صفحه 4 از 293 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

پیش فرض پاسخ : نظر خواهي براي نمرات قابل استناد در CV و Letter Of Recommendation؟

من چند بار در cv های دانشجوهای اروپایی (مستر)‌دیدم که نمراتشون رو هم کنار نام درس‌ها ذکر می‌کنند. (البته در detailed cv)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نظر خواهي براي نمرات قابل استناد در CV و Letter Of Recommendation؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_1981
    تا اونجایی که تجربه 18 ماهه من در امر پذیرش گرفتن و ارتباط با اساتید میگه 8) برای اساتید اونور آب که سرشون به تنشون می ارزه اولین ملاک که مهمترین اونها هم هست اینه که شما واقعا به فیلد کاری اونها علاقه داشته باشی و بتونی اینو ثابت کنی...حالا بعدش داشتن نمره بالا و سی وی خوب و...در درجه بعدی هست...در ضمن اگه استادی واقعا شمارو به خاطر علاقه مند بودنتون بخواد...بقیه مسایل هم حله.........
    بله. فقط يه مشكل كوچيك وجود داره!
    ممكنه 100 نفر به كار اون استاد علاقه داشته باشد. اونجاس كه نمره و CV مهم ميشن. تو سايت يه استاد خوبي يه بار ديدم كه گفته بود انقدر به من ميل نزنيد كه فيلد كاري من جالبه و بهش علاقه داريد. خودم ميدونم كه هيشكي با ديدن رزومه و كاراي من bored نميشه!!

Junior Member

پیش فرض گردکردن معدل دررزومه

سلام
    من یک کاری می خوام بکنم نمی دونم درسته یا نه ؟
    من معدل لیسانسم 14.96 به نظر شما اگه توی رزومه بنویسم 15 بعدا درنظر استادی که رزومه رامی بینه و بعدا مدارکمو می بینه تاثیرمنفی داره ؟ اصلا این کار درسته یا نه ؟ آخه به نظرم در نظر اول 14.96 به هرحال اثرمنفی داره .

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گردکردن معدل دررزومه

سلام
    به نظر من زياد كار قشنگي نيست، چونكه اون موقع استادتون بعدا فكر ميكنه همه چي رو گرد كردين و ذكر كردين! ميدونين ما ايراني ها هر چه قدر هم بگين خاكي هستيم! مثلا اين كار هايي رو كه در ايران انجام ميديم( رو مقاله كار كردن، يا كار در شركت ها و ...) خيلي مشكل به نتيجه ميرسه. يعني به نظرم شرايط براي دانشجوهاي خارج از كشور خيلي راحت تره تا براي ما تو كشورمون. بنابراين مسائلي كه در رزومه مياريم يه version پايين تر از واقعيتش هست. ( البته در مورد آقايون اين رو مطمئن نيستم! ) در نتيجه به نظر من واسه اينكه بقيه كاراتون هم اغراق آميز به نظر نرسه، همون معدل واقعي رو بگيد. اينجوري هم بهتره هم اينكه فرقي نداره كه، اونا خودشونم ميدونن 14.96 با 15 فرق چنداني نداره .
    موفق باشين.

نقل قول نوشته اصلی توسط zary
    سلام
    من معدل لیسانسم 14.96 به نظر شما اگه توی رزومه بنویسم 15 بعدا درنظر استادی که رزومه رامی بینه و بعدا مدارکمو می بینه تاثیرمنفی داره ؟ اصلا این کار درسته یا نه ؟ آخه به نظرم در نظر اول 14.96 به هرحال اثرمنفی داره .
    نظر شخصی من اینه که دقیقش رو بذارین بهتره. نمی دونم برای چه کشوری می خواین اقدام کنید، ولی می دونم که معمولا توی دانشگاههای آمریکا معدل شما جزو آخرین مواردیه که بهش توجه میشه. TOEFL و GRE خوب و بالا خیلی بیشتر می تونه بهتون کمک کنه تا 0.04 معدل بیشتر. من معدل 14.90 خودم رو توی رزومه دست نزدم و حداقل که واسه من اتفاق بدی پیش نیومد.

