صفحه 72 از 110 نخستنخست ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط Metti_3d نمایش پست ها
    من ٢٢ مي مصاحبه داشتم. دبي
    دكتري معماري
    بدون فاند!
    ٧ سال سابقه كار دفتر شخصي و ٥ سال سابقه تدريس
    سربازي معاف شده بودم.

متاسفانه ريجكت شدم! همون باجه ٤ دوست نداشتني!

من دوجا تمركزم رو تو مصاحبه از دست دادم و نتيجه ش اين شد.
    اول اينكه ازم پرسيد هزينه هات رو خودت ميدي يا خانواده، گفتم خودم واسه يك سال پول دارم و هم خانواده ساپورتم ميكنن. و بعد از دادن هر دوتا bs ، سند آپارتمانم رو هم بهش دادم!!!! گفت يعني ميخاي بفروشيش! گفتم نه اميدوارم مجبور نشم چون استادم بهم قولش رو از ترم دوم داده كه بورس بگيرم!

اشتباه دومم اين بود كه گفت ميخاي با مدركت چكار كني، گفتم هم دفتر مهندسي م تو ايران رو ميتونم گسترش بدم و كارهاي بهتري بگيرم و هم اينكه تو فلان دانشگاه، فلان شاخه از معماري رو پايه ريزي كنم كه بتونه دانشجو بگيره! و ظاهرا قانع نشد

نميدونم كدوم بيشتر نظرش رو منفي كرد، ولي خب هردو به يه نسبتي تاثير داشتن!
    در كل به تصور اينكه كار دولتي نداشتم و سربازي معاف بودم، دست كم گرفتم ماجرا رو

نظر شما چیه ؟
    1-واسه یک ماه دیگه وقت آنکارا بگیرم؟
    2-و اینکه چه تغییری تو DS بدم؟
    3- واقعا عوض کردن سفارت میتونه موثر باشه ؟!!!
    دوست عزیز،
    به نظرم در جواب سوال اول خودتو ریجکت کردی. آفیسر چطور به کسی که هنوز نمیدونه چجوری میخواد هزینه هاش رو بده (حتی اگر پولش رو داشته باشی ) ویزا نمیده. باید دقیق بگی چجوری تا قرون آخر هزینه های i-20 رو پوشش میدی. ضمنا اگر فرومها رو میخوندی میدیدی ذکد وعده سر خرمن استاد = ریجکت
    بعلاوه کسی برای گسترش کارش که نمیره دکتری بخونه. کسی دکتری میخونه که میخواد کار آکادمیک کنه یا بزنه توی خط ریسرچ. همون استاد دانشگاه شدن رو میگفتی کافی بود.
    به نظرم وقت بگیر. خیلی ها دفعه دوم ویزا میگیرن چون تسلطشون روی مصاحبه بیشتر میشه.
    توی فرم DS که نمیتونی تغییری ایجاد کنی، فقط اگر میتونی راجع به تدریست توی دانشگاه بیشتر توضیح بده. به نظرم رزومتو قوی کن و نشون بده عاشق ریسرچ توی فیلد معماری هستی
    موفق باشی

کمک فوری....
    دوستان، سال قبل از رشته امنیت کامپیوتر برای مستر دوم فاند ناقص داشتم که دو بار اقدام کردم از آنکارا و دبی که با 214 رد شدم. آنکارا درجا در دو دقیقه رد کرد، دبی بعد از 25 دقیقه مصاحبه زرد داد ولی بعد از 112 روز ایمیل اومد که آفیسر بعد از رفتن شما تصمیم گرفه با سوشال تای ریجکت بکنه!!!!!!
    امسال از کامپیوتر ساینس فول فاند دکتری از فلوریدا پذیرش گرفتم. برای مصاحبه دبی رفتم ولی متاسفانه در کمال ناباوری دوباره با سوشال تای رد شدم.
    مشکلاتی که فکر میکنم به خاطرش رد شدم: 1) دو تا ریجکتی قبلی. 2) برادرم در کالیفرنیا پست داک میخونه توی همون کامپیوتر ساینس. احتمال میدم که حتی آفیسر نفهمیده بوده که پارسال مستر دوم بوده و امسال دکتری!!!
    به نظرتون آنکارا بهتر یا ایروان؟ البته خودم نظرم روی ایروان چون آنکارا یه ردی از پارسال دارم و مثل اینکه ایروان برای فول فاند ارزش قائل.... این هم بگم من هدفم واقعا برگشت به ایران بعد تحصیل به خاطر شرایط خانواده، ولی نمیدونم چطور اینا به اینها بفهمونم.
    نظری دارید که چه کار بکنم؟
    سربازی هم معاف بودم
    سه سال گپ تحصیلی دارم که تو این مدت دانشگاه تدریس میکردم

