صفحه 265 از 293 نخستنخست ... 165215255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,641 تا 2,650 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

من تو کارنامه ی لیسانسم نوشته شده رتبه 4 بین 14 نفر به نظرتون خوبه بنویسم تو رزومه ام؟

لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه ممنون

سلام

من خیلی جستجو کردم در موضوعات مختلف جوابی پیدا نکردم:

داوری مقالات که انجام دادیم رو چجوری و در کجای رزومه باید بیاریم؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط NELDA نمایش پست ها
    من تو کارنامه ی لیسانسم نوشته شده رتبه 4 بین 14 نفر به نظرتون خوبه بنویسم تو رزومه ام؟

لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه ممنون
    ضرر ندارد، ولی فایده ی خاصی هم ندارد.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Skymaster نمایش پست ها
    سلام

من خیلی جستجو کردم در موضوعات مختلف جوابی پیدا نکردم:

داوری مقالات که انجام دادیم رو چجوری و در کجای رزومه باید بیاریم؟
    بخشی تحت عنوان Reviewer/Referee بیاورید و تحت آن ژورنال هایی که برایشان داوری انجام داده اید را لیست کنید.
    توجه بفرمایید مقالاتی که داوری کرده اید محرمانه هستند و نباید اطلاعاتشان عمومی شود، فقط نام مجله را بیاورید.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد CV

نقل قول نوشته اصلی توسط Shabnam نمایش پست ها
    يلدا جان،
    به نظر من بهتر است كه اين كارو نكني چون اونا GPA براشون مهمه يعني معدل كلت نه دو سال آخر و اينكه نمره درسهاي تخصصي شما مهمه كه خوب باشه.
    در مرد كنكور هم ميتوني در يك قسمت رزومت كه همون ‍CV هست يك بخشي به عنوان Honors بزاري و اونجا به طور كلي مثال بگي:
    Ranked in the top 5% of the Master’s degree participants in the national entrance exam
    چون اونا نمي فهمن 1400 يعني از چند نفر شركت كننده!؟

موفق باشي
    نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself نمایش پست ها
    سلام ... به من که همه گفتن معدل ترم های آخر رو بیشتر نگاه می کنن و بهتره که بگم !!
    اما واحدهای تخصصی و مربوط به رشته ای که انتخاب کردی رو هم می تونی جداگونه ذکر کنی ..
    در مورد رتبه ... اگه یه رقمی یا دو رقمی بودی می تونستی دقیق رتبه ات رو بگی مثلآ 50 از 8000 نفر (کنکور ارشد) .. اما به نظر می آد که کنکور لیسانستون 1400 شدین ... پس پیشنهاد می کنم درصدی بگین ... مثل همین که دوستمون گفت ...
    من الان سوال برام پیش اومد
    چطوری آدم باید رتبه شو درصد بگیره؟ نسبت به تعداد شرکت کنندگان که نمیشه؛ نسبت به چی درصد میگیرین؟؟
    با این که یه قرن از این بحث می گذره ولی اگه کسی نظری داره جواب بده

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

دوستان سلام دوتا سوال داشتم:
    سوال اول) برای تبدیل معدل از چه فرمولی استفاده میشه
    میخوام برای استادی توی المان CV ام را بفرستم. میخواهم یک رزومه به زبان المانی بفرستم.
    سوال دوم) ایا در رزومه جلوی هر معدل بزنم که شاگرد اول و استعداد درخشان بودم (لیسانس و فوق لیسانس) یا گواهی رتبه هایم را جداگانه ترجمه کنم یا در همان CVجز جوایز علمی awards آن را قرار دهم؟

با تشکر از شما
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    میخوام برای استادی توی المان CV ام را بفرستم. میخواهم یک رزومه به زبان المانی بفرستم.
    سوال دوم) ایا در رزومه جلوی هر معدل بزنم که شاگرد اول و استعداد درخشان بودم (لیسانس و فوق لیسانس) یا گواهی رتبه هایم را جداگانه ترجمه کنم یا در همان CVجز جوایز علمی awards آن را قرار دهم؟

با تشکر از شما
    1- باید مقیاس اون کش.ر ر. پیدا بکنی. اگر مقیاس آلمان 4 است باید از سیستم WES استفاده بکنی. با یه سرچ ساده تو گوگل میتونی پیداش بکنی.
    2- اگر جلو معدلت بگی که شاگر اول بودی بهتر است.
    اما هر گواهی معتبری که دال بر رتبه، ثبت اختراع، پتنت و غیره باشد باید در قسمت Reward لحاظ بشود.

