صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38

موضوع: آرشیو ارسال های قدیمی

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : سه application متفاوت در یک دانشگاه و SOP های متفاوت: آیا اشکالی داره؟؟

اینکه باید سه تا sop بنویسید که مشخصه اما من اگه جای شما بودم از بین این سه رشته دوتاش رو که بهم بیشتر شبیه هستند انتخاب می کردم و روی اون دوتا فوکس می کردم ...
    تا اونجایی که من یاد گرفتم توی sop باید اونا رو متقاعد کنی که چرا باید شما رو انتخاب کنن !! ... اینکه توی دوتا فیلد ماهری و علاقه داری قابل قبوله اما سه تا دیگه یه جوریه !!! ...
    فرض کن توی هر سه تاش یا حتی هر دوتاش قبولت کنن ... بعد که بالاخره معلوم می شه شما چندتا اپلای کردی دوتا رشته بهتره تا سه تا ! ...
    در ضمن یه ذره از رشته دیگه هم توی sop دیگه که مربوط به یه رشته دیگس بیار که زیاد با هم متناقض نباشند ... ... !
    شما که داری هزینه اپلای رو می کنی باید یه کاری که احتمال سوخت شدن هزینه هات مینیمم باشه ...

پیش فرض پاسخ : سه application متفاوت در یک دانشگاه و SOP های متفاوت: آیا اشکالی داره؟؟

سلام من هم يه همچين سوالي دارم. ولي در مورد من هر دو رشته در يك دانشكده هستن. من دوست دارم واسه گرايش امنيت شبكه و اينترنت و گرايش مخابرات دوره دكترا شركت كنم. مشكل من اين هستش كه هر دوي اين رشته ها مربوط به دانشكده كامپيوتر و برق ميشه كه با هم يك دانشكده حساب مي‌شن. من ميخواستم بدونم علاقم به اين دو رشته رو تو يه sop بيارم يا اينكه يكيش رو بيخيال شم؟؟؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

To Mojtaba:

من بعید میدونم کمیته هه با افراد یکسان SOP شما رو مطالعه کنند
    منم چون در زمینه های مختلف اساتید مختلف پیدا کرده بودم و نمیخواستم مرتب بشینم SOP رو عوض کنم- زمینه های مختلف رو میوردم ولی بهرحال مشخص بود اولویت من روی کدوم هستش-
    شما میتونی بطور اولویت دار بحث پیش ببری
    بهرحال شما که دو تا رشته رو اینطوری اپلای کردید حتما هم علاقه داشتید و هم زمینه و میتونید متقاعدشون بکنید چرا ادم خوبی هستید واسه اون رشته
    اگه من بجای شما بودم چون بهرحال دانشکده یکی هستش دو تا sop جدا نمیدادم -چون تقویت یکی باعث ضعف میشه تو اون یکی و ممکنه تو یه نقطه روبروی هم قرار بگیرند

Senior Member

توی sop اونجاهایی که از سوابق و علایق و اهداف صحبت می کنید لزوما نیازی به تغییر نیست اما می تونید یه کم مانور بدید که مثلا به فلان زمینه علاقه دارید بعد در sop دیگه هم باز مانور بدید که این زمینه رو هم دوست دارم. کلا من فکر می کنم sop نوشتن یک هنره. من در یه دانشگاه 3 تا رشته مختلف apply کردم و sop همه رو یکسان فرستادم . یه جور sop رو نوشتم که به هر سه دپارتمان می خورد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_2424
    سلام من هم يه همچين سوالي دارم. ولي در مورد من هر دو رشته در يك دانشكده هستن. من دوست دارم واسه گرايش امنيت شبكه و اينترنت و گرايش مخابرات دوره دكترا شركت كنم. مشكل من اين هستش كه هر دوي اين رشته ها مربوط به دانشكده كامپيوتر و برق ميشه كه با هم يك دانشكده حساب مي‌شن. من ميخواستم بدونم علاقم به اين دو رشته رو تو يه sop بيارم يا اينكه يكيش رو بيخيال شم؟؟؟
    بیشتر دانشگاه های امریکا و کانادا مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر دو تا رشته مجزا نیستن. در یک دپارتمان هستن و بر اساس زمینه های کاری جدا می شن از هم. کلا گرایش بندی های ایران وجود نداره اینجا. رشته کامپیوتر محض بیشتر تو دپارتمان computer science هست. شما وقتی برای دپارتمان ECE اپلای می کنید یعنی برای یک رشته دارید اپلای می کتید.

من یه تجربه شخصی دارم که شاید کمک کنه. منم دارم واسه 2 تا رشته توی یه دانشگاه امریکا (دو تا دپارتمان مختلف) اقدام می کنم. یه استاد اونجا هست که باهام دوسته. یه بار بهش گفتم که دارم یه SOP کلی می نویسم که باید بشینم اونو واسه هر کدوم از رشته ها customized کنم. وقتی نظرشو راجع به این کار پرسیدم کارم رو تایید کرد و گفت:

"Customization is very important. Make sure you make explicit connections between your interests and the program you're applying to"

پیش فرض پاسخ : ذكر تاريخ در SoP ؟

دوستان بحث تاريخ شد يك سوالي به ذهنم رسيد:

بالاي SOP نبايد تاريخ زد؟ مثل بقيه نامه ها مثلا" توصيه نامه كه بالاش تاريخ ميزنن نياز هست بالاي SOP هم تاريخ بزنيم؟

Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    بالاي SOP نبايد تاريخ زد؟ مثل بقيه نامه ها مثلا" توصيه نامه كه بالاش تاريخ ميزنن نياز هست بالاي SOP هم تاريخ بزنيم؟
    سلام
    من ندیدم بالای sop تاریخ بزنن. معمولا" چنین جمله ای بالای اون مینویسند.
    Sara.Sh - Statement of Academic Purpose
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh

من دیدم که بعضی ها آخر نامه تاریخ رو هم میزنن. ولی چیز واجبی نیست. چون این چیزی هست که خودمون درباره هدفمون مینویسیم و اینطوری نیست که اعتبارش مثل سایر نامه ها بعد یک مدت از بین بره
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض آيا داخل ‍SOP بنويسم كه در اون شهر، فاميل دارم؟

سلام.من ميخوام واسه يكي از دانشگاه هاي سوييس پذيرش بگيرم.در حالي كه در اون شهر يا كشور، چند تا از دايي هاي من زندگي ميكنن. آيا نبايد داخل SOP اين نكته رو بيارم؟ ميتونم اين موضوع رو جزو دلايل رفتنم به اونجا ذكر كنم؟ به استاد درسم چي؟بهش بگم؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)