صفحه 11 از 293 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد CV

نقل قول نوشته اصلی توسط djandaqi نمایش پست ها
    سلام دوستان من اخیرا به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه سمنان انتخاب شدم. به نظر شما واسه پذیرشم چقدر تاثیر داره؟؟؟
    تو رزومم و SOP چه جوری بیارم؟ توی رزومه و SOP چه جوری این رو عنوان کنم؟
    لطفا یه جواب کامل و فوری بهم بدین . . .
    Outstanding student or/ faculty researcher
    CV: in Honor section

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : چند سوال در مورد CV

سلام
    آيا رتبه 2 و 3 رقمي ليسانس و فوق ارزش خوبي داره تو resume؟
    و اگر با گواهي رتبه كه ظاهرا ميشه از سازمان سنجش گرفت البته دقيق نميدونم چيه ولي ديدم بعضي دوستان اشاره كردند همراه بشه مؤثرتره؟ يا لازم نيست؟

Junior Member kmfavl آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن رزومه

سلام دوستان .
    من برای گرفتن پذیرش از نروژ می خوام اقدام کنم برای لیسانس . تو نوشتن سی وی به چندتا مشکل برخوردم .
    *اولا اینکه من نه سابقه ی کار دارم نه مقاله دارم به همین نمی دونم چی بنویسم . نمونه های سی وی رو که می بینم پر از سابقه کار و چند تا مقاله هستن و با اون حساب سی وی من هیچی نداره !
    مواردی که من نوشتم :
    1 . اطلاعات شخصی
    2 . سابقه ی تحصیلی : دبیرستان + پیش دانشگاهی + 1.5 سال تحصیل دانشگاهی
    3 . مهارتهای کامپیوتری نرم افزارهای آفیس و میپل و مطلب
    4 . مهارتهای زبان خارجی : انگلیسی + آلمانی + فرانسوی
    همین موارد کافی هستن ؟ یا مورد دیگه ای رو هم باید اضافه کنم ؟
    * در ضمن من نمی دونم 1.5 سال تحصیلات دانشگاهی رو با چه عنوانی مطرح کنم .من دانشجوی کارشناسی بودم ولی انصراف دادم . بنویسم از سال فلان تا فلان تحصیلات کارشناسی ؟؟ یا اینکه این طرز نوشتار به معنای اتمام دوره هست ؟
    * خیلی ها آدرش دانشگاهی رو که ازش فارغ التحصیل شدن رو هم می نویسن . من هم این کار رو بکنم ؟ یا اینکه آدرش خونه م رو بنویسم ؟
    A dream you dream alone is only a dream . A dream you dream together is reality . John Lennon

Junior Member s.borna آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in Mechanical Eng, POLIMI

Question توانایی های غیر علمی با تاثیر بد روی CV

دوستان میشه توی رزومه (برای ارشد مهندسی ) بخش hobby از توانایی در تحلیل بازارهای مالی و trade در forex گفت؟کلا فکر می کنید واکنش چطور باشه؟نمی گن طرف سرش تو نمودار و پول درآوردنه دیگه رغبتی به درس نداره، یا برعکس عین بی نیازی اومده مدرک بگیره پس خفن علاقه داشته!

Junior Member

سلام دوستان
    میشه من رو برای نوشتن CV راهنمایی کنید . من رزومه کاری نوشتم ولی و هیچ تجربه ای در مورد نوشتن CV ندارم

نقل قول نوشته اصلی توسط mpou نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه من رو برای نوشتن CV راهنمایی کنید . من رزومه کاری نوشتم ولی و هیچ تجربه ای در مورد نوشتن CV ندارم
    به فروم خوش اومدی.

دو کار باید انجام بدی: 1- چی بنویسی 2- چجوری تایپش کنی.

1- قبل از اینکه شروع به نوشتن کنی هرچه چیز خوب داری رو بنویس. از گذشته و حال. مقاله، تالیف ترجمه تمام دانشگاه هایی که رفتی با ذکر GPA و ... پروژه و پایان نامه. کی ها توصیه نامه بات مینویسن (reference) ، زمینه های علاقت چیه و ... آیا رتبه خوبی تو درسات داشتی؟ اگر مثلا رشتت مکانیکه، آیا تو مسابقه روبوکاپ بودی؟ اگر ارشدی درسایی که پاس کردی. آیا مثلا عضو جاهایی مثل انجمن علمی و ... هستی.

2- ممکنه بعضی کارها رو خودت بی خبر باشی که نوشتنش ارزش داشته باشه. مثلا اگر مسابقه ای علمی رو بردی و ... تو تیم ورزشی و یا موسیقی بودی. پس بهتری cv زیاد تو اینترنت ببینی که ایده بگیری مردم چی نوشتن.

3- ممکنه چیزای اضافی زیاد بنویسی که تو cv جالب نباشه. بعدا باید بدی یکی کلی جمله و عبارت ازش حذف کنه! خودتم میتونی. فقط باید فکر کنی که یکی دیگه ای که داره cv تو رو میخونه.

4- بعد باید همه اینها رو با کلمات خوب بیان کنی. برای فعل ها باید دقت کنی. اگر اون کاری که میخوای وصفش کنی تمام شده از simple past استفاده کن و اگر هنوز ادامه داره از pp استفاده کن. سعی کن از action verb ها زیاد استفاده کنی. تو اینترنت زیاده. جمله به کار نبر. فقط عبارت. برای اینکه بتونی دید خوبی از بکار بردن فعل در cv داشته باشی میتونی رزومه باراک اوباما رو ببینی. سرج کن پیدا میکنی.

