صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 67891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 196

موضوع: مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

سلام دوستان . کسی میدونه جواب این سوال
    In which areas does the applicant need most improvement

باید در مورد مسائل اخلاقی و روانی باشه یا مسائل درسی؟
    کسی نمونه جواب داره؟

دوستان سلام، من تو رایتینگ انگلیسی خیلی جالب نیستم، این توصیه نامه رو از رو نمونه های اینترنتی سر هم کردم برای مستر بورسیه ترکیه، ممنون می شم اگه اشکالاشو بهم بگین:

To whom it may concern

I am writing to you in support of Mrs. XxX and her desire to attend Turkey Scholarships the Architecture program. Though many students ask me to make this request on their behalf, I only recommend students whom I feel are well-suited for the program of their choice.

She took Fundamentals of Architectural Design and Technical Design. I found her an intelligent person and she has a deep understanding of the theoretical aspects of the subject and also has the ability to transfer them to practice. Therefore, I recommend her strongly for higher study. I can assure you that she will surely be able to pass your M.Sc. program successfully due to her willingness and abilities. Please don’t hesitate to contact me for more information about the applicant.

Best Regards

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia

دقیقاً منظور از ریکام قوی چیه؟ غیر از اینه که یک استادی که شما رو می شناسه میاد و نقاط قوت شما رو تشریح می کنه تو چن خط؟ فلانی نمره خوب گرفته، تیم ورک بلده، اخلاقش خوبه، خلاقه... دیگه این قوی و ضعیف داره؟ این که همه میان می نویسن ریکام قوی... خیلی قوی... این دقیقاً به چه معنی هست؟ اصلاً اگر قوی نباشه، اصولاً میشه عنوان recommendation روش گذاشت؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman_awn نمایش پست ها
    دقیقاً منظور از ریکام قوی چیه؟ غیر از اینه که یک استادی که شما رو می شناسه میاد و نقاط قوت شما رو تشریح می کنه تو چن خط؟ فلانی نمره خوب گرفته، تیم ورک بلده، اخلاقش خوبه، خلاقه... دیگه این قوی و ضعیف داره؟ این که همه میان می نویسن ریکام قوی... خیلی قوی... این دقیقاً به چه معنی هست؟ اصلاً اگر قوی نباشه، اصولاً میشه عنوان recommendation روش گذاشت؟

دوست عزیز
    شاید نشه به این سوال جواب خاصی رو داد
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

ریکام تقریبا همون چیزیه که خودتون فرمودین. ببینید یه سری از استاد ها توی همون جمله بندی هاشون از یه ادبیات عادی استفاده میکنن با این مضمون که: من فلانی رو میشناسم و دانشجوم بودهو اخلاقش خوبه و فلان نمره ها رو هم خوب گرفته و... چیزهایی ازین دست
    بعضی از استاد ها هم میان و از یه ادبیات خاص تر استفاده میکنن با این مضمون که: من فلانی رو میشناسم و کار کردن باهاش برای من خاطره خیلی خوبی بوده و توی دوران تحصیلش فلان مقاله ها رو چاپ کرده و باعث شده گروه تحقیقاتی ما روند تازه ای رو پیدا کنه. خیلی تیم ورک بلده و خیلی وقت ها من کل گروه رو به اون سپرده بودم.توی چند سال اخیر جزو بهترین دانشجوهای من بوده و من کمتر دانشجویی رو شبیه به ایشون دیم و ......چیزهایی ازین دست

حالا من فقط مثال زدم . یه کمی Bold تر گفتم که شاید براتون ملموس تر باشه
    حالا فرض کنید که موضوع اون پوزیشن بین رشته ای باشه و شما تجربه ی بین رشته ای نداشته باشین (منظورم موضوعاتیه که مثلا هم مکانیکه و هم بیو و هم شیمی توشه-----مثال عرض کردم فقط!)
    اینجا نقش اون ریکام استادتون معلوم میشه که بیاد بگه من فلانی رو میشناسم و قویا بر طبق سال هایی که دانشجوی من بوده توضیه میکنم که ایشون برای موضوعات بین رشته ای خوب هستن و میتونه موفق باشه.
    یا اینکه استاد دیگه بیاد بگه: من فلانی رو میشناسم و فلان درس رو توی مکانیک که با من داشته خوب شده (اشاره ای به توانایی شما در هندل کردن موضوعات بین رشته ای نکنه)

