صفحه 51 از 293 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 2928

موضوع: سؤالات متفرقه دربارۀ Resume/CV

Member farhooood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc in Information Security

پیش فرض پاسخ : انصراف از فوق لیسانس در رزومه منعکس کنم یا اثر منفی داره؟

شما چند نمونه cv بخونین ( توی همین سایت پره ) تا فرمتش دستتون بیاد
    معمولا توی یه قسمتی مثل publication مقالات رو میارن ... عنوان مقاله ، نام مجله ، شماره و سالش رو ذکر کنین والبته اسم نویسنده یا نویسنده ها
    سابقه تدریس هم خیلی خوبه حتما بهش اشاره کنین و از اون جایی که تدریس کردین یه نامه بگیرین و همراه مدارک ازسال کنین ، معمولا نامه لاتین نمیدن ، می تونین فارسی بگیرن بدین دار الترجمه ، من خودم همین کارو کردم .

Junior Member Elite100sprint آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sports Science and Physical Education

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن رزومه

سلام
    دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی و علوم ورزشی هستم و می خوام برای Master در سال های آینده اقدام کنم.
    چند تا سوال خاص داشتم در مورد Resume & CV
    1- من 6 ترم برق خوندم اما به دلیل اینکه ورزش حرفه ای می کردم و می کنم و استعداد وعلاقه شدید به علم ورزش از برق به تربیت بدنی تغییر رشته دادم! الان تو رشته تربیت بدنی شاگرد اولم و معدل بالایی دارم، مقاله در ژورنال و کنفرانس،کتاب تألیفی و ترجمه دارم، احکام قهرمانی(داخلی و بین المللی) هم زیاد دارم.با توجه به اینا می خواستم بپرسم آیا لزومی داره که من تو قسمت Education حرفی از اون 6 ترم تحصیلم تو برق (معدلمم اصلاً جالب نبود)بزنم؟ تأثیر مثبت داره یا منفی نمیدونم! اینم بگم که احتمال داره در گرایش بیومکانیک ورزشی اقدام کنم و در سایت بعضی از دانشگاهای آمریکا دیدم که برای این گرایش داشتن پایه قوی در ریاضیات و فیزیک جزو ملزوماته!
    2- 9 ماهه که بخش ورزش صبحگاهی یکی از شبکه های استانی رو اجرا می کنم. با توجه به اینکه بیمه نیستم آیا می تونم این رو تو رزومم ذکر کنم یا نه؟ اگه مدرک بخوان فیلم برنامه می تونه مدرک معتبری باشه یا خیر!؟
    3- بیش از 15 مدرک مربی گری در رشته های مخالف ورزشی دارم (درجه دو و سه ایران) اما می دونم این مدارک در آمریکا که سطح ورزششون خیلی بالاست هیچ ارزشی نداره! حالا شک دارم همشون رو تو رزومه بیارم یا نه! احساس می کنم رزومم شلوغ میشه! اگه بخوام بیارم جاش تو Certificates هست دیگه، درسته؟
    4-در چند سایت معتبر خارجی در رشته ورزشیم بلاگ نوشتم و همچنین خودم بزرگترین سایت فارسی زبان در این رشته رو دارم و می خوام به زودی بخش انگلیسی زبانش رو هم راه بندازم. اینارو باید تو کدوم قسمت بیارم؟
    5- با چندتا از استادای خارجی خیلی خوب رشته تربیت بدنی ارتباط دارم و اونا منو کاملاً میشناسن، میتونم علاوه بر استادای ایرانی دانشگاه خودم که بهم LOR میدن یکی از اونهارو هم در Reference بیارم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Elite100sprint نمایش پست ها
    سلام
    دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی و علوم ورزشی هستم و می خوام برای Master در سال های آینده اقدام کنم.
    چند تا سوال خاص داشتم در مورد Resume & CV
    1- من 6 ترم برق خوندم اما به دلیل اینکه ورزش حرفه ای می کردم و می کنم و استعداد وعلاقه شدید به علم ورزش از برق به تربیت بدنی تغییر رشته دادم! الان تو رشته تربیت بدنی شاگرد اولم و معدل بالایی دارم، مقاله در ژورنال و کنفرانس،کتاب تألیفی و ترجمه دارم، احکام قهرمانی(داخلی و بین المللی) هم زیاد دارم.با توجه به اینا می خواستم بپرسم آیا لزومی داره که من تو قسمت Education حرفی از اون 6 ترم تحصیلم تو برق (معدلمم اصلاً جالب نبود)بزنم؟ تأثیر مثبت داره یا منفی نمیدونم! اینم بگم که احتمال داره در گرایش بیومکانیک ورزشی اقدام کنم و در سایت بعضی از دانشگاهای آمریکا دیدم که برای این گرایش داشتن پایه قوی در ریاضیات و فیزیک جزو ملزوماته!
    2- 9 ماهه که بخش ورزش صبحگاهی یکی از شبکه های استانی رو اجرا می کنم. با توجه به اینکه بیمه نیستم آیا می تونم این رو تو رزومم ذکر کنم یا نه؟ اگه مدرک بخوان فیلم برنامه می تونه مدرک معتبری باشه یا خیر!؟
    3- بیش از 15 مدرک مربی گری در رشته های مخالف ورزشی دارم (درجه دو و سه ایران) اما می دونم این مدارک در آمریکا که سطح ورزششون خیلی بالاست هیچ ارزشی نداره! حالا شک دارم همشون رو تو رزومه بیارم یا نه! احساس می کنم رزومم شلوغ میشه! اگه بخوام بیارم جاش تو Certificates هست دیگه، درسته؟
    4-در چند سایت معتبر خارجی در رشته ورزشیم بلاگ نوشتم و همچنین خودم بزرگترین سایت فارسی زبان در این رشته رو دارم و می خوام به زودی بخش انگلیسی زبانش رو هم راه بندازم. اینارو باید تو کدوم قسمت بیارم؟
    5- با چندتا از استادای خارجی خیلی خوب رشته تربیت بدنی ارتباط دارم و اونا منو کاملاً میشناسن، میتونم علاوه بر استادای ایرانی دانشگاه خودم که بهم LOR میدن یکی از اونهارو هم در Reference بیارم؟
    1: این رو تو رزومه که نمیتونی بنویسی. اما تو اس او پی چرا. حتما حتما بنویس. نکته ی خیلی خیلی مثبتیه.
    2: آره بنویس. مدرک هم نمیخوان ازت. اصل بر اعتماده!
    3: آره تو همون Certificates بنویس. حتی میتونی تو Honors and Awards هم بنویسیش. اما زیاد شلوغش نکن. 2 3 موردش رو بنویس و اخرش etc. بزار. کلا زیاد وقت ندارن برای خوندن رزومت. پس سعی کن مهمترین ها رو بنویسی.
    4: فکر کنم Extracurricular Activities خوب باشه. بازم بیشتر تحقیق کن. ضمنا حتما قبل از اپلای بخش انگلیسیش رو را بنداز. خیلی کلاس داره.
    5: اگر بهت Reference Letter میدن آره چرا که نه.
    لیست تقریبا کامل دانشکده های مکانیک آمریکا و کانادا و اطلاعات تقریبا کامل admission آنها
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37107

