صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 103

موضوع: آرشیو ارسال های قدیمی

پیش فرض پاسخ : تعداد داوطلبان کنکور سراسری برای نوشتن CV ؟؟؟

منم میخواستم تعداد شرکت کننده های کارشناسی ریاضی فیزیک سال 82 و ارشد فیزیک 87 رو بدونم

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

جواب سوالتون رو دقیقا نمی دونم ولی تعداد قبول شده های کنکور ریاضی در اون سال 79928 نفر بوده. تعداد شرکت کننده ها و قبول شده های ارشد یک رشته خاص رو هم می تونین گوگل کنین. خودم سالها پیش در سایت یکی از موسسات آموزشی کنکوری دیدم که آمار رو به تفکیک رشته داره. البته من یادمه که واسه سال 86 رو نگاه می کردم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی اصفهان

کسي ميدونه تعداد کل داوطلبين رشته تجربی سال 1380 و ارشد شیمی سال 1386 چقدر بوده؟ ممنون ميشم اگه کسي جواب بده

Junior Member hnp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran university-Architecture

دوستان به نظرتون ذکر اینکه تو کنکور ارشد رتبه یک و دو چند گرایش شدن می تونه جذاب باش؟ اصلا تاثیری داره؟اگه داره چه جوری باید این مطلبو ذکر کردکه بچشم بیاد؟

دوستان عزیز
    میخواستم بگم این مسئله اون قدرها هم که شما فکر می کنین بی ارزش نیست. چرا که غیر از ایرانی ها برخی اساتید دیگه هم از این قضیه کنکور در ایران خبر دارن به خصوص اگه دانشگاهی باشه که ایرانی توش زیاد باشه. به علاوه چون در چین هم یه همچین امتحانی قبل از ورود به دانشگاه وجود داره، اساتید چینی هم به این موضوع نگاه می کنن. و ممکنه یه استاد چینی در admission committee باشه و این موضوع نظرش رو جلب کنه. درست مثل چیزی که برای من اتفاق افتاد! یه استاد چینی توی admission committee بوده و رتبه کنکوره منو دیده و پیشنهاد داده که این دانشجو رو بهتره پذیرش بدیم بهش! بنابراین اگه رتبه خوبی دارین روش مانور بدین!

Junior Member

پیش فرض credit hour چیه؟

سلام
    در دانشگاه های خارج واحد ها با ایران فرق می کنه؟ هر creadit hour معادل واحد درسیه؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : credit hour چیه؟

منظورتون از فرقی نداره چیه؟ تا اونجا که من می دونم گاهی پیش میاد درسی مثلا در ایران یک واحد باشه و در خارج بیشتر مثلا سه واحد باشه یا بر عکس. در واقع واحدها منطبق نیست اما یک creadit hour معادل یک واحد درسی است. یعنی شما برای یک creadit یک ساعت می رید کلاس. این چیزیه که من می دونم و تو سایت دانشگاه ها هم چک کردم. مثلا تز فوق لیسانس با سمینار در دانشگاه ما 8 واحد بود در حالی که در دانشگاهی که الان دارم می رم 12 واحد بوده. علاوه بر این ما باید در ایران واسه فوق لیسانس دست کم 32 واحد پاس می کردیم در حالی که اونجا دانشجو می بایست 30 واحد پاس کنه. پس واحدها فرق دارن. اگر اشتباه می کنم دوستان تصحیح کنن.

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

credit hour: the number that represents one hour of class per week for one term.
    این اصطلاح به این اشاره داره که مثلا فلان درس 3 واحد-ساعتی هست یعنی در یک هفته سه ساعت کلاس خواهید داشت. یا سه جلسه!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

این یک واحد معادل یک ساعت (یا 50 دقیقه) در هفته، برای واحدهای نظری هست. واحدهای عملی خیلی بیشتر وقت می گیره. مثلا 1 واحد عملی (آزمایشگاه) بنا به تجربه من می تونه 2 تا 4 ساعت در هفته در آزمایشگاه وقت بگیره.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Senior Member

اینکه تو پست قبلی نوشته ام
    "برای یک creadit یک ساعت می رید کلاس"
    منظورم یک ساعت در هفته بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)