صفحه 290 از 293 نخستنخست ... 190240280281282283284285286287288289290291292293 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,891 تا 2,900 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

نقل قول نوشته اصلی توسط habibmoha نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ شما. از ان جایی که معدل م 16 بوده در مقطع ارشد پس از اون عنوان هم نمیتونم استفاده کنم.
    بنابراین فقط باید به اینکه مدرس حل تمرین بودم بسنده کنم.
    فقط میخواستم بدونم چه عنوانی بنویسم در مورد اینکه در مدتی که دانشجوی لیسانس بودم، مدرس کلاس حل تمرین دانشجویان سال پایان تر دانشکده مون بودم. چون من شنیدم که
    TA معمولا به دانشجوی graduate یا post-graduate ی گفته میشه که به دانشجویان undergraduate یا graduate درس میده. عنوان همکاری من چی میشه به انگلیسی؟؟
    خیلی ممنونم از کمک شما
    TA لازم نیست حتما دانشجوی فوق لیسانس و بالاتر باشه. دانشجوی لیسانس هم میتونه TA باشه. عنوان کار شما همان teaching assistant است.

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز

من تا به حال دقت زیاد نکرده بودم ولی این اصطلاحات کمی به نظرم انسان را به اشتباه می اندازدو تصورم این است کشور به کشور فرق میکند حتی اگر زبان انگلیسی باشد. در انگلستان undergrad postgrad وجود دارد که کوتاه میگویند PG و UG من graduate در ذهنم جایی نمی اید. ولی graduate school هست که دانشجوهایش PGهستند! آمریکا دانشجوی graduate postgraduate دارند... نکته جالبی را دقت کردید.

درهر صورت از دید من شما TA بوده اید اینکه در دوره ارشد نبوده تفاوتی ایجاد نمیکند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط habibmoha نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ شما. از ان جایی که معدل م 16 بوده در مقطع ارشد پس از اون عنوان هم نمیتونم استفاده کنم.
    بنابراین فقط باید به اینکه مدرس حل تمرین بودم بسنده کنم.
    فقط میخواستم بدونم چه عنوانی بنویسم در مورد اینکه در مدتی که دانشجوی لیسانس بودم، مدرس کلاس حل تمرین دانشجویان سال پایان تر دانشکده مون بودم. چون من شنیدم که
    TA معمولا به دانشجوی graduate یا post-graduate ی گفته میشه که به دانشجویان undergraduate یا graduate درس میده. عنوان همکاری من چی میشه به انگلیسی؟؟
    خیلی ممنونم از کمک شما

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خیلی ممنون که توجه کردید. من الان یک نگاه دیگر انداختم دو تا عبارت در واقع هست. یکی همین
    Valedictorian
    که شاگرد اول هست و آخر مراسم صحبت میکند .

دیگری هم Salutatorian هست که شاگرد دوم هست و همانطور که از اسمش پیداست اول مراسم صحبت میکند.

قابل توجه دوست عزیزمان که ظاهرا شاگرد سوم ظاهرا رسم و نشان خاصی برایش در نظر گرفته نشده است و به همان distinction ها میشود بسنده کرد.

من این دومی را یادم نمیاید قبلا جایی شنیده بودم. اولی را ولی یکی دوباری جایی دیده بودم.

خیلی ممنون از دوستمان که موضوع را باز کردند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    Valedictorian در مدارس اینجا بطور مشخص به فردی گفته میشود که از طرف دانش آموزان یا دانشجویان در مراسم فارغ التحصیلی سخنرانی میکند. گرچه معمولا اینکار به شاگرد اولها محول میشود ولی خود این عنوان علامت شاگرد اولی نیست. بنظر منهم high distinction و highest distinction کافی است گرچه دانشگاههای ایران بطور رسمی چنین عناوینی ندارند.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام.
    دوستان من کارشناسی دانشگاه محقق اردبیلی بودم با معدل ۱۶.۵۷ و ارشد هم الان دانشگاه علم و صنعت هستم. ترم قبل معدلم حدود ۱۶.۵ بود و این ترم متاسفانه چون تایم حذف ترم و حذف درس گذشته بود و یک سری مشکلات برام پیش اومد و بستری شدم به مدت چند هفته و اصلا نتونستم برسم برای پروژه ها و تمرین ها و قطعا نمرات این ترم هم واقعا بد میشه و من نمیدونم الان چه کنم. اگر از دوستان کسی راهکاری داره ممنون میشم راهنمایی کنه. نمره معدل ارشد برام واقعا مهم بود. که فکر کنم این ترم خراب میکنه همه چیز رو. (ترم پیش ۳ درس پاس کردم و این ترم هم ۳ درس و سمینار برداشته بودم)
    اگر در تاپیک اشتباهی سوال خود را مطرح کردم معذرت میخوامو ممنون میشم گوشزد کنین.

