صفحه 1 از 293 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Post سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

سلام دوستان
    1. من معدل کل کارشناسی ام 15.9 هست. اما دو سال آخر بالای 17. به نظر شما اگه معدل دو سال آخر رو هم تو cv بذارم خنده داره؟؟ تا حالا کسی این کار رو انجام داده؟؟؟
    2. آیا قید کردن رتبه کنکور 1400 خوبه یا نه؟؟؟
    3. cv با رزومه فرق می کنه؟؟

این بخش توسط مدیریت تالار به پست دوستمون افزوده شده :
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاپیکهای مرتبط:
    1- منابع مرتبط با پذیرش
    2- راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن
    ویرایش توسط ariaie : January 6th, 2013 در ساعت 07:12 PM دلیل: افزودن تاپیکهای مرتبط
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد CV

يلدا جان،
    به نظر من بهتر است كه اين كارو نكني چون اونا GPA براشون مهمه يعني معدل كلت نه دو سال آخر و اينكه نمره درسهاي تخصصي شما مهمه كه خوب باشه.
    در مرد كنكور هم ميتوني در يك قسمت رزومت كه همون ‍CV هست يك بخشي به عنوان Honors بزاري و اونجا به طور كلي مثال بگي:
    Ranked in the top 5% of the Master’s degree participants in the national entrance exam
    چون اونا نمي فهمن 1400 يعني از چند نفر شركت كننده!؟

موفق باشي

Senior Member

يلدا جان
    همينکه معدل 2 سال آخرت 17 هست خيلي خوبه. خيلي جاها من ديدم که علاوه بر GPA به نمرات دروس سالهاي آخر که بيشتر درسها تخصصي هست اهميت مي دن. مي توني اونو يه جوري بيان کني. مثلا بگي که به دليل علاقه به رشتت، نمرات دروس اختصاصي خيلي خوب شده. به نظر من شما مي توتي توي CV که همون Resume هست (فرقي نداره) يه جاي به عنوان Selected Courses بذاري, نمراتي که خيلي خوب شدي رو با عنوان درسش بيان کني.
    رتبه کنکور در اين حد زياد قابل ذکر کردن نيست.
    موفق باشي.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

سلام ... به من که همه گفتن معدل ترم های آخر رو بیشتر نگاه می کنن و بهتره که بگم !!
    اما واحدهای تخصصی و مربوط به رشته ای که انتخاب کردی رو هم می تونی جداگونه ذکر کنی ..
    در مورد رتبه ... اگه یه رقمی یا دو رقمی بودی می تونستی دقیق رتبه ات رو بگی مثلآ 50 از 8000 نفر (کنکور ارشد) .. اما به نظر می آد که کنکور لیسانستون 1400 شدین ... پس پیشنهاد می کنم درصدی بگین ... مثل همین که دوستمون گفت ...

Junior Member

من زیاد دیدم که معدل چند ترم آخر رو هم جداگانه توی رزومه بیارند.
    هیچ مشکلی هم ایجاد نمیکنه!
    اما رتبه کنکور فکر نمی کنم آنچنان موضوع مهمی باشه که توی CV بیاد.
    قاصد روزان ابری، داروک ... کی‌ می‌رسد باران ؟

mohammadreza
    Guest

سلام
    اول بايد بگم كه CV با رزومه زمين تا زير زمين فرق ميكنه Niva جان . براي اينكه بيشتر در اين مورد بدوني پيشنهاد ميكن به فايل ها (3 تا كتاب) كه در مورد CV و رزومه قرار دادم مراجعه كني :

http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=242.0

ولي اگر بخواي به طوره مختصر بخواي، بايد بگم كه CV خيلي كامل تر از رزومه هست. در CV علايق شخصي، كار هاي مرتبط و غير مرتبط با موضوع، مدارك و سوابق و خيلي چيز هاي ديگه رو مي توني بياري. ولي در رزومه بيشتر تاكيد بر اينه كه حتما مواردي كه مي خواي ذكر كني مرتبط با موضوع باشه. يه فرق مهمه ديگه هم كه CV با رزومه داره اينه كه CV حدودا بايد بيشتر از 3 صفحه باشه ولي رزومه حداكثر مي تونه 3 صفحه باشه.ولي معمولا مردم به جاي كلمه ي CV از همون رزومه استقاده مي كنن. اين رو هم اضافه كنم كه بهتره به دانشگاه ها CV بفرستي.

در مورد معدل هم بايد بگم كه اول بهتره در يه قسمت در س هاي تخصصي كه پاس كردي رو بياري مثلا به اسم Selected coursework يا Specialty course بعد از رون معدل دروس تخصصي رو بيار مثلا Major GPA:

براي مثال يه همچين چيزي:

Selected coursework (Specialty course): Operating System, Algorithm Design, Project Management for IT project, Information Technology Engineering I and II, Computer Graphic, Multimedia System, Data structure, software Engineering I and II, E-Commerce.

Major GPA: 3.5 / 4 Overall GPA: 3.2 / 4

شاد باشي.

Senior Member

سلام محمد رضا جان.
    ممنون از توضيحي که دادي . من منظورم به صورت کلي بود. ولي شما درست ميگي.

Junior Member

پیش فرض انصراف از فوق لیسانس در رزومه منعکس کنم یا اثر منفی داره؟

با درود!
    من لیسانس الکترونیک از امیرکبیرم. امتحان فوق الکترونیک امیرکبیر قبول شدم اما بعد 15 روز انصراف دادم و رفتم دنبال کار .حالا برای اقدام به پذیرش گرفتن اگر این رو منعکس کنم که من امتحان فوق قبول شدم و attend نکردم خیلی اثر منفی داره یا خوبه که اشاره بشه چون به هر حال نشون می ده تونستی امتحان ارشد رو رد کنی و پذیرفته بشی.

این رو برای این می پرسم که ممکنه فکر کنن تو واقعا دنبال درس و تحقیق نبودی وگرنه همون فوقت رو ادامه می دادی.(دنبال درس و تحقیق هستم اما تو جای درستش.)

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

پیش فرض پاسخ : انصراف از فوق لیسانس در رزومه منعکس کنم یا اثر منفی داره؟

من الان سال اول ارشدم. این رو هم تو رزومه ام نوشته بودم. یکی از استاد های خیلی قدرم که رزومه م رو تصحیح کرد برام، گفت این رو حذف کن. چون نشون میده که قابل اعتماد نیستی و ممکنه امکانی رو که بهت دادن ول کنی بری.

پیش فرض پاسخ : انصراف از فوق لیسانس در رزومه منعکس کنم یا اثر منفی داره؟

بله من هم فکر میکنم که این طوری بیان کردن این قضیه نشون میده که شما آدم قابل اعتمادی نیستی،اما می تونی اون رو به نحوی بیان کنی که میزان تعهد کاریت رو (به شغلی که به جای تحصیل انتخاب کردی) نشون بدی و البته برنامه ریزیت رو برای آینده (برای رفتن به اون دانشگاهی که الان داری apply می کنی)...
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)