صفحه 8 از 20 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 196

موضوع: مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

قطعا بی تاثیر نخواهد بود...
    ترجیحا توصیه این هست که سراغ کسانی برید که حداقل احتمال میدید تا جای ممکن از شما تعریف می کنند...
    ممکن هست همین creativity از دید کسی که مسئول evaluation شماست خیلی مهم جلوه کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    به نظرتون قید ریکام از ایشون رو بزنم و یک استاد دیگه جایگزین کنم. یا چون استاد راهنما هست ریسک داره این کار و وضعیت بدتر میشه؟

Senior Member

سلام دوستان ...من یه سوال مهم دارم ممنون میشم کسی جواب بده
    من مشکل ریکامم خدا رو شکر حل شد حالا این ریکام آخرم رو که میخوام بگیرم( با توجه به اینکه استادم خیلی مرام داره و هر چی بگم مینویسه ) یه فکری به سرم زده که دیدم استادای چینی برای دانشجوهاشون زیاد اینو نوشتن و دانشجوهاشون هم جاهای خوبی پذیرش گرفتن...و اونم اینکه یه جمله نوشتن که این شاگرد من زبان و ریاضیش خیلی خوبه و نمره GREش بیانگر اون تواناییهاش نیستش و میتونست خیلی بهتر بشه(درباره تافل هم من دیدم نوشتن) بعد توی فرم ریکام بعضی دانشگاهها هم دیدم میپرسن که آیا به نظرتون نمرات و نمرات زبان دانشجو بیانگر وضعیت واقعیش هست یا نه؟
    حالا منم 6-5نمره GREم از اون چیزی که باید کمتر شده با توجه به اینکه لیسانسم ریاضیه و استادم هم میدونه زبانم خوبه به نظرتون نوشتن این جمله میتونه تاثیرگذار باشه؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام
    معمولا توصیه میشه از استاد راهنما بگیرید. اما ریکام قوی اس یک استاد دیگه به ریکام ضعیف از استاد راهنما برتری داره.
    ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط masoli نمایش پست ها
    به نظرتون قید ریکام از ایشون رو بزنم و یک استاد دیگه جایگزین کنم. یا چون استاد راهنما هست ریسک داره این کار و وضعیت بدتر میشه؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام
    این رو دیگه کمیته تصمیم میگیره نه ما. قطعا پیشگویی چنینی چیزی کار راحتی نیست. شما سعیت رو بکن که در توصیه نامه ضعف هاتون پوشش داده شه. اما منطقی. مثلا در GRE نمرات ریاضی کم بوده در دوران تحصیل نمرات بالا بوده و این پارادوکس خودش تایید کننده نظر استاد شماست. نه اینکه کلا شما هیچ مدرکی دال بر تسلط در ریاضی نداری و صحبت های استاد به نظر اغراق میاد.
    ارادت

[QUOTE=SayeRoshan;1848221]سلام دوستان ...من یه سوال مهم دارم ممنون میشم کسی جواب بده
    من مشکل ریکامم خدا رو شکر حل شد حالا این ریکام آخرم رو که میb
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

دوستان خسته نباشید، من یک مشکل خنده دار و عجیب پیدا کردم. استاد نابغه ای که قرار بود برای من ریکام بفرسته، متن نامه ی یکی دیگه رو اشتباهی به اسم من فرستاده. الان هم قابلیت Remove نداره. به نظر شما به دفتر پذیرش ایمیل بزنم یا نه در این مورد؟! مرسی از راهنماییتون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط lunalovegood نمایش پست ها
    دوستان خسته نباشید، من یک مشکل خنده دار و عجیب پیدا کردم. استاد نابغه ای که قرار بود برای من ریکام بفرسته، متن نامه ی یکی دیگه رو اشتباهی به اسم من فرستاده. الان هم قابلیت Remove نداره. به نظر شما به دفتر پذیرش ایمیل بزنم یا نه در این مورد؟! مرسی از راهنماییتون
    سلام

