صفحه 10 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

نقل قول نوشته اصلی توسط tahami نمایش پست ها
    سلام ،
    دوستان برای LoR با توصیه استاد راهنمای ارشدم در دانشگاه تهران به این نتیجه رسیدیم که 2 تا دیگه از LoR توسط دوستای خودش که در دانشگاه های مختلفی هستند و البته جزء خوبای رشته ما هستن و رزومه فوق العادهای دارن انجام بشه. این که چه مشکلاتی باعث شد این تصمیم گرفته بشه و یا استاد مشاورم رو حذف کنم بماند، ولی سوالم اینه که من با این دو تا استاد نه واحد درسی گذروندم و نه کار پژوهشی داشتم. در این شرایط ممنون میشم که نظرتون رو بدونم. به طور کلی پیشنهاد میکنید که این کار و انجام بدم ؟
    سلام

یکی از موارد مهمی که موقع recommend کردن از اساتید پرسیده میشه ارتباطیه که با شما داشتن و اینکه شما رو از کجا میشناسن. به نظر من اگه استادی هست توی دانشکده خودتون که نمرات خوبی ازش گرفتید بهتره به اونا مراجعه کنید نه اساتید غریبه.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام دوستان

من یه ریکام عالی از استاد مشاورم دارم. در واقع موضوع پایان نامم تقریبا با موضوع ایشون یکی بود و میتونم بگم که تو زمینه کاری من مقالات زیادی دارن و یک مقاله ژورنال هم باهم دادیم. از استاد راهنمام هم میتونم ریکام خوب بگیرم ولی هم رتبه ایشون پایینه و زیاد شناخته شده نیستن و اصلا میتونم بگم زمینه کاریش کاملا متفاوت با پایان نامم بود (مجبورم کردن با ایشون کار کنم!).بنابراین سه تا سوال دارم:
    1. میتونم از استاد راهنمام ریکام نگیرم و فقط از استاد مشاورم بگیرم که %100 کارم با ایشون پیش رفته؟ (استاد راهنمام اصلا نفهمید پایان نامم چی بود!!!)
    2.آیا بهتر نیست از یک استاد دیگه که مرتبشون دانشیار هست و فقط سه واحد باهاشون پاس کردم ولی بسیار شناخته شده هستند تو آمریکا ریکام بگیرم؟
    3. در خصوص برادرم که تو آمریکا PHD خونده و تموم کرده درسش رو و زمینه کاریمون تقریبا مشابه هم هست و رزمه بسیار قوی دارن و دو تا هم مقاله ژورنال با هم داریم چطور؟ آیا ایشون میتونه ریکام بده؟ ایا اینکه از اقوام نزدیکم هست تاثیر مثبتی میتونه بذاره؟

ممنونم از پاسختون

Junior Member roseA آواتار ها

سلام دوستان.
    من با یکی از اساتید امریکا مکاتبه ای داشتم، ایشون گفتند نمره ی GRE , TOEFL براشون خیلی مهم هست. البته نمره ی جی آر ایی منو دیدن و گفتن نظرشونو بعد از اینکه نمره تافلمو براشون فرستادم، اعلام میکنند. چون خودشون تو سایت اعلام کردند که دانشجو میپذیرند، رقابت سنگین تر میشه و نمره جی آر ایی من هم خیلی تاپ نیست.
    حالا سؤالم اینه که اگر یکی از اساتیدی که رتبه ی علمی بالایی دارند و سابقه تدریس تو دانشگاههایی مثل Princeton و McGill رو دارند،( البته هنوز مقاله ای با هم نداریم) توصیه نامه ای برام بنویسند ، بنظرتون تاثیرگذار هست؟
    اساتید راهنمای خودم هم، زمان اپلای برام توصیه نامه میفرستن. اما اینکه الان توصیه نامه ایشون میتونه نظر این استاد جلب کنه و تاثیر گذار باشه؟
    ممنون از راهنماییتون.
    .“Open your eyes so the sun can rise, flowers can blossom because all are waiting to see your beautiful smile”

