صفحه 273 از 293 نخستنخست ... 173223263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,721 تا 2,730 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : انصراف از فوق لیسانس در رزومه منعکس کنم یا اثر منفی داره؟

سلام در این مورد میشوداضافه کرد که شاید بتوانیددر مکاتباتتان با این دانشگاهها چیز مثبتی پیدا کنید و به آن اشاره کنید. مثلا اگر در جریان گرفتن این پذیرشها استادی کامنت مثبتی در مورد پروپوزال شما داده اند و استاد مطرحی هستند شاید بشود به آن اشاره ای کرد و طرفی بست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfancivil نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پارسال از 6 دانشگاه آمریکایی نامه پذیرش گرفتم، اما چون فاند ندادن همشون رو رد کردم.
    آیا کار درستی هست که در CV بنویسم که از این دانشگاهها نیز پذیرش گرفتم؟

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

سلام
    من دوتا کتاب ترجمه شده دارم یکیش چاپ شده یکیش درحال ویراستاری هست چجوری به رزومه ام اضافه کنم؟
    ممنونم

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshinkian نمایش پست ها
    سلام
    من دوتا کتاب ترجمه شده دارم یکیش چاپ شده یکیش درحال ویراستاری هست چجوری به رزومه ام اضافه کنم؟
    ممنونم
    بسته به فرمت رزومتون داره ولی من باشم اینکار رو میکنم، یه سکشن جدا برای کتاب میذارم و
    Title, Publisher, year
    Title, Under revision, year
    کلا بهتره رزومه خیلی شلوغ نباشه و خوانا باشه؛ اگه به نظرتون توضیح لازمه (مخصوصا یه ایده مرتبط خوب دارین که واسه خودتونه)، در حد یکی دو بولت هر کدوم رو توضیح بدین
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

Junior Member

سلام دوستان. دانشگاه cv می خواد یا رزومه و اینکه توی مدرکی که دانشگاه می خواد همانجا سابقه کارم را بنویسم؟
    سابقه کار بیمه را چطور می تونم رسمیش کنم یعنی اونی که سایت تامین اجتماعی می ده یه پرینت ساده است و رسمیت نداره. چطور سابقه کار رسمی برای دانشگاه بفرستم
    ممنون می شم جواب بدین

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

نقل قول نوشته اصلی توسط roodzal نمایش پست ها
    سلام دوستان. دانشگاه cv می خواد یا رزومه و اینکه توی مدرکی که دانشگاه می خواد همانجا سابقه کارم را بنویسم؟
    سابقه کار بیمه را چطور می تونم رسمیش کنم یعنی اونی که سایت تامین اجتماعی می ده یه پرینت ساده است و رسمیت نداره. چطور سابقه کار رسمی برای دانشگاه بفرستم
    ممنون می شم جواب بدین
    شما نمیخواد کار رسمی و بیمه و ... باشی. هر کاری کردی رو بنویس و اهمیت بده بهش. فقط خسته کننده نشه رزومه
    این که برای یه دانشگاه فرق کنه رو نمیدونم، ولی اگه یجا مشخص کرده سی‌وی باشه حتمن یا رزومه عوضش کن
    محتوا که کلا یکیه درنهایت.
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل

سلام دوستان
    1 -من در مدت خدمتم توی ارتش به مدت 15 ماه تعمیرکار برق و الکترونیک ارتش بودم (نامه رسمی گواهی سابقه کار از ارتش دارم) ایا میتونم این سابقه رو توی رزومه بیارم ؟
    بعدا در روند ویزا برام مشکلی به وجود نمیاد؟
    2 -با توجه به اینکه من کارشناسی ناپیوسته بودم باید اشاره ای به مقطع کاردانی در رزومه بشه؟(معدل تمام مقاطع باید محاسبه و نوشته بشه؟چون معدل کاردانیم کمی پایین هست! معدل مقطع کاردانی و کارشناسی باید جدا جدا نوشته بشه یا با هم محاسبه بشه؟)
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghnasiri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    1 -من در مدت خدمتم توی ارتش به مدت 15 ماه تعمیرکار برق و الکترونیک ارتش بودم (نامه رسمی گواهی سابقه کار از ارتش دارم) ایا میتونم این سابقه رو توی رزومه بیارم ؟
    2 -با توجه به اینکه من کارشناسی ناپیوسته بودم باید اشاره ای به مقطع کاردانی در رزومه بشه؟(معدل تمام مقاطع باید محاسبه و نوشته بشه؟چون معدل کاردانیم کمی پایین هست! معدل مقطع کاردانی و کارشناسی باید جدا جدا نوشته بشه یا با هم محاسبه بشه؟)
    با تشکر
    سلام
    1- بستگی به خودتون داره. می تونین بنویسین. میزان حساسیت برای ویزاتون هم بستگی به کشورش داره دیگه. ولی لزوما این طوری نیست که فکر کنین هر کس تو ارتش کار کرده، بهش ویزا نمیدن.
    2- فکر می کنم خیلی فرقی نداره. مهم اینه که معدلی که می نویسین درست باشه. فقط معدل کارشناسیتونو ننویسین. چون موقع پذیرش گرفتن، بعضی کشورها این پیش نیاز رو دارن که شما باید حداقل این مقدار واحد تو لیسانستون پاس کرده باشین که برای اون شما لازمه ریزنمرات کاردانیتونو هم نشون بدین. خب طبیعیه که اگر فقط معدل کاردانی به کارشناسی رو نوشته باشین، با کل ریزنمراتی که ارسال می کنین براشون جور درنمیاد دیگه. پس اگه می خواین فقط یه معدل بنویسین، معدل کل کاردانی و کارشناسیتونو با هم خودتون حساب کنین و اونو بنویسین. یه سری کشورا هم اصلا چیزی به اسم کاردانی ندارن و واسه همین شاید خیلی ملموس نباشه که بخواین جدا جدا بنویسین. در کل یه چیز سلیقه ایه به نظرم. می تونین با همدیگه هم حساب کنین و بنویسین.