خب اینا با هم متفاوته. وشاید بشه اینجا لفظ ریکام قوی رو به کار برد
    این کار و ریسک رو هم هر استادی نمیکنه. چون بالاخره اون استاد از آبروی اکادمیک خودش به نوعی داره مایه میذاره

البته مواردی که عرض کردم فقط مثاله و میتونه توی خیلی نمونه ها و موارد دیگه هم به مفهوم دیگه ای نمود پیدا کنه

موفق باشید

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام.
    دوستان تجربه برخورد با توصیه نامه گزینه ای رو داشتین؟ منظورم توصیه نامه ای هست که به جای اینکه داخل متنش دو سه پاراگراف در مورد شما بنویسن مثلا هفت، هشت معیار (توانایی کار گروهی، پشتکار، خلاقیت و ...) قرار داده شده و باید استاد مربوطه یکی از گزینه ها (ضعیف، متوسط، خوب و ...) رو برای هر معیار انتخاب کنه و در نهایت اگر توضیحات خاصی در مورد داوطلب هست در دو، سه خط ارائه بده. به نظرتون کارایی این توصیه نامه چقدر میتونه باشه؟ و اصلا مرسوم هست یا نه؟ (برای دانشگاه های اروپایی و اگر مهمه(!) رشته مهندسی)
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان تجربه برخورد با توصیه نامه گزینه ای رو داشتین؟ منظورم توصیه نامه ای هست که به جای اینکه داخل متنش دو سه پاراگراف در مورد شما بنویسن مثلا هفت، هشت معیار (توانایی کار گروهی، پشتکار، خلاقیت و ...) قرار داده شده و باید استاد مربوطه یکی از گزینه ها (ضعیف، متوسط، خوب و ...) رو برای هر معیار انتخاب کنه و در نهایت اگر توضیحات خاصی در مورد داوطلب هست در دو، سه خط ارائه بده. به نظرتون کارایی این توصیه نامه چقدر میتونه باشه؟ و اصلا مرسوم هست یا نه؟ (برای دانشگاه های اروپایی و اگر مهمه(!) رشته مهندسی)

..
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    این توصیه نامه ای که شما فرمودین رو من فقط توی سیستم اپلای دانشگاه هایی دیدم که خودشون برای توصیه نامه فرمت مخصوصی دارند
    خود اون دانشگاه ها ازتون میخوان که شما همون فرمت و سمپل رو پر کنید و کسی که شما رو ریکام میکنه باید توی همون فرمت پر کنه و به سوالات جواب بده و ...

اما توصیه نامه گرفتن به معنای عامش اینجوریه که استادتون متنی رو مینویسه و شما رو برای چیزی به کسی پیشنهاد میکنه
    من ندیدم اینجوری توصیه نامه ها رو به صورتی که گفتین بنویسند!

در کل شما بهتره که از استادتون هارد کپی توصیه نامه داشته باشید. این هارد کپی رو میتونید اسکن کنید و برای خیلی جاها (از جمله خیلی از پوزیشن های اروپایی (عرض نکردم همه شون!!)) بفرستید و همونم کفایت میکنه و خوبیش اینه که یه بار از استادتون این رو میگیرید و نیازی نیست هر دفعه برید پیششون و ریکام بخوایید ازشون. پس کلا داشتن هارد کپی خوبه

مورد بعدی اینکه توی سیستم اپلای خیلی از دانشگاه ها مثلا همون کانادا و .... (بازم عرض نکردم همه !!) هر دانشگاهی فرمت خاص خودشون برای ریکام داره و استاد شما باید اون فرمت رو فالو کنه. خیلی از دانشگاه ها سیستم ریکامشون انلاینه کاملا و اینجوریه که ایمیلی برای استادتون میره و توی اون ایمیل لینکی وجود داره که استادتون با کلیک کردن روی اون لینک باید به یه سری سوالات در مورد شما جواب بده. توی این مورد اون هارد کپی ریکام به هیچ دردتون نمیخوره و شما برای هر پوزیشن باید از استادتون بخوایید که بره ایمیلش رو چک کنه و براتون فرم ریکام رو پر کنه (به همین دلیلم هست که من همیشه عرض میکنم استاد هاتون رو برای هر پوزیشنی نسوزونید--چون خیلی بعیده هر استادی بیاد براتون هرچقدر که میخوایید ریکام پر کنه! (نه همه استاد ها البته !)---بنابراین برای پوزیشن هایی که مطمئنید شانسی دارید کپن های ریکام خودتون رو پیش استادتون بسوزونید....)

