صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 39

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ SoP

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ SoP

سلام من دارم برای یک دانشگاه اپلای میکنم که کل فرآیند اپلای اون آنلاین هست. هیچ قسمت از این فرآیند اپلای نخواسته که سی وی و یا اس او پی رو آپلود کنیم. فقط یک بخش هست به نام writing sample می خواستم بپرسم که باید سی وی و اس او پی رو همون جا آپلود کنم؟ ممکنه دانشگاهی اصلا از آدم سی وی و اس او پی نخواد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Iron_Lady نمایش پست ها
    سلام من دارم برای یک دانشگاه اپلای میکنم که کل فرآیند اپلای اون آنلاین هست. هیچ قسمت از این فرآیند اپلای نخواسته که سی وی و یا اس او پی رو آپلود کنیم. فقط یک بخش هست به نام writing sample می خواستم بپرسم که باید سی وی و اس او پی رو همون جا آپلود کنم؟ ممکنه دانشگاهی اصلا از آدم سی وی و اس او پی نخواد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام

writing sample معمولا برای این هست که سطخ نوشتار شما رو (به عنوان یک graduate applicant) برای نوشتن مقالات بسنجند و عموما ربطی به CV یا SoP نداره...
    اگر برای M.Sc اقدام می کنید، ممکن هست این که SoP ازتون خواسته نشده رو بشه با course-based بودن دوره توجیح کرد... ولی اگر PhD applicant هستید کمی عجیب هست...
    به هر حال می تونید با ایمیل به coordinator در این مورد سوال کنید و وضعیت دقیق رو جویا بشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

سلام دوباره

دوستان آیا مدارس فرزانگان و تیزهوشان یکی هستند؟
    تو sop ها همه می نویسند فرزانگان ، ولی من یادم میاد که دوران ما :دی اسمش تیزهوشان بود
    میشه بگید که چی باید بنویسم؟

خیلی خیلی ممنونم پیشاپیش
    I've got a strong urge to fly, but I've got nowhere to fly to. - Pink Floyd

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sariii نمایش پست ها
    سلام دوباره

دوستان آیا مدارس فرزانگان و تیزهوشان یکی هستند؟
    تو sop ها همه می نویسند فرزانگان ، ولی من یادم میاد که دوران ما :دی اسمش تیزهوشان بود
    میشه بگید که چی باید بنویسم؟

خیلی خیلی ممنونم پیشاپیش
    سلام

زمان ما، "فرزانگان" عنوان مدرسه تیزهوشان دخترها و "علامه حلی" عنوان مدرسه تیزهوشان پسران بود...
    الان رو مطمئن نیستم...

بنابراین چه خانم باشید چه آقا می تونید بنویسید:

Farzanegan or Allameh Helli High-school (National Organization for Development of Exceptional Talents)

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام دوستان

من قبل از رشته ای که الان می خونم دو سال یک رشته ی دیگه رو خوندم (تربیت معلم بخاطر کار) و دوباره کنکور دادم و بعدشم که سال اول باز بخاطر شغلم مجبور شدم از دانشگاه مرخصی بگیرم. الان چون اون یک سال گپ تو تحصیلم محسوب میشه تو SOP اینو بنظرتون بیارم یا اصلا اشاره ای به رشته قبل و این مسائل نکنم اگه بعدا پرسیدن بهشون بگم؟(البته اگر بعدنی در کار باشه)

مرسی

Junior Member

با سلام خدمت همگی

در بعضی SOP ها دیدم که در ابتدا یک جمله معروف از یک دانشمند یا محقق یا فیلسوف میزارن و بعد متن اصلی خودشون شروع میشه. میخواستم ببینم گذاشتن همچین جملاتی در SOP کار حرفه ای است یا خیر. خیلی متشکرم

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط saranik نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی

در بعضی SOP ها دیدم که در ابتدا یک جمله معروف از یک دانشمند یا محقق یا فیلسوف میزارن و بعد متن اصلی خودشون شروع میشه. میخواستم ببینم گذاشتن همچین جملاتی در SOP کار حرفه ای است یا خیر. خیلی متشکرم

اگر جمله از انیشتین و سعدی و توانا بود هر که دانا بود و ... باشه نه جالب نیست. ولی ممکنه یک نفر فیلد کاریش مثلا ادبیات یا سینما یا ... باشه اون وقت ممکنه یه دیالوگی بگه و بر مبنای اون کارش رو پیش ببره. یا مثلا یکی معماری میخونه و یه جمله از یک معمار بزرگ درباره سک معماری مدرن میزاره و دقیقا موضوع تزش هم مثلا نقد معماری مدرن با نگاه ساختگراییه و اون جمله رو به کارش ربط میده.
    منظور این که فکر نکنید این کار خیلی unique هست و طرف کلی کیف میکنه میخونه. اما از طرفی هم اگر بجا استفاده بشه میتونه جذابیت ابتدای کارتونو بیشتر کنه

آیا در SOP باید درمورد اینکه چرا یک رشته خاص رو در اون دانشگاه انتخاب کردم صحبت کنم یا یک توضیح بدم که چرا این دانشگاه کافیه؟

Junior Member arash00 آواتار ها

با سلام
    من دارم برای Yale‌اپلای میکنم که با این مورد مواجه شدم:
    Did you have any breaks in your educational or professional experience? (See instructions before answering

که در توضیح break نوشته بیشتر از 4 ماه دوری از محیط اکادمیک. خب من بعد از دیپلم ترجیح دادم یه سال کار کنم و بعد برم دانشگاه. و بعد از ارشد هم الان یه ساله دنبال سربازی ام که البته قبل از ترم پاییز سال بعد تموم میشه. حالا باید این رو به صورت یه نامه جداگانه برای دانشگاه بنویسم (‌بخصوص مورد سربازی رو بگم حساسیت ایجاد نمی کنه)؟

با تشکر

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash00 نمایش پست ها
    با سلام
    من دارم برای Yale‌اپلای میکنم که با این مورد مواجه شدم:
    Did you have any breaks in your educational or professional experience? (See instructions before answering

که در توضیح break نوشته بیشتر از 4 ماه دوری از محیط اکادمیک. خب من بعد از دیپلم ترجیح دادم یه سال کار کنم و بعد برم دانشگاه. و بعد از ارشد هم الان یه ساله دنبال سربازی ام که البته قبل از ترم پاییز سال بعد تموم میشه. حالا باید این رو به صورت یه نامه جداگانه برای دانشگاه بنویسم (‌بخصوص مورد سربازی رو بگم حساسیت ایجاد نمی کنه)؟

با تشکر
    سلام
    سربازی به دانشگاه ربطی نداره. معمولا برای سفارت باید حواستون باشه حساسیتی ایجاد نکنه!

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)