صفحه 2 از 19 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از دوست فارغ التخصیل در آمریکا می تونه جای یه توصیه نامه رو بگ

نقل قول نوشته اصلی توسط fineline
    ممنون از جواب مشروح.. این شخص دو ساله دکترا گرفته. با هم کار پژوهشی نکردیم. اما تو یه موسسه خیریه که خودمون درست کرده بودیم به دانش آموزای دبیرستانی ریاضی فیزیک درس می دادیم دو سال. این مستند قابل ذکری می تونه باشه احتمالا ???
    به نظر من تدریس ریاضی و فیزیک دبیرستان اون قدرها تاثیرگذار نیست و بیانگر قابلیت‌های شما در انجام پروژه‌های دانشگاهی و تحقیقاتی نیست.

Junior Member

پیش فرض آیا فقط توصیه نامه استاد معتبر است؟

حقیقتش من 7 سال از دوران لیسانسم گذشته و استادها زیاد منو یادشون نمیاد! جز دو تا استاد که خب توی این مدت باهاشون تماس نزدیک کاری داشتم که اونام گفتن بهم توصیه نامه میدن(یعنی گفتن بگو دانشگاه مورد نظرت خودش فرم رو برای ما ایمیل کنه ما جواب می دیم.. میدن حالا واقعا؟!) ولی من 7 سال سابقه کار دارم و کلی توصیه نامه از رئیسهام می تونم بگیرم.
    من برای Master دارم اقدام می کنم بدون فاند فعلا (امیدوارم بعدا بتونم اونجا فاند بگیرم برای ترمهای بعد) . به نظر شما این توصیه نامه ها - که از آدمهای مهم توی یک شرکت خیلی معتبر مشاور نفتی تو ایرانه - به اندازه توصیه نامه های استاد می تونن ارزشمند باشن؟. آیا فقط دو تا استاد کم نیست؟ یا برم از استادهایی که اصلا یادشون نیست من کی بودم التماس کنم؟!

پیش فرض پاسخ : آیا فقط توصیه نامه استاد معتبر است؟

شما معمولا" به 3-2 توصیه نامه نیاز داین. هدف از این نامه ها دسترسی به سابقه تحصیلی شما از طریق اساتید سابقتونه. ممکنه اگر از طریق محل کارتون اقدام کنید بتونید توصیه نامه بگیرین اما به نظر من سابقه آکادمیکتون از اهمیت بیشتری برخورداره
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

سلام دوست عزیز

من هم اینجا با اجازه فرستنده پیغام قبلی یعنی خانم دکتر سارا یک موضوعی را میگم.

من فکر میکنم اگر 2 استاد را مطمئن هستید روی سومی شاید خیلی بد نباشد که از رئیسهایتان در محل کار بگیرید چون شما مدت زیادی از محل آکادمیک دور بودید و با این کار نشان خواهید داد که در این مدت هم از عملکرد شما در جاهای دیگر راضی بوده اند. اما همان طور که بعضی دانشگاه ها تاکید می کنند حداقل 2 استاد لازمه. البته همان طور که خانم دکتر سارا گفتند اگر همه استاد باشند نور علی نوره . به شرط اینکه مطمئن باشید مجبوری برای شما نمی نویسند که بد بنویسند.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نه اشکال نداره

بعضی از دانشگاه ها حتی ذکر کردند که یا از استاد یا از employer
    و منطقی هم هست که بقول بچه ها از محل کارت هم بگیری یکی

Junior Member

1- می تونی از رئیس روسات بگیری اما معمولا میگن بهتره 2 تاش از اساتید دانشگاه باشند تا درمورد research بتونند اظهار نظر کنند.
    2- تجربه شخصی من اینه که توصیه نامه online نگیرید. (استاد راهنمام بهم گفت paper منسوخ شده و ... و بجاش ایمیل منو بده تا من توصیه ات کنم. اما چون چند تا از دانشگاههام paper بودند گفتم باشه اما چند تا هم paper می خوام و .... نامرد به زبان خودمونی و خلاصه نوشت: بالاتر از متوسط کلاس با نمره پایان نامه 20 و یک مقاله خارجی و جزو تاپ 30 درصد و I recommend him).
    بنابراین بهتره شما هم با یک ترفندی اول یک paper بگیری ببینی می خواهد توش چی بنویسه. شرط عقل اینه که به اساتید اعتماد بیجا نکنیم.

