صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

Senior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    آیا کسی که خودش دانشجوی دکتری استدر خارج از کشور و هئیت علمی نیست و در عین حال مدیر یک شرکت در ایران هست می تونه توصیه نامه بنویسه؟
    میشه من همین کار را کردم٬ دانشگاهی هم ایراد نگرفت٫ البته ایمیل آکادمیک ایشون را دادم
    امضا نامرئی

Junior Member

سلام. وقتی میگن مثلا سه تا LOR حتما آکادمیک باشه، یعنی اونا حتما باید دکتر و هیات علمی دانشگاه باشند؟ یا میتونن lecturer باشند که مثلا فوق داشتند؟ چون من دو تا استادام که فوق داشتن ریکام خیلی خوب میخوام بگیرم، ولی نمیدونم اصلا میشه یه نه؟ و اینکه اصلا تو دانشگاهای رنک خوب که رقابتی هست اگه ریکام های من رو ببینن که در تاش رو غیر Phd نوشته کلا دیگه ضعیف میدونن؟ یا بازم امید هست؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shrezaei نمایش پست ها
    سلام. وقتی میگن مثلا سه تا LOR حتما آکادمیک باشه، یعنی اونا حتما باید دکتر و هیات علمی دانشگاه باشند؟ یا میتونن lecturer باشند که مثلا فوق داشتند؟ چون من دو تا استادام که فوق داشتن ریکام خیلی خوب میخوام بگیرم، ولی نمیدونم اصلا میشه یه نه؟ و اینکه اصلا تو دانشگاهای رنک خوب که رقابتی هست اگه ریکام های من رو ببینن که در تاش رو غیر Phd نوشته کلا دیگه ضعیف میدونن؟ یا بازم امید هست؟
    در مورد قسمت اول سوالتون: 100% میتونه lecturer هم باشه، اصلا آکادمیک به این معنا نیست که تنها دکترا داشته باشه و عضو هیئت علمی باشه، میتونه استاد مدعو هم باشه، مهمتر از همه اینکه مدت زمان قابل قبولی شما رو بشناسه.
    در مورد قسمت دوم سوالتون: ببینید هیچ کس با قطعیت نمیتونه بگه که تاثیرش چقدر زیاده یا کم، آخه ازونجایی که دانشگاه های اونجا هر کدوم مجزا کمیته پدیرش دارن، مثل کنکور ما که نیست که خیلی شسته رفته و با کلید پاسخ صحیح رو پیدا کنن و هر کی نمره بهتری آورد قبول شه، پدیرش اونها خیلی subjective هست، علاوه بر اون دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. ولی اگه دنبال یه فرمول کلی هستی باید بگم طبق شنیده ها، یه توصیه نامه عالی از یه lecturer بهتر از یه توصیه نامه ضعیف یا معمولی از یه پرفسوره! باز هم تا اونجایی که میتونین سعی کنین تنها یکی از توصیه نامه هاتون lecturer باشه، و اگه 2 تای دیگه رو دو تا استاد تمام خیلی خوب واستون بنویسن بهتره.
    اینکه گفتن آکادمیک باشه، منظورشون اینه که مثلا کارفرماتون ننویسه، اونا میخوان یکی پیشینه تحقیق و آکادمیک شما رو توضیح بده.

دوستان سلام،
    واسه ریکام به مشکل برخوردم. تو ارشد فقط دو تا استاد داشتم که ریکامشون اوکی هست و هیچ مشکلی نداره. فقط واسه سومی چون چاره ای نداشتم رجوع کردم به یکی از اساتید دوره لیسانس. متاسفانه ایشون بعد از سابمیت کردن ریکام واسه یکی دو دانشگاه دیگه جواب تلفن هم نمیدن! و اینکه ددلاین ها هم خیلی نزدیکه.
    الان فقط دو گزینه مونده که هر دو تاشونم از دوستام هستند (ولی خب آکادمیک)
    اولی، رشتشون متفاوته (من فیزیک و ایشون ریاضی)، دکتراشون تموم شده و الان به صورت حق التدریسی تو یه دانشگاه دیگه مشغول کار (ولی ایمیل دانشگاه لیسانس که مشترک بوده رو داره)
    دومی، هم کلاسی در دوره لیسانس، اواخر دکتری
    هر دو تاشون بک گراند قوی دارن و در ضمن به غیر از این دو دیگه گزینه ای ندارم
    چی کار کنم؟؟؟؟؟!!!!!!
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mt67 نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    واسه ریکام به مشکل برخوردم. تو ارشد فقط دو تا استاد داشتم که ریکامشون اوکی هست و هیچ مشکلی نداره. فقط واسه سومی چون چاره ای نداشتم رجوع کردم به یکی از اساتید دوره لیسانس. متاسفانه ایشون بعد از سابمیت کردن ریکام واسه یکی دو دانشگاه دیگه جواب تلفن هم نمیدن! و اینکه ددلاین ها هم خیلی نزدیکه.
    الان فقط دو گزینه مونده که هر دو تاشونم از دوستام هستند (ولی خب آکادمیک)
    اولی، رشتشون متفاوته (من فیزیک و ایشون ریاضی)، دکتراشون تموم شده و الان به صورت حق التدریسی تو یه دانشگاه دیگه مشغول کار (ولی ایمیل دانشگاه لیسانس که مشترک بوده رو داره)
    دومی، هم کلاسی در دوره لیسانس، اواخر دکتری
    هر دو تاشون بک گراند قوی دارن و در ضمن به غیر از این دو دیگه گزینه ای ندارم
    چی کار کنم؟؟؟؟؟!!!!!!
    ممنون