سلام

من برای یک همایش داخلی ثبت نام کردم و مقاله هم دارم. آیا لازمه که نام این همایش رو ذکر کنم و اگه فقط ذکر کنم که مقاله دارم کافیه؟ اگه نام بردن از همایش امتیاز محسوب می شه باید در کدوم قسمت از cv بنویسم؟

ممنون از راهنماییتون

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام

من برای یک همایش داخلی ثبت نام کردم و مقاله هم دارم. آیا لازمه که نام این همایش رو ذکر کنم و اگه فقط ذکر کنم که مقاله دارم کافیه؟ اگه نام بردن از همایش امتیاز محسوب می شه باید در کدوم قسمت از cv بنویسم؟

ممنون از راهنماییتون
    تو قسمت Publications. مثل بقیه مقاله هات اول اسم Authors رو بنویس. بعد Title مقاله بعد جایی که accept & publish شده
    لیست تقریبا کامل دانشکده های مکانیک آمریکا و کانادا و اطلاعات تقریبا کامل admission آنها

سلام

ممنون بابت جواب سوال قبلیم. یه مشکل دیگه هم دارم. من می خوام برای یه دوره ی کار آموزی تو یه پژوهشکده ی وابسته به دانشکده ی پزشکی اقدام کنم اما هنوز موافقت آزمایشگاه رو نگرفتم. می خواستم بدونم صبر کنم از آزمایشگاه نامه که گرفتم مبنی بر موافقتشون با کارآموزیم، اون نامه رو ترجمه کنم و همراه مدارک بفرستم یا اینکه فقط تو cv و SOP دربارش توضیح بدم؟ منظورم اینه که همراه بودن اون نامه ارزش مدارکم رو بیشتر می کنه یا نه؟ چون تا حالا از 3 جا reject شدم و نمی خوام موقعیت های دیگه رو از دست بدم. با معدل الف و 1 مقاله و پایان نامه ی خوب واقعا نمی دونم کجای کارم مشکل داره که همش رجکت می شم.

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام

ممنون بابت جواب سوال قبلیم. یه مشکل دیگه هم دارم. من می خوام برای یه دوره ی کار آموزی تو یه پژوهشکده ی وابسته به دانشکده ی پزشکی اقدام کنم اما هنوز موافقت آزمایشگاه رو نگرفتم. می خواستم بدونم صبر کنم از آزمایشگاه نامه که گرفتم مبنی بر موافقتشون با کارآموزیم، اون نامه رو ترجمه کنم و همراه مدارک بفرستم یا اینکه فقط تو cv و SOP دربارش توضیح بدم؟ منظورم اینه که همراه بودن اون نامه ارزش مدارکم رو بیشتر می کنه یا نه؟ چون تا حالا از 3 جا reject شدم و نمی خوام موقعیت های دیگه رو از دست بدم. با معدل الف و 1 مقاله و پایان نامه ی خوب واقعا نمی دونم کجای کارم مشکل داره که همش رجکت می شم.

ممنون
    آره تورزومه و اس او پی بنویس. به نظرم کسی ازت مدرکی نخواد. ممکنه یه استادی باهات مصاحبه کنه و راجع به کارایی که تو اون شرکت انجام دادی ازت بپرسه. اما چون اصل بر اعتماده بعید میدونم کسی ازت مدرکی بخواد. حتی اگر مدرک پذیرفته شدنتم بفرستی فکر نکنم کسی بهش نگا بندازه. اگر نمرات زبانت خوبه که مشکلی نداری مطمئنا. خیلی امیدوار منتظر جوابای بعدی باش.

Junior Member

سلام گذاشتن سرفصل با این مضمون interests and activities لازمه یا اضافه کاریه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط ioioi نمایش پست ها
    به نظرم Hobbies and Interests بهتره. یا Extracurricular Activities. البته من خودم حذف کردم این بخشارو. اضافه هستن به نظر من. خصوصا اگه برای PhD دارید اپلای میکنید

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ioioi نمایش پست ها
    گذاشتن Hobbies در رزومه در حد 2، 3 مورد بد نيست، نشون ميده كه خيلي آدم خشكي نيستيد و اثر منفي نخواهد داشتف موفق باشيد
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)