صفحه 263 از 293 نخستنخست ... 163213253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,621 تا 2,630 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

۲۵% که صحیح نیست چون حقیقت نداره، و ۲۸% هم رند نیست. ۳۰% این فایده رو داره که هم رونده هم درصدیه که در بیشتر دانشگاه‌ها حد پایین cum laude حساب می‌شه، و بهش آشنایی دارن.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

من اگه جای شما بودم تنها به ذکر میانگین کلاس اکتفا می کردم و تاکید هم داشتم که کلاس معدل پایینی داشت چون گروه سختگیر بود. تاپ %30 اصلا درصد جالبی نیست و یه جوری تاکید رو نکته ای هست که در خوشبینانه ترین حالت اگه تصور کنیم پوئن منفی نیست، ولی اصلا نکته برجسته ای هم برای ذکر در رزومه نیست! این پرسش مطرح میشه که چرا ایشون نتونستن در همین معدل پایین جزء تاپ %10 باشن؟ در حالت کلی رزومه قراره چکیده ای از برجسته ترین ویژگیهای ما باشه، وقتی با این اطلاعات پرش می کنید این سیگنال رو به خواننده میده که شما نکته قابل عرض دیگه ای برا ارائه ندارید.
    در مورد اینکه کلاس در کل معدل پایینی داشت هم معتقدم که باید در SOP اشاره گذرایی بشه و اصلا نباید در رزومه ذکر شه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    من در لیسانس جزو 17 از 60 کلاسم این رو بنویسم 28 % کلاس بودم یا بنویسم 30% کلاس هستم ؟

ممکنه یکی از ذوستان لطف کنه و جواب این سوال رو بده
    این موضوع مربوط به این میشه که متوجه سخت گیری دانشگاه بشن با توجه به cv چون میانگین کلاس هم به شدت پایین هست

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

من اگه جای شما بودم تنها به ذکر میانگین کلاس اکتفا می کردم و تاکید هم داشتم که کلاس معدل پایینی داشت چون گروه سختگیر بود. تاپ %30 اصلا درصد جالبی نیست و یه جوری تاکید رو نکته ای هست که در خوشبینانه ترین حالت اگه تصور کنیم پوئن منفی نیست، ولی اصلا نکته برجسته ای هم برای ذکر در رزومه نیست! این پرسش مطرح میشه که چرا ایشون نتونستن در همین معدل پایین جزء تاپ %10 باشن؟ در حالت کلی رزومه قراره چکیده ای از برجسته ترین ویژگیهای ما باشه، وقتی با این اطلاعات پرش می کنید این سیگنال رو به خواننده میده که شما نکته قابل عرض دیگه ای برا ارائه ندارید.
    در مورد اینکه کلاس در کل معدل پایینی داشت هم معتقدم که باید در SOP اشاره گذرایی بشه و اصلا نباید در رزومه ذکر شه.

موفق باشید.
    با این نظر کاملا مخالفم.

اولاً ۳۰% بالا رسما افتخار حساب می‌شه (latin honor) و حتما باید در رزومه ذکر بشه. من نمیدونم بر چه اساسی‌ این نظر رو میدی که اصلا نکته برجسته ی‌‌ نیست. دوما دقیقا نکته ذکرش همینه که یک مقیاسی بده برای معدل، مخصوصاً معدل پایین.

معدل پایین کلاس هم در SOP جایی‌ برای گفتن نداره (بر خلاف معدل پایین فرد)، ولی‌ در رزومه با همین ذکر رتبه کلاس باید توجیه شه.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

شما کاملا مختارید که نه تنها با نظر من، بلکه با نظر هر کسی مخالفت کنید، حتی اگه پاسخ من در ارسال شخص دیگه ای باشه نه شما! از طرفی حسن یک فورم در این هست که کاربران سوالات خودشون رو مطرح می کنند و دیگران نظرات خودشون رو در ارتباط با اون پرسش بیان می کنند و در نهایت این شخص پرسشگر هست که تصمیم میگیره کدوم نظر رو انتخاب کنه و مخالفت من و شما با نظرهای بیان شده هم هیچ تاثیری در رد یا قبول اون نظر ندارند.

