صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 196

موضوع: مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

سلام دوستان
    یه مسئله ای ذهنم رو درگیر کرده:
    یک استادی بوده که نه استاد راهنمای دومم بوده و نه استاد مشاورم و صرفا من در طول پروژه بارها شده که رفتم و ازش کمک گرفتم و در نهایتم داور مدعو روز دفاعم بوده. حالا من می خوام ازش ریکام بگیرم ( و فکر میکنم قبول کنه که بهم ریکام بده). از اونجایی که من استاد راهنمای دوم و مشاور نداشتم از جهتی هم برام مهمه که ازش بتونم توصیه نامه بگیرم.
    حالا نسبت ایشون با من رو با کدوم یکی از نقش هاش مطرح بشه بهتره؟ (نقش داور بودن و یا نقش مشاور؟) آخه نه advisor میشه نه co-advisor ,اسمشم تو مقالاتم نیست.
    و حالا کلمه انگلیسی داور و یا مشاور این مدلی چی میشه؟

ممنونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه مسئله ای ذهنم رو درگیر کرده:
    یک استادی بوده که نه استاد راهنمای دومم بوده و نه استاد مشاورم و صرفا من در طول پروژه بارها شده که رفتم و ازش کمک گرفتم و در نهایتم داور مدعو روز دفاعم بوده. حالا من می خوام ازش ریکام بگیرم ( و فکر میکنم قبول کنه که بهم ریکام بده). از اونجایی که من استاد راهنمای دوم و مشاور نداشتم از جهتی هم برام مهمه که ازش بتونم توصیه نامه بگیرم.
    حالا نسبت ایشون با من رو با کدوم یکی از نقش هاش مطرح بشه بهتره؟ (نقش داور بودن و یا نقش مشاور؟) آخه نه advisor میشه نه co-advisor ,اسمشم تو مقالاتم نیست.
    و حالا کلمه انگلیسی داور و یا مشاور این مدلی چی میشه؟

ممنونم
    سلام

توصیه من هر دو هست... ایشون می تونند هم co-adviser شما بوده باشند هم examiner شما...
    این داستان در خیلی از دانشگاه ها رایج هست...
    با این وصف می تونند از دو نقطه نظر شما رو تحلیل کنند که اگر coherent نوشته بشه می تونه منجر بشه به یک LoR بسیار قوی...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

توصیه من هر دو هست... ایشون می تونند هم co-adviser شما بوده باشند هم examiner شما...
    این داستان در خیلی از دانشگاه ها رایج هست...
    با این وصف می تونند از دو نقطه نظر شما رو تحلیل کنند که اگر coherent نوشته بشه می تونه منجر بشه به یک LoR بسیار قوی...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنونم از پاسخ خوبتون, آخه به صورت رسمی co-advisor من نبوده (من فقط ازش مشاوره می گرفتم, ولی انصافا نقشش توی پروژم بعضی جاها از خود استاد راهنمام مهمتر بود). اونوقت فکر نمی کنن چرا اگر co-advisor بوده اسمش توی مقالاتت نیومده؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ خوبتون, آخه به صورت رسمی co-advisor من نبوده (من فقط ازش مشاوره می گرفتم, ولی انصافا نقشش توی پروژم بعضی جاها از خود استاد راهنمام مهمتر بود). اونوقت فکر نمی کنن چرا اگر co-advisor بوده اسمش توی مقالاتت نیومده؟
    سلام

