صفحه 5 از 19 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

سلام به همه
    رشته ی بنده مدیریت هست و برای توصیه نامه به استادی نیاز دارم که از نظر بین المللی اعتبار داشته باشه.
    استاد راهنمای خودم کلا از نظر مقاله پاک پاکه! اصلا اسمش توی هیچ مقاله ی انگلیسی زبانی نیست.
    یه استاد توی گرایشی مرتبط با گرایش خودم سراغ دارم که همیشه جواب سوالام رو میده ولی هیچ کار تحقیقاتی ای باهاش نکردم. آیا توصیه نامه ی اون استاد برام فایده ای داره یا نه؟
    اگر بخوام برای فال 2016 اقدام کنم (هنوز امتحان تافل و جی ار ای ندادم)، آیا صرف می کنه که دنبال یه استاد بگردم که بتونم باهاش مقاله بدم؟
    سپاس.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ferzhina نمایش پست ها
    سلام به همه
    رشته ی بنده مدیریت هست و برای توصیه نامه به استادی نیاز دارم که از نظر بین المللی اعتبار داشته باشه.
    استاد راهنمای خودم کلا از نظر مقاله پاک پاکه! اصلا اسمش توی هیچ مقاله ی انگلیسی زبانی نیست.
    یه استاد توی گرایشی مرتبط با گرایش خودم سراغ دارم که همیشه جواب سوالام رو میده ولی هیچ کار تحقیقاتی ای باهاش نکردم. آیا توصیه نامه ی اون استاد برام فایده ای داره یا نه؟
    اگر بخوام برای فال 2016 اقدام کنم (هنوز امتحان تافل و جی ار ای ندادم)، آیا صرف می کنه که دنبال یه استاد بگردم که بتونم باهاش مقاله بدم؟
    سپاس.
    سلام

برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدوم استاد نسبت به دیگری برای ارائه LOR برتری داره باید ببینید کدوم یک "می تونه بهتر و موثرتر از شما تعریف و دفاع کنه.."
    مقاله فقط یکی از پارامترهاست...
    ممکنه استادی باشه که شما باهاش کار تحقیقاتی نداشته باشید، ولی چند درس باهاش پاس کرده باشید و اصولا پروژه هایی که در چند درس ها تحویل دادید و نمرات خوبتون راه تعریف از شما رو خیلی خوب براش باز کنه...
    به هر صورت این فقط یک مثال بود تا فقط روی یک فاکتور (مثل مقاله) برای تعیین استاد ارائه دهنده LOR پافشاری نکنید...
    حتی ارائه یک مقاله یبا یک استاد هم الزاما به معنی از کار درآمدن یک LOR خوب نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدوم استاد نسبت به دیگری برای ارائه LOR برتری داره باید ببینید کدوم یک "می تونه بهتر و موثرتر از شما تعریف و دفاع کنه.."
    مقاله فقط یکی از پارامترهاست...
    ممکنه استادی باشه که شما باهاش کار تحقیقاتی نداشته باشید، ولی چند درس باهاش پاس کرده باشید و اصولا پروژه هایی که در چند درس ها تحویل دادید و نمرات خوبتون راه تعریف از شما رو خیلی خوب براش باز کنه...
    به هر صورت این فقط یک مثال بود تا فقط روی یک فاکتور (مثل مقاله) برای تعیین استاد ارائه دهنده LOR پافشاری نکنید...
    حتی ارائه یک مقاله یبا یک استاد هم الزاما به معنی از کار درآمدن یک LOR خوب نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    سلام
    ممنون از پاسخگویی تون،

این استادی که گفتم، توی دانشگاه ویسکانسین تدریس می کنه و عملا نه درسی رو باهاشون پاس کردم و نه تحقیقاتی انجام دادم.
    والا من یه استاد دوره ی لیسانس دارم که هم مقالات زیادی داره و هم میتونه ریکام خوبی برام بنویسه؛ منتها رشته ی لیسانسم کامپیوتر بوده و تا جایی که توی پست ها خوندم؛ دوستان گفتن که ترجیحا حوزه ی کاری استاد باید مرتبط با رشته ی مورد نظر برای اپلای باشه.
    استاد راهنمام هم که کلا از لحاظ انگلیسی تعطیله! فکر کنم خودم باید متن ریکام رو براش بفرستم!
    بنظرتون کدومیک از این دو استاد در اولویت هستن؟
    سپاس از لطفتون.

