صفحه 15 از 293 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Banned

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط September نمایش پست ها
    سلام ، من 1 سال مربی مهد کودک بودم،هر چند سابقه ی آکادمیک مربوط به رشته ام نیست ، به نظر شما در کنار سوابق کاری مرتبط بنویسمش؟ خیلی ممنون
    والا چی بگم ! خودتون دارید می گید سابقه کار مرتبط . اگه ننویسیدش رزومتون خالی می مونه حتما بنویسیدش. اما من اگه بودم خوب نمی نوشتم ! به نظر من تاثیر خاصی نمی تونه داشته باشه ! هر جور خودتون بهتر می دونید .

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام

فرق رزومه با سی وی چیه؟ انگار یجایی توی همین فرومها خوندم که باهم متفاوتن. ولی دانشگاهی که من میخوام اپلای کنم توی مدارک مورد نیازش نوشته اینطوری نوشته :
    Your Curriculum Vitae (Resume): max. 2 pages. Please include in your CV the number of years it took (will take) you to complete your university degree as well as the number of years that this degree is generally expected to last.
    حالا من موندم اگه متفاوتن باهم، من باید کدومو آماده کنم؟!!
    باتشکر

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

در چنین مواردی که خود دانشگاه مورد نظر تمایزی قایل نیست فرقی نمیکنه!
    مهم اینه که خودش گفته حداکثر دو صفحه، طبق مباحث اون تاپیک، میشه رزومی! ولی به هر حال شما میتونید یه فاکتورگیری بکنید و تیتروار اشاره کنید.

بطور کل برای گرفتن پذیرش از مراکز آکادمیک (دانشگاهها) طبیعیه که عنوان نمودن سوابق علمی و تحصیلی مهمتره و سوابق کاری، در صورت مرتبط بودن باید یک قسمتی از این رزومی / سی وی باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط kazhal نمایش پست ها
    سلام

فرق رزومه با سی وی چیه؟ انگار یجایی توی همین فرومها خوندم که باهم متفاوتن. ولی دانشگاهی که من میخوام اپلای کنم توی مدارک مورد نیازش نوشته اینطوری نوشته :
    Your Curriculum Vitae (Resume): max. 2 pages. Please include in your CV the number of years it took (will take) you to complete your university degree as well as the number of years that this degree is generally expected to last.
    حالا من موندم اگه متفاوتن باهم، من باید کدومو آماده کنم؟!!
    باتشکر
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستان من امتحان GRE دادم ولی نتایج چهل روز دیگه میآد. اینو چطوری تو رزومم بنویسم؟ اینطوری خوبه؟
    GRE (General) exam have taken on November, 2010 (result will be available on December, 2010)

Member xbox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bachelor of commerce / pune university

با عرض سلام خدمت عزیزان.

بنده لیسانس commerce b.com از دانشگاه پونای هند را دارم.

و متاسفانه تو این 3 سال تحصیل من هیچ رزومه ای مبتنی بر پروژه یا کار تحقیقی ندارم...و هیچ مقاله ای هم ندارم که ارائه کنم... و شغل بنده هم هیچ ارتباطی به رشته تحصیلیم ندارد...

کلا ما تو این 3 سال تحصیلی فقط text book می خواندیم ... و امتحان می دادیم.

و من واقعا نمی دانم resume , cv را چه بنویسم.

حال ، از دوستان تقاضا دارم بنده را راهنمایی بفرمایند.

با سپاس فراوان.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد CV

سلام همگی
    این سوالا رو من ندیدم جوابشو...کسی میدونه بگه:

1.من درسایی رو که پاس نکردم و در ترم اینده پاس میکنم تو قسمت دروس مرتبط با علایقم بنویسم؟
    2.برا دانشگاههای فرانسوی زبان یا دانشگاه هایی که تو استانهای فرانسوی زبان هستن لازمه توش آشنایی با فرانسه در حد خوب بنویسم؟(الان فرانسم معمولیه میتونیم تا موقع رفتن خوبش کنم)
    3.وبلاگ بسازم؟ آدرسشو بذارم؟کجا بذارم؟
    4.شماره صفحه باید داشته باشد؟
    5.آخرش اسم و امضا و از این خارجی بازی ها بذارم؟
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط xbox نمایش پست ها
    دوستان و عزیزان خواهشمندم که جواب سوالات بنده را بدهید.

باتشکر.

آخه چیزی که شما می فرمایید سوال یا موضوع خاصی نیست که به این تاپیک مرتبط باشه! شما میگید چطور یه رزومی بنویسم، که خب در همین تالار در یکی دو تا پیک دیگه هم بحث شده و هم راهنما گذاشته شده...