ApplyAbroad Superstar

سلام اگر تصمیم گرفتید سابقه ارتشتان را بگویید حتما اضافه کنید که در ایران رفتن به کار نظامی برای همه اجباریست. بیشتر دنیا اینطور نیست وبرای جوانها ارتش یک انتخاب است برای همین هم کسانی که مدارک شما را میخوانند شاید متوجه جریان در ایران نباشند. خیلی اشکار و بولدبنویسید که همه مردها در ایران باید و حتما برابر با قوانین ایران - حالا اگر قانون اساسی هم باشد که مهمتر- دو سال در ارتش باشند. در اینصورت احتمال اینکه سابقه ارتش اثر منفی داشته باشد به نظرم کمتر میشود. عید مبارک و موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghnasiri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با تشکر

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز،

قبلا این سوال رو در تاپیک دیگری مطرح کردم و جوابی دریافت نکردم. مجددا اینجا مطرح میکنم چون جوابش برام مهم هستش.

من دو سال پیش دوره سربازی رو از طریق ب.م.ن تمام کردم. پروژه من در یکی از دانشگاههای علوم پزشکی بود. در طول دوره یک مقاله نوشتم و در یک ژورنال معتبر چاپ شد.
    من قصد داشتم اپلای کنم و یک رزومه آماده کردم. توی رزومه اسم مقاله رو ذکر کردم.
    در مقاله، وابستگی خودم را به آن دانشگاه ننوشتم و به اسم دانشگاه ارشدم نوشتم اما برای بقیه نویسندگان نوشته شده است.

آیا نوشتن این مقاله در رزومه، من رو دچار مشکل خواهد کرد؟ چه در فرآیند اپلای و چه در گرفتن ویزا در آینده؟
    از آنجا که مقاله در جای معتبری چاپ شده است و با یه سرچ ساده تو اینترنت این مقاله پیدا میشه، اگر اسمی از مقاله توی رزومه نیارم اونا میتونن بفهمن که همچین مقاله ای نوشتم؟

یک لیستی از وزارت خارجه استرالیا پیدا کردم که اسم دانشگاهها و موسسات و شرکت های غیرقابل قبول توش بود. اما اسمی از این دانشگاه نبود. اما بازهم میترسم!
    http://dfat.gov.au/international-rel...ated-list.aspx

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1368 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز،

قبلا این سوال رو در تاپیک دیگری مطرح کردم و جوابی دریافت نکردم. مجددا اینجا مطرح میکنم چون جوابش برام مهم هستش.

من دو سال پیش دوره سربازی رو از طریق ب.م.ن تمام کردم. پروژه من در یکی از دانشگاههای علوم پزشکی بود. در طول دوره یک مقاله نوشتم و در یک ژورنال معتبر چاپ شد.
    من قصد داشتم اپلای کنم و یک رزومه آماده کردم. توی رزومه اسم مقاله رو ذکر کردم.
    در مقاله، وابستگی خودم را به آن دانشگاه ننوشتم و به اسم دانشگاه ارشدم نوشتم اما برای بقیه نویسندگان نوشته شده است.

آیا نوشتن این مقاله در رزومه، من رو دچار مشکل خواهد کرد؟ چه در فرآیند اپلای و چه در گرفتن ویزا در آینده؟
    از آنجا که مقاله در جای معتبری چاپ شده است و با یه سرچ ساده تو اینترنت این مقاله پیدا میشه، اگر اسمی از مقاله توی رزومه نیارم اونا میتونن بفهمن که همچین مقاله ای نوشتم؟

یک لیستی از وزارت خارجه استرالیا پیدا کردم که اسم دانشگاهها و موسسات و شرکت های غیرقابل قبول توش بود. اما اسمی از این دانشگاه نبود. اما بازهم میترسم!
    http://dfat.gov.au/international-rel...ated-list.aspx
    سلام
    چرا باید اینکه شما به یه دانشگاه دیگه وابسته بودین مشکل ساز بشه؟ شما مال دانشگاه ایکس بودین، با مثلا 4 نفر دیگه از دانشگاه وای یه مقاله نوشتین. درسته؟ خب این چه مشکلی داره؟ هیچ مشکلی نداره. اگر اون دانشگاه حساس بوده مثل مالک اشتر (که به نظر می رسه نبوده) شاید کمی نگرانی وجود داشته باشه. ولی اگر یه دانشگاه معمولی بوده، هیچ مشکلی نداره. نگرانیتون بیهوده است.
    مقاله رو هم تو رزومه تون بنویسین و نگران نباشین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)