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarhad66 نمایش پست ها
    کمک فوری....
    دوستان، سال قبل از رشته امنیت کامپیوتر برای مستر دوم فاند ناقص داشتم که دو بار اقدام کردم از آنکارا و دبی که با 214 رد شدم. آنکارا درجا در دو دقیقه رد کرد، دبی بعد از 25 دقیقه مصاحبه زرد داد ولی بعد از 112 روز ایمیل اومد که آفیسر بعد از رفتن شما تصمیم گرفه با سوشال تای ریجکت بکنه!!!!!!
    امسال از کامپیوتر ساینس فول فاند دکتری از فلوریدا پذیرش گرفتم. برای مصاحبه دبی رفتم ولی متاسفانه در کمال ناباوری دوباره با سوشال تای رد شدم.
    مشکلاتی که فکر میکنم به خاطرش رد شدم: 1) دو تا ریجکتی قبلی. 2) برادرم در کالیفرنیا پست داک میخونه توی همون کامپیوتر ساینس. احتمال میدم که حتی آفیسر نفهمیده بوده که پارسال مستر دوم بوده و امسال دکتری!!!
    به نظرتون آنکارا بهتر یا ایروان؟ البته خودم نظرم روی ایروان چون آنکارا یه ردی از پارسال دارم و مثل اینکه ایروان برای فول فاند ارزش قائل.... این هم بگم من هدفم واقعا برگشت به ایران بعد تحصیل به خاطر شرایط خانواده، ولی نمیدونم چطور اینا به اینها بفهمونم.
    نظری دارید که چه کار بکنم؟
    سربازی هم معاف بودم
    سه سال گپ تحصیلی دارم که تو این مدت دانشگاه تدریس میکردم
    مشکل شما قصدبرگشت به ایران داشتن یا نداشتن نیست. داشتن برادر دانشجو هم عامل ریجکت نیست چون خیلی ها با وجود این مورد به راحتی ویزا گرفتن و کلن داشتن بستگان با ویزای دانشجویی از نظر سفارت مشکلی نیست.
    به احتمال خیلی زیاد علت این ریجکت از دوبی همون ریجکت قبلی که بعد از 112 روز بهتون داده ست. سفارت دوبی به نظر من کلن روی رایی که میده یک مقداری متعصبه و خیلی کم دیدم تغییرش بده. ریجکت شما بعد از 112 روز هم سوشال تای نبوده. یه ریجکت امنیتی خفیف بوده. یعنی نمی خواستن ویزا بدن اما دلایلشون اونقدر هم محکم و زیاد نبوده که از بند های محکم تری استفاده کنن.
    بنظر من برید آنکارا. احتمالا ایروان بدون اینکه به پروندتون نگاه بکنه همون ریجکت کلیرنس دوبی رو که ببینه دوباره ریجکت میکنه چون کلن به سابقه ی ریجکت از هرجایی که باشه اهمیت میده و ریجکت کلیرنس هم جدی تر از 214 معمولیه. در مقابل آنکارا کمترین اهمیت رو به سابقه ی ریجکت میده چه خودش قبلن ریجکت کرده باشه چه سفارت دیگه، دوباره فرصت بازبینی میده. حتی بندهای مشکل داری مثل 212 و 501 رو هم زیاد دیدم که کلیرنس داده. به نظر من اگه وارد کلیرنس بشید میتونید ویزا بگیرید و ریجکت کلیرنس دیگه تکرار نمیشه چون شرایط پذیرش فعلیتون نسبت به پارسال تغییر کرده.
    ویرایش توسط payizan_2000 : May 25th, 2016 در ساعت 01:39 AM

Junior Member

سلام دوستان
    من حدود سه هفته پیش دوبی ریجکت شدم
    مصاحبه به زبان انگلیسی رو انتخاب کرده بودم