در کل هر دو مورد تفاوتی ندارند و ریکام در حالت خیلی کلی یه چیز فرمالیته ست (عرض کردم حالت خیلی کلی) و مدرکی که باید جزو مدارکتون باشه تا پروسه اپلایتون ادامه پیدا کنه
    در موارد خاص هم یه ریکام خوب از یه استاد خیلی خوب و مهم که همه میشناسنش خب میتونه خیلی کمک کننده باشه

موفق باشید

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

@ali728:
    ممنون از پاسختون. بله اینکه بعضی دانشگاه ها توصیه نامه آنلاین دارن و حتی بعضیا صرفا مشخصات و ایمیل reference ما رو میگیرن و حالا بعدا براشون چیز خاصی ایمیل میکنن یا نه و این موردا کاملا درسته. بنده دقیقا منظورم همون هاردکپی بود. چون استادای دانشگاه بنده اکثرا حال و حوصله اینکه بخوان دو سه پاراگراف بنویسن رو ندارن یا اینکه سنشون زیاده یا سرشون شلوغه و حوصلشو ندارن کلا و از طرفی اگر خودم یه متنی آماده کنم و ببرم بگم اینو بخونن و اگه اوکی بود امضا کنن هم مناسب نیست (حداقل واسه افرادی که بنده باهاشون کار کردم میدونم این مدلی نیستن!) و شاید حالا با حرف زدن بتونم متقاعدشون کنم که یه متنی بنویسن ولی اون موقع احساس میکنم متن خوبی نمیشه(!) ولی کلا آدمای بدی نیستن پس به ذهنم رسید که اگه خودم یه فرمی تو یک صفحه تهیه کنم و یه سری موارد که معمولا تو تمام توصیه نامه ها میاد رو بیارم و چندتا گزینه بزارم اینجوری هم مورد خاصی از قلم نمیوفته و هم دیگه وقت گیر نیست و تو 2 دقیقه میشه راحت کاملش کرد و کسی هم مشکلی باهاش نخواهد داشت و حتی دانشگاه مقصد هم میتونه خیلی راحت ارزیابی کنه و از طرفی به این فکر کردم که به قول خود شما این توصیه نامه ها اکثرا فرمالیته هست و اگرم مهم باشه باید تقریبا آخرین مدرک از نظر اهمیت باشه. (اگر دانشگاهی براش توصیه نامه واقعا مهم باشه دیگه هاردکپی نمیخواد(!)، فرم آنلاین میفرسته که در این باره مشکلی نیست)

حالا یه سوال دیگه، متن توصیه نامه باید حتما تایپی باشه؟! چون به جز موارد بالا، میتونم از یکی دو نفرشون توصیه نامه بگیرم و خودشون برام یکی دو پاراگراف بنویسن ولی قاعدتا اگه این کارو بکنن هم رو کاغذ با دست خط خودشون مینویسن و دیگه تایپ نمیکنن!

بازم تشکر از شما
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    @ali728:
    ممنون از پاسختون. بله اینکه بعضی دانشگاه ها توصیه نامه آنلاین دارن و حتی بعضیا صرفا مشخصات و ایمیل reference ما رو میگیرن و حالا بعدا براشون چیز خاصی ایمیل میکنن یا نه و این موردا کاملا درسته. بنده دقیقا منظورم همون هاردکپی بود. چون استادای دانشگاه بنده اکثرا حال و حوصله اینکه بخوان دو سه پاراگراف بنویسن رو ندارن یا اینکه سنشون زیاده یا سرشون شلوغه و حوصلشو ندارن کلا و از طرفی اگر خودم یه متنی آماده کنم و ببرم بگم اینو بخونن و اگه اوکی بود امضا کنن هم مناسب نیست (حداقل واسه افرادی که بنده باهاشون کار کردم میدونم این مدلی نیستن!) و شاید حالا با حرف زدن بتونم متقاعدشون کنم که یه متنی بنویسن ولی اون موقع احساس میکنم متن خوبی نمیشه(!) ولی کلا آدمای بدی نیستن پس به ذهنم رسید که اگه خودم یه فرمی تو یک صفحه تهیه کنم و یه سری موارد که معمولا تو تمام توصیه نامه ها میاد رو بیارم و چندتا گزینه بزارم اینجوری هم مورد خاصی از قلم نمیوفته و هم دیگه وقت گیر نیست و تو 2 دقیقه میشه راحت کاملش کرد و کسی هم مشکلی باهاش نخواهد داشت و حتی دانشگاه مقصد هم میتونه خیلی راحت ارزیابی کنه و از طرفی به این فکر کردم که به قول خود شما این توصیه نامه ها اکثرا فرمالیته هست و اگرم مهم باشه باید تقریبا آخرین مدرک از نظر اهمیت باشه. (اگر دانشگاهی براش توصیه نامه واقعا مهم باشه دیگه هاردکپی نمیخواد(!)، فرم آنلاین میفرسته که در این باره مشکلی نیست)

