صفحه 79 از 110 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfathi45 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من 22 جون انکارا با 214B ، ریجکت شدم.مستر برق دارم از شریف و الان پذیرش MBA پارشیال فاند داشتم.افسر فقط راجب اینکه چرا یه فوق دیگه و MBA میخوام پرسید وسربازی و بعد ریجکت کرد. با توجه به اینکه اکثر مستر مجددها امسال ریجکت شدن ، ایا نشون دادن یک پرینت حساب بسیار زیاد از خانواده و نشون دادن اینکه اینجا بیزینس خانوادگی داریم میتونه مفید باشه؟
    سلام دوست عزیز،
    من هم شرایطم عین شما بود و زرد گرفتم. شما برای اینکه بتونی برای یک مستر مجدد در بیزینس اسکول ویزا بگیری باید سوابق کاری معتبر و مستدل ارائه بدی. اساساً کسی میره مستر بیزینس بگیره که در طول کارش به دلیل کمبود اطلاعات آکادمیک مدیریتی به یک سری خلل برخورد کرده و اون رشته میتونه جای خالی معلوماتش رو براش پر کنه و باعث پیشرفت بی حد و حصرش بشه ( تا جاییکه هزینه 100 هزار دلاری که کرده رو وقتی برگشت کاور کنه ). حواست باشه آفیسر میدونه گرفتن پذیرش مستر از بیزینس اسکول کار سختی نیست و با هر مدرکی میشه پذیرش رو گرفت؛ پس قبل از شروع مصاحبه برگه ریجکت 214 جلوشه و باید با دلایل و استدلالات محکم نظرش رو برگردونی به کلیرنس یا ویزا درجا ( که بعید میدونم بده ). این استدلالات شامل توضیحات خودت، سابقه کارت، جاب آفرت، سابقه بیمه، ریکامندیشن لتر های کاری و ... میشه.
    در رابطه با بی اس هم خب واضح و طبیعیه که جوونی هم سن و سال من و شما توی ایران 200-300 هزار تا توی حسابش نیست و باید بی اس رو به نام پدرت ببری که همه میدونن یک سوشال تای قوی حساب میشه و برعکس بی اس پر پروپیمون به نام خودت یک پوینت منفی هستش.
    موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابری

دوستان سلام
    من سابقه دو بار ريجکتي با بند 214b رو از 16 ژوئن دبي و 24 ژوئن ارمنستان رو دارم.
    بايد بگم که من f1 به همراه همسرم f2 اقدام کرديم.
    شرايطم رو با جزييات توضيح ميدم اميدوارم کسي بتونه کمکم کنه.
    phd عمران با فاند و 3 سال سابقه بيمه از يه شرکتي که فهميدم کاراي نفتي ميکنه که از cv حذفش کردم. ولي توي cv که به دانشگاه داده بودم ذکر شده بود.
    اول اينکه براي اينکه مراحل رو تسريع کنم BS به مبلغ 40000 به دانشگاه دادم تا آي 20 بدون فاند برام صادر بشه تا وقت سفارت بگيرم. بعد که آي 20 با فاندم به دستم رسيد به 6000 تا BS نياز داشتم که با چيزي که تو فروم خوندم همون BS رو به 8000 تا آپدينت کردم تا به مشکلي بر نخورم.
    مصاحبه اول 16 ژوئن دبي
    به همون باجه خانوم مو بلوند بد اخلاق خوردم
    گريتينگ رو که کلا جواب نداد و نگاهش به مانيتور بود و آي 20 و پاسپورتها رو خواست.
    از سربازيم پرسيد و کارت پايان خدمت رو گرفت. پرسيد کجا خدمت کردي گفتم نيروي انتظامي. گفت با س.پ در ارتباط نبودي؟ گفتم نه. گفت تو سربازي چيکار مي کردي. گفتم پليس ترافيک بودم.
    گفت چند ساله ازدواج کردين؟ گفتم 3 سال و سند ازدواج رو خواست با ترجمه بهش دادم.
    شروع کرد از همسرم سوال پرسيدن. (به فارسي)
    ميدوني چند سال تحصيل شوهرت طول ميکشه؟ همسرم گفت 5 سال.
    پرسيد مي خواي تو اين مدت اونجا چيکار کني. همسرم گفت شوهرمه مي خوام کنارش باشم و خونه داري کنم و از لحاظ روحي ساپورتش کنم که اين چند سال تو درسش موفق باشه.
    آفيسر گفت نمي فهمم 5 سال مي خواي بيکار باشي؟ همينطور بحث ادامه پيدا کرد خانمم هم خوب جواب مي داد. از تحصيلات خانمم هم پرسيد.
    آخرش هم شونه هاشو بالا انداخت که قانع نشده و همراهي همسرم غير منطقيه!!!!
    از دانشگاهايي که اپلاي کردم پرسيد. 6 تا
    نامه پذيرش و حتي عدم پذيرش رو ازم خواست!!! منم همه رو برده بودم بهش دادم
    BS ازم خواست 8000 تا رو بهش دادم گفت کافي نيست. گفتم fund دارم کفت کافي نيست.
    مجبور شدم قديميه رو بهش بدم و واسش توضيح دادم که واسه اينکه اول فاند نداشتم اينو به دانشگاه دادم.
    آخرش برگه سفيد داد با 214b ريجکت.
    فکر کردم که BS کارو خراب کرد ولي گيراي اوليه به خانمم و خواستن نامه ريجکت از دانشگاه ها نشون مي داد نمي خواست ويزا بده کلا.