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bicmfcs نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من کارشناسی دانشگاه محقق اردبیلی بودم با معدل ۱۶.۵۷ و ارشد هم الان دانشگاه علم و صنعت هستم. ترم قبل معدلم حدود ۱۶.۵ بود و این ترم متاسفانه چون تایم حذف ترم و حذف درس گذشته بود و یک سری مشکلات برام پیش اومد و بستری شدم به مدت چند هفته و اصلا نتونستم برسم برای پروژه ها و تمرین ها و قطعا نمرات این ترم هم واقعا بد میشه و من نمیدونم الان چه کنم. اگر از دوستان کسی راهکاری داره ممنون میشم راهنمایی کنه. نمره معدل ارشد برام واقعا مهم بود. که فکر کنم این ترم خراب میکنه همه چیز رو. (ترم پیش ۳ درس پاس کردم و این ترم هم ۳ درس و سمینار برداشته بودم)
    اگر در تاپیک اشتباهی سوال خود را مطرح کردم معذرت میخوامو ممنون میشم گوشزد کنین.
    دوست عزیز نگران نباشید. شما بعدها موقع رزومه نویسی و اپلای در sop ذکر میکنید که بخاطر بیماری فلان ترم خراب شد و ... ازونجایی که معدل کارشناسیتون و بقیه ترمهای ارشد خوبه براشون قابل قبوله افت در یک ترم بدلایل مشکلات از جمله بیماری.
    بنظرم جای این فکرها تمرکز خودتون رو بر روی ادامه کار و پایاننامه بگذارید و سخت تلاش کنید تا مقاله (ها) ازش حصول شه. و همینطور در کنارش انگلیسیتون رو تقویت کنید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام چطور تو cv به این موضوع اشاره کنیم که در انگلیسی فلوئنت هستم و تا فلان ماه امتحان ایلتس می دهم(الان مدرک زبان ندارم)

ApplyAbroad Superstar

.Fluent in English (TOEFL to be taken on ??/??/????)

نقل قول نوشته اصلی توسط alinabi نمایش پست ها
    سلام چطور تو cv به این موضوع اشاره کنیم که در انگلیسی فلوئنت هستم و تا فلان ماه امتحان ایلتس می دهم(الان مدرک زبان ندارم)

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام. ممنون میشم درباره چند بخش از CV راهنمایی کنین:

1) در بخش AWARDS میشه به نمره تز ارشد که 20 شده باشم اشاره کنم؟ اگر مشکلی نداره آیا بیانش با یک به این صورت جمله مناسب هست؟
    The Master Thesis is evaluated as Excellent (20 of 20) by the board of referees.

2) در بخش AWARDS اشاره به تاپ بودن دانشگاه های ارشد و کارشناسی که تقریبا رتبه های 3 و 6 در کشور رو دارن، میتونه بیاد؟ (باتوجه به اینکه پوزیشن مورد نظر برای اپلای عنوان کرده که دانشجو فارغ التحصیل دانشگاهای شناخته شده باشه)
    3) از اونجایی که برای membership فقط یک مورد دارم، میشه این رو هم در بخش Awards بیارم و دیگه بخش جدایی رو بهش اختصاص ندم؟
    4) اگر بعد از اتمام ارشد، برای مدتی در ازمایشگاه استادی فعالیت پژوهشی داشته باشم (البته نه به صورت قرارداد)، به چه صورت میشه عنوانش کرد؟ آیا Research Assistant عنوان درستی هست برای این بازه؟
    ویرایش توسط carina : September 14th, 2020 در ساعت 01:02 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط carina نمایش پست ها
    سلام. ممنون میشم درباره چند بخش از CV راهنمایی کنین:

1) در بخش AWARDS میشه به نمره تز ارشد که 20 شده باشم اشاره کنم؟ اگر مشکلی نداره آیا بیانش با یک به این صورت جمله مناسب هست؟
    The Master Thesis is evaluated as Excellent (20 of 20) by the board of referees.

2) در بخش AWARDS اشاره به تاپ بودن دانشگاه های ارشد و کارشناسی که تقریبا رتبه های 3 و 6 در کشور رو دارن، میتونه بیاد؟ (باتوجه به اینکه پوزیشن مورد نظر برای اپلای عنوان کرده که دانشجو فارغ التحصیل دانشگاهای شناخته شده باشه)
    3) از اونجایی که برای membership فقط یک مورد دارم، میشه این رو هم در بخش Awards بیارم و دیگه بخش جدایی رو بهش اختصاص ندم؟
    4) اگر بعد از اتمام ارشد، برای مدتی در ازمایشگاه استادی فعالیت پژوهشی داشته باشم (البته نه به صورت قرارداد)، به چه صورت میشه عنوانش کرد؟ آیا Research Assistant عنوان درستی هست برای این بازه؟

1 و 2 Award نیستند. ولی میتوانید عنوان آن بخش را به Awards and Honours تغییر بدهید و در اینصورت شاید بشه اینها را هم ذکر کرد.
    Membership را جداگانه بیاورید. اگر منظورتون عضویت در سازمان یا انجمنی است از لغت Affiliation هم می توانید استفاده کنید.
    در مورد 4 عنوان Research Assistant صحیح است. لازم نیست حتما قرارداد داشته باشید ولی باید مطمئن باشید اگر چک شد استاد تایید می کند که شما آنجا کار کرده اید.

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر
    یک سوال داشتم، مقاله هایی که من توشون همکاری داشتم و جزو نویسندگان هستم اما نویسنده اول و دوم نیستم رو در بخش publications قرار بدم؟ اثر داره؟ یا اینکه ممکنه برعکس عمل کنه؟ ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)