صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: آرشیو ارسال های قدیمی

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سه application متفاوت در یک دانشگاه و SOP های متفاوت: آیا اشکالی داره؟؟

سلام
    مگه سناريوي SOP رو چقدر ميشه تغيير داد كه شما 3 بار ميخوايد متفاوتش كنيد؟!

Senior Member

پیش فرض پاسخ : سه application متفاوت در یک دانشگاه و SOP های متفاوت: آیا اشکالی داره؟؟

نکته اینجاست که این سه رشته اساسا متفاوتند: پاتولوژی - مهندسی زیستی - انفورماتیک پزشکی . منتها پروژه هایی که می خوام روشن کار کنم در هر سه رشته توی یک زمینه هستند.

يه كم پيچيده شد. استادهاي اين سه تا پروژه احتمالا يك نفر نيست؟
    Do not mistake coincidence for fate

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    نکته اینجاست که این سه رشته اساسا متفاوتند: پاتولوژی - مهندسی زیستی - انفورماتیک پزشکی . منتها پروژه هایی که می خوام روشن کار کنم در هر سه رشته توی یک زمینه هستند.
    خوب اگه اينجوري هست به نظرم يك SOP خيلي قوي باشه كه شاخص ها و قابليت هاي شما رو تو همه اين زمينه ها كه ميفرمايين high light كنه بهتر نيست؟ اينجوري ميشه يه نفر براي يه زمينه با يه عالمه توانايي! اينجوري حرفه اي تر نيست؟ و شما به عنوان شخصي قوي شناخته ميشين در چند جا تا اينكه برا هر كدوم يه SOP با يه توانايي خاص بره؟

Senior Member

[quote=Eliot ]
    يه كم پيچيده شد. استادهاي اين سه تا پروژه احتمالا يك نفر نيست؟
    [/fgi

نه. ممکنه اساتیدش متفاوت باشند. توی پاتولوژی و مهندسی زیستی یه استاد هست که ok داده ولی راهنمایی نکرده کدوم دپارتمان apply کنم. برای انفورماتیک پزشکی اما استادش متفاوت خواهد بود...

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    خوب اگه اينجوري هست به نظرم يك SOP خيلي قوي باشه كه شاخص ها و قابليت هاي شما رو تو همه اين زمينه ها كه ميفرمايين high light كنه بهتر نيست؟ اينجوري ميشه يه نفر براي يه زمينه با يه عالمه توانايي! اينجوري حرفه اي تر نيست؟ و شما به عنوان شخصي قوي شناخته ميشين در چند جا تا اينكه برا هر كدوم يه SOP با يه توانايي خاص بره؟
    من هم با maryamgoli موافقم. عموما" بیان جامع توانائی ها اگر چه ممکنه گاهی برخی از جزئیات رو پوشش نده، ولی تصویری "همه فن حریف" از شما ارائه می کنه که می تونه در جلب توجه مخاطبش موفق تر عمل کنه. به نظر من بهتره یک شمای جامع از field هایی که می خواین در خصوص اونها apply کنید و همینطور ارتباط بین اونها ترسیم کنید و در نهایت یه SOP جمع و جور از توش دربیارید.
    فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

Senior Member

شما خودتون جواب خودتون رو داديد! گفتيد پروژه اي كه مي خوايد كار كنيد در هر سه تا يكي هست. پس روي زمينه كاري مانور بديد و از توانايي هاتون براي انجام اين نوع پروژه صحبت كنيد. مي تونيد بگيد من دوست دارم تو رشته اي ادامه تحصيل بدم كه بتونم روي اين نوع پروژه ها كار كنم. ديگه هيچ تناقضي هم بين application شما در سه دانشكده متفاوت وجود نداره.

من هم با Mahin موافقم چون در هر شه دانشکده روی پروژه خاص کار میکنند میتوانید حتی یک SOP بنویسید و به هر سه بفرستید و اسم موضوع مورد علاقه خود را بگید. فقط آنجا که نام اساتید را میگید باید نام مربوط به آن دانشکده را بیاورید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

اگه منظورتون این بود که آیا apply کردن برای سه تا رشته متفاوت در یک دانشگاه فکر خوبیه شاید قابل بحث باشه. من دو تا رو امتحان کردم و نتیجه اش خوب شد ولی سه تا رو تا حالا امتحان نکرده بودم.

SOP یعنی Statement Of Purpose قطعا ً اهداف (Purpose) شما برای رشته های مختلفی که Apply کرده اید متفاوته و طبیعتا ً باید سه تا SOP مجزا بفرستید. حالت خاصش اینه که یک SOP آچار فرانسه بنویسید که به هر سته رشته بخوره که این به نظر من فکر خوبی نیست. حتی در چند تا از دانشگاههای اروپا و کانادا قید شده بود که برای رشته های متفاوتی که Apply کرده اید میتوانید CVهای مختلف بفرستید.

Senior Member

درسته. نبايد هر سه رو يكي بفرستيد. بهتره تو هر كدوم اسم رشته و استادايي كه در تماس بودين يا به زمينه كاريتون مي خورن رو عنوان كنيد. فقط بحث اينه كه موضوع پروژه رو تو هر سه highlight كنيد تا خواننده متقاعد بشه كه با توجه به علائق شما تو هر سه دپارتمان مي تونيد اپلاي كنيد و در صورت پذيرفته شدن نمايش خوبي داشته باشيد.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)