صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ SoP

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

Post سؤالات متفرقه دربارۀ SoP

کاربران گرامی؛

لطفاً بجای ایجاد موضوعات متفرقۀ جدید، سؤالات متفرقۀ خود را که نمی توانید در موضوعات موجود بیان کنید، در اینجا مطرح نمایید.

با تشکر
    مدیریت انجمن
    ویرایش توسط Mechatronic : October 31st, 2014 در ساعت 04:23 PM
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ SoP

mechatronic جون سلام ...
    اومدم پستمو اینجا بنویسم آخه راجع به موضوعات علمی نیست و نخواستم که روند موضوعات دیگه رو خدشه دار کنم ...
    من هر کاری میکنم نمیتونم از سابقه ی ورزشیم و همچنین برنامه های ورزشی آیندم تو روند اپلای کردن چشم پوشی کنم ... آخه احساس میکنم که میتونه تاثیر گذار باشه ...
    واسه سوابق ورزشیم که یه رزومه مخصوص درست میکنم ... که هم واسه اسپانسر ( در صورت پیدا کردن) بفرستم و هم واسه دانشگاه های مد نظرم ...
    حالا سوال اینه : تو این انگیزه نامه ای که مینویسم به غیر از اهداف علمی و پژوهشی و ... به اهداف ورزشیم و کارهایی که قصد دارم تو ورزش واسه اون دانشگاه مدنظر و حتی خود کشور(آمریکا) انجام بدم ، اشاره بکنم خوبه یا نه ؟ ... اگه نظر یا پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم راهنماییم کنید؟ ...
    من قبلا" از خود شما شنیدم که گفتید ورزش امتیاز مثبت محسوب میشه ولی زیاد تعیین کننده نیست ... این درسته ...ولی منطقی هم بخوایم فکر کنیم ... به نظر شما یه نفر که مثلا" 5 تا مقاله داشته باشه واسه یه دانشگاه مفیده یا مثلا" یکی که 3 تا مقاله داره و میتونه تو زمینه ورزشی هم به صورت حرفه ای واسه اون دانشگاه و حتی (کشور!) فعالیت کنه ؟؟؟...
    البته یه مثال فقط زدم ها ... میدونم که اولیت های پذیرش رو کاغذ چه چیزهایی هستن ... !!!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud71 نمایش پست ها
    mechatronic جون سلام ...
    اومدم پستمو اینجا بنویسم آخه راجع به موضوعات علمی نیست و نخواستم که روند موضوعات دیگه رو خدشه دار کنم ...
    من هر کاری میکنم نمیتونم از سابقه ی ورزشیم و همچنین برنامه های ورزشی آیندم تو روند اپلای کردن چشم پوشی کنم ... آخه احساس میکنم که میتونه تاثیر گذار باشه ...
    واسه سوابق ورزشیم که یه رزومه مخصوص درست میکنم ... که هم واسه اسپانسر ( در صورت پیدا کردن) بفرستم و هم واسه دانشگاه های مد نظرم ...
    حالا سوال اینه : تو این انگیزه نامه ای که مینویسم به غیر از اهداف علمی و پژوهشی و ... به اهداف ورزشیم و کارهایی که قصد دارم تو ورزش واسه اون دانشگاه مدنظر و حتی خود کشور(آمریکا) انجام بدم ، اشاره بکنم خوبه یا نه ؟ ... اگه نظر یا پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم راهنماییم کنید؟ ...
    من قبلا" از خود شما شنیدم که گفتید ورزش امتیاز مثبت محسوب میشه ولی زیاد تعیین کننده نیست ... این درسته ...ولی منطقی هم بخوایم فکر کنیم ... به نظر شما یه نفر که مثلا" 5 تا مقاله داشته باشه واسه یه دانشگاه مفیده یا مثلا" یکی که 3 تا مقاله داره و میتونه تو زمینه ورزشی هم به صورت حرفه ای واسه اون دانشگاه و حتی (کشور!) فعالیت کنه ؟؟؟...
    البته یه مثال فقط زدم ها ... میدونم که اولیت های پذیرش رو کاغذ چه چیزهایی هستن ... !!!
    سلام

راستش هیچ کس نمیتونه الگوی رفتاری مشخصی برای رفتار کمیته های پذیرش امریکا در بیاره. چیزی که مسلم هست، آدم های موفق، با آغوش باز استقبال میشند. اما در دانشگاه ها، اولویت روی موفقیت علمی پژوهشی شماست نه ورزشی.

