صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 38 , از مجموع 38

موضوع: آرشیو ارسال های قدیمی

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

پیش فرض پاسخ : آيا داخل ‍SOP بنويسم كه در اون شهر، فاميل دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_sweden
    سلام.من ميخوام واسه يكي از دانشگاه هاي سوييس پذيرش بگيرم.در حالي كه در اون شهر يا كشور، چند تا از دايي هاي من زندگي ميكنن. آيا نبايد داخل SOP اين نكته رو بيارم؟ ميتونم اين موضوع رو جزو دلايل رفتنم به اونجا ذكر كنم؟ به استاد درسم چي؟بهش بگم؟

SoP بیشتر ترسیم کننده زندگی آکادمیک شماست نه مسائل شخصی و خصوصی فرد...
    بنابراین پرداختن به مسائل حاشیه ای از این قبیل چندان توصیه نمیشه ولی در کل آوردنش مشکل ساز نیست

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

توی فرم حتی به بچه هایی که پدرشون استاد برجسته دانشگاهه هم پیشنهاد شده که این موضوع رو توی SOP نیارن ...
    SOP نشون می ده که خودتون چند مرده حلاجین !! ... از دلایل اینکه شما دارین می رین توی اون شهر و دانشگاه درس بخونین هر چی می تونه باشه الا اینکه اونجا فامیل دارین ...
    به نظر من حتی ممکنه فکر کنن که اپلای کردنتون بهانه ست و چون دایی هاتون رو دوست دارین می خواین برای اونجا و حالا یه درسی هم بعضی وقتا می خونین ...
    توی SOP و هر خط ش باید توانایی های خودتون رو به خوبی present کنید ...

من که به شدت رد می کنم ! ... اصلآ فایده ایی هم داره ؟! ...

Member
    رشته و دانشگاه
    علم و صنعت ایران - مهندسی صنایع

نظر من اينه كه نميشه قانون كلي صادر كرد، بيشتر به اين فكر كن كه از گفتن اين موضوع ميخواي چه نتيجه اي بگيري؟

مثلا اگه ميخواي بگي كه وجود فاميل در اون شهر كمك ميكنه كه روحيه خلاقانت رو بتوني حفظ كني و بهروريت رو در محيط علمي نگه داري، به نظر من اشكال نداره.
    ولي اگه ميخواي بگي كه گفته باشي، خوب نگو.

كيوان
    برای اینکه امضات از دو خط بیشتر نشه، فقط کافیه یکم سعی کنی  

من خودم این موضوع برام صادقه، یعنی برادرم در جایی زندگی میکنه که میخوام براش اپلای کنم،
    ممنون ازاساتید، خیلی راهنمایی خوبی بود برام،
    به شخصه باید بگم که من با نظرات some14myself و keiki موافقم، هر دو با هم
    یعنی اینکه اصلا توصیه نمیشه، ولی اگه کسی میتونه از این واقعیت به نیکی و خوبی نتیجه گیری کنه خوبه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض پاسخ : سه application متفاوت در یک دانشگاه و SOP های متفاوت: آیا اشکالی داره؟؟

با سلام به دوستان
    با اينكه اين تاپيك خيلي قديمي و خاك خورده است ولي چون سوالم به اينجا مربوط ميشه همينجانوشتم، لطفاً جواب بدين نخواستم يه تاپيك مشابه رو دوباره ايجاد كنم

من ميخوام تو دانشكده كامپيوتر و الكترونيك eecs واسه دو تا زمينه مختلف كاري كه خيلي هم نزديكن apply كنم ،اين دوتا خيلي اشتراك دارن طوريكه حتي ميتوني تزت رو به جنبه هاي مشتركش اختصاص بدي و البته مرسوم هم هست

حالا با اين مقدمه طويل، من كه ميخوام واسه اين دوتا apply كنم بايد دوتا SOP بنويسم؟ يا توي همون يكي واسه هر دوتاش توضيح بدم؟

با تشكر از همه دوستان
    سعي كن چيزي را كه دوست داري بدست ‌آوري وگرنه مجبور مي شوي چيزي را كه بدست مي‌آوري دوست بداري

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

ببینید در مورد من چنین موضوعی صدق نمیکنه ولی یه مورد مشابهی الان هست که با توجه به اون نمیشه گفت حتما کار بدیه !
    مثلا توی فرم آنلاین اپلیکیشنی داریم:
    Please attach a statement of up to two pages summarizing the reasons why you intend to attend this Master's Program and why you chose our university.

Please state your main field of interest in Computer Science and describe your background in this field. Please state if you are in contact with a staff member of our faculty.

اون قسمتی که برجسته کردم رو منظورم هست
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Junior Member

سلام دوستان،یک سوال خاص داشتم! عموی من در یک شرکت مهندسی کانادایی خیلی بزرگ(از لحاظ بزرگی و اعتبار تو کانادا اول و توی دنیا دومه در زمینه ی کاری خودش) یک مقام خیلی بالا داره،در سطح جانشین رییس کل شرکت. من توی رزومم بهش رفرنس دادم و اسم عموم رو آوردم. حالا می خواستم ببینم که آیا این کار درسته که توی SOP بردارم بنویسم فلان کس که این مقام رو داره عموی من هست و آدم کلفتیه؟ یعنی رابطه ی فامیلی رو بکشم وسط و لغت uncle رو به کار ببرم؟چون من اکثرا دیدم که توی SOP از استادها صحبت میشه و ندیدم کسی بگه فلان آدم خفن فامیل منه و مثلا در یه جایی تو انجام پروژه کمکم کرده.

ApplyAbroad Guru

هیچ تاثیر مثبتی نداره.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)