صفحه 261 از 293 نخستنخست ... 161211251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,601 تا 2,610 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

سلام
    research interest زمینه هایی هست که مایلیم روشون کار کنید درسته؟ آیا باید ریز کنیم اون زمینه رو نه یا کلی اشاره کنیم
    مثلا من که زمینه هوش مصنوعی میخوام کار کنم کلی بگم هوش مصنوعی یا نه یکم ریزتر یا نه خیلی ریز و دقیق هم شاخه ریز شده رو باید بنویسم؟ کدوم بهتره؟

و اینکه بجز research interest من تا الان هم تویه پروژه پایانیم یکم تحقیقات دارم و هم بعد از اون یکم مقاله خوندمو و در مورد یکی دو زمینه اطلاعات خوبی دارم اما منجر به مقاله نشده
    حالا این زمینه ها رو هم تویه رزومه بیارم؟ اگه آره تویه چه قسمتی از رزومه باید بیارمشون

ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dolphax نمایش پست ها
    سلام
    research interest زمینه هایی هست که مایلیم روشون کار کنید درسته؟ آیا باید ریز کنیم اون زمینه رو نه یا کلی اشاره کنیم
    مثلا من که زمینه هوش مصنوعی میخوام کار کنم کلی بگم هوش مصنوعی یا نه یکم ریزتر یا نه خیلی ریز و دقیق هم شاخه ریز شده رو باید بنویسم؟ کدوم بهتره؟

و اینکه بجز research interest من تا الان هم تویه پروژه پایانیم یکم تحقیقات دارم و هم بعد از اون یکم مقاله خوندمو و در مورد یکی دو زمینه اطلاعات خوبی دارم اما منجر به مقاله نشده
    حالا این زمینه ها رو هم تویه رزومه بیارم؟ اگه آره تویه چه قسمتی از رزومه باید بیارمشون

ممنونم
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

توی قسمت ریسرچ اینترنست ها شما میتونی دو تا کار بکنی
    ۱. به حالت یه پاراگراف بیایی و موارد و زمینه های علمی مورد علاقه تو بنویسی
    ۲. به صورت نکته ای و یا همونbullet point موارد و زمینه های مورد علاقه تو بنویسی

در مورد اینی که گفتین ریز بشید توش یا نه بسته به خودتون داره
    یه نگاه به استادهایی که توی زمینه رشته شما معروف هستند بندازید و ببینید اونا چجوری زمینه های مورد علاقه شون رو توی پروفایلشون نوشتن
    من حس میکنم به صورت کلی کافی باشه (البته نه خیلی کلی!!) چون به هرحال علم ته نداره و اگه بخوایید خیلی ریز بشید شاید خیلی محدود بشید
    مثلا در نظر بگیرید پروژه ارشدتون در مورد موضوعی بوده. همون محدوده و توی همون لول مشخص کردن ریسرچ اینترست هاتون کافی و خوبه
    یعنی نه خیلی کلی و نه خیلی خیلی ریز

منظورم از کلی اینه که مثلا همون هوش مصنوعی رو میتونید به این صورت بنویسید (خیلی خیلی کلی دارم مینوسیم. منظورم اینه من در هوش مصنوعی سررشته ای ندارم و مثال پایین رو فقط به عنوان مثال در نظر بگیرید)
    Analysis of neural data using methods of machine learning.
    Study of large scale neural networks and their application in the brain.
    mathematical models of spiking neural networks and learning algorithms
    Bioprocess Optimization Based On Historical Data and Artificial Neural Networks

در مورد سوال دومتون:
    اون تحقیقاتی رو که انجام دادین میتونید توی بخش current reserach بیارید و یا اگه به همون ریسرچ اینترنستتون مربوط میشه و توی یه راستا هستند میتونید توی همون بخش بیارید که به این زمینه ها هم علاقه مندید
    من نمیدونم علمتون توی اون زمینه ها چقدره و چقدر با علاقه مندی های ریسرچتون شباهت داره
    اگه در حد خیلی خوبی توش عمیق شدید و علم دارید میتونید توی current research یا current projectبیارید در غیر این صورت شاید توی همون بخش ریسرچ اینترست بیاد کفیات کنه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad2009 نمایش پست ها
    خالی گذاشتم و نوشتم References Available Upon Request.

خوبه اینطوری؟

دوست عزیز

در ادامه نظر دوست قبلی:

شاید همون تایتل References کافی باشه
    بعدش چرا خالی گذاشتین ؟!
    خب با چند تا از استادهاتون هماهنگ کنید و ازشون اجازه بگیرید که میخوایید اپلای کنید و میخوایید اسمشون رو به عنوان ریفرنس بزنید
    بعد اسم و اطلاعات تماسشون (ایمیل و شاید تلفن یا فاکس) و افیلیشون و پوزیشن دانشگاهیشون رو بنویسید توی اون قسمت
    میتونید در حد یمی دو خط هم بنویسید که ارتباط شما با این استاد چیه و ایشون چند سال شما رو میشناسه
    (حالا من عرض کردم استاد....میتونه همکار تحقیقاتی یا کاری هم باشه علاوه بر اسم استاد. البته استاد و اکادمیک باشند بهتره مطمینا)

اگه استاد ریفرنسی ندارید یا فرصت هماهنگی نیست همون عبارتی که خودتون نوشتین کافیه (البته فکر کنم از لحاظ گرامی عبارتتون مشکل داره. چکش کنید دوباره....)
    و یا اینکه میتونید کلا این بخش رو توی رزومه تون حذف کنید و بعدا اگه کسی ازتون خواست کسیانی رو معرفی کنید