5- صفحه آرایی و انتخاب طول عبارات و پاراگراف دیگه به هنر خودت بستگی داره. واقعا کار سختیه که همش درس و مرتب جا بشه و خوانا باشه. اگر لیسانسی بیش از دو صفحش نکن. خیلی هم ریز نباشه که ذره‌بین بخواد.
    پیشنهادم اینه که فقط تا میتونی cv ببین. تو فروم معمولا کسی cv شو نمیزاره. ولی خیلی ها وب سایت دارند. مثلا سرج کن yasaman + sharif + physics filetypedf. (اون smily کار من نیست ماله ادیتوره فرومه).

اینها به ذهنم رسید که خیلی کلی بود. چون سوال شما کلی بود. بعدا که نوشتی جزیئات بیشتری دستت میاد.

Junior Member

مرسی از راهنماییتان .من header های لازم برای نوشتن cv رو نمی دانم و همچنین ترتیبشون رو .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    به فروم خوش اومدی.

دو کار باید انجام بدی: 1- چی بنویسی 2- چجوری تایپش کنی.

1- قبل از اینکه شروع به نوشتن کنی هرچه چیز خوب داری رو بنویس. از گذشته و حال. مقاله، تالیف ترجمه تمام دانشگاه هایی که رفتی با ذکر GPA و ... پروژه و پایان نامه. کی ها توصیه نامه بات مینویسن (reference) ، زمینه های علاقت چیه و ... آیا رتبه خوبی تو درسات داشتی؟ اگر مثلا رشتت مکانیکه، آیا تو مسابقه روبوکاپ بودی؟ اگر ارشدی درسایی که پاس کردی. آیا مثلا عضو جاهایی مثل انجمن علمی و ... هستی.

2- ممکنه بعضی کارها رو خودت بی خبر باشی که نوشتنش ارزش داشته باشه. مثلا اگر مسابقه ای علمی رو بردی و ... تو تیم ورزشی و یا موسیقی بودی. پس بهتری cv زیاد تو اینترنت ببینی که ایده بگیری مردم چی نوشتن.

3- ممکنه چیزای اضافی زیاد بنویسی که تو cv جالب نباشه. بعدا باید بدی یکی کلی جمله و عبارت ازش حذف کنه! خودتم میتونی. فقط باید فکر کنی که یکی دیگه ای که داره cv تو رو میخونه.

4- بعد باید همه اینها رو با کلمات خوب بیان کنی. برای فعل ها باید دقت کنی. اگر اون کاری که میخوای وصفش کنی تمام شده از simple past استفاده کن و اگر هنوز ادامه داره از pp استفاده کن. سعی کن از action verb ها زیاد استفاده کنی. تو اینترنت زیاده. جمله به کار نبر. فقط عبارت. برای اینکه بتونی دید خوبی از بکار بردن فعل در cv داشته باشی میتونی رزومه باراک اوباما رو ببینی. سرج کن پیدا میکنی.

5- صفحه آرایی و انتخاب طول عبارات و پاراگراف دیگه به هنر خودت بستگی داره. واقعا کار سختیه که همش درس و مرتب جا بشه و خوانا باشه. اگر لیسانسی بیش از دو صفحش نکن. خیلی هم ریز نباشه که ذره‌بین بخواد.
    پیشنهادم اینه که فقط تا میتونی cv ببین. تو فروم معمولا کسی cv شو نمیزاره. ولی خیلی ها وب سایت دارند. مثلا سرج کن yasaman + sharif + physics filetypedf. (اون smily کار من نیست ماله ادیتوره فرومه).

اینها به ذهنم رسید که خیلی کلی بود. چون سوال شما کلی بود. بعدا که نوشتی جزیئات بیشتری دستت میاد.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

واسه من موثر بود

من گواهی گرفتم ترجمه کردم

نباشه هم خیالی نیست- یعنی الزامی نیست همچین چیزایی

نقل قول نوشته اصلی توسط mpou نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتان .من header های لازم برای نوشتن cv رو نمی دانم و همچنین ترتیبشون رو .
    Contact Information
    Personal Information
    Education
    Honors and Awards
    Publications
    Research / Teaching Assistantship
    Courses and Workshops
    Interest Area
    Memberships
    Exam Scores
    Languages
    Computer Skills
    Hobbies
    References

میتونی اضافه هم کنی یا کم کنی اگر بعضی هاشو نداری. مثلا ممکنهmembership نداشته باشی یا TA و RA نداشته باشی و ...
    یه تجربه: اصلا طولانیش نکن. تو SOP بعضی چیزا رو بیاری خیـــلی موثر تر میشه. چون cv رو واقعا بیش از 60 ثانیه نمیخونن. پس سبکش کن.

Junior Member

بازم مرسی. دو تا سوال دیگه .
    1)من در cv ام درباره علایق و .. می نویسم ولی باز هم لازمه SOA جداگانه داشته باشم .؟
    2)شاید اینجا نباید این سوال رو مطرح کنم ولی شما چون اطلاعاتتون کامله برای همین می پرسم ، اونم اینکه برای اولین email ای که دارم به استادا می زنم باید ریز نمراتمم بدم یا نه ؟ یا اینکه بزارم خود استاد ها بگویند ؟

با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)