البته یک دیدگاه این هست که آدم های موفق در بیش از یک زمینه، بیشتر مورد استقبال هستند. این، نکتۀ درستی هست اما خب من نمیتونم پیش بینی کنم که ارزیاب رزومه، براش موفقیت ورزشی شما مهم هست یا نه.

اما چطور این توضیحات مقدماتی من، به درد SoP میخوره؟ عرض میکنم:

شما میتونی توی SoP، به موفقیت های ورزشیت اشارۀ مختصر و هدفمند کنی و بگی که فرد دارای پشتکار و پر تلاشی هستی و در زمینه های مورد علاقه، حداکثر تلاشت رو میکنی. در واقع، با استفاده از موفقیت های ورزشیت، جنبه های مثبت شخصیتیت رو پر رنگ کنی و خیلی هوشمندانه پیوندش بدی به مسائل علمی و بگی که دانشجوی پرتلاش و مبارزه جو، میتونه توی مشکلات و بن بست های موقتی موجود در روند ریسرچ، بدون اینکه کم بیاره و جا بزنه و دلسرد بشه، حداکثر تلاش و نیروی خودش رو به کار بگیره و راهی پیدا کنه. میتونی بگی توی ورزش یاد گرفتی که برای رسیدن به هدف، باید با تمام مشکلات پیش رو مبارزه کرد و در روند تحقیقات آتی هم تلاش میکنی که بهترین راندمان عملکردی رو از خودت به جا بگذاری.

با این رویکرد، میشه امیدوار بود که موفقیت های ورزشیت، برات پوئن مثبت بشه. به هیچ وجه اشاره نکنید که میخواید برید برای تیم ورزشی اون دانشگاه و کشور، موفقیت کسب کنید. چون در اون صورت، ممکنه استاده حس کنه که شما بجای آزمایشگاه، بیشتر در ورزشگاه خواهید بود.

Junior Member

خیلی ممنون ... جوابتون کاملا" منطقیه ...
    اما میدونید مساله چیه ... دلیل اینکه من آمریکا رو انتخاب کردم اینه که تقریبا" تنها کشوریه که محیطی رو واسه دانشجوهاش فراهم میکنه که در کنار حرفه ای درس خوندن ! ، حرفه ای هم ورزش کنن ... (من این رو از خیلی ها شنیدم)...
    حالا مساله ی من اینه : که کجا و چطور از این امتیازم استفاده کنم ... اینکه احکام قهرمانیمو که ترجمه و تایید رسمیشون میکنم رو با مدارکم بفرستم یا نه ؟ تاثیر منفی داره یا نه ؟ اینی که میتونم تو رشته ی ورزشیم واسشون مفید باشم رو کجا توضیح بدم و به کی بگم؟!! ...
    تو انگیزه نامه که به سبکی که شما گفتید صحبت میکنم ...
    البته اینم بگم ...
    من همیشه ورزش و درسو با هم پیش بردم ... و مقاله های مورد نیاز و امتیازهای علمی پژوهشی مفید و مورد نیاز رو هم دارم ... تنها چیزی که هنوز تکلیفش مشخص نیست نمرات زبانمه ... گناه من اینه که دارم دو کارو با هم انجام میدم

اینم بپرسم بد نیست : من اگه با یه اسپانسر تو یه شهر صحبت کنم ... و باهاشون قرارداد ببندم ... به نظرتون اونا میتونن در فرایند پذیرش گرفتن کمکم کنن ؟... به عبارتی میتونن تاثیر گذار باشن در این زمینه؟ ...