در نهایت ، صلاح ملک خویش را خودتون می دونید

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    يعني به نظرم شرايط براي دانشجوهاي خارج از كشور خيلي راحت تره تا براي ما تو كشورمون. بنابراين مسائلي كه در رزومه مياريم يه version پايين تر از واقعيتش هست. ( البته در مورد آقايون اين رو مطمئن نيستم! )
    اگر چه ربطی به تاپیک نداره ، ولی maryamgoli .... این پیام بازرگانی چی بود این وسط !؟!!! به قول یکی از دوستان همین forum ، اینجا رو هم زنانه - مردانه کردین !؟!! :-\

فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

نقل قول نوشته اصلی توسط zary
    سلام
    به نظر من هم اینکارو نکنین چون 0.04 معدل تاثیری نداره. در ثانی اکثر دانشگاه ها معدل شما رو می برن تو مقیاس خودشون و بازهم این0.04 اونجا گم می شه

Junior Member

پیش فرض پروژه در رزومه

سلام، می خواستم بپرسم آیا ذکر کردن پروژه هایی که واسه درسها انجام دادیم در رزومه کاره درستیه ؟ یه سوال دیگه عضویت در انجمن علمی چی ؟ اگه آره نیاز به اثبات داره یا نه؟
    ممنون
    Hope is not a dangerous thing

پیش فرض پاسخ : پروژهدر رزومه

آیا ذکر کردن پروژه هایی که واسه درسها انجام دادیم در رزومه کاره درستیه ؟

پاسخ: اگر نیاز به پر کردن رزومه بدینوسیله دارید اشکالی ندارد. اما کلا از موارد اولویت دار نمیباشد.

یه سوال دیگه عضویت در انجمن علمی چی ؟ اگه آره نیاز به اثبات داره یا نه؟

پاسخ:
    معمولا نیاز به اثبات ندارد چون معمولا شما در سطح دانشجویی در آن انجمن عضو میشوید و انتظار زیادی از اینگونه عضویت وجود ندارد .
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Member
    رشته و دانشگاه
    علم و صنعت ایران - مهندسی صنایع

پیش فرض نرم افزار ها يي كه بلديد يا داريد ياد ميگيريد - در رزومه

سلام

من يه سوالي برام پيش اومده، با توجه به اينكه خيلي مهمه كه به دانشگاهتون بگيد چه نرم افزار هايي رو بلد هستين، به نظرتون منطقيه كه توضيح بدين كه اين نرم افزار ها رو "مبتدي" "متوسط" "پيشرفته" بلديد يا نه؟!

سوال دوم اينكه : شما برنامه داريد برين نرم افزار فلان رو ياد بگيريد ولي در حال حاضر بلد نيستين، كلا به نظرتون جالب مياد كه اين رو هم بنويسيم؟
    به عنوان مثال يه جمله اي چيزي بندازين تو رزومتون كه به طرف بفهمونه كه شما "در حال يادگيري VBA هستين" و يا "ميخواهيد تا يكي دو ماه آينده روي MOSS 2007 كار كنيد"

ممنون ميشم بحث كنيد، شايد به نتيجه اي برسيم.
    كيوان
    برای اینکه امضات از دو خط بیشتر نشه، فقط کافیه یکم سعی کنی &nbsp;

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : نرم افزار ها يي كه بلديد يا داريد ياد ميگيريد - در رزومه

به نظر من نه ! .... حتی من یه CV بچه های شریف رو دیده بودم که اگه واقعآ در حد متوسط هم بلد بود باید 4 سال فقط وقت می ذاشت تا این برنامه های رو Install کنه ... ... در ضمن اونا واسشون مهم نیست که office رو چقدر بلدین اما بهتره اگه یه نرم افزار تخصصی و خیلی خاص رو بلدین اون رو آخر از هم و بصورت تاکیدی بیارین که مثلآ متخصص این یه موردم ! ...

من اگه بودم اون رو هم می نوشتم که بلدم توی این مدتی که دنبال اپلای اینا هستم سریع خودم رو می رسوندم و یاد می گرفتم که تا وقتی مصاحبه می خوان کنن بلد باشم یه چیزایی .. لازم نیست بگین کجای مرحله یادگیری هستین ..
    توی CV اونقدر جا ندارین که این همه توضیح بدین در مورد نرم افزار ها که تازه اونم به اندازه نمره های زبان و معدل و مقاله تعیین کننده نیستند ..

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)