یک هفته بعد 24 ژوئن در ارمنستان

آفیسر با برخورد خوب از خدمتم پرسید. چند ساله ازدواج کردین و چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    BS رو ازم خواست. 40000 تا بهش نشون دادم.
    cv و SOP و ریسرچ پلن ازم خواست بهش دادم.
    گفت در حال حاضر چیکار می کنی؟
    چون از سربازیم 8 ماه بیشتر نمیگذره گفتم مشغول تافل و جی آر ای و اپلای کردن بودم.
    بعد پرسید بعد فارق التحصیلی می خوای چیکار کنی؟
    گفتم می خوام برگردم نزدیک خانوادم زندگی کنم و با این مدرک شانس خوبی دارم که یه پوزشن آکادمیک تو شمال کشور بدست بیارم.
    خیلی روی cv من زوم کرده بود و خیلی از روش سرچ می کرد توی اینترنت که هیچ چیز حساسی توی cv من وجود نداشت. مقالاتم در مورد مدلسازی روسازی آسفالتی و متریال آسفالت بود.
    یه کلمه هم از همسرم نپرسید. بعد گفت نمیتونه ویزا بده 214b
    ازش پرسیدم چرا؟ گفت شرایطت نسبت به گذشته تغییری نکرده.
    گفتم دفعه قبل آفیسر گفت BS کافی نیست. الان BS جدید آوردم و فاند هم که دارم.
    دوباره گفت شرایطت تغییری نکرده.
    نه job offer و چیزی هم ازم نخواست.
    دوست دارم نظر دوستان رو بدونم. به نظر شما مشکل از کجاست؟
    ممکنه به cv که به دانشگاه دادم دسترسی داشته باشن و اون شرکت حساس رو عاملی برای ریجکت در نظر بگیرن؟ و آیا اگر در مورد اون شرکت بدونن با بند 214b ریجکت می کنن؟
    من تنها social tie رو عاملش می دونم. من چه تغییری باید تو شرایطم بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط k_najafian نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    من هم شرایطم عین شما بود و زرد گرفتم. شما برای اینکه بتونی برای یک مستر مجدد در بیزینس اسکول ویزا بگیری باید سوابق کاری معتبر و مستدل ارائه بدی. اساساً کسی میره مستر بیزینس بگیره که در طول کارش به دلیل کمبود اطلاعات آکادمیک مدیریتی به یک سری خلل برخورد کرده و اون رشته میتونه جای خالی معلوماتش رو براش پر کنه و باعث پیشرفت بی حد و حصرش بشه ( تا جاییکه هزینه 100 هزار دلاری که کرده رو وقتی برگشت کاور کنه ). حواست باشه آفیسر میدونه گرفتن پذیرش مستر از بیزینس اسکول کار سختی نیست و با هر مدرکی میشه پذیرش رو گرفت؛ پس قبل از شروع مصاحبه برگه ریجکت 214 جلوشه و باید با دلایل و استدلالات محکم نظرش رو برگردونی به کلیرنس یا ویزا درجا ( که بعید میدونم بده ). این استدلالات شامل توضیحات خودت، سابقه کارت، جاب آفرت، سابقه بیمه، ریکامندیشن لتر های کاری و ... میشه.
    در رابطه با بی اس هم خب واضح و طبیعیه که جوونی هم سن و سال من و شما توی ایران 200-300 هزار تا توی حسابش نیست و باید بی اس رو به نام پدرت ببری که همه میدونن یک سوشال تای قوی حساب میشه و برعکس بی اس پر پروپیمون به نام خودت یک پوینت منفی هستش.
    موفق باشی
    سلام. كيس شما به كيس همسرم شبيه هست.
    همسر من از دانشگاهي با رنك 50 مستر MBA پذيرش گرفته بدون فاند و از دانشگاهي هم پذيرش دكتراي مكانيك فول فاند.الان ميخواهيم با اي20 مستر بريم مصاحبه.يكبار با اي20 مكانيك ريجكت شده از انكارا با بند214. من اقامت كانادا دارم و ميخايم بريم كانادا زندگي كنيم دليل اينكه ميخاد مستر MBA بخونه اينه كه 1- با يه مدرك امريكايي توي كانادا راحت كار پيدا ميكنه 2- مسترش يكساله اس و تا من كاراي اقامتش رو انجام ميدم اون هم درسش رو ميخونه و بين شهرامون يك پرواز 1.5 ساعته راهه فقط و دور نيستيم 3- در كانادا كلا يه دانشگاه تورنتو رنكش توي بيزنس در رده اين دانشگاهي كه پذيرش داره كه خوب پذيرش گرفتن هم ازش سخته . همسرم مستر مكانيك داره اما توي بورس ايران و بورسهاي خارجي كار ميكنه و از اين راه درامد داره ميخاد توي كانادا هم اين كارش رو در شركتهاي تجاري ادامه بده اما جاب افر نداره. بي اس رو هم براي پدر همسرمه.حالا سوالاي من اينا هستن كه ممنون ميشم پاسخ بديد.
    1- بنظرتون با مستر MBA بريم مصاحبه يا دكتراي مكانيك كه بعد توي امريكا تغيير رشته بده؟
    2-كدوم سفارت بنظرتون براي ما بهتره؟
    3-من ميدونم كه بايد به افيسر اطلاعات طبقه بندي شده بديم. بنظرتون چي رو تاكيد كنيم و از كنار چي بگذريم؟
    لطفا اگر نقطه گيري در پرونده ما ميبينيد بگيد كه روش كار كنيم.

