صفحه 191 از 293 نخستنخست ... 91141181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201241291 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,901 تا 1,910 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

1- TA معمولا به دانشجوی graduate یا post-graduate ی گفته میشه که به دانشجویان undergraduate یا graduate درس میده... تدریس به هم دوره ای ها با این تعریف کمی فاصله داره...اگر استاد در صورت نیاز به اثبات حاضر باشه به شما تاییده بده می تونید تحت همین عنوان ذکر کنید...

2- تقریبا بی ارزش... چیزی به وزن CV شما اضافه نخواهد کرد...

3- Tutoring

4- مشابه مورد 2!

5- Presenting at technical workshop of ...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ۱- اگه دسترسی به استاد نداشته باشم چی؟ (مربوط به ۶-۷ سال پیش میشه) فکر نمیکنم بتونم نامه ی تاییدیه بگیرم. همون Teaching Assistant رو بنویسم؟

۲- من چون رزومه ام خیلی خالیه مجبورم با این چیزها یکمی پرش کنم وگرنه همونطور که فرمودین از نظر آکادمیک وزنی نداره. حالا با این اوصاف به نظرتون این جور موارد رو چی بنویسم؟

۴- مشابه مورد قبل.

ممنون از پاسختون.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط fedoracore نمایش پست ها
    ۱- اگه دسترسی به استاد نداشته باشم چی؟ (مربوط به ۶-۷ سال پیش میشه) فکر نمیکنم بتونم نامه ی تاییدیه بگیرم. همون Teaching Assistant رو بنویسم؟

۲- من چون رزومه ام خیلی خالیه مجبورم با این چیزها یکمی پرش کنم وگرنه همونطور که فرمودین از نظر آکادمیک وزنی نداره. حالا با این اوصاف به نظرتون این جور موارد رو چی بنویسم؟

۴- مشابه مورد قبل.

ممنون از پاسختون.
    سلام

در این صورت ممکن هست ازتون تاییدیه استاد رو بخوان... که خب در این صورت هم نمیشه میشه با همین دلیل مسئله رو رفع و رجوع کرد.. چون می تونید ایمیل استاد رو پیدا کنید و ازش تایدییه بگیرید... به هر صورت اگر نمی تونید به هر نحوی چنین حالت خاصی رو پوشش بدید، ننویسید بهتر هست...

اگر میشد افراد فاصله خودشون از نفر جلویی رو با نوشتن و ارائه یک CV که صرفا از "یک سری صغرا کبری چیدن" پر شده کم کنند و در یک جایگاه قرار بگیرند، هرکس محتوای روزنامه های صبح شهرش رو در CV خودش copy-paste می کرد...!!! این حرف شما از یک دانشجوی تحصیل کرده بعید بود... اساتید و admission committee ها با چنین چیزهایی فریب نمی خورند دوست عزیز!!!
    بهتر هست با واقعیت رزومتون کنار بیاید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fedoracore نمایش پست ها

۴- مشابه مورد قبل.

ممنون از پاسختون.
    teaching assistant زا بنویسید ولو بدون نامه تاییدیه. اگر تایید خواستند ایمیل تماس استاد را میتوانید بهشان بدهید.
    موارد دیگر را بعنوان private tutor میتوانید بنویسید ولی البته همانطور که دوستان فرمودند تاثیر زیادی ندارد. صرفا مثل extracurricular activity است.

Junior Member

با سلام حضور دوستان

در مورد CV سوال داشتم

یکی اینکه آیا Course Description مقاطع تحصیلی قبلی به صورت کامل و با فرمت خاصی باید در CV آورده شود؟
    و
    همینطور اگر پروژه ای توسط فرد اجرا شده، باید همراه با توضیحات کامل در مورد پروژه در CV لحاظ گردد یا صرف نوشتن عناوین پروژه ها کفایت میکند؟

سپاس

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinsh نمایش پست ها
    با سلام حضور دوستان

در مورد CV سوال داشتم

یکی اینکه آیا Course Description مقاطع تحصیلی قبلی به صورت کامل و با فرمت خاصی باید در CV آورده شود؟
    و
    همینطور اگر پروژه ای توسط فرد اجرا شده، باید همراه با توضیحات کامل در مورد پروژه در CV لحاظ گردد یا صرف نوشتن عناوین پروژه ها کفایت میکند؟

