AM

سلام دوستان. من I20به دستم رسیده بود و برا هفته اینده وقت مصاحبه برا ویزای دانشجویی دارم. الان یه پذیرش ریسرچ برا ویزای j به دستم رسیده. به نظر شما اگه برای وقت دانشجویی برم سفارت و ریجکت شم، دفعه دوم مجددا برا همون ویزای دانشجویی اقدام کنم یا اینکه بیخیالش بشم و برم سراغ این پذیرش جدیدم که برا ویزای j هست؟ از این نظر سوال میپرسم که برا افیسر قانع کننده تر کدومه؟ اینکه اپلیکنت بعد از ریجکت اولش رفته یه تغییر انجام بده و دوباره برا ویزا اقدام کنه، یا اینکه کلن کاتگوری ویزا رو تغییر بده!

سلام دوستان

من برای اثبات برگشتنم به ایران دلایل زیر را میخوام برای آفیسر ارائه کنم. ممنون میشم نظرتون را بیان کنید. بسیار ممنون

1- یک Job Offer از استادم گرفتم که ذکر کرده بعد از اتمام دوره PhD، من را در آزمایشگاه خودش به عنوان محقق استخدام میکنه.
    2- تک فرزند پسر هستم (یک خواهر هم دارم) و پدر و مادرم نیاز دارن که من برگردم ایران و در کنارشون باشم.
    3- با توجه به اینکه شاگرد اول، پژوهشگر برتر و پایان نامه برتر دانشگاه بودم، شانس استاد شدن در دانشگاهی که ارشد خوندم بسیار بالاست و همچنین موقع برگشت به ایران میخوام یه شرکت خصوصی بزنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    سلام دوستان. من I20به دستم رسیده بود و برا هفته اینده وقت مصاحبه برا ویزای دانشجویی دارم. الان یه پذیرش ریسرچ برا ویزای j به دستم رسیده. به نظر شما اگه برای وقت دانشجویی برم سفارت و ریجکت شم، دفعه دوم مجددا برا همون ویزای دانشجویی اقدام کنم یا اینکه بیخیالش بشم و برم سراغ این پذیرش جدیدم که برا ویزای j هست؟ از این نظر سوال میپرسم که برا افیسر قانع کننده تر کدومه؟ اینکه اپلیکنت بعد از ریجکت اولش رفته یه تغییر انجام بده و دوباره برا ویزا اقدام کنه، یا اینکه کلن کاتگوری ویزا رو تغییر بده!
    سلام دوست عزیز
    به نظرم بستگی به دلیل رد شدن ویزای دانشجوییتان (F) داره. اگر بند 212 (تکنولوژژی ....) یا 503 (نفت و انرژِی...) باشه، بهتره J اقدام کنید واسه دفعه بعد یا کلا یک RP جدید با موضوع جدید بنویسید. اگر بندهای دیگه باشه، همین F اقدام کنید شاید بهتر باشه، چون آفیسر ممکنه بگه این فرد هر جور شده میخواد بیاد آمریکا و شاید قصدش اقامت دائم باشه! این نظر من بود، دوستان دیگه هم نظر بدن بد نیست

Junior Member

سلام من پریروز دبی ریجکت شدم با همین بند 214-بی و اصلا انتظارش رو هم نداشتم. شرایطم این بود:
    لیسانس عمران دانشگاه شیراز، ارشد حمل و نقل دانشگاه شریف، برای دکترا از آیوا استیت فول فاند پذیرش دارم
    برای بعد از دکترا هم گفتم که دانشگاه شیراز رشته حمل و نقل نداره و استادای لیسانسم با من صحبت کردن برم دکترام رو بگیرم و برگردم اونجا درس بدم
    درباره فاند، شغل پدر و مادر، ریسرچ دکترا، اینکه اونجا TA خواهم بود یا RA، دانشگاه لیسانس و ارشد همه سوال کرد و CV رو گرفت و بعد هم گفت ریجکت!! تنها چیزی هم که گفت این بود که you didn't have the immigration requirements and you were not qualified
    ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن که کجا اشتباه کردم و اینکه برای بار بعد ارمنستان رو پیشنهاد میکنید یا ترکیه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

بچه ها میشه نظرتون رو بگید چرا این دوستمون ریجکت شده..اخه من واقعا درک نمیکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط sp_viana نمایش پست ها
    سلام من پریروز دبی ریجکت شدم با همین بند 214-بی و اصلا انتظارش رو هم نداشتم. شرایطم این بود:
    لیسانس عمران دانشگاه شیراز، ارشد حمل و نقل دانشگاه شریف، برای دکترا از آیوا استیت فول فاند پذیرش دارم
    برای بعد از دکترا هم گفتم که دانشگاه شیراز رشته حمل و نقل نداره و استادای لیسانسم با من صحبت کردن برم دکترام رو بگیرم و برگردم اونجا درس بدم
    درباره فاند، شغل پدر و مادر، ریسرچ دکترا، اینکه اونجا TA خواهم بود یا RA، دانشگاه لیسانس و ارشد همه سوال کرد و CV رو گرفت و بعد هم گفت ریجکت!! تنها چیزی هم که گفت این بود که you didn't have the immigration requirements and you were not qualified
    ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن که کجا اشتباه کردم و اینکه برای بار بعد ارمنستان رو پیشنهاد میکنید یا ترکیه

