صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 196

موضوع: مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme90 نمایش پست ها
    سلام. یه سوال داشتم. ایا توصیه نامه حتما باید در سربرگ باشه و امضای استادم داشته باشه؟
    سلام
    فکر میکنم دیگه الان اکثرا همه جا آنلاین پر میشه و نیازی به کاغذ بازی نیس. مگر اینکه هارد کپی بخوان که در اون صورت باید پرینت بگیری که البته با کاغذ های مخصوص خود دانشگاه که اصطلاحا سربرگ دانشگاه داره و اینکه خود استاد هم باید اونجا رو امضا کنه

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم اگر به من راهنمایی بفرمایید.
    من برای اپلای نیاز به ریکامندیشن دارم. یکی از استادایی که پروژه تحقیقاتی باشون برداشتم توی یکی از دانشگاه های آمریکاست و در زمینه تحقیقاتی من خیلی مشهوره. ولی من متاسفانه به دلیل پروسه زبان و اپلای نتونستم نوشتن مقاله پروژه رو شروع کنم تا بعد از اپلای برم سراغ نوشتن مقاله اش. حالا به نظر شما با وجود این تاخیر از این استاد درخواست ریکام بکنم؟ و اگر بله امکان داره نامه ای که باید برای ایشون بنویسمو برام بزارین؟ ضمن اینکه تا حالا خیلی ایشون مهربون بودن و واقعا خوب همکاری کردن با من.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Rozita_27 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم اگر به من راهنمایی بفرمایید.
    من برای اپلای نیاز به ریکامندیشن دارم. یکی از استادایی که پروژه تحقیقاتی باشون برداشتم توی یکی از دانشگاه های آمریکاست و در زمینه تحقیقاتی من خیلی مشهوره. ولی من متاسفانه به دلیل پروسه زبان و اپلای نتونستم نوشتن مقاله پروژه رو شروع کنم تا بعد از اپلای برم سراغ نوشتن مقاله اش. حالا به نظر شما با وجود این تاخیر از این استاد درخواست ریکام بکنم؟ و اگر بله امکان داره نامه ای که باید برای ایشون بنویسمو برام بزارین؟ ضمن اینکه تا حالا خیلی ایشون مهربون بودن و واقعا خوب همکاری کردن با من.
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    به نظرم میتونید ازشون درخواست ریکام کنید و ضرری نداره (در بدترین حالت ممکنه رد کنند درخواست شما رو که خب عیبی نداره و چیزی نمیشه)
    ولی قاعدتا وقتی پروژه تون با ایشون بوده و راضی بودن ازتون ریکامتونم میکنن
    من متوجه نشدم که شما بعدا از اپلای میخوایید برید سراغ نوشتن مقاله ؟!
    خب شما به اون مقاله نوشتن توی دوران اپلای تون نیاز خواهید داشت. مگه اینکه رزومه تون قویه ولی بازم من متوجه اولویت این موارد توی کامنتتون نشدم
    درضمن من متوجه نشدم برای چه مقطعی میخوایید اپلای کنید. برای دکترا؟
    و اینکه برای چه جاهایی دارید اپلای میکنید ؟ الان شما به موردی بر خوردید که به هارد کپی ریکام نیاز دارید ؟ (یا اینکه فایل ریکام رو نیاز دارید جایی اپلود کنید؟)
    چون خیلی وقت ها پروسه ریکام انلاینه و شما باید توی پروفایل اپلای تون ایمیل اساتید مربوطه رو بدید و براشون ایمیلی میره که اون استادها باید براتون اون ایمیل و فایل یا لینکی که توشه رو پر کنند و کل پروسه انلاینه
    همه اینا رو عرض کردم که بگم شاید الان نیازی به خود ریکام نداشته باشید (هرچند اگه همیشه یه ریکام به صورت فایل یا هاردکپی از استادتون داشته باشید خوبه و ضرری نداره)

به نظرم شاید مهم تر از همه چی این باشه که شما از ایشون اجازه بگیرید که بتونید اسمشون رو به عنوان استاد ریفرنس توی رزومه تون بزنید
    این درخواست شاید مهم تر از خود ریکام باشه
    راجع به متن ایمیل هم فکر میکنم ساده یه چیزی بنویسید کافی باشه
    حالا خودتون میتونید بهترشم بکنید مطمینا
    کافیه همچین چیزی رو توی گوگل سرچ کنید و تعداد خیلی زیادی سمپل پیدا کنید
    how to ask for reference letter from professor

