صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 196

موضوع: مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member

Post مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

سلام،
    یکی از استادهایی که استاد پروژه پایانی من هست و مرتبه علمی خیلی بالایی هم توی زمینه کاری خودمون داره، به واسطه کارهایی که قبلاً با هم انجام دادیم من رو خوب میشناسه و به همین دلیل وقتی بهش برای Rec. Letter گفتم، قبول کرد که من هر چیزی در این مورد بنویسم رو اون امضا کنه. حالا می خوام بدونم من اگر توی این فرمهای Rec. Letter که برای دانشگاهها هست و باید پر کرد زیادی از خودم خوب بنویسم (مثلاً همه موارد رو عالی و یا 100% بزنم) تابلو نمیشه؟ اصلاً این کار تاثیر منفی داره یا مثبت؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Senior Member

پیش فرض پاسخ : Rec. Letter زیادی خوب!!!

من ديدم بچه هايي که واقعا خوب بودن و استاد به اونا اين اجازه رو داده و اونام واسه خودشون نوشتن و دادن استاد امضا کرده. (پذيرش خوبم گرفتن) البته واقعيت رو نوشته بودن ولي خوب خيلي خوب بيان کردن. به نظر من که اشکال نداره چون استاد هم از همه چيزاي خوب يک نفر اطلاع نداره که!! فقط مواظب باشين که واقعيت باشه.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : Rec. Letter زیادی خوب!!!

نه به نظر من که مشکلی نداره. فقط با استاد هماهنگ باشید که اگر دانشگاه به استاد ایمیل زد و خواست که توصیه‌نامه رو تایید کنه، در جریان باشه.
    به هر حال یک تعدادی دانشجو هم هستند که خیلی خوبند، چرا باید خیلی خوب بودن تاثیر منفی داشته باشه؟!

Junior Member

پیش فرض TO WHOM IT MAY CONCERN

آقا من هم یک سوال در باره عنوان نامه توصیه دارم. چون برای چند تا دانشگاه مختلف می خوام، اگه به استاد بگم بالاش بنویسه To whom it may concern بهتره یا اینکه اسم هر دانشگاه رو بالای هر نسخه جدا بنویسه؟ اصلا اهمیتی داره این موضوع؟

بعدشم گفتید اگه امضای استاد روی نامه و روی پاکتی که آرم دانشگاه داره باشه کافیه دیگه؟
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

Junior Member

پیش فرض پاسخ : To whom it may concern ??

نقل قول نوشته اصلی توسط Mangool
    آقا من هم یک سوال در باره عنوان نامه توصیه دارم. چون برای چند تا دانشگاه مختلف می خوام، اگه به استاد بگم بالاش بنویسه To whom it may concern بهتره یا اینکه اسم هر دانشگاه رو بالای هر نسخه جدا بنویسه؟ اصلا اهمیتی داره این موضوع؟

بعدشم گفتید اگه امضای استاد روی نامه و روی پاکتی که آرم دانشگاه داره باشه کافیه دیگه؟
    اين سوال منم هست. يكي جوانمردي كنه جواب بده ;D
    مشكلي نيست كه آسان نشود<br />مرد&nbsp; بايد&nbsp; كه&nbsp; هراسان&nbsp; نشود

نه آقا چه اشكالي داره؟
    همه ملت كه جدا واسه هر دانشگاهي توصيه نامه نميگيرن.حالا اگه شرايطش هست كه بتوني به استاد بگي اسم دانشگاههايي كه مورد تقاضاته اون بالا بنويسه(يعني واسه هر كدوم جدا توصيه نامه بگيري) كه بهتره.
    امضاي استاد زير توصيه نامه و روي پاكت كه روي امضاي اون چسب زده كفايت ميكنه.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

من مسولیت این پاسخ رو به عهده میگیرم:

بیشتر دانشگاه ها امروزه فرم های مخصوص خودشون رو دارند یا آن لاین باید پر بشه یا با دست و نیازی به اون نامه توسط استاد نیست
    اما برخی از دانشجویان بعنوان cover letter اون نامه رو هم اضافه میکنند- بخصوص اگه فیلد هایی رو نخواند با دست بنویسیند تو اون فرم های مخصوص و با نوشتن جمله ای مانند Please see the attached letter نامه نوشته توسط خودشون رو ضمیمه اون فرم میکنند

اما حالا اگه اصلا اون فرم نبود و خواستید Rec بگیرید بنابر گفته منابع آگاه زیاد فرقی نداره- و اگه بنویسید To whom مشکلی نیست- اما برخی هم بطور موضوعی می نویسند اسم Graduate office یا admissions یا ....یا اسم خود دانشگاه- اگه بنویسید تو گویی اینکه یه کم قویتر و با حوصله تر عمل کردید.

امضا زیر توصیه نامه و در محل seal نامه محل چسب زدن

نقل قول نوشته اصلی توسط Mangool

این to whom it may concern چندان مودبانه نیست (نامحترمانه هم نیست!) یعنی این جوری معنی میده که طرف نمیدونه چی به چیه و می نویسه "به هر کی مربوطه". پس بهتره اسم هر جا جداگانه نوشته شود اما استادهای ما وقت ندارند که بیایند واسه ی تک تک دانشگاه های ما جداگانه نامه بنویسند پس یکی می نویسند و به تعداد پرینت می گیرند. همه همین کار رو می کنند و مشکلی هم نیست و خیلی ها با همین نامه ها جاهای خیلی خوبی قبول شده اند.

Junior Member

بهر حال من فكر مي كنم هر چي جزئيات بيشتر و كامل تر باشه بهتره. شايدم وسواسي دارم عمل مي كنم.
    مشكلي نيست كه آسان نشود<br />مرد&nbsp; بايد&nbsp; كه&nbsp; هراسان&nbsp; نشود

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

آقایون وسواس به خرج ندید
    Th Whom It May Concern هیچ مشکلی نداره و اینطوری هم نیست که مودبانه نباشه.
    نگرن این چیزا نباشید
    امضای استاد هم روی نامه و روی پاکتی که آرم دانشگاه داره کافیه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)