Junior Member

ببخشید زیاد سوال میپرسم و خیلی دیگه متفرقه حرف میزنم ...
    من رشتم عمرانه و دارم کارشناسی می خونم ...با مدارک و نمراتم تا ترم 6 می خوام اپلای کنم ... و قصد دارم که واسه 8تا 10 تا دانشگاه اپلای کنم و واسه همشون هم واسه دکترا پیوسته (مستقیم)در خواست بدم( از اونجا که احتمال فاند بیشتره اگه اشتباه نکنم؟؟؟) ... من 3 تا مقاله مرتبط هم دارم ثبت شده در الزویر ( asce ) ...
    حالا سوالم اینه ... به نظرتون ایده ی خوبیه که یه جوری تو انگیزه نامه به این اشاره کنم که : من هنوز کارشناسیم تموم نشده ولی 3 تا مقاله دارم و غیره ...
    طبعا" اگه یک کارشناسی 3 تا مقاله داشته باشه نسبت به یه کارشناسی ارشد خیلی فرق داره فکر کنم ... درسته ؟ ...
    حالا به نظرتون میتونم رو این موضوع مانور بدم ؟ ... یا اینکه فقط دارم خودمو گول میزنم و یک موضوع خنده داره ؟؟؟...
    البته 1 مقاله دیگه هم دارم کار میکنم که احتمالا" طبق برنامه ریزیم تا اسفند امسال یعنی حدود 2 ماه بعد از اپلای کردن اکسپت شه ... داخل پرانتز : اونو میتونم بهش اشاره کنم و بگم تا فلان تاریخ اکسبت میشه ؟ ...
    بازم ممنون و ببخشید...

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud71 نمایش پست ها
    ببخشید زیاد سوال میپرسم و خیلی دیگه متفرقه حرف میزنم ...
    من رشتم عمرانه و دارم کارشناسی می خونم ...با مدارک و نمراتم تا ترم 6 می خوام اپلای کنم ... و قصد دارم که واسه 8تا 10 تا دانشگاه اپلای کنم و واسه همشون هم واسه دکترا پیوسته (مستقیم)در خواست بدم( از اونجا که احتمال فاند بیشتره اگه اشتباه نکنم؟؟؟) ... من 3 تا مقاله مرتبط هم دارم ثبت شده در الزویر ( asce ) ...
    حالا سوالم اینه ... به نظرتون ایده ی خوبیه که یه جوری تو انگیزه نامه به این اشاره کنم که : من هنوز کارشناسیم تموم نشده ولی 3 تا مقاله دارم و غیره ...
    طبعا" اگه یک کارشناسی 3 تا مقاله داشته باشه نسبت به یه کارشناسی ارشد خیلی فرق داره فکر کنم ... درسته ؟ ...
    حالا به نظرتون میتونم رو این موضوع مانور بدم ؟ ... یا اینکه فقط دارم خودمو گول میزنم و یک موضوع خنده داره ؟؟؟...
    البته 1 مقاله دیگه هم دارم کار میکنم که احتمالا" طبق برنامه ریزیم تا اسفند امسال یعنی حدود 2 ماه بعد از اپلای کردن اکسپت شه ... داخل پرانتز : اونو میتونم بهش اشاره کنم و بگم تا فلان تاریخ اکسبت میشه ؟ ...
    بازم ممنون و ببخشید...
    توصیه میکنم که در مورد چگونگی نوشتن SoP حرفه ای، توی اینترنت جستجو کنید. انگیزه نامه، جای پرداختن به همه چیز نیست. شما فقط باید روی اون چیزایی زوم کنید که مورد توجه کمیتۀ پذیرش هست. اینکه شما در چه حوزه های دیگری موفق هستید و میتونید کسب افتخار کنید، خیلی به انگیزه نامه ربط نداره؛ مگر اینکه ربط منطقی به رکوردهای علمی خودتون بدید.

پرداختن به مقالات لیسانس هم به نظر من اغراق کردن هست و لزومی نداره این کارو بکنید. این موارد توی رزومه درج میشه.