مثلا این لینک نمونه خوبی داره

یا این لینک

و یا این

و خیلی موارد دیگه

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    به نظرم میتونید ازشون درخواست ریکام کنید و ضرری نداره (در بدترین حالت ممکنه رد کنند درخواست شما رو که خب عیبی نداره و چیزی نمیشه)
    ولی قاعدتا وقتی پروژه تون با ایشون بوده و راضی بودن ازتون ریکامتونم میکنن
    من متوجه نشدم که شما بعدا از اپلای میخوایید برید سراغ نوشتن مقاله ؟!
    خب شما به اون مقاله نوشتن توی دوران اپلای تون نیاز خواهید داشت. مگه اینکه رزومه تون قویه ولی بازم من متوجه اولویت این موارد توی کامنتتون نشدم
    درضمن من متوجه نشدم برای چه مقطعی میخوایید اپلای کنید. برای دکترا؟
    و اینکه برای چه جاهایی دارید اپلای میکنید ؟ الان شما به موردی بر خوردید که به هارد کپی ریکام نیاز دارید ؟ (یا اینکه فایل ریکام رو نیاز دارید جایی اپلود کنید؟)
    چون خیلی وقت ها پروسه ریکام انلاینه و شما باید توی پروفایل اپلای تون ایمیل اساتید مربوطه رو بدید و براشون ایمیلی میره که اون استادها باید براتون اون ایمیل و فایل یا لینکی که توشه رو پر کنند و کل پروسه انلاینه
    همه اینا رو عرض کردم که بگم شاید الان نیازی به خود ریکام نداشته باشید (هرچند اگه همیشه یه ریکام به صورت فایل یا هاردکپی از استادتون داشته باشید خوبه و ضرری نداره)

به نظرم شاید مهم تر از همه چی این باشه که شما از ایشون اجازه بگیرید که بتونید اسمشون رو به عنوان استاد ریفرنس توی رزومه تون بزنید
    این درخواست شاید مهم تر از خود ریکام باشه
    راجع به متن ایمیل هم فکر میکنم ساده یه چیزی بنویسید کافی باشه
    حالا خودتون میتونید بهترشم بکنید مطمینا
    کافیه همچین چیزی رو توی گوگل سرچ کنید و تعداد خیلی زیادی سمپل پیدا کنید
    how to ask for reference letter from professor

مثلا این لینک نمونه خوبی داره

یا این لینک

و یا این

و خیلی موارد دیگه

موفق باشید
    سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون، من برای دانشگاه واترلو برای مقطع دکترا میخوام اپلای کنم و اونها برای استاد ایمیل میزنن. الان مقاله ارشدم under review هست و خوشبختانه بار دوم Minor revision خورد. این پروژه را بعد از ارشدم برداشتم و برای ارتقاء رزومه ام این پروژه را برداشتم.
    پس براشون ایمیل میزنم.
    بازم ممنونم

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام. یکی از اساتید من در دوره کارشناسی لطف کردن قبول کردن برام توصیه نامه بدن. در دوره کارشناسی من فقط با ایشون یک درس گذروندم که متاسفانه نمره خوبی هم نگرفته بودم (14.5). البته حقیقتا هم در اون زمان درس نمیخوندم و به فکر ادامه تحصیل نبودم. خواب بودم در واقع!

منتها من این استاد رو میشناختم و در طول این سالها در مواردی ازشون مشورت و راهنمایی گرفته بودم مثل انتخاب رشته، برخی پروژه های درسی و تحلیل نتایج پایان نامه ام. خلاصه ایشون دورادور میشناختن من رو. برای توصیه نامه هم وقتی نمره ای که ازشون گرفته بودم رو گفتم اولش خیلی مایل نبودن ولی وقتی توضیح دادم که خلاصه میخوام گذشته رو جبران کنم و الان بسیار باانگیزه ام و نمرات تافل و جی ار ایم رو گفتم، قبول کردن کمکم کنن.