Banned

سلام
    ممنون از پاسخگویی تون،

این استادی که گفتم، توی دانشگاه ویسکانسین تدریس می کنه و عملا نه درسی رو باهاشون پاس کردم و نه تحقیقاتی انجام دادم.
    والا من یه استاد دوره ی لیسانس دارم که هم مقالات زیادی داره و هم میتونه ریکام خوبی برام بنویسه؛ منتها رشته ی لیسانسم کامپیوتر بوده و تا جایی که توی پست ها خوندم؛ دوستان گفتن که ترجیحا حوزه ی کاری استاد باید مرتبط با رشته ی مورد نظر برای اپلای باشه.
    استاد راهنمام هم که کلا از لحاظ انگلیسی تعطیله! فکر کنم خودم باید متن ریکام رو براش بفرستم!
    بنظرتون کدومیک از این دو استاد در اولویت هستن؟
    سپاس از لطفتون.
    سلام

من کمی با این جمله مشکل دارم:
    دوستان گفتن که ترجیحا حوزه ی کاری استاد باید مرتبط با رشته ی مورد نظر برای اپلای باشه.
    اگر تجربه کار interdisciplinary با اساتیدی رو داشته باشید که کار خوب و تحقیقات جامعی باهاشون داشتید، نباید از اینکه اونها رو برای LOR دادن معرفی کنید، باکی داشته باشید...
    اینکه استادتون "مقالات زیادی داره" به شما ارتباطی پیدا نمی کنه... چون محتملا شما در اونها نقشی نداشته اید...!
    من این اساتید رو نمی شناسم... شما می شناسید...
    بنابراین این شما هستید که با این تفاسیر باید بینشون انتخاب کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

من کمی با این جمله مشکل دارم:

اگر تجربه کار interdisciplinary با اساتیدی رو داشته باشید که کار خوب و تحقیقات جامعی باهاشون داشتید، نباید از اینکه اونها رو برای LOR دادن معرفی کنید، باکی داشته باشید...
    اینکه استادتون "مقالات زیادی داره" به شما ارتباطی پیدا نمی کنه... چون محتملا شما در اونها نقشی نداشته اید...!
    من این اساتید رو نمی شناسم... شما می شناسید...
    بنابراین این شما هستید که با این تفاسیر باید بینشون انتخاب کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    عرض سلام مجدد و سپاس
    یعنی اعتبار بین المللی و حوزه ی کاری استاد هیچ تاثیری بر ریکام نمیذاره؟
    فرضا یه استاد دوره فوق (مدیریت) که هیچ مقاله ای نداره و استاد دوره لیسانس (کامپیوتر) که مقاله کامپیوتری زیاد داره و هر دو هم میتونن ریکام خوبی بنویسن، با هم یکسان سنجیده میشن؟
    فقط نحوه نوشتن ریکام بر روند پذیرش تاثیرگذار هست؟
    از اینکه وقتتون رو میگیرم، پیشاپیش عذرخواهی میکنم.
    ممنون.

Banned

عرض سلام مجدد و سپاس
    یعنی اعتبار بین المللی و حوزه ی کاری استاد هیچ تاثیری بر ریکام نمیذاره؟
    فرضا یه استاد دوره فوق (مدیریت) که هیچ مقاله ای نداره و استاد دوره لیسانس (کامپیوتر) که مقاله کامپیوتری زیاد داره و هر دو هم میتونن ریکام خوبی بنویسن، با هم یکسان سنجیده میشن؟
    فقط نحوه نوشتن ریکام بر روند پذیرش تاثیرگذار هست؟
    از اینکه وقتتون رو میگیرم، پیشاپیش عذرخواهی میکنم.
    ممنون.
    سلام

ارزش و اعتبار استاد در جایگاه دوم هست... اگر همون استاد گمنام به خوبی شما رو توصیف کنه و ویژگی های علمی و نقاط قوت تحقیقاتیتون رو bold کنه، خیلی خیلی بهتر هست تا اینکه یک استاد مشهور صرفا بنویسه من ایشون رو می شناسم و یک مقاله هم باهاش دادم و تمام... اگر خود انیشتین هم چنین چیزی براتون بنویسه، قدم مثبتی براتون برداشته نشده...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