شرایط conditionnal admission بود در مستر زبانشناسی دانشگاه کالیفرنیا فولرتون- بدون فاند
    وکیل داشتیم که من فکر میکنم وکیلم به من اطلاعات غلط داده بود
    از من پرسید

1-چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ گفتم جزو یکی از بهترین دانشگاههاس ( طبق گفته وکیل )
    2- کی هزینه پرداخت دانشگاهت رو داده؟ من گفتم پدر
    3- چند تا دانشگاه رو اپلای کردی؟ وکیلمون گفت فقط بگین همین یکی. منم گفتم همین یکی
    4- شغلت چیه؟
    5- شغل پدرت چیه؟
    و در نهایت منو ریجکت کرد
    حالا میخوام برم آنکارا . نظرتون چیه

دوستان سلام،
    من یک بار از سفارت دبی ریجکت شدم و بعداً فهمیدم نباید BS رو به نام خودم می بردم. ( البته 7 سال سابقه کار دارم که 4 سالش حین تحصیل بوده ). خلاصه 10 روز دیگه مجدد وقت مصاحبه دارم. الان میخواستم BS رو به نام پدرم ببرم ولی توی I-20 ننوشته family supprot و نوشته Personal funds. به نظرتون چه کار کنم؟ هر دوتا BS رو ببرم؟
    خواهش می کنم راهنماییم کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

دوستان من 18 می دوبی مصاحبه داشتم
    اول افیسر i20 خواست بعد نگاه کرد گفت civil engineering و graduate assistantship
    بعد ازم پرسید میخوای چیکار کنی گفتم میخوام تحصیلاتم در حوزه phd civil ادامه بدم بعد راجع به research توضیح دادم
    بعد از من sop cv خواست بعد transcript خواست و با دقت نگاه کرد نمیدونم چرا
    من ارشدم هنوز تموم نشده و کارنامم ناقص بود پرسید کی تموم میکنی گفتم july
    بعد یه چیزایی تایپ کرد و سفید داد گفت شما در حال حاضر صلاحیت نداری
    ضمنا خیلی خوب حرف زدم و گپ و سربازی ندارم رشته ارشدمstructural است و رشته دکترا construction management
    به نظرتون ناقصی کارنامه میتونه دلیل ریجکت باشه چون همون کارنامه ای بود که برای پذیرش استفاده کردم و نمره های یک ترم بود در آن؟اینکه گرایش ارشد با دکترا کمی فرق داره چی؟آیا ممکنه خوب این دوتا رو بهم ربط ندادم دلیل ریجکت باشه چون اصلا هیچی راجع به گرایش ارشدم نگفتم فقظط پرسید تزت چیه منم همون موضوع reserachamo بهش گفتم
    میشه نظرتون رو بگید و الان از ارمنستان وقت بگیرم بهتره یا آنکارا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    در مورد شرایط شما راستش این که گپ تحصلی داشتی و بدون فاند یوده یه مقدار سفارت رو در دادن ویزا به شک می اندازه یعنی گرفتنش رو سخت می کنه. البته افراد زیادی بودن که گرفتن پس ناامید نشو و یه بار دیگه به نظرم تلاش کنی خوبه. این بار رو سوالاتت بیشتر کار من و سعی کن خودت رو به شدت علاقمند به رشته ات و درس نشون بدی و این که از لحاظ مالی هم وضع توپی داری و هزینه های دانشگاه برات عددی نیست و فقط برای تحصیل و یادگیری علم و دانش داری میری بعدش برمی گردی. این که زمان مصاحبه به شروع کلاس نزدیک باشه تا جایی که می دونم هیچ تاثیری در ردی یا قبولی در گرفتن ویزا نخواهد داشت پس از این لحاظ هم جای نگرانی نیست.

موفق باشی
    اره فکنم ترکمنستان عشقی کار میکنه. مجبور بودم چون وقت نداشتمو همه جام پر بود.تقصیر دانشگاه بود ک دیر بهم i-20 داد.

