صفحه 289 از 293 نخستنخست ... 189239279280281282283284285286287288289290291292293 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,881 تا 2,890 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    میتونید ذکر کنید و بنویسید visiting student at University of Tehran
    سلام دوستان

در انگلیس اصطلاح exchange student متداول است.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان
    من کارشناسیم یه رشته دیگه بوده، مثلا مدیریت و با معدل پایین بعد ارشد روانشناسی خوندم و برای دکترای روانشناسی هم میخوام اپلای کنم. بعد بنظرتون اگر کارشناسی رو از داخل سی وی حذف کنم و فقط ارشدم رو بگم مشکل ساز میشه برای سی وی م یا نه، اون کارشناسی غیر مرتبط با معدل پایین یه جورایی سی ویم رو خیلی بد جلوه میده، حالا متوجه هستم که خود دانشگاه بعدا ممکنه مدرک کارشناسی من رو هم بخواد منتها نگاه اول خیلی مهمه و برای مکاتبه با استاد هم معمولا سی وی رو می فرستیم.

Junior Member

سلام دوستان
    ثبت اختراع رو چطور در CV وارد کنم ؟ یعنی چه اصطلاحی داره و توی کدوم قسمت میاد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ROMA2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ثبت اختراع رو چطور در CV وارد کنم ؟ یعنی چه اصطلاحی داره و توی کدوم قسمت میاد؟
    یک بخش جداگانه بعنوان Patents درست قبل از Publications میتونید بگذارید.

Junior Member

سلام دوستان،
    دانشگاه دولتی و روزانه Scholarships and awards محسوب می شه؟ فاندی که برای پایان نامه گرفته شده چه طور؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninmm نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    دانشگاه دولتی و روزانه Scholarships and awards محسوب می شه؟ فاندی که برای پایان نامه گرفته شده چه طور؟
    سلام. جواب سوال اولتون خیر است.
    اگر فاند رو در یک پروسه رقابتی تونسته باشید ببرید که بله. در غیر اینصورت و در صورت اختصاص آن به کلیه دانشجویان خیر.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان من یه دو روزی وقت گذاشتم 150 تا از اخرین صفحات این تاپیک رو خوندم ولی به سوالم برنخوردم. ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی کامل دارن راهنمایی کنن.
    واقعا میبخشید طولانی شده سوالم

1-من میخوام در قسمت Teaching Experienc ذکر کنم که در مقطع لیسانس م که دانشگاهی تاپی هم نبود(فقط سراسری بود) مدرس کلاس حل تمرین یک درسی بودم. اما در بخش رفرنس هام از اساتیده مقطع ارشدم دارم نام میبرم. آیا موردی هست؟چون من شنیدم که میگن در تجربه درس دادن رفرنس ت بهتره از استاد مربوطه باشه. ذکر کنم که فقط من یک برگه به صورت فارسی از دانشگاه لیسانس هم دارم که بهم پول دادن واسه کلاس حل تمیرین م که فک نکنم قابل ترجمه در دارالترجمه باشه.
    همچنین شنیدم
    TA معمولا به دانشجوی graduate یا post-graduate ی گفته میشه که به دانشجویان undergraduate یا graduate درس میده عنوان همکاری من چی میشه؟؟ ممنون

2- دومین سوالم در مورد مدت به اتمام رساندن مقطع لیسانس م هست و هم مقطع ارشدم که نمیدونم در بخش Honors and Reward وارد کنم یا نه؟؟
    -لیسانس رو توی 7 ترم تمام کردم یعنی 3.5 سال ( البته یک ترم تابستان هم برداشتم درس های عمومی اخلاق و ... پاس کردم) دو نفر بودیم که تونستیم توی این مدت به اتمام برسونیم.
    -فوق لیسانس رو توی 4 ترم یعنی 2 سال تمام کردم و تنها کسی بودم توی ورودی م که توی این مدت تمام کردم.
    -فوق لیسانس م از 11 نفر فارغ التحصیلی سوم شدم.
    دوتای اولی رو بنویسم کافیه؟ اگه اره ممنوم میشم جمله و عبارت انگلیسی شو برام محبت کنین بنویسین سپاس فراوان
    ویرایش توسط habibmoha : June 15th, 2020 در ساعت 05:22 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من شاید یکی دو تا از سوالهای شما را بتوانم همفکری کنم.

مدرس کلاس حل تمرین یک درسی بودم. اما در بخش رفرنس هام از اساتیده مقطع ارشدم دارم نام میبرم. آیا موردی هست؟

نه اصلا موردی نیست. البته اگر برای دکتری اقدام میکنید از دید من بهترین و مرتبط ترین فرد استاد راهنمای پایان نامه هستند به خصوص اگر نمره خوبی گرفته باشید.اگر مقاله دارید و با استادی همکاری کرده اید ایشان در مرتبه دوم قرار میگیرند.

در بخش Honors and Reward وارد کنم یا نه؟؟ -لیسانس رو توی 7 ترم تمام کردم یعنی 3.5 سال...

از دید من این موضوع نکته ای نیست که تحت عنوان Honors and Reward طبقه بندی بشود.

فوق لیسانس م از 11 نفر فارغ التحصیلی سوم شدم

این را به نظرم میشود نوشت. عبارتهای مختلفی هم به کار برده میشود. اگر دانشگاهتان رسما دانشحو های فارغ التحصیل را طبقه بندی نمیکند - که بعید میدانم چون در ایران مراسم فارغ التحصیلی به شکل غربی رسم نیست و معدلتان بالای 18 و نیم و اینها باشد من باشم به high distinction اکتفا میکنم. دانشگاههای که رسما طبقه بندی میکنند قواعد مدون دارند مثلا magna cum laude یعنی تقریبا همان های دیستینکشن . برای شاگرد اول هم که معدل خیلی بالایی دارد یعنی 19 به بالا عبارتی دیده ام...الان هم دوباره چک کردم.. valedictorian...!