حالا برای دانشگاههایی که توصیه نامه رو خود استاد باید بنویسه و فرم گزینه دار نیست، ایشون گفتن چون خیلی وقت ندارن خودم یه متنی آماده کنم که محتواش هم نه سیخ بسوزه نه کباب. میخواستم دوستان باتجربه لطفا راهنماییم کنن که برای این کیس خاص با توجه به نمره ای که از این استاد گرفته بودم، روی چه مسائلی مانور بدم؟

نظر خودم اینطوریه: در کلاس درس فلان دانشجوی خیلی منظمی بود و سوال زیاد میپرسید و پروژه های محوله رو به موقع تحویل میداد - بر اساس شناخت فعلیم بر این باورم که اون نمره ای که در اون مقطع از من گرفته منعکس کننده قابلیتهاش نیست - در موارد زیادی برای مشورت به من مراجعه کرد مثل فلان و بهمان و بیسار - دانشجوی خیلی پیگیر، سختکوش و فعالی هست که به جزئیات توجه زیادی داره و کمال گراست و همیشه دوست داره مطمئن باشه کاری که داره میکنه هیچ نقسی درش نیست - در حال حاضر بسیار مشتاق ادامه تحصیل و انجام پژوهش هست - آدم صادقیه و در ضمن مهارت انگلیسی بالایی داره.

خواهش میکنم راهنمایی کنید. همین محتوایی که تو ذهنمه خوبه؟ مخصوصا در مورد اون جمله بولد شده لطفا نظرتون رو بدید که ذکر بشه یا نه.
    به شدت منتظر نظرات هستم.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام. یکی از اساتید من در دوره کارشناسی لطف کردن قبول کردن برام توصیه نامه بدن. در دوره کارشناسی من فقط با ایشون یک درس گذروندم که متاسفانه نمره خوبی هم نگرفته بودم (14.5). البته حقیقتا هم در اون زمان درس نمیخوندم و به فکر ادامه تحصیل نبودم. خواب بودم در واقع!

منتها من این استاد رو میشناختم و در طول این سالها در مواردی ازشون مشورت و راهنمایی گرفته بودم مثل انتخاب رشته، برخی پروژه های درسی و تحلیل نتایج پایان نامه ام. خلاصه ایشون دورادور میشناختن من رو. برای توصیه نامه هم وقتی نمره ای که ازشون گرفته بودم رو گفتم اولش خیلی مایل نبودن ولی وقتی توضیح دادم که خلاصه میخوام گذشته رو جبران کنم و الان بسیار باانگیزه ام و نمرات تافل و جی ار ایم رو گفتم، قبول کردن کمکم کنن.

حالا برای دانشگاههایی که توصیه نامه رو خود استاد باید بنویسه و فرم گزینه دار نیست، ایشون گفتن چون خیلی وقت ندارن خودم یه متنی آماده کنم که محتواش هم نه سیخ بسوزه نه کباب. میخواستم دوستان باتجربه لطفا راهنماییم کنن که برای این کیس خاص با توجه به نمره ای که از این استاد گرفته بودم، روی چه مسائلی مانور بدم؟

نظر خودم اینطوریه: در کلاس درس فلان دانشجوی خیلی منظمی بود و سوال زیاد میپرسید و پروژه های محوله رو به موقع تحویل میداد - بر اساس شناخت فعلیم بر این باورم که اون نمره ای که در اون مقطع از من گرفته منعکس کننده قابلیتهاش نیست - در موارد زیادی برای مشورت به من مراجعه کرد مثل فلان و بهمان و بیسار - دانشجوی خیلی پیگیر، سختکوش و فعالی هست که به جزئیات توجه زیادی داره و کمال گراست و همیشه دوست داره مطمئن باشه کاری که داره میکنه هیچ نقسی درش نیست - در حال حاضر بسیار مشتاق ادامه تحصیل و انجام پژوهش هست - آدم صادقیه و در ضمن مهارت انگلیسی بالایی داره.