اما صرفا با بیان یه "Latin honor" نمی شه همه چی رو تعمیم داد! چرا که Cum laude خودش تقسیم به Magna Cum Laude و Summa Cum Laude میشه و این تقسیم بندی ها در یک قالب مشخص قرار نمی گیرند، به این معنی که: بعضی دانشگاه ها صرفا بر اساس GPA فردی این افتخارات رو در نظر می گیرند، بعضی دانشگاه ها اعطای این افتخار رو صرفا با توجه به رشته تحصیلی در نظر می گیرند، مثلا برای رشته پزشکی می تونن معدل 3.8 رو بالاترین افتخار حساب کنند در حالی که این requirement برای یه رشته دیگه 3.9 باشه. و البته بعضی دانشگاه ها هم حالت پرسنتایل و درصد رو در نظر می گیرند. مثلا دانشگاه واشنگتن تنها %10 تاپ رو برای honors degree در نظر می گیره.
    در حالت کلی باید قانون دانشگاه مبدا و مقصد رو در نظر داشت:
    دانشگاهی که تنها معدل +3.8 جزء افتخار حساب می کنه و یا قرار داشتن در %10 تاپ، دیگه ذکر قرار گرفتن در %30 تاپ تنها یه پوئن منفی حساب می شه!
    از طرفی بعضی دانشگاه های مبدا هم به هیچ عنوان نفرات بالاتر از رتبه 5 یا 10 رو در رده فارغ التحصیلان تاپ خودشون قرار نمی دن و اصلا هم براشون مهم نیست که معدل طرف الان +17 یا برعکس معدل گروه پایینه!
    دانشگاه تاپی رو در ایران دیدم که حتی نفر ششم رو graduated with honors در نظر نمی گیره، و در دانشگاه دیگه ای هم دیدم که این عنوان نه تنها به معدل طرف و معدل ورودی بستگی داره، بلکه به تعداد ترم های فارغ التحصیلی هم وابسته هست!
    در حالت کلی باید قوانین دو طرف رو در نظر گرفت.

اما این بخش سخنم حالت کلی داره: متاسفانه یه عادت ساده انگارانه بین دانشجوها راه افتاده که تصور می کنند صرفا با دونستن معدل کل گروه و دونستن اینکه ما معدل چندم رو در اختیار داریم می تونیم نسخه کلی ببیندیم که آیا جزء honor حساب می شه یا نه و بدون در نظر گرفتن عوامل دیگه یه موضوع رو عمومیت میدن.

معدل پایین گروه رو کسی به تنهایی نگفته در SOP ذکر کنن، که اصلا ربط مستقیمی با انگیزه نامه فردی نداره، منظور این هست که بگن معدل من اگه در حالت کلی کم به نظر میاد، ولی با در نظر گرفتن اینکه معدل ورودی هم پایین بود، سختگیری گروه باعث این افت عمومی معدل بود، نه ضعف دانشجو.

در ضمن ایشون پرسش خودشون رو در فورم دیگه ای هم مطرح کردن و اونجا هم پاسخ مشابهی گرفتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    با این نظر کاملا مخالفم.

اولاً ۳۰% بالا رسما افتخار حساب می‌شه (latin honor) و حتما باید در رزومه ذکر بشه. من نمیدونم بر چه اساسی‌ این نظر رو میدی که اصلا نکته برجسته ی‌‌ نیست. دوما دقیقا نکته ذکرش همینه که یک مقیاسی بده برای معدل، مخصوصاً معدل پایین.

معدل پایین کلاس هم در SOP جایی‌ برای گفتن نداره (بر خلاف معدل پایین فرد)، ولی‌ در رزومه با همین ذکر رتبه کلاس باید توجیه شه.

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    من در لیسانس جزو 17 از 60 کلاسم این رو بنویسم 28 % کلاس بودم یا بنویسم 30% کلاس هستم ؟

ممکنه یکی از ذوستان لطف کنه و جواب این سوال رو بده
    این موضوع مربوط به این میشه که متوجه سخت گیری دانشگاه بشن با توجه به cv چون میانگین کلاس هم به شدت پایین هست

اگه معدلتون رو هم می‌گفتید خب بهتر می‌شد نظر داد.
    چون همون طور که دوستان گفتن، ۳۰٪ خیلی هم می‌تونه منفی باشه. جزو ۲۰ نفر از ۶۰ نفر بودن چیزی نیست که بخواد توی رزومه به عنوان افتخار عنوان بشه مگه این که از دانشگاه رنک ۲ بخواید برای دانشگاه رنک بالای ۵۰ اپلای کنید.
    ولی در صورتی که معدل خیلی بد باشه شاید ذکر این موضوع بد نباشه.
    فراموش نکنید که شما قصدتون رقابته. به نظرتون در قیاس با رقبای احتمالیتون معدلتون چقدر مزیت/عیب محسوب می‌شه و اون ۳۰٪ چقدر؟ با توجیه کم بودن معدل در SOP با ذکر این مورد هم موافقم. کاملاً هم مناسبت داره که وقتی از تحصیل این مقطعتون می‌گید با تأکید به نقاط قوتتون نهایتاً ذکر کنید که اگه نمرات خیلی تأیید کننده‌ی این موضوع نیستند عجیب نیست چون میانگین معدل این قدر بوده.