با سلام

متقاضی رشته مدیریت در یکی از دانشگاههای معتبر کانادا برای مقطع ارشد هستم. منتهی لیسانس بنده در رشته مترجمی زبان و از دانشگاه پیام نور هستش، یعنی در کل طول تحصیل استاد یا کلاس ثابتی نداشتم و علاوه بر اون به دلیل اشتغال به کار تمام وقت اصلا در کلاسی شرکت نکردم که بخام استادی ببینم وضمنا حدود 8 سال پیش فارق التحصیل شدم. دارای روزمه کاری بسیار قوی در زمینه کاملا مرتبط با رشته مدیریت و بازار یابی و همچنین متخصص آی تی و شبکه - ترجمه و چاپ یک کتاب راهنمای زبان عمومی دانشگاه

به نظر دوستان باتجربه، با این شرایط جهت اخد LOR چه کار کنم؟ آیا باید حتما از اساتید خوذم باشه وقتی هیچ استادی را نمیشناسم(رشته لیسانسم کاملا بی ارتباط هستش)؟ در سایت دانشگاه مورد نظر تأکید کرده از استادی که باهاش کار کردید و شما را خوب و طولانی مدت میشناسه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط maysamch نمایش پست ها
    با سلام

متقاضی رشته مدیریت در یکی از دانشگاههای معتبر کانادا برای مقطع ارشد هستم. منتهی لیسانس بنده در رشته مترجمی زبان و از دانشگاه پیام نور هستش، یعنی در کل طول تحصیل استاد یا کلاس ثابتی نداشتم و علاوه بر اون به دلیل اشتغال به کار تمام وقت اصلا در کلاسی شرکت نکردم که بخام استادی ببینم وضمنا حدود 8 سال پیش فارق التحصیل شدم. دارای روزمه کاری بسیار قوی در زمینه کاملا مرتبط با رشته مدیریت و بازار یابی و همچنین متخصص آی تی و شبکه - ترجمه و چاپ یک کتاب راهنمای زبان عمومی دانشگاه

به نظر دوستان باتجربه، با این شرایط جهت اخد LOR چه کار کنم؟ آیا باید حتما از اساتید خوذم باشه وقتی هیچ استادی را نمیشناسم(رشته لیسانسم کاملا بی ارتباط هستش)؟ در سایت دانشگاه مورد نظر تأکید کرده از استادی که باهاش کار کردید و شما را خوب و طولانی مدت میشناسه.
    سلام

افراد قابل توجهی سالانه در شرایط مشابه شما، بعد از سال های دوری از فارق التحصیلی برای apply اقدام می کنند...
    اگر professional LOR ازتون نپذیرند چاره ای ندارید تا به اساتید قدیم و جدید مراجعه کنید و به هر نحوی تعداد لازم LOR رو تهیه بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام به همه

با تشکر از زحمات دوستان , میخواستم بدونم اگر من از عموی خودم که استاد رشته ی ریاضی هستن توصیه نامه بگیرم با توجه به اینکه رشته ام الکترونیک هست و ایشون با من هم فامیلی هستن ممکن هست ایرادی پیدا کنه به صورتی که بهتر باشه این کار رو انجام ندم؟

سپاس فراوان
    شاد و پیروز باشید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHA_89 نمایش پست ها
    سلام به همه

با تشکر از زحمات دوستان , میخواستم بدونم اگر من از عموی خودم که استاد رشته ی ریاضی هستن توصیه نامه بگیرم با توجه به اینکه رشته ام الکترونیک هست و ایشون با من هم فامیلی هستن ممکن هست ایرادی پیدا کنه به صورتی که بهتر باشه این کار رو انجام ندم؟

سپاس فراوان
    شاد و پیروز باشید
    سلام

اگر واقعا فرد توصیه کننده بتونه منطقا اثبات کنه که شما رو از لحاظ فنی می شناسه و با هم کارهای مستند تحقیقاتی انجام داده باشید، ممکن هست... در غیر اینصورت احتمال در نظر گرفتن cheating زیاد میشه...
    در کل توصیه می کنم تا جایی که میشه (وقتی به سایر اساتید دسترسی دارید) از این کار برحذر باشید و سری رو که درد نمی کنه دستمال نبندید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)