صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 196

موضوع: مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط omidab نمایش پست ها
    سلام

من برای دانشگاههایی که اپلای می کنم، خودشون برای فرمت LoR فایل word با سربرگ دانشگاه برای دانلود گذاشتند. که توش از استاد سوال پرسیده. آیا همین فرم کافیه؟
    سلام

درسته، تکمیل همون فایل و ارسالش از طرف استاد کاملا کفایت میکنه.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

دوستان سوالی داشتم ..اینکه من تو چه دانشگاههی ارشدم رو گرفتم و سطح استادهای اون دانشگاه چیه ..رو LOC تاثیر داره مثلا فرق ریکام از یک استادی تو شریف با استادی تو گیلان چیه و در کل چقدر میتونه تو پذیرش و مخصوصا گرفتن فول فاند موثر باشه...ممنون میشم راهنماییم کنید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط empower نمایش پست ها
    دوستان سوالی داشتم ..اینکه من تو چه دانشگاههی ارشدم رو گرفتم و سطح استادهای اون دانشگاه چیه ..رو LOC تاثیر داره مثلا فرق ریکام از یک استادی تو شریف با استادی تو گیلان چیه و در کل چقدر میتونه تو پذیرش و مخصوصا گرفتن فول فاند موثر باشه...ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام

از اونجایی که تقریبا میشه گفت قریب به اتفاق اساتید ایرانی در خارج از کشور ناشناس هستند، عنوان استاد عملا بی اثر هست...
    شاید بشه گفت که عنوان دانشگاهی که استاد تحت لوای affiliation اون اقدام به ارسال LoR کرده تا حدی مهم باشه، ولی مهم تر از همه محتوای LoR هست و اینکه اون فرد چقدر خوب بتونه از ویژگی های شخصیتی و علمی و تحقیقاتی applicant مورد نظر دفاع کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

سلام دوستان و مخصوصا
    Matinking عزیز
    بنده معدل لیسانسم در ۲ قسمت۱)۶۰ واحد اخر لیسانس(تقریبا ۲سال اخر)=تقربا ۱۶/۵۰------۲)دروس تخصصی شامل ۴۵ واحد=تقریبا ۱۷------اما معدل کلی ضعیف =تقریبا ۱۴

دوستان مشاور و اطرافیانم میگن بایست در sop ,recom از تاثیر معدل کل پایین لیسانت کم کنی. سوالم اینه بنده اولا۱)تمرکز روی دانشگاهی است که شرط معدلشان روی ۶۰ واحد پایانی لیسانس است(شاید فقط) وایا تو این دانشگاه ها هم بازم نکته منفی است معدل کلم؛با وجودی که قسمت پذیرش میگویند ۶۰ واحد اخر را نگاه میکنیم و در نظر داریم؟
    ۲) برای جبران ان چه طور بایست در ریکام ها----sop اشاره شود.اصلا به استادم چه بگویم که در نظر بگیریند?چه جملاتی؟
    3) یکی از ریکام ها اگر صرف این که از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا(تاپ ۴۰ دنیا) باشه تاثیر دارد یا بایست دارای محتوای در خوری هم باشه؟
    در ضمن فارغ اتحصیل لیسانس هستم. و ارشد ندارم.
    سپاس فراوان

Senior Member

سلام دوستان
    من استادام نوشتن ریکام رو به خودم واگذار کردن
    منم میخواستم ازین فرصت حداکثر بهره رو ببرم
    از دوستانی که تجربه دارن خواهش میکنم که به من بگن نوشتن چه نکاتی میتونه یه lor رو به یه متن تاثیرگذار تبدیل کنه؟ خیلی ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shj90 نمایش پست ها
    سلام دوستان و مخصوصا
    Matinking عزیز
    بنده معدل لیسانسم در ۲ قسمت۱)۶۰ واحد اخر لیسانس(تقریبا ۲سال اخر)=تقربا ۱۶/۵۰------۲)دروس تخصصی شامل ۴۵ واحد=تقریبا ۱۷------اما معدل کلی ضعیف =تقریبا ۱۴

دوستان مشاور و اطرافیانم میگن بایست در sop ,recom از تاثیر معدل کل پایین لیسانت کم کنی. سوالم اینه بنده اولا۱)تمرکز روی دانشگاهی است که شرط معدلشان روی ۶۰ واحد پایانی لیسانس است(شاید فقط) وایا تو این دانشگاه ها هم بازم نکته منفی است معدل کلم؛با وجودی که قسمت پذیرش میگویند ۶۰ واحد اخر را نگاه میکنیم و در نظر داریم؟
    ۲) برای جبران ان چه طور بایست در ریکام ها----sop اشاره شود.اصلا به استادم چه بگویم که در نظر بگیریند?چه جملاتی؟
    3) یکی از ریکام ها اگر صرف این که از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا(تاپ ۴۰ دنیا) باشه تاثیر دارد یا بایست دارای محتوای در خوری هم باشه؟
    در ضمن فارغ اتحصیل لیسانس هستم. و ارشد ندارم.
    سپاس فراوان
    سلام

1- معدل کل 14 در هر دو صورت معدل مناسبی نیست... حتی در مورد دانشگاه هایی که چارک آخر رو مد نظر قرار میدهند هم تضمینی برای موفقیت نیست...