خاطرتون باشه که SoP فقط جای پرداختن به اهداف آینده هست و از گذشته و حال، فقط باید به مواردی اشاره کنید که لزوماً روی راندمان آیندتون اثر گذار هست. بیشتر نگاهتون به آینده باشه تا به گذشته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    materials engineering

چه سایت ها یا مراجعی رو میشناسید که native باشند و تخصصشون تصحیح کردن SOP باشه!
    البته با حفظ قوانین انجمن بگید

Junior Member

نوشته اصلی توسط masoud71

خیلی ممنون ... جوابتون کاملا" منطقیه ...
    اما میدونید مساله چیه ... دلیل اینکه من آمریکا رو انتخاب کردم اینه که تقریبا" تنها کشوریه که محیطی رو واسه دانشجوهاش فراهم میکنه که در کنار حرفه ای درس خوندن ! ، حرفه ای هم ورزش کنن ... (من این رو از خیلی ها شنیدم)...
    حالا مساله ی من اینه : که کجا و چطور از این امتیازم استفاده کنم ... اینکه احکام قهرمانیمو که ترجمه و تایید رسمیشون میکنم رو با مدارکم بفرستم یا نه ؟ تاثیر منفی داره یا نه ؟ اینی که میتونم تو رشته ی ورزشیم واسشون مفید باشم رو کجا توضیح بدم و به کی بگم؟!! ...
    تو انگیزه نامه که به سبکی که شما گفتید صحبت میکنم ...
    البته اینم بگم ...
    من همیشه ورزش و درسو با هم پیش بردم ... و مقاله های مورد نیاز و امتیازهای علمی پژوهشی مفید و مورد نیاز رو هم دارم ... تنها چیزی که هنوز تکلیفش مشخص نیست نمرات زبانمه ... گناه من اینه که دارم دو کارو با هم انجام میدم

اینم بپرسم بد نیست : من اگه با یه اسپانسر تو یه شهر صحبت کنم ... و باهاشون قرارداد ببندم ... به نظرتون اونا میتونن در فرایند پذیرش گرفتن کمکم کنن ؟... به عبارتی میتونن تاثیر گذار باشن در این زمینه؟ ...
    به نظر من شما بهتره توی روند گرفتن پذیرش و ویزا به هیچ عنوان این موضوع رو اینطوری مطرح نکنید، چونکه به نظر میرسه شما درس رو بهونه رفتن به آمریکا کردید و هدف اصلیتون ورزش هست، در نتیجه بعیده به شما پذیرش بدن و بدتر از اون ممکنه همچین حرفهایی هم موقع گرفتن ویزا بزنید و به شما ویزا ندن.
    همونطور که یکی دیگه از دوستان گفتن بهتره به این موضوع فقط به عنوان یک جنبه شخصی اشاره بکنید که بگید آدم با اراده و چند بعدی هستید.
    کسایی که پرونده شما رو بررسی میکنن ابداً دنبال ورزشکار نیستند و در این زمینه تخصصی هم ندارند که شما رو ارزیابی کنند، مگر اینکه در زمینه تربیت بدنی بخواهید پذیرش بگیرید.
    ویرایش توسط sahar_2013 : December 18th, 2014 در ساعت 10:16 PM

Junior Member

سلام دوستان. سوال من این هست که تفاوت sop با research statement چی هست؟ آخه من برای یک دانشگاه باید هر دو تاش رو بنویسم اما تفاوت دقیقش رو نمیدونم. خواهش میکنم راهنمایی کنین. مرسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarazi نمایش پست ها
    سلام دوستان. سوال من این هست که تفاوت sop با research statement چی هست؟ آخه من برای یک دانشگاه باید هر دو تاش رو بنویسم اما تفاوت دقیقش رو نمیدونم. خواهش میکنم راهنمایی کنین. مرسی.
    دوست عزیز این مطلب رو بخونید که توسط یک نفر از Admission Committee دانشگاه Illinois نوشته شده:

http://academia.stackexchange.com/qu...ent-of-purpose

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)