من خودم مورد اول رو که عرض کردم ترجیح میدم (یعنی اینکه اطلاعات چند استاد رو اونجا بنویسید)

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض اخراج از دانشگاه دولتی در رزومه

سلام دوستان
    کسی اطلاع داره ذکر سابقه اخراج از دانشگاه دولتی در مقطع ارشد در رزومه اجباری هست یا نه؟
    یعنی نمیشه کلا این رو جزء سوابق ننوشت؟
    مرسی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اخراج از دانشگاه دولتی در رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sohafar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی اطلاع داره ذکر سابقه اخراج از دانشگاه دولتی در مقطع ارشد در رزومه اجباری هست یا نه؟
    یعنی نمیشه کلا این رو جزء سوابق ننوشت؟
    مرسی
    روال همیشه اینه که در رزومه شما هرچیزی که دلتون میخواد رو می نویسید و چیزهایی که فکر می کنید شما رو بد نشون می دن رو نمی نویسید. ولی خیلی از دانشگاه ها در ریز قوانین اپلای کردن از شما میخوان تمام سوابق تحصیلی دانشگاهیتون رو به دانشگاه اطلاع بدید، چه موفق و چه ناموفق به هر دلیل. اگه برای لیسانس اپلای می کنید میتونید سابقه رو ذکر نکنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اخراج از دانشگاه دولتی در رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    روال همیشه اینه که در رزومه شما هرچیزی که دلتون میخواد رو می نویسید و چیزهایی که فکر می کنید شما رو بد نشون می دن رو نمی نویسید. ولی خیلی از دانشگاه ها در ریز قوانین اپلای کردن از شما میخوان تمام سوابق تحصیلی دانشگاهیتون رو به دانشگاه اطلاع بدید، چه موفق و چه ناموفق به هر دلیل. اگه برای لیسانس اپلای می کنید میتونید سابقه رو ذکر نکنید.
    برای phd اپلای میکنم ولی یک مدرک ارشد دیگه دارم! اگر این مطلب رو ننویسم، راهی وجود داره که متوجه بشن؟
    خیلی ممنونم از شما

برای اپلای در مقطع دکترا میشه معدل لیسانس رو در رزومه ننوشت و معدل فوق رو نوشت؟ چون معدل لیسانس من کمه میخوام بدونم میتونم ننویسمش.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fmansourian نمایش پست ها
    برای اپلای در مقطع دکترا میشه معدل لیسانس رو در رزومه ننوشت و معدل فوق رو نوشت؟ چون معدل لیسانس من کمه میخوام بدونم میتونم ننویسمش.

دوست عزیز

میتونید این کار رو بکنید. رزومه خودتونه و استایلشم دست خودتون.
    قانون محکمی براش وجود نداره هرچند اسکلتش تقریبا معلومه
    مهم اینه شما خودتون رو به بهترین نحو توی رزومه تون ارایه کنید

میتونید کلا معدل هاتون رو ننویسید و بعدا در صورت درخواست استاد بهشون بگید
    یا بذارید وقتی ریز نمراتتون رو میفرستید خودشون معدل ها رو میبینن
    به هر حال اگه ازتون خواسته باشه راهی برای پنهان کردنش نیست
    ولی شاید اگه الان توی رزومه تون نیارید باعث بشه اون دید اولیه استاد بد نشه و به خوندن رزومه تون ادامه بده (این رو ازین جهت عرض میکنم چون برای بعضی از استادها معدل خیلی مهمه...ولی برای بعضی خود رزومه و کار علمی مهم تره)

در کل بسته به خودتون داره
    من خودم شخصا جای شما باشم یا نمیارم یا اینکه با درصد میگم مثلا جزو تاپ ۱۰ درصد کلاس بودم یا چیزی شبیه به این

موفق باشید
    ویرایش توسط maxi1 : January 31st, 2017 در ساعت 02:25 PM دلیل: ویرایش نقل قول

ممنون از جوابتون.
    یک سوال دیگه وقتی پروژه های کلاسی ارشد رو در قسمت research experiences مینویسیم، آیا ذکر بشه که under Dr..... یا نه؟؟؟؟؟
    مثلا
    Research project for the use of ........ in social networks. Under Dr. ..........., Industrial Engineering department, Amirkabir University of Technology
    یا فقط اسم پروژه رو بگیم بسه؟
    ویرایش توسط believer88 : January 31st, 2017 در ساعت 01:45 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط believer88 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون.
    یک سوال دیگه وقتی پروژه های کلاسی ارشد رو در قسمت research experiences مینویسیم، آیا ذکر بشه که under Dr..... یا نه؟؟؟؟؟
    مثلا
    Research project for the use of ........ in social networks. Under Dr. ..........., Industrial Engineering department, Amirkabir University of Technology
    یا فقط اسم پروژه رو بگیم بسه؟
    متوجه منظورتون نشدم!
    اگه منظورتون اینه که اسم سوپروایزر مربوط به اون درس یا پروژه کلاسی ذکر بشه من نیازی براش نمیبینم (نظر شخصیمه البته!)
    بیشتر مهم تاپیک کاریه که توی اون پروژه انجام شده.
    ولی بازم اوردن و نیاوردن این جور موارد به استایل رزومه ای خودتون بر میگرده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)