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3n66 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من سابقه دو بار ريجکتي با بند 214b رو از 16 ژوئن دبي و 24 ژوئن ارمنستان رو دارم.
    بايد بگم که من f1 به همراه همسرم f2 اقدام کرديم.
    شرايطم رو با جزييات توضيح ميدم اميدوارم کسي بتونه کمکم کنه.
    phd عمران با فاند و 3 سال سابقه بيمه از يه شرکتي که فهميدم کاراي نفتي ميکنه که از cv حذفش کردم. ولي توي cv که به دانشگاه داده بودم ذکر شده بود.
    اول اينکه براي اينکه مراحل رو تسريع کنم BS به مبلغ 40000 به دانشگاه دادم تا آي 20 بدون فاند برام صادر بشه تا وقت سفارت بگيرم. بعد که آي 20 با فاندم به دستم رسيد به 6000 تا BS نياز داشتم که با چيزي که تو فروم خوندم همون BS رو به 8000 تا آپدينت کردم تا به مشکلي بر نخورم.
    مصاحبه اول 16 ژوئن دبي
    به همون باجه خانوم مو بلوند بد اخلاق خوردم
    گريتينگ رو که کلا جواب نداد و نگاهش به مانيتور بود و آي 20 و پاسپورتها رو خواست.
    از سربازيم پرسيد و کارت پايان خدمت رو گرفت. پرسيد کجا خدمت کردي گفتم نيروي انتظامي. گفت با س.پ در ارتباط نبودي؟ گفتم نه. گفت تو سربازي چيکار مي کردي. گفتم پليس ترافيک بودم.
    گفت چند ساله ازدواج کردين؟ گفتم 3 سال و سند ازدواج رو خواست با ترجمه بهش دادم.
    شروع کرد از همسرم سوال پرسيدن. (به فارسي)
    ميدوني چند سال تحصيل شوهرت طول ميکشه؟ همسرم گفت 5 سال.
    پرسيد مي خواي تو اين مدت اونجا چيکار کني. همسرم گفت شوهرمه مي خوام کنارش باشم و خونه داري کنم و از لحاظ روحي ساپورتش کنم که اين چند سال تو درسش موفق باشه.
    آفيسر گفت نمي فهمم 5 سال مي خواي بيکار باشي؟ همينطور بحث ادامه پيدا کرد خانمم هم خوب جواب مي داد. از تحصيلات خانمم هم پرسيد.
    آخرش هم شونه هاشو بالا انداخت که قانع نشده و همراهي همسرم غير منطقيه!!!!
    از دانشگاهايي که اپلاي کردم پرسيد. 6 تا
    نامه پذيرش و حتي عدم پذيرش رو ازم خواست!!! منم همه رو برده بودم بهش دادم
    BS ازم خواست 8000 تا رو بهش دادم گفت کافي نيست. گفتم fund دارم کفت کافي نيست.
    مجبور شدم قديميه رو بهش بدم و واسش توضيح دادم که واسه اينکه اول فاند نداشتم اينو به دانشگاه دادم.
    آخرش برگه سفيد داد با 214b ريجکت.
    فکر کردم که BS کارو خراب کرد ولي گيراي اوليه به خانمم و خواستن نامه ريجکت از دانشگاه ها نشون مي داد نمي خواست ويزا بده کلا.