خواهش میکنم راهنمایی کنید. همین محتوایی که تو ذهنمه خوبه؟ مخصوصا در مورد اون جمله بولد شده لطفا نظرتون رو بدید که ذکر بشه یا نه.
    به شدت منتظر نظرات هستم.
    دوست عزیز،
    راست گویی کار بسیار پسندیده ایه و شکی تو این کار نیست. بر خلاف اون، دروغ گفتن هم کار زشت و قبیحیه!!!
    آفرین به شما که می خوای راستگو باشی ولی من میگم کل اون جمله بلد شده رو ننویس. الکی محل تنش ایجاد نکن.
    متنی بنویس بگو من در دوران لیسانس میشناختم این دانشجو رو و در فلان درسم فعال بود و کلا به عنوان دانشجوی لیسانس عملکرد قابل قبولی داشت.
    به هر حال نمرات شما دونه دونه توسط کمیته پذیرش بررسی میشه و اون نمرتون رو هم خواهند دید کمیته ها!!!
    به قول استادتون یه متن مناسب (نه در حدی که بگه شما یک فرد exceptional هستید!!!) تهیه کنید و همین حرفایی که به ما زدید (کمک در مورد پایان نامه و انتخاب رشته رو) از زبان استادتون بنویسین...
    حالا شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن...
    Good Luck

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Junior Member

سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون، من برای دانشگاه واترلو برای مقطع دکترا میخوام اپلای کنم و اونها برای استاد ایمیل میزنن. الان مقاله ارشدم under review هست و خوشبختانه بار دوم Minor revision خورد. این پروژه را بعد از ارشدم برداشتم و برای ارتقاء رزومه ام این پروژه را برداشتم.
    پس براشون ایمیل میزنم.
    بازم ممنونم
    سلام به همه دوستان،
    من به اون استاد ایمیل زدم و ایشون هم در جواب اینو نوشتن،
    اینو هم بگم که من به جز ایشون میتونم از استادای ایرانیم 3 تا ریکامندیشن قوی بگیرم و هر سه گذاشتن به عهده خودم!،

I am willing to write you a letter but it might be better for you to get letter from those who have worked more closely with you. If you want me to write a letter I will do my best, but I am limited in what I can honestly say because we have not worked that closely together. I will let you decide

خوب واقعیتم میگن ایشون ما فقط سر یه پروژه که هنوزم مقاله نشده کار کردیم ولی ایشون خیلی استاد معروفی هستن،

حالا به نظر شما با توجه به جوابشون و تاثیرشون آیا اسمشونو توی رفرنسهام بذارم؟
    ویرایش توسط Rozita_27 : January 17th, 2017 در ساعت 09:18 PM

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها

به شدت منتظر نظرات هستم.
    من هم با سینا موافقم. گفتن اون جمله به اون شکل رو اصلاً ممکنه که خود استاد هم نپذیره. کلاً تأثیر منفیش زیاده. چیزی به جز «توجیه» نیست.
    نیازی به اشاره به نمره نیست. به نظر من سعی کن که با باقی توضیحات در مورد سخت‌کوشی و توانایی و «پیشرفت طی سال‌هایی که شما رو می‌شناخته» غیرمستقیم همون مفهوم رو برسونی.
    درسته که نمره هست ولی چون کارشناسیه (و فکر کنم شما برای دکترا اقدام می‌کنید) و خصوصاً اگه درس اصلی نبوده ممکنه زیاد بهش توجه نشه. اگه هم توجه بشه در کنار حرف‌های استاد اون درس که بذارن خودشون به این شکل نتیجه می‌گیرن که استاد این درس معتقده که از اون موقع تا الان پیشرفت داشتی و کلاً هم سخت‌کوشی.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

ApplyAbroad Guru

سلام به همه دوستان،
    من به اون استاد ایمیل زدم و ایشون هم در جواب اینو نوشتن،
    اینو هم بگم که من به جز ایشون میتونم از استادای ایرانیم 3 تا ریکامندیشن قوی بگیرم و هر سه گذاشتن به عهده خودم!،

I am willing to write you a letter but it might be better for you to get letter from those who have worked more closely with you. If you want me to write a letter I will do my best, but I am limited in what I can honestly say because we have not worked that closely together. I will let you decide

خوب واقعیتم میگن ایشون ما فقط سر یه پروژه که هنوزم مقاله نشده کار کردیم ولی ایشون خیلی استاد معروفی هستن،

حالا به نظر شما با توجه به جوابشون و تاثیرشون آیا اسمشونو توی رفرنسهام بذارم؟
    .