Senior Member

لطفا اسم رشته دکترایی که قبول شدید و ریسرچ پلنی که داشتید رو هم توضیح بدین چی بود تا بشه نظر داد...شاید به دلیل سوشال تای ریجکت نکردنتون... کاندیشنال نبودید؟(مثلا زبان)...سابقه تحقیقاتی سازمان حساس نداشتید؟ یا سابقه کار دولتی؟
    شما دکتراتون حمل و نقل بوده درسته؟ این سناریویی که گفتید یه مقدار باور نکردنیه ...اینکه شما استاد لیسانستون بهت پیشنهاد بده برو دکترا بگیر بیا شیراز درس بده (که انگار غیر از شما هیچ کس نیستش و اینا)..اگه آفیسر با تجربه باشه احتمالا زیاد با دانشجوهای ایرانی سروکار داشته راحت میتونه حدس بزنه ایران ازین خبرا نیس و ازخودتون درآوردید اینو.
    ویرایش توسط SayeRoshan : April 27th, 2016 در ساعت 07:09 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegisakht نمایش پست ها
    بچه ها میشه نظرتون رو بگید چرا این دوستمون ریجکت شده..اخه من واقعا درک نمیکنم
    دوست عزیز
    من نظر شخصی خودم رو میگم و این صحبت بنده شاید کاملا اشتباه باشه اما : این ریجکت و اون هم با بند سوشال تای احتمالا به نظر بنده بر میگرده به اینکه نتونستید خیلی قوی ثابت کنید که به کشورتون بر میگردید و احتمالا آفیسر فکر کرده که دلایل کافی برای برنگشتن به کشورتون دارید و به همین خاطر شما رو ریجکت کردن .
    به نظر بنده شما هیچ مشکلی ندارید برای رفتن به کشور ایالات متحد ، ولی اینکه اثبات کنید که بعد از اتمام تحصیل به کشور خودتون بر میگردید یه چیز دیگه ست که متاسفانه شما با همین بند 214 ریجکت شدید . شاید آفیسر پیش خودش فکر کرده که شما یهک فرد عادی هستید و بعد از موفقیت تحصیلی و اتمام تحصیلات تکمیلیتون در کشور آمریکا احتمالا تلاش میکنید که در اونجا بمونید و به کشورتون بر نگردید .
    شاد و موفق و سلامت باشید .

شاید سوالم مسخره باشه. ولی مگه ما non immigrant applicant نیستیم؟ چرا به ایشون گفتند شما immigration requirements رو ندارید !؟
    مباد ان که گدا معتبر شود. که شد!

گپ تحصیلی هم داشتید؟
    بین لیسانس و فوق لیسانس هم گپ داشتید؟
    اگه داشتید هرکدوم چندسال بوده و آیا در این زمانها شغلی داشتید؟
    سربازی رفتید؟ اگه رفتید کجا؟
    آیا فاند داخل I-20 همه ی هزینه های برآورد شده ی داخل I-20 رو پوشش میداد؟
    ازتون چیزی در مورد ساپورت مالی و اینکه آیا کسی ساپورتتون میکنه یا نه نپرسید؟
    در مورد شغل پدر و مادرتون چی گفتید؟
    BS هم همراهتون بود؟ دیدش؟ مبلغش چقدر بود؟
    RA هستید یا TA؟ ریسرچ پلن داشتید؟

سابقه ی تحصیلیتون بنظر خوب و بی مشکله ولی جواب سوالهای بالا مهمه و ممکنه بعضی جوابها برای این سوالها باعث ریجکت بشه.

خیلی سربسته توضیح دادید. اینطوری خودتونم نمیتونید علت رو پیدا کنید. بدون پیدا کردن علت احتمال موفقیت دفعه ی بعد خیلی کم میشه و سفارت عوض کردن هم تاثیر چندانی نخواهد داشت. رویه ی کار این 3 سفارت در سالهای اخیر خیلی نزدیک به هم بوده و اختلافات خیلی جزئی با هم دارن. پس هرجا بخوایدبرید باید اول عامل ریجکتو پیدا کنید.
    پیشنهادم اینه که تا دیر نشده و جزئیات یادتون نرفته یه ورق بذارید و از کلمه ی اول همه مکالملتتون با آفیسر، سوالهاش، جوابهاتون حتی حالت چهرش وقتی این جوابها رو بهش دادید رو بازسازی کنید و بنویسید. اینطوری بهتر میتونید علت رو پیدا کنید.

**** یه موردی: دوستان بحث سوشال تای و احتمال برگشتن بعد تحصیل بیشتر در مورد اپلیکنت هایی چک میشه که گپ تحصیلی زیاد دارن. وگرنه اپلیکنتی که پشت هم مدرک گرفته و الان اومده سفارت با این چیزها ریجکت نمیشه. همین که ببینن برای بعد از تحصیلش برنامه ی کاری مشخثی خواهد داشت کافیه و دنبال سند و مدرک برای اثبات حرفش نمیرن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)