صفحه 220 از 293 نخستنخست ... 120170210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230270 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,191 تا 2,200 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseinshz نمایش پست ها
    سلام. دوستان به نظرتون من چطور تو رزومم اشاره کنم که هم تو دو سال آخر تحصیل و هم در کل تو درسای تخصصی رتبه اول بودم همواره؟ آخه رتبه کلم دومه ولی حیفه نگم این موارد رو و اونا فقط دوم بودنم رو ببینن. در ضمن من تو ترجمه ی یه کتاب مشارکت داشتم. در حال چاپه اینو چجوری بگم؟؟ همکاری تو نشریه و انجمن علمی دانشجویی کجا بیاد؟؟ ببخشید واسه این همه سوال و پیشاپیش ممنون واسه راهنماییتون.
    میتونید یه بخش با عنوان Other professional activities در رزومتون اضافه کنید و این موارد رو در اونجا ذکر کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

دوستان این لینک توضیح درست کردن رزومه ست. امیدوارم به دردتون بخوره.
    http://www.brainshark.com/upwardlygl...03A000001gCNyg
    ابر آمد و زار بر سر سبزه گریست
    بی باده گل رنگ نمی شاید زیست
    این سبزه که امروز تماشاگه ماست
    تا سبزۀ خاک ما تماشاگه کیست

Junior Member

من در دبیرستان و پیش دانشگاهی شاگرد اول بودم و معدلم در دبیرستان و پیش دانشگاهی بر اساس نمره دهی آمریکا 4 است(19.24و 19.78) اونا رو ذکر کنم یا نه
    معدل دانشگام بر اساس سیستم ایران 15.82 و بر اساس سیستم آمریکا 3.27 است. سیستم آمریکایی رو ذکر کنم یا نه
    تو قسمت awards آیا شاگرد اول بودن در دبیرستان و پیش دانشگاهی نکته مثبتی هست یا نه در ضمن در سال 2005 جایزه بهترین داستان کوتاه استانی رو در مسابقه داستان نویسی مدارس گرفتم. ذکر این موضوع با توجه به اینکه رشته من مهندسی هست فایده ای داره یا نه؟
    ممنون می شم جواب بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sabavoon نمایش پست ها
    من در دبیرستان و پیش دانشگاهی شاگرد اول بودم و معدلم در دبیرستان و پیش دانشگاهی بر اساس نمره دهی آمریکا 4 است(19.24و 19.78) اونا رو ذکر کنم یا نه
    معدل دانشگام بر اساس سیستم ایران 15.82 و بر اساس سیستم آمریکا 3.27 است. سیستم آمریکایی رو ذکر کنم یا نه
    تو قسمت awards آیا شاگرد اول بودن در دبیرستان و پیش دانشگاهی نکته مثبتی هست یا نه در ضمن در سال 2005 جایزه بهترین داستان کوتاه استانی رو در مسابقه داستان نویسی مدارس گرفتم. ذکر این موضوع با توجه به اینکه رشته من مهندسی هست فایده ای داره یا نه؟
    ممنون می شم جواب بدید.
    شما معدلهاتون رو بر اساس سیستم آموزش خودتون بنویسید. دانشگاه مربوطه معدلتونو از روی ترنسکریپتی که براشون میفرستین مجددا بر اساس اولویتهای خودشون محاسبه میکنن. مثلا دروس عمومی و غیره حذف میشه از معدل. دروسی که افتادین در نظر گرفته نمیشه در صورتی که در سیستم ارزشیابی ایران محسوب میشه. شما همون معدلتونو از 20 بنویسید. معدل دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم بله میتونید اضافه کنید. هرچند که معدل لیسانس هست که ارزش داره. کلا خیلی قوی بودن توی دبیرستان ارزش خاصی نداره ولی میتونید در یک بخش بهش اشاره کنید. اون جایزه ای هم که بردید بله میتونید اضافش کنید. مثلا توی قسمت general interests یا hobbies نویسندگی رو اضافه کنید و توی پرانتز این مساله رو ذکر کنید. یا همونطوری که توی کامنت بالایی اشاره کردم در بخشی به نام other activities میتونید این موارد رو ذکر کنید.

چطور میشه به پروژه هایی که برای واحد های مختلف درسی انجام دادیم توی رزومه اشاره کرد؟
    مثلا بخوایم بگیم پروژه رزرواسیون هتل به عنوان پروژه کلاسی :

o "Hotel reservation service" project as a class project

Member

اين كه در دوره ليسانس و ارشد روزانه سراسري خونديم ميتونه به عنوان honors& awards مطرح بشه؟ به چه شكل بايد توي رزومه بياد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1393 نمایش پست ها
    اين كه در دوره ليسانس و ارشد روزانه سراسري خونديم ميتونه به عنوان honors& awards مطرح بشه؟ به چه شكل بايد توي رزومه بياد؟
    سلام
    بنظر در صورتی که اسم دانشگاهتون شریف یا تهران باشه خودشون حساب کار دستشونه اما بقیه فرق چندانی نداره لازم نیست بیاریدشون جز اون موارد honors& awards
    موید باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan999999 نمایش پست ها
    چطور میشه به پروژه هایی که برای واحد های مختلف درسی انجام دادیم توی رزومه اشاره کرد؟
    مثلا بخوایم بگیم پروژه رزرواسیون هتل به عنوان پروژه کلاسی :

o "Hotel reservation service" project as a class project
    بالاتر اشاره کردم. میتونید بخشی به نام other professional activities در رزومتون اضافه کنید و تمامی مواردی که متفرقه هستند ولی بار علمی دارند رو در اون قسمت ذکر کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1393 نمایش پست ها
    honors and awards بیشتر شامل رتبه های دانشگاهیتون میشه. مثلا رنک فلان بودید توی رشتتون توی دانشگاه. رتبه کنکورتون رو میتونید توی این بخش بیان کنید. خیلی مساله روزانه بودن دانشگاه مطرح نیست چون معمولا به جز شریف وتهران هیچکدوم از دانشگاه های ایران بصورت بین المللی مطرح نیستند. اگرم توی این دو دانشگاه درس خوندید که دیگه خودشون ارزش دانشگاه رو میشناسن از رزومتون. پس نوشتن این مساله بار علمی خاصی رو به رزومتون اضافه نمیکنه. بجای این که بنویسید روزانه درس خوندید به نظرم بهتره عبارت full scholarship during 4 years in B.Sc رو اضافه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_12 نمایش پست ها
    بالاتر اشاره کردم. میتونید بخشی به نام other professional activities در رزومتون اضافه کنید و تمامی مواردی که متفرقه هستند ولی بار علمی دارند رو در اون قسمت ذکر کنید
    درسته دوست عزیز و خیلی هم ممنون
    ولی سوالی که الان من کردم درباره چگونگی بیانش هستش. تون چیزی که نوشتم مشکلی نداره؟ مخصوصا این قسمتش as a class project

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)