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

من متوجه نشدم شما الان این اجازه رو از ایشون گرفتین که اسمشو بزنید توی رزومه تون یا نه ؟!
    حالا خود ریکام رو هم ننویسه میتونید به عنوان استاد چهارم اسمشونو توی رزومه تون بزنید بعد از اسم 3 استاد ایرانی و خب ضرری نداره و من بودم این کار رو میکردم
    ولی برای همینم بهتر بود ازشون اجازه میگرفتین
    منظورم اینه حالا خود نامه ریکام رو به قول خودتون میتونید از استادهای ایرانی بگیرید ولی توی رزومه تون میتونید به عنوان استاد ریفرنس چهارم اسم ایشون رو (اگه بهتون اجازه میدن) بزنید

حالا در کل اگه هیچکدوم از سناریوهای بالا اتفاق نیفته یعنی نه نه اسمشو بزنید و نه ریکام بگیرید ازشون بازم اتفاق خاصی نمیفته
    ریکام مهمه ولی خیلی هم با نداشتنش دنیای اکادمیکتون زیر و رو نمیشه چون شما استادهای خودتونم هستن
    منظورم اینه اصلا ذهنتون درگیر نشه و نگران نشید برای کلیت داستان
    یعنی همه ماجرای شما خوبه و بار مثبت داره چون خداروشکر استادهای خوبی ریکامتون میکنن و مشکلی نیست

به نظرم شخصیه من بهینه داستان اینه که اسمشون رو توی رزومه تون به عنوان استاد چهارم داشته باشید

حالا اگه خودتون دوست دارید ریکام ایشون رو هم داشته باشید (که خودشونم گفتن خیلی نمیتونن اب و تابشو زیاد کنند و شاید خیلی هم پر بار نشه براتون) خب یه بحث دیگه است
    و ایشون هم این کار رو براتون میکنن

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    .

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

من متوجه نشدم شما الان این اجازه رو از ایشون گرفتین که اسمشو بزنید توی رزومه تون یا نه ؟!
    حالا خود ریکام رو هم ننویسه میتونید به عنوان استاد چهارم اسمشونو توی رزومه تون بزنید بعد از اسم 3 استاد ایرانی و خب ضرری نداره و من بودم این کار رو میکردم
    ولی برای همینم بهتر بود ازشون اجازه میگرفتین
    منظورم اینه حالا خود نامه ریکام رو به قول خودتون میتونید از استادهای ایرانی بگیرید ولی توی رزومه تون میتونید به عنوان استاد ریفرنس چهارم اسم ایشون رو (اگه بهتون اجازه میدن) بزنید

حالا در کل اگه هیچکدوم از سناریوهای بالا اتفاق نیفته یعنی نه نه اسمشو بزنید و نه ریکام بگیرید ازشون بازم اتفاق خاصی نمیفته
    ریکام مهمه ولی خیلی هم با نداشتنش دنیای اکادمیکتون زیر و رو نمیشه چون شما استادهای خودتونم هستن
    منظورم اینه اصلا ذهنتون درگیر نشه و نگران نشید برای کلیت داستان
    یعنی همه ماجرای شما خوبه و بار مثبت داره چون خداروشکر استادهای خوبی ریکامتون میکنن و مشکلی نیست

به نظرم شخصیه من بهینه داستان اینه که اسمشون رو توی رزومه تون به عنوان استاد چهارم داشته باشید

حالا اگه خودتون دوست دارید ریکام ایشون رو هم داشته باشید (که خودشونم گفتن خیلی نمیتونن اب و تابشو زیاد کنند و شاید خیلی هم پر بار نشه براتون) خب یه بحث دیگه است
    و ایشون هم این کار رو براتون میکنن

موفق باشید
    سلام،
    پس به این حساب فکر کنم اگر فقط اسمشونو به عنوان استاد رفرنس بگذارم بهتر باشه،من ازشون فقط پرسیدم که میتونن به من ریکام بدن و ایشون اینو نوشتن، حالا بهشون ایمیل میزنم و ازشون اجازه رفرنس بودنشونو میگیرم

خیلی ممنونم برای راهنماییتون،

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)