2- راه جبران این معدل، حرافی و توجیه نیست... مگر اینکه واقعا دلیلی مثل بیماری وجود داشته باشه که اون هم ماکزیمم برای یک ترک قابل قبول هست نه چهار سال!!!... راه اون می تونه نمره GRE بسیار بالا و رزومه تحقیقاتی خوب باشه...

3- محتوا چند ده برابر مهم تر از منبع LoR هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

1- معدل کل 14 در هر دو صورت معدل مناسبی نیست... حتی در مورد دانشگاه هایی که چارک آخر رو مد نظر قرار میدهند هم تضمینی برای موفقیت نیست...

2- راه جبران این معدل، حرافی و توجیه نیست... مگر اینکه واقعا دلیلی مثل بیماری وجود داشته باشه که اون هم ماکزیمم برای یک ترک قابل قبول هست نه چهار سال!!!... راه اون می تونه نمره GRE بسیار بالا و رزومه تحقیقاتی خوب باشه...

3- محتوا چند ده برابر مهم تر از منبع LoR هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ضمن سپاس فراوان که وقت گذاشتید و احترام به نظرتان.
    نتایج پذیرش و بسیاری از دوستان اطرافم؛ نشان دهنده ی معدل های متوسط(۱۴-۱۵) و اغلب پایین کارشناسی است.
    با این شدت معدل کل ۱۴ نتیجه بد بدهد!. اجحاف در حق معدل ۶۰ واحد اخر لیسانس و جهشی کامل هم در۱)معدل(۱۶/۵۰ بنده) ۲)تخصصی(معدل۱۷) ۳) مقاله ای اس ای کردن؛ تز لیسانم ۴)و… است.
    دوستان پذیرفته شده هم تاکیدشان با رزومه بنده روی نمرات زبان مناسب است فقط. نه از ریشه دل سردی و تو سر زدن معدل کل ۱۴.
    سپاس مجدد

Junior Member

سلام به همه دوستان، سؤالی در مورد محتوای ریکام داشتم. آیا اگر هدف گرفتن فول فاند باشه حتما استادا باید در ریکام هاشون اینو از مخاطب بخوان و سفارش کنن این مطلب رو؟ در اینصورت به چه صورتی باید بیان بشه؟
    ممنون از راهنماییتون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinn نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان، سؤالی در مورد محتوای ریکام داشتم. آیا اگر هدف گرفتن فول فاند باشه حتما استادا باید در ریکام هاشون اینو از مخاطب بخوان و سفارش کنن این مطلب رو؟ در اینصورت به چه صورتی باید بیان بشه؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلام

خیر... fund ربطی به محتوای LoR نداره... چون از یک طرف رویه تخصیص TA و RA مشخص هست و از طریقی scholarship ها و fellowship ها هم یا merit-based هستند یا need-based...
    در کل LoR جایی برای بیان چنین مسائلی نیست..

براتون آرزوی موفقیت دارم

[QUOTE=Matinking;1972393]سلام

از اونجایی که تقریبا میشه گفت قریب به اتفاق اساتید ایرانی در خارج از کشور ناشناس هستند، عنوان استاد عملا بی اثر هست...
    شاید بشه گفت که عنوان دانشگاهی که استاد تحت لوای affiliation اون اقدام به ارسال LoR کرده تا حدی مهم باشه، ولی مهم تر از همه محتوای LoR هست و اینکه اون فرد چقدر خوب بتونه از ویژگی های شخصیتی و علمی و تحقیقاتی applicant مورد نظر دفاع کنه...

زنده باد! جواب عالی بود عالی. استادای شریف اگه حناشون رنگی داشته باشه بواسطه ئانشجوهایی از شریفه که رفتن اونطرف و خوب کار کردن. در کل واقعا خیلی از اساتبد خارجی اصلا دانشگاههای ایران رو نمی شناسن. یه ریکام خوب از استادی تئ شمال به مراتب از یه ریکام یخکی شریف بهتره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)