ایمیل شما فایده ای نخواهد داشت...
    خود استاد از طریق همون ایمیلی که LOR از طریقش ثبت شده باید با دانشگاه تماس بگیره و موضوع رو توضیح بده...
    اگر سریع اقدام کنید، ان شاالله مشکل مرتفع میشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام اگه استاد تو نامه رکامندیشن لتر از دانشجو تعریف کنه و علت کم شدن معدلش رو با مقاله ش که از پایان نامه ش داده کاور کنه میشه یا بهتره دلیل دیگه ی مثلا مسائل پزشکی رو عنوان کنه، پیشنهاد شما چیه
    اگه استاد یادگیری عالی و توان فراگیری دانشجو رو در مورد پروژه هایی که ربطی به بک گروند درسیش نداره و کاملا همخوان با ریسرچ اریای استادها برای دوره مسترش در دانشگاهی هست که میخواد اپلای کنه این میتونه یه نقطه ی خوب پرتاب برای اون دانشجو باشه، مثلا کامپیوتر خونده مقاله ش در مورد مخابرات و مئبایله و برای همین پوزیشن هم میخواد اپلای کنه، میشه راهنمایی کنید،

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    سلام اگه استاد تو نامه رکامندیشن لتر از دانشجو تعریف کنه و علت کم شدن معدلش رو با مقاله ش که از پایان نامه ش داده کاور کنه میشه یا بهتره دلیل دیگه ی مثلا مسائل پزشکی رو عنوان کنه، پیشنهاد شما چیه
    اگه استاد یادگیری عالی و توان فراگیری دانشجو رو در مورد پروژه هایی که ربطی به بک گروند درسیش نداره و کاملا همخوان با ریسرچ اریای استادها برای دوره مسترش در دانشگاهی هست که میخواد اپلای کنه این میتونه یه نقطه ی خوب پرتاب برای اون دانشجو باشه، مثلا کامپیوتر خونده مقاله ش در مورد مخابرات و مئبایله و برای همین پوزیشن هم میخواد اپلای کنه، میشه راهنمایی کنید،
    سلام

1- کم شدن معدل اصولا با چنین مسائلی قابل دفاع نیست... چون اولا معدل حاصل چند سال هست و بیماری در بدترین حالت یک سال طول می کشه... پس بیماری ندرتا دلیلی برای کم شدن معدل کل هست...
    ثانیا استاد اصلا در جای نیست که معدل شما رو توجیه کنه... چنین کاری رو (اگر اصلا ممکن باشه) خودتون باید در SoP انجام بدید...

2- استاد باید در مورد مسائلی از applicant تعریف کنه که بتونه به طور معقول از اونها دفاع کنه... اینکه شما برای خودتون "نقطه پرتاب" رو به چه صورت تعریف می کنید اساسا نباید باعث بشه در LOR تون چیزی قید بشه که ربط چیزهای غیرمرتبط با حیطه تحقیقاتی و شناخت استاد از شما باشه.... چنین کاری باعث مصنوعی جلوه گر شدن مدرک خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

دوستان عزیز من یه سوالی دارم ، من رشته تحصیلیم مهندسی صنایع غذایی ولی برای مدیریت دارم اقدام می کنم . موسسه ایی که داره برای من اقدام می کنه از من دو رفرنس از استاد و یه رفرنس کاری می خواد، فقط مساله اینه که من حدود ده سا ل پیش فارغ التحصیل شدم، ایا استاد به من توصیه نامه میده؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ElAL2014 نمایش پست ها
    دوستان عزیز من یه سوالی دارم ، من رشته تحصیلیم مهندسی صنایع غذایی ولی برای مدیریت دارم اقدام می کنم . موسسه ایی که داره برای من اقدام می کنه از من دو رفرنس از استاد و یه رفرنس کاری می خواد، فقط مساله اینه که من حدود ده سا ل پیش فارغ التحصیل شدم، ایا استاد به من توصیه نامه میده؟
    سلام

در حالت کلی اساتید چنین کاری نمی کنند... شما دو راه پیش رو دارید:

1- استاد یا اساتیدی رو بشناسید که "فارق از روند معمول رابطه استاد و دانشجو" حلضر بشن بعد از 10 سال برای شما توصیه نامه ارائه کنند...
    2- با دانشگاه مقصد مکاتبه کنید و با توضیح این مسئله، درخواست کنید که دو توصیه نامه academic مورد نظر رو به professional تبدیل کنند... تا بتونید از دو تا از کارفرماهایی که در این 10 سال داشتید توصیه نامه بگیرید....

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)