یک هفته بعد 24 ژوئن در ارمنستان

آفیسر با برخورد خوب از خدمتم پرسید. چند ساله ازدواج کردین و چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    BS رو ازم خواست. 40000 تا بهش نشون دادم.
    cv و SOP و ریسرچ پلن ازم خواست بهش دادم.
    گفت در حال حاضر چیکار می کنی؟
    چون از سربازیم 8 ماه بیشتر نمیگذره گفتم مشغول تافل و جی آر ای و اپلای کردن بودم.
    بعد پرسید بعد فارق التحصیلی می خوای چیکار کنی؟
    گفتم می خوام برگردم نزدیک خانوادم زندگی کنم و با این مدرک شانس خوبی دارم که یه پوزشن آکادمیک تو شمال کشور بدست بیارم.
    خیلی روی cv من زوم کرده بود و خیلی از روش سرچ می کرد توی اینترنت که هیچ چیز حساسی توی cv من وجود نداشت. مقالاتم در مورد مدلسازی روسازی آسفالتی و متریال آسفالت بود.
    یه کلمه هم از همسرم نپرسید. بعد گفت نمیتونه ویزا بده 214b
    ازش پرسیدم چرا؟ گفت شرایطت نسبت به گذشته تغییری نکرده.
    گفتم دفعه قبل آفیسر گفت BS کافی نیست. الان BS جدید آوردم و فاند هم که دارم.
    دوباره گفت شرایطت تغییری نکرده.
    نه job offer و چیزی هم ازم نخواست.
    دوست دارم نظر دوستان رو بدونم. به نظر شما مشکل از کجاست؟
    ممکنه به cv که به دانشگاه دادم دسترسی داشته باشن و اون شرکت حساس رو عاملی برای ریجکت در نظر بگیرن؟ و آیا اگر در مورد اون شرکت بدونن با بند 214b ریجکت می کنن؟
    من تنها social tie رو عاملش می دونم. من چه تغییری باید تو شرایطم بدم؟
    ممکنه دلیل رجکت شما ویزای f-2 همسرتون باشه. باتوجه به جوابی که همسرتون داده و گفته میخوام 5 سال آمریکا بمونم و ... میدونید سفارت خونه خیلی براش دادن ویزای f-2 حساسه. تازه به اونایی که ویزای f-2 میده توقع داره 6 ماه تا 1 سال آمریکا بمونند و برگردن کشور. همسرتون باید به آفیسر می گفت من میخوام 6 ماه همسرمو ساپورت کنم تو آمریکا و بعد برگردم ایران. نه این که 5 سال بمونم! البته همه این حرف ها از نظر من بود و ممکنه دلیل دیگه داشته باشه. موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابری

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    ممکنه دلیل رجکت شما ویزای f-2 همسرتون باشه. باتوجه به جوابی که همسرتون داده و گفته میخوام 5 سال آمریکا بمونم و ... میدونید سفارت خونه خیلی براش دادن ویزای f-2 حساسه. تازه به اونایی که ویزای f-2 میده توقع داره 6 ماه تا 1 سال آمریکا بمونند و برگردن کشور. همسرتون باید به آفیسر می گفت من میخوام 6 ماه همسرمو ساپورت کنم تو آمریکا و بعد برگردم ایران. نه این که 5 سال بمونم! البته همه این حرف ها از نظر من بود و ممکنه دلیل دیگه داشته باشه. موفق باشید
    دلیل ریجکت برای بار دوم چی بود؟ از همسرم چیزی نپرسید.
    ینی با توجه به اینکه که دو بار با همسرم رفتم مصاحبه دفعه سوم تنها برم ممکنه مشکلی رو حل کنه؟ یا گیر میدن 2 دفعه با همسرت اومدی الان چرا جدا

