صفحه 281 از 293 نخستنخست ... 181231271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,801 تا 2,810 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

نقل قول نوشته اصلی توسط moosavi_69 نمایش پست ها
    شما برای اینکه تغییر رشته بدید، باید توجیح کنید که چرا میخواید تغییر رشته بدید. یکی از این روش ها اینه که نشون بدید مهارت خاصی برای وارد شدن به اون دوره خاص دارید.

با همه این تفاسیر، من پیشنهادم اینه که خودتون مقاله بنویسید. به هر حال، خود دانید.
    تصمصم گرفتم مقاله رو خودم بنویسم
    چون اولا توی رشته مارکتینگ مثل رشته های مهندسی مثل برق و مکانیک مقاله آماده اصلا 1 دونه هم پیدا نمیشه .
    دوما اینکه روی موضوعی میخوام کار کنم که علاقمو نشون بده و برای این منظور حتما باید خودم مقاله رو بنویسم .
    البته برای نگارش از یک محقق با سابقه کمک میگیرم.

الان یک سوال دارم :

من اگر بخوام کار مقالم سه ماهه تموم بشه و اکسپت بشه باید اون رو توی ژورنال های ضعیف بدون ایمپکت و یا با ایمپکت 0.2 تا نهایتا 1.3 چاپ کنم که اکثرا برای کشور های اکوادور و کلمبیا هستن . چون اگر بحوام توی ژورنال های با ایمپکت بالا بگذارم ممکنه به خاطر مسائل داوری و ویرایش و اینها تا 7 ماه طول بکشه . به نظر شما پایین بودن ایمپکت ژورنالی که میخوام مقاله رو درش سابمیت کنم , توی رزومم تاثیر مقاله رو چقدر کم میکنه ؟
    یعنی اون استادی که رزومه من رو چک میکنه تا چه حد به ایمپکت ژورنال ها توجه میکنه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط debehnam نمایش پست ها
    تصمصم گرفتم مقاله رو خودم بنویسم
    چون اولا توی رشته مارکتینگ مثل رشته های مهندسی مثل برق و مکانیک مقاله آماده اصلا 1 دونه هم پیدا نمیشه .
    دوما اینکه روی موضوعی میخوام کار کنم که علاقمو نشون بده و برای این منظور حتما باید خودم مقاله رو بنویسم .
    البته برای نگارش از یک محقق با سابقه کمک میگیرم.

الان یک سوال دارم :

من اگر بخوام کار مقالم سه ماهه تموم بشه و اکسپت بشه باید اون رو توی ژورنال های ضعیف بدون ایمپکت و یا با ایمپکت 0.2 تا نهایتا 1.3 چاپ کنم که اکثرا برای کشور های اکوادور و کلمبیا هستن . چون اگر بحوام توی ژورنال های با ایمپکت بالا بگذارم ممکنه به خاطر مسائل داوری و ویرایش و اینها تا 7 ماه طول بکشه . به نظر شما پایین بودن ایمپکت ژورنالی که میخوام مقاله رو درش سابمیت کنم , توی رزومم تاثیر مقاله رو چقدر کم میکنه ؟
    یعنی اون استادی که رزومه من رو چک میکنه تا چه حد به ایمپکت ژورنال ها توجه میکنه ؟
    ایمپکت فکتور فقط یک عدده. در اکثر موارد ژورنال های معتبر و قدیمی عموما این عدد بالاست، اما شما همیشه نمی تونی بگی اونی که ایمپکتش بالاتره بهتره. من ژورنال معتبر هم دیدم که ایمپکتش 0.8 هست و مقاله چاپ کردن توش کار هر کسی نیست.

اما واقعیت اینه که سه ماه برای نوشتن، سابمیشن، داوری و ریویژن های احتمالی زمان کمی هست. شاید هم غیر ممکن. همین الان من به یک ژورنال نسبتا معتبر (ایمپکت زیر یک) فرستادم و از زمان سابمیشنم دو ماه که دست ادیتوره و هنوز به داور نفرستاده. کیس هم داشتم خیلی زود، سه ماه بعد از سابمیشن نامه ریویژن اومده. به صورت کلی این پروسه معمولا حدود 6 ماه طول میکشه ( برای ژورنالهای نسبتا و کاملا معتبر).

اینکه برای چه دانشگاهی می خوای اقدام کنی می تونه کمک بزرگی باشه تا بفهمی به چه تیپ ژورنالایی باید مقالتونو بفرستید. شما یک سری به پروفایل استادا و مقاله هاشون بزنی بد نیست.

منسعی کردم حقیقت بگم، ناامید نشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moosavi_69 نمایش پست ها
    ایمپکت فکتور فقط یک عدده. در اکثر موارد ژورنال های معتبر و قدیمی عموما این عدد بالاست، اما شما همیشه نمی تونی بگی اونی که ایمپکتش بالاتره بهتره. من ژورنال معتبر هم دیدم که ایمپکتش 0.8 هست و مقاله چاپ کردن توش کار هر کسی نیست.