در جواب مستقیم سؤال هم حتی نوشتن ۱۰٪ به جای ۸٪ بهتره به نظر من چون عدد غیررند، برای من لااقل، این حس رو ایجاد می‌کنه که تلاش زائدی دارید چیزی که واقعاً بده رو خوب جلوه بدید. می‌شه تأکید روی نقطه‌ی منفی. باز ۳۰٪ یه عدد رنده سریع می‌شه ازش گذشت و اثرش فقط در حد همونی که گفتم می‌مونه. ولی اگه ۳۰٪ یه کم بد باشه ۲۸٪ به نظرم بسیار بده.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

یک سوال در مورد رفرنس
    اگر به اساتیدی که رفرنس می دهیم در فسمت وب پیچ علاوه بر پیج دانشگاهی صفحاتی مانند Research gate و یا صفحات
    صنعتی و کاری استادمون بیاریم نکته مثبتی تلقی خواهد شد؟ یا اینکه ممکنه خیلی رزومه شلوغ کنه و خسته کننده باشه؟
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

نیما جان این صرفا نظر شخصی منه که بر اساس تجربه و مطالعه سایت های زیادی در این زمینه به دست آوردم، و می تونه حکم نهایی برای شما نباشه.
    رزومه نباید اونقدر شلوغ باشه که خواننده خطوط بسیاری رو بخونه بدون اینکه نکته برجسته ای ببینه. در حالت حرفه ای، رزومه یه جور پشت ویترین گذاشتن بارزترین ویژگیهای آکادمیک و حرفه ای اپلیکنت می تونه باشه که باید به هنرمندانه ترین صورت ممکن، در کلیدی ترین عبارات خلاصه بشه. پس هر چی که باعث شه این مرکزیت از بین بره، یه نکته بیفایده (اگه نگیم منفی) به متنت اصافه می کنه. خواننده باید بتونه با یه نگاه جامع، اون نکات رو اسکن کنه و کل اینکار هم مدت زمان کوتاهی رو می طلبه.

موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    یک سوال در مورد رفرنس
    اگر به اساتیدی که رفرنس می دهیم در فسمت وب پیچ علاوه بر پیج دانشگاهی صفحاتی مانند Research gate و یا صفحات
    صنعتی و کاری استادمون بیاریم نکته مثبتی تلقی خواهد شد؟ یا اینکه ممکنه خیلی رزومه شلوغ کنه و خسته کننده باشه؟

Junior Member

با درود بر دوستان
    من برای یکی از اساتید تو آلمان رزومم رو فرستادم که بعدا فهمیدم طرز نوشتنم درست نبوده و خیلی چیزها رو نگفتم و شاید به همین دلیل بوده که استاد مربوطه با بی میلی بهم جواب داد. حالا که میخوام جوابشو بدم موندم چی کار کنم آیا رزومه کاملتر رو براش دوباره بفرستم یا این کار اثر خوبی نخواهد داشت؟؟
    ممنون می شم اگر به این سوال پاسخ بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Utah State University

سلام
    1. بله میشه توی بخش experiment بنویسید
    2. استاد راهنما و اسم پروژه در قسمت تحصیلات بنویسید
    3. مضوع پروژه ارشد را هم در قسمت تحصیلات
    4. فقط به grad یا undergrad درسی که شما TA بودین هم اشاره کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی سیستم های انرژی گرایش محیط زیست

سلام و وقت بخیر
    چندتا سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید.
    بهتر که معدل رو تغییر مقیاس بدیم یا میتونیم بر پایه 20 هم بدیم؟ برای اروپا!
    من یه مقاله دارم که منتظرم عید تموم شه بدم استاد سابمیت کنه چه جوری باید بنویسم تو رزومم؟
    ایا مرسوم هست که در CV توضیحی در مورد ماهیت کار بدیم مثلا در مورد تز و مقاله اخه عنوان مقالم گویای روش شناسی نیست در حالی که موقعیت دکترای موجود چیزایی رو ذکر کرده که من تو کارم استفاده کردم در واقع همپوشانی بالایی با کار دوره ارشدم داره و میخوام اینو با عبارات کوتاه بگم
    تو مراحل اپلای کردن خبری از مصاحبه نیست اینو بعد از قبول CV میگن یا همه مراحل تو سایتشون میزارن و اگر نگفتن یعنی ندارن
    من هنوز تافل ندادم باید چه جوری بگم اینو؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)