سربازی ارتش بودم-گپ تحصیلیمم کلا سابقه کار تو ی شرکت خصوصیه مربوت به رشتم بودمو الانم ناعب رعیسشم ک ی نامم گرفتم. منطاها پاشو مدیر اصلیه شرکت و خودم البته( چون ناعب رعیسم) امضا کردیم. این مشکل نداره؟

مشکل BS ندارم اصلا .نباید به ای گیر بده . فقط اگه میشد یه جوری ثابت کنم اونجا بهم فاند میدن خیلی خوب میشد. چیکار کنک به نظرتون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegisakht نمایش پست ها
    دوستان من 18 می دوبی مصاحبه داشتم
    اول افیسر i20 خواست بعد نگاه کرد گفت civil engineering و graduate assistantship
    بعد ازم پرسید میخوای چیکار کنی گفتم میخوام تحصیلاتم در حوزه phd civil ادامه بدم بعد راجع به research توضیح دادم
    بعد از من sop cv خواست بعد transcript خواست و با دقت نگاه کرد نمیدونم چرا
    من ارشدم هنوز تموم نشده و کارنامم ناقص بود پرسید کی تموم میکنی گفتم july
    بعد یه چیزایی تایپ کرد و سفید داد گفت شما در حال حاضر صلاحیت نداری
    ضمنا خیلی خوب حرف زدم و گپ و سربازی ندارم رشته ارشدمstructural است و رشته دکترا construction management
    به نظرتون ناقصی کارنامه میتونه دلیل ریجکت باشه چون همون کارنامه ای بود که برای پذیرش استفاده کردم و نمره های یک ترم بود در آن؟اینکه گرایش ارشد با دکترا کمی فرق داره چی؟آیا ممکنه خوب این دوتا رو بهم ربط ندادم دلیل ریجکت باشه چون اصلا هیچی راجع به گرایش ارشدم نگفتم فقظط پرسید تزت چیه منم همون موضوع reserachamo بهش گفتم
    میشه نظرتون رو بگید و الان از ارمنستان وقت بگیرم بهتره یا آنکارا؟
    ربطی به ناقصی کارنامه نداره، یا مثلا تغییر گرایش، ماکزیممش این بود که ازتون می پرسید چرا می خواین عوض کنید گرایش رو، مثلا شنیدم گه معدل کم باشه یا رنک دانشگاه بد باشه رد کنن ولی خیلی بعیده باز، آفیسر که اونجا نشسته از نظر علمی که نمیاد بسنجه من فکر میکنم گیر از یه جا دیگست. کیستونو بینید دقیقا کجاش اشکال داره چون مصاحبه بعدی هم به همون دلیل امکان داره رد کنن، در ضمن ارمنستان نرید با یه ریجکتی بهتره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

دوست عزیز اخه من واقع درک نمیکنم اشکال کار من کجا بوده هر چی فکر میکنم نمیفهمم

ممکنه مثلا چون رزومم یک صفحه بود به نظرش کم اومده باشه؟

یا اینکه تو sop چیزی از برگشت نگفتم چی؟؟

واقعا به هم فکری نیاز دارم خیلی لطف می کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط TPSTR نمایش پست ها
    ربطی به ناقصی کارنامه نداره، یا مثلا تغییر گرایش، ماکزیممش این بود که ازتون می پرسید چرا می خواین عوض کنید گرایش رو، مثلا شنیدم گه معدل کم باشه یا رنک دانشگاه بد باشه رد کنن ولی خیلی بعیده باز، آفیسر که اونجا نشسته از نظر علمی که نمیاد بسنجه من فکر میکنم گیر از یه جا دیگست. کیستونو بینید دقیقا کجاش اشکال داره چون مصاحبه بعدی هم به همون دلیل امکان داره رد کنن، در ضمن ارمنستان نرید با یه ریجکتی بهتره

Member

سلام دوستان. من حدود 6 سال پيش براي ويزاي كنفرانس اقدام كرده بودم كه از دبي با بند 214b رد شدم. آفيسر بهم گفت كه دليلش مجرد بودن و نداشتن بنك استيتمنت و نداشتن سفر به كشورهاي ديگه هست. الان پذيرش فول فاند از يه دانشگاه دارم و شرايطم نسبت به اونموقع كاملا تغيير كرده.لازمه كه موقع پر كردن فرم سفارت راجع به دليل ريجكت قبليم (با توجه به اينكه اون دلايل برطرف شدن) كامل توضيح بدم؟ از سفارت آنكارا وقت گرفتم. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)