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer engineering

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از دوست فارغ التخصیل در آمریکا می تونه جای یه توصیه نامه رو بگ

سلام دوستان

من قصد داشتم برای یکی از دانشگاه ها اروپا apply کنم یکی از اساتیدم هر سال براش از دانشگاه اشتتوتگارت آلمان یه نامه میاد که دانشجویی رو برای ادامه تحصیل در مقطع master معرفی کنه وبه صورت فاند کامل هست این استاد منو میخواد معرفی کنه من رزومم بد نیست معدلم 17.20 از دانشگاه آزاد و گواهی مسابقات جهانی از توکیو دارم تو قسمت اختراع مدال طلای جهانی آوردیم ولی زبان مدرکی هنوز نگرفتم وقصد دارم بگیرم
    1=احتمال اینکه accept شم چقدره؟
    2=آسا میشه زبان رو تو کشور آلمان کلاس برم و بخونم؟احتمالا هزینش چقدر میشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام دوستان
    من میخواهم از سوپروایزر جایی که کاراموزی رفتم توصیه نامه بگیرم. متاسفانه ایمیل سازمانی و مثل اکادمیک نداره و یاهو و جی میل هست. ایا چنین چیزی قابل قبول هست؟

Member

من هم همين مشكل رو دارم. از كارفرمام ميخوام توصيه نامه بگيرم ولي فقط جي ميل داره. تو سايت دانشگاه نوشته توصيه نامه از اساتيد و كارفرما ميتونه باشه ولي در مورد سازماني يا آكادميك بودنش صحبتي نشده بود

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

آیا کسی که خودش دانشجوی دکتری استدر خارج از کشور و هئیت علمی نیست و در عین حال مدیر یک شرکت در ایران هست می تونه توصیه نامه بنویسه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nmshafie نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواهم از سوپروایزر جایی که کاراموزی رفتم توصیه نامه بگیرم. متاسفانه ایمیل سازمانی و مثل اکادمیک نداره و یاهو و جی میل هست. ایا چنین چیزی قابل قبول هست؟
    کسی جواب منو نداد اینجا ولی خب من نکاتی رو که از صفحات قبل و تجربه دوستام میدونم رو بگم
    ترجیحا سعی کنید کسی که براتون ایمیل میزنه ایمیل سازمان یا جایی که کار میکنه رو داشته باشه. حتما هرجایی که رفرنس رو میخواید از جای غیر دانشگاهی بفرستین بقیه رفرنسهاتون رو دانشگاهی بفرستین. قبل اینکه بخواین این کارو بکنین به خود دانشگاه هم ایمیل بزنین و نظرشونو بدونین در مورد ریکام غیر دانشگاهی. شماره تماس و ادرس معتبر رو تیو اپلییکشن وارد کنید. چون صحت ریکام و اینکه کس دیگه ای واستون نوشته خیلی مهمه اگه تقلب یا چیزی باشه تا همیشه توی تاریخچه کاری و تحصیلی شما میمونه و حتی ادمیشنتون رو میتونه لغو کنه. پس لطفا حواستون باشه.
    موفق باشید همگی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

کلا هر کسی میتونه برای شما توصیه نامه بنویسه ولی این که قابل قبول هست یا نه رو باید با دانشگاه مقصد چک کنین. درکل توصیه نامه گرفتن از کسی که شما سابق فعالیت آکادمیک (درس پاس کردن یا مقاله و پروژه) با اون آدم دارین تاثیرش خیلی بیشتره و این که خیلی از دانشگاه ها آدرس ایمیل رسمی دانشگاهی اون فرد رو میخوان که اینم باید چک کنین. موفق باشین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

سلام .باید با دانشگاه چک کنین کسی اینجا نمیتونه به شما نظر قطعی بده . ممکن بشه ممکن هم هست نشه بستگی به دانشگاه داره. موفق باشین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)