l,tr fhadn
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

ApplyAbroad Guru

با تشکر از شما

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

1. این بسته به دانشگاه مقصدتون داره که معدل رو بر چه اساسی و از چه نمره ای حساب میکنه. فرمول خاصی برای تبدیل معدل وجود نداره به طور کلی. بعضی دانشگاه ها معدل رو از 4 حساب میکنن و بعضی از 10 و ....به همین ترتیب باقی دانشگاه ها ممکنه استایل خاص خودشونو داشته باشند. شما باید اینو توی قسمت graduate school چک کنید و ببینید شرایط اون دانشگاه برای اعلام معدل چیه.
    2. اگه برای مقطع دکترا میخوایید اپلای کنید من پیشنهاد میکنم که رزومه تون رو انگلیسی هم بفرستید (منظورم این نیست که المانی رو نفرستید). اگه توانایی زبان آلمانی هم دارید یا مدرکی دارید حتما توی سی وی تون بهش اشاره کنید. دکترا یه مقطع اینترنشناله هرچند میدونم برای المان برای خیلی از پوزیشن ها توانایی زبان المانی هم مهمه (کلا این مورد برای تمام المان ها مهمه!!!). ولی به نظرم ورژن انگلیسی هم باید کنار مدارکتون باشه. حداقل برای سی وی! (نظر شخصی)
    3. نظر من اینه که معدلتون رو اگه خوبه جلوی هر مقطع توی سکشن Education بزنید و میتونید همونجا هم اشاره کنید مثلا Ranked first. و نهایتا توی سکشن Honors and Awards هم جزو افتخاراتتون بشهون اشاره کنید. نیازی به ترجمه ها ی گواهی های رتبه هاتون توی حالت جنرال نیست. و همون اشاره بهش کافیه . ولی اگه با هزینه ترجمه ش مشکلی ندارید خب ترجمه کنید و داشته باشید ضرری نداره و اگه جایی اپلای کردید که جایی برای اپلود other document بود مثلا میتونید اینجور مدارک رو هم اپلود کنید

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : July 2nd, 2017 در ساعت 12:16 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

سلام مجدد...یک سوال برام بوجود اومده
    من در طول پایان نامه دو تا کار جدا انجام دادم
    من طبق سفارش استادم این دو ازمایشو اصلا نیاوردم در پایان نامه و حتی زمان دفاع فقط اشاره کردم که اینکارا رو کردم
    دو ازمایش جداست که طی دو سال بعد از دفاع و به تازگی مقالاتش چاپ شده...خودمو و استاد راهنمام دو نفر نویسنده ان هستیم
    این دو تا رو کجای CV باید بزارم؟؟؟ تو کدوم بخش
    THESIS ام را سال بندی کنم؟؟؟ مثلا بزنم 2013-2015 فلان موضوع...باید حتما یک کار باشه THESIS ؟ منظورم فقط موضوع پایان نامه باشه؟
    یا توی قسمت RESEARCH EXPERIENCES باید بزارم
    از طرفی توی بخش مقالات مقالاتشونو گذاشتم ...نمیشه گفت یک تجربه تحقیقاتی ساده بوده...
    هر سه کار کلا سه شاخه یا رشته جداست که فقط روی همان گیاه پاایان نامه انجام شده...

بازم از پاسخگوییتون بی نهایت سپاسگزارم
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

سلام مجدد...یک سوال برام بوجود اومده
    من در طول پایان نامه دو تا کار جدا انجام دادم
    من طبق سفارش استادم این دو ازمایشو اصلا نیاوردم در پایان نامه و حتی زمان دفاع فقط اشاره کردم که اینکارا رو کردم
    دو ازمایش جداست که طی دو سال بعد از دفاع و به تازگی مقالاتش چاپ شده...خودمو و استاد راهنمام دو نفر نویسنده ان هستیم
    این دو تا رو کجای CV باید بزارم؟؟؟ تو کدوم بخش
    THESIS ام را سال بندی کنم؟؟؟ مثلا بزنم 2013-2015 فلان موضوع...باید حتما یک کار باشه THESIS ؟ منظورم فقط موضوع پایان نامه باشه؟
    یا توی قسمت RESEARCH EXPERIENCES باید بزارم
    از طرفی توی بخش مقالات مقالاتشونو گذاشتم ...نمیشه گفت یک تجربه تحقیقاتی ساده بوده...
    هر سه کار کلا سه شاخه یا رشته جداست که فقط روی همان گیاه پاایان نامه انجام شده...

بازم از پاسخگوییتون بی نهایت سپاسگزارم

ببینید پایان‌نامه پایان‌نامه است. هر چیزی که توش لحاظ شده جزئی از پایان‌نامه است و هر چیزی لحاظ نشده نیست.
    بنابراین قسمت تز رو همون چیزی که در نهایت توی تز آوردید باید باشه.
    اون دو مورد هم اگه واقعاً فراتر از مقالاتی بوده که ازش نتیجه شده (و در واقع چیزی توشون هست که توی مقاله آورده نشده باشه) همون توی بخش Research می‌تونید عنوان کنید.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)