حالا یه سوال دیگه، متن توصیه نامه باید حتما تایپی باشه؟! چون به جز موارد بالا، میتونم از یکی دو نفرشون توصیه نامه بگیرم و خودشون برام یکی دو پاراگراف بنویسن ولی قاعدتا اگه این کارو بکنن هم رو کاغذ با دست خط خودشون مینویسن و دیگه تایپ نمیکنن!

بازم تشکر از شما

دوست عزیز

شرایطی که فرمودید برای من قابل درک نیست اصلا! (البته نظر من دلیلی بر درستی و یا نادرستی شرایط موجود نیست)
    ولی هر استادی چه جوان و چه پیر بالاخره یه متنی چیزی از قبل اماده دارند که همونو برای هر دانشجو تغییر میدن و امضا میکنن و بهش میدن
    کار خاصی نیست چند پاراگراف نوشتن ! درضمن خیلی از استادها همون ریکامی که خود دانشجو نوشته رو میگیرن و میخونن و امضا میکنن و اینم زمان خاصی از استاد نمییگیره جز چند دقیقه
    استادی که قراره شما رو به عنوان دانشجوش ریکام کنه باید خیلی بیشتر از اینها شما براش مهم باشید که میخواد ابروی اکادمیک خودش رو گرو بذاره و شما رو ریکام کنه
    ریکام کردن یه استاد وظیفه ش نیست اصلا بلکه لطفشه و ممکنه به هر دلیلی دانشجوی مورد نظر رو نخواد ریکام کنه. ولی وقتی تصمیم به ریکام میگیره دیگه نوشتن یا خوندن ۳ پاراگراف متن نباید چیز مهمی باشه
    اینا رو گفتم که فلسفه ی ریکام رو عرض کنم که یه کار از سر وا کردنی نیست. اگه قرار به این کاره از همون اول استاد ریکام نکنه بهتره

در مورد اون فرمتی که خودتون فرمودین من قبل هم عرض کردم و الانم تکرار میکنم من همچین نوع ریکامی رو ندیدم که دانشجو سوالاتی رو بنویسه و استاد تیک بزنه ! ولی ندیدن من دلیلی بر نبودنش نمیشه
    در مورد نوشتن متن ریکام:
    ریکام یه نامه رسمی تلقی میشه و از طرفی اکادمیک. بعید میدونم شما مدرک اکادمیکی رو دیده باشید که با خودکار نوشته شده باشه
    نامه ریکام رو معمولا روی سربرگ های دانشگاه مقصد و رسمی مینویسن و مهر و امضا میکنن و توی پاکت میذارن و کلا فرمت رسمی خواهد داشت با اطلاعات کامل ریکام کننده برای تماس های احتمالی اینده
    مثه این میمونه که مسیول دانشگاه بیاد و ریز نمرات شما رو روی کاغذ و دست نویس بهتون بده!
    (حداقل من همچین موردی رو ندیدم)

مدرک ریکام به هر حال مهمه هرچند در کل اهمیتش به اندازه باقی مدارک شاید نباشه ولی خیلی جاها مثلا همون اپلای های انلاین و حای پوزیشن های اروپایی داشتن مدرک ریکام رو الزامی میدونن
    و خب رسمی و با کیفیت تر باشه مطمینا بهتون کمک بیشتری میکنه

به نظرم استادی رو انتخاب کنید برای ریکام گرفتن که اول به خودش و بعد به شما احترام بذاره

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان؛
    اسم دانشگاه مقصد حتما بايد در ريكام باشه؟ ممنونم.

Junior Member

سلام. یه سوال داشتم. ایا توصیه نامه حتما باید در سربرگ باشه و امضای استادم داشته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)