اما واقعیت اینه که سه ماه برای نوشتن، سابمیشن، داوری و ریویژن های احتمالی زمان کمی هست. شاید هم غیر ممکن. همین الان من به یک ژورنال نسبتا معتبر (ایمپکت زیر یک) فرستادم و از زمان سابمیشنم دو ماه که دست ادیتوره و هنوز به داور نفرستاده. کیس هم داشتم خیلی زود، سه ماه بعد از سابمیشن نامه ریویژن اومده. به صورت کلی این پروسه معمولا حدود 6 ماه طول میکشه ( برای ژورنالهای نسبتا و کاملا معتبر).

اینکه برای چه دانشگاهی می خوای اقدام کنی می تونه کمک بزرگی باشه تا بفهمی به چه تیپ ژورنالایی باید مقالتونو بفرستید. شما یک سری به پروفایل استادا و مقاله هاشون بزنی بد نیست.

منسعی کردم حقیقت بگم، ناامید نشید.
    ممنون
    برای دانشگاه های امریکا مثل chapman میخوام اقدام کنم
    فقط اینکه میتونم توی رزومه بزنم submitted . آیا حتما باید چاپ بشه یا accepted باشه که بتونم بگذارم توی رزومه یا همون سابمیت هم باشه کفایت میکنه ؟

Junior Member

سلام دوستان. کسی می تونه عبارت " پروژه زمانسنجی عناصر کاری شعب بانک ملی " رو ترجمه کنه؟مربوط به درس ارزیابی کار و زمانه. البته یه سوال هم داشتم.اگر من پروژه ی مربوط به کاراموزی دوره ی لیسانسم رو در بخش WORK EXPERIENCE بنویسم بده؟اصلا این کار را معموله؟من می خوام برای ارشد اقدام کنم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط debehnam نمایش پست ها
    ممنون
    برای دانشگاه های امریکا مثل chapman میخوام اقدام کنم
    فقط اینکه میتونم توی رزومه بزنم submitted . آیا حتما باید چاپ بشه یا accepted باشه که بتونم بگذارم توی رزومه یا همون سابمیت هم باشه کفایت میکنه ؟
    سابمیت بودن مقاله قابل استناد نیست، بهتره مقاله هایی که پذیرفته شده رو بنویسید

Junior Member am8in آواتار ها

دوستان نوشتن در مورد کار های خارج از رشته تحصیلی مون نیاز هست تو cv باشه واسه استاد مقطع ارشد؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط am8in نمایش پست ها
    دوستان نوشتن در مورد کار های خارج از رشته تحصیلی مون نیاز هست تو cv باشه واسه استاد مقطع ارشد؟
    کاملا سلیقه ایه. اگر فکر می کنین این قدر سی ویتون پر هست که کسی به اونا نگاه نمی کنه لازم نیست. اما اگر فکر می کنین سی ویتون خیلی پربار نیست و این تجربه ها می تونه بهتون کمک کننده باشه بذارین تو سی وی.
    البته منظور من در مورد چیزایی هست که به رشته تون ربط نداره، نه اینکه کلا هیچ علم و تخصصی نمی خواد. مثلا اگه تاکسی دار بودین، فکر نمی کنم گذاشتنش تو رزومه کمکی بهتون بکنه. ولی اگه روی موضوعی کار کردین توی یه رشته ی دیگه بذارین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

سلام من فکر میکنم رزومه مجموعه ای است که دانشجواز گذشته خودش هشیارانه و با وسواس و دقت انتخاب میکند تا او را نسبت به دیگر رقبا برای گرفتن پذیرش یا فاند ... از دید کمیته انتخاب/ استاد ممتاز کند.

با این تعریف هر ایتمی را که میخواهید در رزومه بنویسید را بررسی کنید که آیا کمک میکند به انتحاب شدن شما یا نه. با این فرض که نوشتن موارد غیر مرتبط به همان اندازه سیگنال اشتباه میدهد که ننوشتن موارد مهم.
    ضمنا فکر میکنم که رزومه فقط یکی از ابزارهای رقابت با دیگران است و باید آنرا در کنار دیگر ابزارها دید. نامه ها و مکاتبات با استاد و SOP که تهیه میشود و اگر دکتری باشد پروپوزالی که آماده میکنید هر کدام بخشی از این پروسه تصمیم سازی برای انتخاب شدن شماست.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط am8in نمایش پست ها

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام. دوستان اگه بخام تو رزومه بگم که امتحان تافلم 17 نوامبر هست، چطوری باید بگم؟
    متشکرم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط t_karbasi نمایش پست ها
    سلام. دوستان اگه بخام تو رزومه بگم که امتحان تافلم 17 نوامبر هست، چطوری باید بگم؟
    متشکرم

سلام
    سطحی که می دونین هستین رو بنویسین و داخل پرانتز هم بنویسین تاریخ امتحان فلان.
    مثلا
    Language skills:
    Persian: Mother Tongue
    English: Fluent (TOEFL Exam Date: 17.11.2018)
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)