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3n66 نمایش پست ها
    دلیل ریجکت برای بار دوم چی بود؟ از همسرم چیزی نپرسید.
    ینی با توجه به اینکه که دو بار با همسرم رفتم مصاحبه دفعه سوم تنها برم ممکنه مشکلی رو حل کنه؟ یا گیر میدن 2 دفعه با همسرت اومدی الان چرا جدا
    رزومه شما مشکل خاصی که باعث رجکت شدن باشه. فقط ممکنه حساسیتشون رو ویزای f-2 همسرتون بوده باشه.
    بار سوم هم چه تنها و چه با همسرتون برید گیر نمیدن. البته اگه تنها برید ممکن درباره ی همسرتون ازتون سوال کنند.
    به تاپیک ویزای f-2 هم یه سری بزنید : سوالات مربوط به ویزای F2 (همسر و فرزند)

نقل قول نوشته اصلی توسط Midya نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب

دوستان باتجربه کسی که از انکارا با 214 بی ریجیکت میشه به نظر شما باید از همون انکارا اقدام کنه؟
    شرایط:
    رشته کاملا غیر حساس
    بدون گپ
    فول فاند
    دختر
    سن 22
    مستر
    بی اس خوب وکافی در صورت نیاز
    رنک عالی دانشگاه در امریکا
    نمرات عالی زبان و دانشگاه

فقط چون برادرش درهمون دانشگاه (برای دکترا در رشته دیگه و کاملا غیر حساس) هست احتمالا ریجکت شده.

از دوستان باتجربه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با سلام عرض ادب
    دوست من به فاصله دو روز دوباره مصاحبش خورد به اقای چاق و این بار هم ریجکت شد با همون بند.
    دوستان تاحالا دیدن کسی 2 بار از انکارا ریجکت شده باشه بره دبی یا ارمنستان گرفته باشه؟ اگه اره کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
    ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنند
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

نقل قول نوشته اصلی توسط Midya نمایش پست ها
    با سلام عرض ادب
    دوست من به فاصله دو روز دوباره مصاحبش خورد به اقای چاق و این بار هم ریجکت شد با همون بند.
    دوستان تاحالا دیدن کسی 2 بار از انکارا ریجکت شده باشه بره دبی یا ارمنستان گرفته باشه؟ اگه اره کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
    ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنند
    خیلی ها هستن که از آنکارا با بند social tie ریجکت میشن و میرن سفارت خونه های دیگه و بهشون میگن کیس شما نرماله و ویزا بهشون میدن.
    سفارت خونشو عوض کنه و دیگه واسه ترکیه اقدام نکنه. در مورد سفارت خونه ها هم از دوستان بپرس کدوم خوب ویزا دانشجویی میدن.

سلام دوستان

من 20 جون از آنکارا با 214 رد شدم ( کاملا بی دلیل از همون آقای چاق)و شرایطم : مکانیک/دکترای مستقیم/معافیت تحصیلی/فول فاند/بدون گپ تحصیلی و بدون سابقه ی کار

واسه 13 جولای دوباره وقت گرفتم از ایروان

میخواستم بپرسم شانسمو چه طوری میبینید؟ تا حالا کسی با شرایط من تونسته از ایروان ویزا بگیره؟ ایروان خیلی گیر میده به ریجکت 214؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical

سلام دوستان

من یک ماه پیش دبی ریجکت 214 خوردم. توی مصاحبه وقتی ازم پرسید به چی علاقه داری گفتم بیو مکانیک و اون گفت کارای قبلت که بیومکانیک نبوده و ریجکت. حالا برای آنکارا اگر ریسرچ اینترست هام رو تغییر بدم. ممکنه در دسر بشه؟ فکر میکنید چطوری بگم که افیسر متقاعد بشه؟
    قومی متفکرند اندر ره دین / قومی به گمان فتاده در راه یقین--میترسم از آن که بانگ آید روزی /کای بیخبران راه نه آنست و نه این>> (خیام)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)