سپاس
    سلام

به صورت کامل خیر!!! معمولا یک table دو ستونه قرار میدن و "دروس کلیدی و مهمی که به عنوان background برای program مورد نظر هستند" رو در اون می نویسند...
    ترجیحا دروس undergraduate و graduate رو به صورت مجزا وارد بفرمایید...
    معمولا عناوین قید میشن... اگر پروژه درسی بوده اسم supervisor رو هم ذکر می کنند... در رزومه می تونید پروژه ها باز کنید و توضیحات کامل رو اضافه بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

به صورت کامل خیر!!! معمولا یک table دو ستونه قرار میدن و "دروس کلیدی و مهمی که به عنوان background برای program مورد نظر هستند" رو در اون می نویسند...
    ترجیحا دروس undergraduate و graduate رو به صورت مجزا وارد بفرمایید...
    معمولا عناوین قید میشن... اگر پروژه درسی بوده اسم supervisor رو هم ذکر می کنند... در رزومه می تونید پروژه ها باز کنید و توضیحات کامل رو اضافه بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    با تشکر از شما جناب Matinking

آیا برای جدول Course description مقاطع تحصیلی قبلی در CV ، شما میتوانید یک Template به اشتراک بگذارید؟

مورد پروژه ها هم پژوهشی نیست، بیشتر اجرایی و حرفه ای است. اگر تفاوتی در نحوه توضیح ایجاد میکنه لطفا بفرمائید

سپاس

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinsh نمایش پست ها
    با تشکر از شما جناب Matinking

آیا برای جدول Course description مقاطع تحصیلی قبلی در CV ، شما میتوانید یک Template به اشتراک بگذارید؟

مورد پروژه ها هم پژوهشی نیست، بیشتر اجرایی و حرفه ای است. اگر تفاوتی در نحوه توضیح ایجاد میکنه لطفا بفرمائید

سپاس
    سلام

1- یه نمونه ساده براتون attach کردم... توجه کنید که همونطور که عرض کردم صرفا باید دروس مهم رو ذکر کنید... نه کل n واحد درس کارشناسی و m واحد کارشناسی ارشد رو!
    برای هر مقطع یک جدول جدا بهتر هست...

2- پروژه های حرفه ای رو در صورتی ذکر کنید که به رشته شما مرتبط باشند... مثلا اگر مکانیکی هستید و در پروژه های مثلا نرم افزاری همکاری داشتید، عنوان کردن اون چندان کارا نیست... به هر حال به ذکر title پروژه و یک خط در explanation اکتفا بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

با سلام یه سوال داشتم توی رزومه میشه یه پاراگراف کوتاه در مورد تجربیات و اهدافمون بگیم؟؟ یه جور PErsonal Statement ؟ برا آمریکا میخوام بفرستم
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninj72 نمایش پست ها
    با سلام یه سوال داشتم توی رزومه میشه یه پاراگراف کوتاه در مورد تجربیات و اهدافمون بگیم؟؟ یه جور PErsonal Statement ؟ برا آمریکا میخوام بفرستم
    ممنون
    سلام

این کار عمومیت نداره...
    رزومه مربوط به گذشته هست و اهداف مربوط به آینده...
    منتها اگر منظورتون از اهداف موضوعات کاملا مشخص هستند، امکان داره... مثلا بعد از یک طرح پروژه انجام شده در حد یک title از فاز بعدی اون نام ببرید...
    ولی اگر منظورتون ار اهداف چیزی هست که در SoP میاد، توصیه می کنم چنین کاری نکنید و encapsulation رو در حیطه زمان رعایت بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آلودگی محیط زیست- دانشگاه تربیت مدرس تهران

با سلام
    ببخشید من برادرام ساکن کانادا هست. به نظرتون اشکالی داره که در سی وی به جای ادرس خونه خودمون در مشهد ادرس خونه اون در مونترال رو بنویسم؟
    درد سر نمی شه؟اصلا این کار درست هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)