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط habibmoha نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه دو روزی وقت گذاشتم 150 تا از اخرین صفحات این تاپیک رو خوندم ولی به سوالم برنخوردم. ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی کامل دارن راهنمایی کنن.
    واقعا میبخشید طولانی شده سوالم

1-من میخوام در قسمت Teaching Experienc ذکر کنم که در مقطع لیسانس م که دانشگاهی تاپی هم نبود(فقط سراسری بود) مدرس کلاس حل تمرین یک درسی بودم. اما در بخش رفرنس هام از اساتیده مقطع ارشدم دارم نام میبرم. آیا موردی هست؟چون من شنیدم که میگن در تجربه درس دادن رفرنس ت بهتره از استاد مربوطه باشه. ذکر کنم که فقط من یک برگه به صورت فارسی از دانشگاه لیسانس هم دارم که بهم پول دادن واسه کلاس حل تمیرین م که فک نکنم قابل ترجمه در دارالترجمه باشه.
    همچنین شنیدم
    TA معمولا به دانشجوی graduate یا post-graduate ی گفته میشه که به دانشجویان undergraduate یا graduate درس میده عنوان همکاری من چی میشه؟؟ ممنون

2- دومین سوالم در مورد مدت به اتمام رساندن مقطع لیسانس م هست و هم مقطع ارشدم که نمیدونم در بخش Honors and Reward وارد کنم یا نه؟؟
    -لیسانس رو توی 7 ترم تمام کردم یعنی 3.5 سال ( البته یک ترم تابستان هم برداشتم درس های عمومی اخلاق و ... پاس کردم) دو نفر بودیم که تونستیم توی این مدت به اتمام برسونیم.
    -فوق لیسانس رو توی 4 ترم یعنی 2 سال تمام کردم و تنها کسی بودم توی ورودی م که توی این مدت تمام کردم.
    -فوق لیسانس م از 11 نفر فارغ التحصیلی سوم شدم.
    دوتای اولی رو بنویسم کافیه؟ اگه اره ممنوم میشم جمله و عبارت انگلیسی شو برام محبت کنین بنویسین سپاس فراوان
    ویرایش توسط susighton : June 15th, 2020 در ساعت 06:27 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها

این را به نظرم میشود نوشت. عبارتهای مختلفی هم به کار برده میشود. اگر دانشگاهتان رسما دانشحو های فارغ التحصیل را طبقه بندی نمیکند - که بعید میدانم چون در ایران مراسم فارغ التحصیلی به شکل غربی رسم نیست و معدلتان بالای 18 و نیم و اینها باشد من باشم به high distinction اکتفا میکنم. دانشگاههای که رسما طبقه بندی میکنند قواعد مدون دارند مثلا magna cum laude یعنی تقریبا همان های دیستینکشن . برای شاگرد اول هم که معدل خیلی بالایی دارد یعنی 19 به بالا عبارتی دیده ام...الان هم دوباره چک کردم.. valedictorian...!
    Valedictorian در مدارس اینجا بطور مشخص به فردی گفته میشود که از طرف دانش آموزان یا دانشجویان در مراسم فارغ التحصیلی سخنرانی میکند. گرچه معمولا اینکار به شاگرد اولها محول میشود ولی خود این عنوان علامت شاگرد اولی نیست. بنظر منهم high distinction و highest distinction کافی است گرچه دانشگاههای ایران بطور رسمی چنین عناوینی ندارند.

Junior Member

ممنونم از پاسخ شما. از ان جایی که معدل م 16 بوده در مقطع ارشد پس از اون عنوان هم نمیتونم استفاده کنم.
    بنابراین فقط باید به اینکه مدرس حل تمرین بودم بسنده کنم.
    فقط میخواستم بدونم چه عنوانی بنویسم در مورد اینکه در مدتی که دانشجوی لیسانس بودم، مدرس کلاس حل تمرین دانشجویان سال پایان تر دانشکده مون بودم. چون من شنیدم که
    TA معمولا به دانشجوی graduate یا post-graduate ی گفته میشه که به دانشجویان undergraduate یا graduate درس میده. عنوان همکاری من چی میشه به انگلیسی؟؟
    خیلی ممنونم از کمک شما
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من شاید یکی دو تا از سوالهای شما را بتوانم همفکری کنم.

مدرس کلاس حل تمرین یک درسی بودم. اما در بخش رفرنس هام از اساتیده مقطع ارشدم دارم نام میبرم. آیا موردی هست؟

نه اصلا موردی نیست. البته اگر برای دکتری اقدام میکنید از دید من بهترین و مرتبط ترین فرد استاد راهنمای پایان نامه هستند به خصوص اگر نمره خوبی گرفته باشید.اگر مقاله دارید و با استادی همکاری کرده اید ایشان در مرتبه دوم قرار میگیرند.

در بخش Honors and Reward وارد کنم یا نه؟؟ -لیسانس رو توی 7 ترم تمام کردم یعنی 3.5 سال...

از دید من این موضوع نکته ای نیست که تحت عنوان Honors and Reward طبقه بندی بشود.

فوق لیسانس م از 11 نفر فارغ التحصیلی سوم شدم

HTH

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)