دوست عزیز
    مطمئن باشید مشکلی وجود نداره. از همون دوستتون که الان توی دانشگاه مشغول به کار هستن یخوایید ریکامتون کنه
    کسی نمیاد تاریخچه شما رو با ایشون توی لیسانس در بیاره!!
    سه نفر باید شما رو ریکام کنند
    دو نفرش که اکیه و نفر سوم هم ایشون
    مشکلی وجود نداره. من خودم همچین کاری رو برای یکی از اپلیکیشن های مهمم توی کانادا کردم و هیچ مشکلی هم نبوده
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    مطمئن باشید مشکلی وجود نداره. از همون دوستتون که الان توی دانشگاه مشغول به کار هستن یخوایید ریکامتون کنه
    کسی نمیاد تاریخچه شما رو با ایشون توی لیسانس در بیاره!!
    سه نفر باید شما رو ریکام کنند
    دو نفرش که اکیه و نفر سوم هم ایشون
    مشکلی وجود نداره. من خودم همچین کاری رو برای یکی از اپلیکیشن های مهمم توی کانادا کردم و هیچ مشکلی هم نبوده
    موفق باشید
    ممنون از جوابتون، فقط در مورد relationship چی نوشته شه بهتره؟

Junior Member

سلام دوستان

سئوالی داشتم، ممنون میشم اگه کسی میدونه پاسخم را بده، میخواستم بدونم اگر یکی از سه توصیه نامه ای که قراره آماده کنیم را یکی از نزدیکان خانوادگی آدم بنویسه چگونه برداشت میکنن؟ آیا از دید اونها بهتره و میگن: خیلی خوب آشنا هستش با طرف و اونا خوب میشناسه و یا بدتره، و میگن: این تعریف آشنای خودش را به دروغ کرده؟ مثلا در مورد خودم، اگر پدرم که دانشیار یکی از دانشگاههای دولتی ایران و فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای انگلستان هستن بنویسن چگونه برداشت میکنن؟

ممنونم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط tazhib نمایش پست ها
    سلام دوستان

سئوالی داشتم، ممنون میشم اگه کسی میدونه پاسخم را بده، میخواستم بدونم اگر یکی از سه توصیه نامه ای که قراره آماده کنیم را یکی از نزدیکان خانوادگی آدم بنویسه چگونه برداشت میکنن؟ آیا از دید اونها بهتره و میگن: خیلی خوب آشنا هستش با طرف و اونا خوب میشناسه و یا بدتره، و میگن: این تعریف آشنای خودش را به دروغ کرده؟ مثلا در مورد خودم، اگر پدرم که دانشیار یکی از دانشگاههای دولتی ایران و فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای انگلستان هستن بنویسن چگونه برداشت میکنن؟

ممنونم
    سلام

بیشتر دانشگاهها (بخصوص آمریکا و کانادا) در وبسایت خودشون تاکید کردن که شخصی که توصیه نامه می نویسه نباید از اعضای خانواده و دوستان باشه چون اونها قطعا نقاط ضعف شما را نمیگن.
    کلا کار جالبی نیست توصیه نامه گرفتن از فامیل و پیشنهاد هم نمیشه.

موفق باشید.
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member

سلام دوستان
    میخواستم بدونم به نظر بچه هایی که تجربه دارن راجع ریکام کدوم یک از دو کار زیر انجام بدم؟

1. از پدرم که باهاش چندتا مقاله و کتاب نوشتم و البته چند ترم تی اش بودم ولی استاد دانشگاهی که من تحصیل کردم نبوده ریکام بگیرم؟
    2. یا از استاد چندتا درسم که استادیاره و مطمئن نیستم در چه حد ریکام برام خوب مینویسه؟

میدونم سوالم شبیه سوال بالاییه ولی واقعا من با پدرم کار تحقیقاتی انجام دادم و تی ای ش بودم.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoud69 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم به نظر بچه هایی که تجربه دارن راجع ریکام کدوم یک از دو کار زیر انجام بدم؟

1. از پدرم که باهاش چندتا مقاله و کتاب نوشتم و البته چند ترم تی اش بودم ولی استاد دانشگاهی که من تحصیل کردم نبوده ریکام بگیرم؟
    2. یا از استاد چندتا درسم که استادیاره و مطمئن نیستم در چه حد ریکام برام خوب مینویسه؟

میدونم سوالم شبیه سوال بالاییه ولی واقعا من با پدرم کار تحقیقاتی انجام دادم و تی ای ش بودم.

جواب تون همون بالاییه
    اصلا یکی از شروط توصیه نامه که به صراحت ذکر شده همینه، نباید همسر، والدین، و غیره باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)