اولا که cite نشدن اسم advisor در مقاله می تونه سوال برانگیز باشه نه co-advisor...
    ثانیا رسمیت در این مورد چندان مطرح نیست... همین که ایشون در LoR علت شناخنشون از شما رو این موضوع عنوان کنند، مسئله مرتفع خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام
    1_دوستان یه موضوعی رو من دو روزه متوجه شدم میخوام بدونم درسته یا نه؟؟ ایشالا که درست باشه... در ریکامهای آنلاین داخل ایمیلی که از طرف دانشگاه برای استاد فرستاده میشه هیچ نیازی به تایپ و نوشتن مطلب نیستش؟؟؟ یعنی نیاز نیست یه متن دو صفحه ای رو من آماده کنم و به استادم بدم و بگم وقتی ایمیل اومد این متن رو شما داخل ایمیل تایپ کن و بفرست برای دانشگاه؟؟ من شنیدم که نیاز به تایپ هیچ متنی نیست و باید فقط یه سری سوال رو جواب بدن در حد یک خط و تیک بزنن؟؟؟ درسته؟؟؟
    2_آیا همه ی ریکامهای آنلاین اینجور هستن؟؟؟ نکنه بعضی هاشونم متفاوت باشه و یه متن بخوان تا attach کنه استاد براشون!!!
    3_چه زمانی ایمیل به استادها فرستاده میشه؟؟ من فعلا فقط نمره تافل در آپلیکیشنم خالی هستش و بقیه موارد رو کامل کردم و save شده. آیا اگر فعلا یکی از اساتید رو آدرس ایمیلش رو داخل اپلیکیشن بنویسم و save کنم. همون موقع به صورت ایمیل فرستاده میشه براش؟؟ چون من با یکی از اساتید دوست هستم میخوام اول ببینم چی میفرسته دانشگاه و باید چکار کنیم براش و بعدا ایمیل های دو استاد دیگه رو بدم به اپلیکیشن!!

ببخشید من اینقدر اطلاعاتم کمه...ممنون از پاسخهاتون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hmf_4919 نمایش پست ها
    سلام
    1_دوستان یه موضوعی رو من دو روزه متوجه شدم میخوام بدونم درسته یا نه؟؟ ایشالا که درست باشه... در ریکامهای آنلاین داخل ایمیلی که از طرف دانشگاه برای استاد فرستاده میشه هیچ نیازی به تایپ و نوشتن مطلب نیستش؟؟؟ یعنی نیاز نیست یه متن دو صفحه ای رو من آماده کنم و به استادم بدم و بگم وقتی ایمیل اومد این متن رو شما داخل ایمیل تایپ کن و بفرست برای دانشگاه؟؟ من شنیدم که نیاز به تایپ هیچ متنی نیست و باید فقط یه سری سوال رو جواب بدن در حد یک خط و تیک بزنن؟؟؟ درسته؟؟؟
    2_آیا همه ی ریکامهای آنلاین اینجور هستن؟؟؟ نکنه بعضی هاشونم متفاوت باشه و یه متن بخوان تا attach کنه استاد براشون!!!
    3_چه زمانی ایمیل به استادها فرستاده میشه؟؟ من فعلا فقط نمره تافل در آپلیکیشنم خالی هستش و بقیه موارد رو کامل کردم و save شده. آیا اگر فعلا یکی از اساتید رو آدرس ایمیلش رو داخل اپلیکیشن بنویسم و save کنم. همون موقع به صورت ایمیل فرستاده میشه براش؟؟ چون من با یکی از اساتید دوست هستم میخوام اول ببینم چی میفرسته دانشگاه و باید چکار کنیم براش و بعدا ایمیل های دو استاد دیگه رو بدم به اپلیکیشن!!

ببخشید من اینقدر اطلاعاتم کمه...ممنون از پاسخهاتون
    سلام
    معمولا(تقریبا همیشه) بعد از سوالات ، یک جا هم هست که استاد ریکام خودش رو آپلود کنه. یعنی باید متن ریکام رو هم حتما آماده کنید
    سوالات همشون به صورت گزینه ای نیستند، برخی اوقات سوالات تشریحی هم هست، مثلا پرسیده میشه که شما دانشجو رو از کجا می شناسید،مهمترین خصوصیت مثبت دانشجو رو بگین، مهمترین نقطه ضعفش رو بگین و توضیح بدین.
    یادمه که پارسال که اپلای کرده بودم، یکی از دانشگاه ها توی توصیه نامه آنلاین پرسیده بود که توضیح بدین، نمرات دانشجو تا چه اندازه بیانگر توانایی های خود دانشجو هست.
    برای بعضی دانشگاه ها، همون لحظه که ایمیل استاد رو میدین، براش ایمیل توصیه نامه ارسال میشه، بعضی دانشگاه ها بعد از اینکه همه اپلیکیشن فرم تکمیل کردین، بعضی دانشگاه ها هم بعد از اینکه اپلیکیشن فی رو دادین ایمیل ارسال میشه
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام دوستان خوبم:

من فوق لیسانسمو در سال 2008 گرفتم از علم و صنعت.
    1- اگر استادام راضی بشند که به من lor بدند باتوجه به این گپ زمانی فایده داره؟
    2- اگر راضی نشند باید چه کار کنم، ضمنا من در این مدت در یک شرکت معتبر طراحی کار میکردم
    2- اگر بتونم از یه استادی در دانشگاه انگلیس که در پایان نامه ارشدم خیلی بهش ریفر دادم، lor بگیرم ارزشش خیلی زیاده ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mona1389 نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبم:

من فوق لیسانسمو در سال 2008 گرفتم از علم و صنعت.
    1- اگر استادام راضی بشند که به من lor بدند باتوجه به این گپ زمانی فایده داره؟
    2- اگر راضی نشند باید چه کار کنم، ضمنا من در این مدت در یک شرکت معتبر طراحی کار میکردم
    2- اگر بتونم از یه استادی در دانشگاه انگلیس که در پایان نامه ارشدم خیلی بهش ریفر دادم، lor بگیرم ارزشش خیلی زیاده ؟

سلام
    من نظر خودمو میدم نظر باقی هم بگیرید حتما،
    منظورتون از lor همون ریکامندیشنه؟!

1. بله حتما داره. چرا نداشته باشه!
    2. میتونید از استادای دیگه بگیرید و یا از همون محل کارتون هم بگیرید. و استادهایی که باهاشون کار کردید..
    3. ارزشش خیلی زیاد نیست ولی حتما ارزشمنده. کلا ریکامند یه چیز ضروریه و باید باشه. مگه اینکه یه استاد خیلی بزرگ باشه که تاثیر خاصی داشته باشه در غیر این صورت به هرحال ریکامند ضروریه وبودش باید باشه ولی نبودش بده

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    متاسفانه من پایان نامم با استادی گذروندم که هیچ کاری واسه من نکرد .و در نهایت خیلی خیلی متضرر شدم. ولی الان حدود دوسالی هست که زیر نظر یه استاد خوب توی حیطه غیر از موضوغ پایان نامم کار تحقیقاتی کردم .به عنوان همکار طرح و دوتا مقاله خوب دارم .از اونجایی که دوست ندارم با موضوع پایان نامم اپلی کنم ایا باز هم نیاز هست که ریکامندیشن از استاد راهنمام بگیرم ؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan020 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    متاسفانه من پایان نامم با استادی گذروندم که هیچ کاری واسه من نکرد .و در نهایت خیلی خیلی متضرر شدم. ولی الان حدود دوسالی هست که زیر نظر یه استاد خوب توی حیطه غیر از موضوغ پایان نامم کار تحقیقاتی کردم .به عنوان همکار طرح و دوتا مقاله خوب دارم .از اونجایی که دوست ندارم با موضوع پایان نامم اپلی کنم ایا باز هم نیاز هست که ریکامندیشن از استاد راهنمام بگیرم ؟
    سلام اجباری نیست که حتما از استاد راهنما گرفته بشه. چون استاد راهنما کسی هست که با دانشجو کار کرده، گفته میشه که گزینه مناسبی هست چون دانشجو رو خوب می شناسه. این استاد جدید هم چون با هم مقاله دادین گزینه خوبی هستند
    من خودم در دوره اپلای به استاد راهنمام به سختی دسترسی داشتم، به همین خاطر از سایر استادها توصیه نامه گرفتم.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)