Junior Member

آره مرسی منم از این خیلی می ترسم که زیاد خوب ننویسه. آخه کلا من زیادمعدلم بالا هم نبوده. از مال رئیسهام خیلی مطمئنم ولی از استادها کلا نه زیاد.
    برای کاغذی همون فرمی که توی سایت دانشگاه آمریکایی هست رو پرینت بگیرم براش ببرم بخوام دستی پر کنه ؟ یا بگم روی سربرگ خود دانشگاه شریف یه چیزی برام بنویسه؟

من تقريبا شرايط شما رو داشتم و بهتر هست اين كاري رو كه ميگم انجام بدي:
    اكثر دانشگاهها خودشون ميگن اگه شما مدت زيادي از محيط آكادميك دور بوديد ميتونيد نامه از شركت محل كارتون هم بگيريد
    شما از 2 تا استادي كه ميشناسي و مديرت تو محل كار نامه بگير
    البته تاكيد مديرت تو شركت بايد روي توانايي تحقيق شما ، خلاقيت، روحيه كار گروهي و تسلط به زبان انگليسي شما باشه.
    در مورد اينكه اين افراد الكترونيك نامه بزنن يا هارد كپي به شما بدن با خودشون صحبت كن ببين كدوم براشون راحت تره. اگه اونا ايميل دانشگاه مقصد رو جواب بدن يه ايميل هم براي شما مياد كه ميگه فلاني در مورد شما Rec رو ارسال كرد.
    اصولا امريكايي ها ميدونن كه استادهاي ايراني زياد از دانشجو تعريف ميكنن و الكي اون رو strongly recommended ميزنن. زياد به اين قضيه توجه نكن چون اونها نظرشون اينه كه استاد بنويسه شما باهاش چه درسها يا پروژه هايي داشتي و تواناييت در چه حدي بوده.
    HONESTY<br />is the best policy

سلام
    اکثر بچه ها برای دانشگاههایی که فرم خاص دارند، یه نامه رو سربرگ + فرم رو به عنوان recom می فرستند.
    من خودم از 3 تا recom یه recom کاری فرستادم مگر اینکه دانشگاه به طور واضح بگه که recom کاری قبول نیست. فکر کنم یه دانشگاه کانادایی اینجوری بود.
    حدودا، نزدیک deadline ها که میشه بچه ها هجوم می برن برای recom و سر استادا حسابی شلوغ میشه و ممکنه بد قولی کنن و یا کم بنویسن. بنابراین اگه بتونین زودتر recom بگیرین بهتره
    نکته مهم: خیلی فکرتون رو درگیره recom نکنین (به نظر من) من فکر می کنم تافل و GRE خوب اولویت بالاتری داشته باشه (این نظر شخصی منه )

2- تجربه شخصی من اینه که توصیه نامه online نگیرید. (استاد راهنمام بهم گفت paper منسوخ شده و ... و بجاش ایمیل منو بده تا من توصیه ات کنم. اما چون چند تا از دانشگاههام paper بودند گفتم باشه اما چند تا هم paper می خوام و .... نامرد به زبان خودمونی و خلاصه نوشت: بالاتر از متوسط کلاس با نمره پایان نامه 20 و یک مقاله خارجی و جزو تاپ 30 درصد و I recommend him).
    بنابراین بهتره شما هم با یک ترفندی اول یک paper بگیری ببینی می خواهد توش چی بنویسه. شرط عقل اینه که به اساتید اعتماد بیجا نکنیم.
    شدیدا و شدیدا با این مساله موافقم. n نفر (از جمله خودم) این مسئله را دیده و چشیده ایم. برای توضیحات بیشتر سری به
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...topicseen.html
    بزنید. آقای Sadra توضیحات کاملی در مورد این مسئله داده اند

اصولا امريكايي ها ميدونن كه استادهاي ايراني زياد از دانشجو تعريف ميكنن و الكي اون رو strongly recommended ميزنن.
    خیلی از بچه های این فروم و خود من عکس این مسئله را دیده اند. اتفاقا یکی از استادان IIT در جلسه ای می گفت: "من نمی دونم چرا استادهای ایرانی اینقدر بد برای دانشجویانشان می نویسند"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)