صفحه 1 از 18 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member

پیش فرض گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

دو نفر آمریکایی که هر دو دارند Post Doc خودشون رو در زمینه ای که من می خوام apply می کنم می گذرونند (در دانشگاههای معتبر) گفتند که برای من توصیه نامه می نویسند. هر دو تو زمینه خودشون مقالات زیادی چاپ کردند. به نظر شما از اونا تو صیه نامه بگیرم با از اساتید خودم که عوما مقاله ای چاپ نکردند یا اگر کردند با رشته ای که من می خوام apply کنم بیگانه اند؟

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از افراد Post Doc?

بستگی داره به1. میزان شناخت و موقعیت شناختی که اونا نسبت به شما داشتند و 2. اینکه کدوم براتون بهتر recom مینویسه... خوب ببینین کدوم یک با این دو تا معیار بهتره
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از افراد Post Doc?

بستگی داره به دانشگاهت. بعضی از دانشگاهها ازتون میخوان که لااقل یک توصیه نامه از کسی باشه که شما باهاش درس داشتین و شناخت کامل از شما داشته باشه.

Junior Member

پیش فرض توصیه نامه از دوست فارغ التخصیل در آمریکا می تونه جای یه توصیه نامه رو بگیره ؟

من چند پست از این بخش رو که فکر می کردم ممکنه جواب سوالم توش باشه گشتم پیدا نکردم.
    گرفتن توصیه نامه از دوست بزرگتری که یک دانشجوی سابق دانشگاه رده اول آمریکابوده ، دو ساله درسش تموم شده و مشغول کار توی یه جای تحقیقاتیه ، به جای استادی که تحویل نمی گیره که بنویسه ، وزن مثبت داره که بخوام ازش حواهش کنم اینکارو بکنه یا با توجه به اختلاف سنی کم حدس میزنن دوستمه و اثر منفی میذاره؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از دوست فارغ التخصیل در آمریکا می تونه جای یه توصیه نامه رو بگیره ؟

من در مورد این موضوع دقیق اطلاع ندارم.
    ولی به نظر من توصیه نامه از استاد های دانشگاه خیلی خیلی مثبت تر خواهد بود.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از دوست فارغ التخصیل در آمریکا می تونه جای یه توصیه نامه رو بگیره ؟

من هم میخواستم از یکی از دوستای صمیمیم که توی کانادا الان استاد دانشگاهه توصیه نامه بگیرم اما اون بهم گفت که این کار شدنی نیست و باید حتما از یک استادی که باهاش کار کردی توصیه نامه بگیریم.

if you have worked with him, esp. academic experience, why not
    everything happens for a reason

Junior Member

سلام.
    در سایت بسیاری از دانشگاهها وقتی می گه توصیه نامه ، تاکید می کنه که بهتر است که آکادمیک باشد. و توی تاپیکی بچه ها نوشته بودند که برای اطمینان بیشتر باید حتما از استاد پایان نامه بگیری.
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

ApplyAbroad Champion

این کار امکان‌پذیره، مگر این که دانشگاه شما رو محدود کرده باشه که حتما از اساتید دانشگاه توصیه‌نامه بگیرید. اما به نظر من تنها در صورتی این کار رو بکنید که دوست‌تون در حال حاضر مدرک دکتراش رو گرفته باشه و سابقه‌ی انجام پروژه‌ی دانشگاهی مشترک با هم داشته باشید. در این صورت طرف می‌تونه مقدار مختصری در مورد پروژه بنویسه و بعد در مورد نقش موثر شما در انجام پروژه توضیح بده.

این جور که من متوجه شدم، دوست شما در حال حاضر فارق‌التحصیل شده. اگر ایشون دکترا دارند و دانشگاه هم محدودیتی در این زمینه نگذاشته که از کی توصیه‌نامه بگیرید، به نظر من مشکلی نیست که براتون توصیه‌نامه بنویسند و اگر خوب بنویسه،‌ خیلی بهتر از یک استادیه که یک توصیه‌نامه ضعیف یا معمولی بنویسه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از دوست فارغ التخصیل در آمریکا می تونه جای یه توصیه نامه رو بگ

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    این کار امکان‌پذیره، مگر این که دانشگاه شما رو محدود کرده باشه که حتما از اساتید دانشگاه توصیه‌نامه بگیرید. اما به نظر من تنها در صورتی این کار رو بکنید که دوست‌تون در حال حاضر مدرک دکتراش رو گرفته باشه و سابقه‌ی انجام پروژه‌ی دانشگاهی مشترک با هم داشته باشید. در این صورت طرف می‌تونه مقدار مختصری در مورد پروژه بنویسه و بعد در مورد نقش موثر شما در انجام پروژه توضیح بده.

این جور که من متوجه شدم، دوست شما در حال حاضر فارق‌التحصیل شده. اگر ایشون دکترا دارند و دانشگاه هم محدودیتی در این زمینه نگذاشته که از کی توصیه‌نامه بگیرید، به نظر من مشکلی نیست که براتون توصیه‌نامه بنویسند و اگر خوب بنویسه،‌ خیلی بهتر از یک استادیه که یک توصیه‌نامه ضعیف یا معمولی بنویسه.
    ممنون از جواب مشروح.. این شخص دو ساله دکترا گرفته. با هم کار پژوهشی نکردیم. اما تو یه موسسه خیریه که خودمون درست کرده بودیم به دانش آموزای دبیرستانی ریاضی فیزیک درس می دادیم دو سال. این مستند قابل ذکری می تونه باشه احتمالا ???

صفحه 1 از 18 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)