صفحه 17 از 293 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط rozhin88 نمایش پست ها
    من هم toefl دادم اما نتیجه 2 هفته دیگه ریپورت می شه...نمی دونم چه جوری بنویسم اینو...هر کاری کردین به منم بگین لطفا
    به جا اینکه نمره ی کل و نمرات قسمتهای مختلف رو بگذارید، :

Planned to take on EXAMINATION DATE این در صورتی که قراره امتحان بدید و هنوز ندادید...

و در صورتیکه امتحان رو دادید:
    Has been taken on EXAMINATION DATE (Scores will be provided as soon as possible) که اون توی پرانتزشو هم لازم نیست بنویسید حتی، چون شما حتما از طریق تماسهاتون به نحوه های دیگه این موضوع رو بهشون اطلاع میدید که تا ردیف شد میفرستم براتون...

نقل قول نوشته اصلی توسط kazhal نمایش پست ها
    آخه اون مقاله آخری یه تقدیرنامه هم گرفته که مهر و آرم دانشگاه و اینا رو داره!!

مگه قراره تقدیرنامه رو براشون بفرستین!؟
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    دقیقا چنین سوال و جوابی در جای دیگری از انجمن بحث شده مفصل که بدبختانه یادم نیست کجاست (همین روزها هم دیدمش)!

ولی به طور خلاصه:
    اصلا نیازی نیست و معمول نیست که بگید این مقالات رو چه زمانی کار کردید. اگر خوب راهنماهای تهیه ی رزومی رو و نمونه هاشو دیده باشید، بخشی معمولا تحت عنوان publication قرار داره که اونجا به این موارد اشاره میکنید، برداشتی که از زمان ارایه ی اونها میشه اینه که شما بعد از فارغ التحصیلی از لیسانستون روشون کار کردید و خیلی هم خوبه..
    مگه آدم درسش تموم شد علم اندوزی و پژوهشش هم باید تموم بشه!؟
    من مقالاتم رو توی قسمت Academic Experience نوشتم. موردی نداره یا باید حتما توی publication بیاد؟ و اون مقاله ارائه شده رو هم توی بخش presentation آوردم. چطوره؟

یه سوال دیگه اینکه من یه نمونه رزومه توی اینترنت دیدم که این بخش رو هم آورده بود توی کارش
    personal information
    date of birth
    place of birth
    citizenship
    visa status
    sex
    آیا لازمه؟

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

من مقالاتم رو توی قسمت Academic Experience نوشتم. موردی نداره یا باید حتما توی publication بیاد؟ و اون مقاله ارائه شده رو هم توی بخش presentation آوردم. چطوره؟

یه سوال دیگه اینکه من یه نمونه رزومه توی اینترنت دیدم که این بخش رو هم آورده بود توی کارش
    personal information
    date of birth
    place of birth
    citizenship
    visa status
    sex
    آیا لازمه؟

با تشکر
    درود،
    kazhal گرامی حتما ضروریه که شما ابتدا به مشخصات خودتون سپس علاقه مندی هاتون، وضعیت تحصیلیتون ، مقالاتتون (در بخش publications حتی مقالات ارائه شده) بپردازید، در انتها هم رفرنس ها (ایمیل و نحوه تماس با اساتیدی که شما رو تایید می کنندو یا توصیه نامه به شما می دهند) بیاورید.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود،
    kazhal گرامی حتما ضروریه که شما ابتدا به مشخصات خودتون سپس علاقه مندی هاتون، وضعیت تحصیلیتون ، مقالاتتون (در بخش publications حتی مقالات ارائه شده) بپردازید، در انتها هم رفرنس ها (ایمیل و نحوه تماس با اساتیدی که شما رو تایید می کنندو یا توصیه نامه به شما می دهند) بیاورید.
    ممنون از پاسخ
    منظور از رفرنس همون اساتیدی هستن که برام توصیه نامه نوشتن؟
    من یکم گیج شدم، پس تفاوت publication با academic experience چیه؟ توی یه نمونه از کارا که دیدم گیج شدم!
    میشه راهنمایی کنید؟ با تشکر

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

ممنون از پاسخ
    منظور از رفرنس همون اساتیدی هستن که برام توصیه نامه نوشتن؟
    من یکم گیج شدم، پس تفاوت publication با academic experience چیه؟ توی یه نمونه از کارا که دیدم گیج شدم!
    میشه راهنمایی کنید؟ با تشکر
    1- بله رفرنس همون اساتیدی هستن که توصیه‌نامه شما رو مینویسن و شما رو از این لحاظ ساپورت کردند.
    2- مقاله رو تو publication بیار.
    3- تجربیات آکادمیک مثل TA و RA و کار تو lab و ... هست.
    تک و توک دیدم اینها رو جای هم نوشتن که صحیح نیست چون واضح مشخص نمیکنند در رزومه که تجربیات آکادمیک چیه.

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    1- بله رفرنس همون اساتیدی هستن که توصیه‌نامه شما رو مینویسن و شما رو از این لحاظ ساپورت کردند.
    2- مقاله رو تو publication بیار.
    3- تجربیات آکادمیک مثل TA و RA و کار تو lab و ... هست.
    تک و توک دیدم اینها رو جای هم نوشتن که صحیح نیست چون واضح مشخص نمیکنند در رزومه که تجربیات آکادمیک چیه.
    من کارای تحقیقاتیم رو در قسمت academic experience گذاشتم

personal information
    date of birth
    place of birth
    citizenship
    visa status
    sex
    آیا لازمه؟

با تشکر
    توی یه رزومه استاندارد نیازی نیست که به تاریخ تولد، مکان تولد، ملیت و جنستون اشاره کنید. گذاشتن عکس هم کار درستی نیست. اینها اطلاعات کاملا فرعی هست و نیاز نیست مستقیما ذکر بشن.
    این کاربر غیرفعال است!

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

من کارای تحقیقاتیم رو در قسمت academic experience گذاشتم
    اها، موقع رزومه نوشتن تو این قسمت‌ها به هم رشته‌ای های خودت نگاه کن. من اطلاعی از رشته شیرین شما متاسفانه ندارم. اگر چیزی publish کردی که خب معلومه جاش کجاس. ولی هر رشته چیزایی واسه خودش داره. اون چند رزومه‌ای که گفتی گیجت کرده اگر از رشته دیگه ای بوده ولش کن!

بهترین نمونه رزومه ها مال خود استادای همون رشته هستن. ولی الگو برداری از اونها هم گاهی کار رو خراب میکنه چون تیپ رزومه دانشجو کمی فرق داره. حتی رزومه دانشجویی که اپلای میکنه با کسی که پذیرش گرفته و در حال تحصیل هست فرق داره (مثل درج تافل و ...)

Senior Member naeemtop آواتار ها

من جلوی مقالات isi ام با قرمز نوشتم isi و خیلی هم خوشکل شده به نظرتون بده؟

اسامی افراد و اسم مقاله به رنگ سیاه /وضعیت مقاله و اسم زونال با آبی پررنگ و هر کدوم isi بود جلوش با قرمز نوشتم isi به نظرتون خوبه؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    من جلوی مقالات isi ام با قرمز نوشتم isi و خیلی هم خوشکل شده به نظرتون بده؟

اسامی افراد و اسم مقاله به رنگ سیاه /وضعیت مقاله و اسم زونال با آبی پررنگ و هر کدوم isi بود جلوش با قرمز نوشتم isi به نظرتون خوبه؟
    به نظر خیلی جالب نمیاد و اصلا مرسوم نیست
    بهتره بجای اینکار جلوی مقاله IF شو بنویسی.
    اینطوری خیلی مرسومتره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)