دوست خوبم رزومی شما به عنوان یک متقاضی مسترز لازم نیست زیاد باشه (مثل خود من که فقط یکی دو نکته ی مثبت داشتم و به همین خاطر سعی کردم حتما در یک صفحه جاشون بدم کل آیتمهای رزومیم رو)، بعضی دانشگاهها اصلا چنین کاغذی رو نمی خوان
    شما هر چقدر هم که غیر فعال بوده باشید، به هر حال چند تا قلم برای پر کردن رزومیتون دارید، مثل:
    مشخصات فردی، سوابق تحصیلی، وضعیت زبانهایی که بلدین، کورسهای مهمی که پاس کردین و فکر میکنید برای رشته ی آتی که دارید انتخاب میکنید مهمه، علایق تحقیقاتیتون
    یه دونه نکته ی مثبت هم که از سابقه تون در بیارید و همونو بطور برجسته و شسته رفته در رزومه لحاظ کنید کافیه
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد CV

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    سلام همگی
    این سوالا رو من ندیدم جوابشو...کسی میدونه بگه:

1.من درسایی رو که پاس نکردم و در ترم اینده پاس میکنم تو قسمت دروس مرتبط با علایقم بنویسم؟
    2.برا دانشگاههای فرانسوی زبان یا دانشگاه هایی که تو استانهای فرانسوی زبان هستن لازمه توش آشنایی با فرانسه در حد خوب بنویسم؟(الان فرانسم معمولیه میتونیم تا موقع رفتن خوبش کنم)
    3.وبلاگ بسازم؟ آدرسشو بذارم؟کجا بذارم؟
    4.شماره صفحه باید داشته باشد؟
    5.آخرش اسم و امضا و از این خارجی بازی ها بذارم؟

1. ببنید شما قراره از علایقتون اونجا بنویسید، نه از درسهایی که پاس کردید! پس بنویسید

2. به نظر من در همون سطحی بنویسید که حداقل تا روز مصاحبه یا گرفتن ویزا بهش می رسید یا الان میتونید تو مکاتباتتون از پسش بر بیاید و یا اگر مصاحبه نداره تا اون سطحی که در همون موقع بهش می رسید
    3. من یه وبلاگ درست کردم که توش نمونه ی کارهام رو با توضیحات قرار دادم. و زیر عنوان (عنوان خودساخته) accomplished projects and professional experiences قرار دادم که این کارها رو کردم و همه شون بعلاوه ی کلی کارهای کوچیک دیگه در آدرس زیر قرار داره. میتونید زیر عنوان work experience یا یه چیزی شبیه اینی که اشاره کردم قرار بدید، به نظر من خوبه
    5. من که ندیدم کسی انجام بده و اصلا مهم باشه، اسم و مشخصاتتون رو که خب اون بالا میذارید دیگه همون اول

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط xbox نمایش پست ها
    دوستان و عزیزان خواهشمندم که جواب سوالات بنده را بدهید.

باتشکر.
    درسته
    توجه کنین الزامی نیست رزومتون دقیقا 2 صفحه باشه...خصوصا شما که برا مسنرز میخواین برین باید حداکثر دو صفحه باشه...حالا ببینین:
    نیم صفحه مشخصات شماست...یعنی اسم و آدرس و تلفن و اگه دوست داشتین وضعیت تاهل و حتی جنسیت رو هم بنویسین جا بگیره دیگه...تو این نیم صفحه لیست کنین به ترتیب تاریخی یعنی از جدید به قدیم مدارکتون و تحصیلاتتون رو ....اول دانشگاه بعد پیش دانشگاهی بعد دبیرستان و من حتی دیدم راهنمایی هم میذارن
    نیم صفحه توضیح در مورد درسا و کورسایی که گذروندین و به چی علاقه دارین و اینا
    اگه پروژه انجام دادنی اونا هم ربع صفحه میشن....تا حالا شد 1 صفحه و ربع
    حالا افتخارات و دوره های علمی و آموزشی که رفتین بنویسین....
    در آخر اسم استادایی که ریفرنس میخوان بشن بنویسین....
    من فکر کنم به 1.5 صفحه رسیده باشه تا الان....
    و در اخر اینکه حتما تا میتونین نمونه رزومه پیدا کنین و بخونین
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

دوستان من تو یه کنفرانس داخلی داور هستم حالا دو تا سوال دارم یکی اینکه کجا این رو بنویسم و اینکه مسخره نیست من که خودم چند تا مقاله بیشتر ندارم بنویسم داور بودم؟ یعنی کسی که رزومه رو می بینه نمی گه این چه کنفرانسی بوده؟!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)