صفحه 12 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

با عرض سلام خدمت تمام دوستان.
    من یه سوال دارم خیلی برام مهمه اگه کسی میدونه کمکم کنه ممنون
    راستش من دانشگاه علمی کاربردی درس خوندم و اونجا استاد درستی نداره که من بتونم ریکام بگیرم حتی دکترا هم ندارن!!! میخواستم بدونم چیکار کنم از کی ریکام بگیرم ؟؟؟ از استاد دانشگاه های دیگه میتونم بگیرم؟؟ و اینکه اگه از استاد دانشگاه های دیگه ریکام بگیرم باید بیارم مهر دانشگاه خودمو بزنم روش؟؟ این کار شدنی هست؟
    دوستان خواهشا جواب بدید خیلی برام مهمه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از دوست فارغ التخصیل در آمریکا می تونه جای یه توصیه نامه رو بگ

سلام به همه دوستان عزیز

من رشته کارشناسی ام کامپیوتر گرایش نرم‌افزار بوده و ارشد هم مدیریت آی تی خوندم. بعد از ارشد رفتم سربازی و در اون دوران چون در یک محیط پژوهشی بودم و با توجه به فیلد کاریم علاقه مند به موضوع system biology شدم و خودم ابتدا مبانی بیولوژی رو خوندم و بعد مباحث آنالیز داده‌های بیولوژی و در نهایت هم به چند تا از دانشجویان دکترا و ارشد رشته بیولوژی کمک کردم که پایان نامه‌هاشون رو انجام بدن که انشالا مقالات رو الان دارن ثبت می‌کنند که یکی حدود ایمپکتش ۵ و دو تای دیگه هم احتمالا ۲-۱ خواهد بود.
    این موارد رو کفتم از این نظر که من رشته تحصیلی و کارهای گذشته ام به رشته‌ای که الان می‌خوام دوباره ارشدش رو بخونم ارتباط نداره و پایان نامه‌های کارشناسی و ارشدم هم همینطور. با استادای دوره کارشناسی و ارشد ارتباطی ندارم ولی اساتید رشته بیولوژی و ژنتیک دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه پزشکی که اساتید خوبی هم هستند من رو میشناسند و می‌تونم ازشون توصیه نامه بگیرم.

سوال من اینه که با توجه به شرایط من و عدم ارتباط بین رشته‌ای که می‌خوام اپلای کنم و رشته‌های سابقم آیا مشکلی در روند پذیرش و توصیه نامه خواهم داشت ؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان یک پاسخی رو بهتون میدم براساس تجربه م شاید بدردتون خورد.

من دانشجوی آموزش محور بودم در ارشد یعنی اینکه استاد راهنما و .... تعطیل! من دوتا پذیرش داشتم! که توصیه نامه هاشو یکی دوست همکلاسیم و دوتای دیگه رو استاد لیسانسم که تازه دانشجوی دکتری شده با جیمیلش و اون یکی رو با التماس و ... یکی از استادهای گروه IT که فقط نصف یکی از کلاسهایی رو که استاد اصلیمون پیچوند و ایشون جاش اومد برای 4 جلسه که مثلا بی استاد نباشیم، ایشون برام ارسال کرد! جایه نگرانی نیست!
    ولی حالا یک مطلبی!
    ببنید دانشگاه رنسلائر نیویورک چی گفتته! برای توصیه نامه
    You will be required to enter two recommenders on the online application. Recommendations should be from your academic advisor(s), other professors, academic deans, etc., who can provide an assessment of your likelihood of success at the graduate level in your field of study. If you are currently working or have been out of school for several years, you may substitute a recommendation from a supervisor or co-worker.
    یعنی اگه ندارید از حوزه اکادمیک میتونی از همکارت بخوای برات توصیه نامه بفرسته! در این حد باشعورن! البته ایرانی جماعت بی توصیه نامه نمیمونه! حتما یک استادی از یک درسی چیزی اسمتونو یادش مونده! به 20 تاشون ایمیل بدید 2 تاش ج میدن ! نشدم همین راه که این دانشاه گفتس!

مهم نمرات زبانتونه!
    با آرزوی موفقیت
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

با سلام

لطفا منو راهنمایی کنید دوستان

من در یک مرکز کارشناسی ناپیوسته گرفتم که یکی دو نفر اونجا دکتر بودند که زبان هم بلد نبودند یا دست و پا شکسته و البته بنده عمرا از آنها خواهش کنم چون عقده ای هستن
    الان اون مرکز دانشگاه شده
    منم 5 سال سابقه کار دارم

تنها کسایی که زبان بلدند 2 استاد زبان و یک استاد آمار و روش تحقیق هستن که یکیشون دکتری داره و هر سه انسان های خوبی هستن

1. اگر از استاد زبان معرفی نامه بگیرم نمی گن استاد دروس تخصصیت چرا نداد ؟
    2. می تونم خودم معرفی نامه بنویسم بنام استادی که زبان بلد نیست بدم ؟ البته با اطلاع و قبول خودش، اونوقت تماس تلفنی بگیرند چکار کنم ؟؟؟؟
    3. وقتی میخوام برای چنتا دانشگاه درواست بدم که نمیشه به استاد گفت 10 تا بنویس و امضا کن، چطوری یک معرفی نامه رو برای همه دانشگاهها استفاده کنم ؟
    cover letter همون توصیه نامه کلی رو از کجا گیر بیارم ؟

لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید

ممنونم
    ویرایش توسط fal : June 17th, 2016 در ساعت 09:07 PM
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

در مورد سوال اولتون به نظرم زیاد مفید نیست توصیه نامه از استاد زبان وقتی ربطی به رشتتون نداره اما در حد یک توصیه نامه شاید اشکال نداشته باشه ولی خوب نیست.
    سوال دومتون اصلاا مشکلی نیست حتما همینکار رو بکنید حتی اساتید دانشگاه های خیلی خوب هم خیلیاشون به خود دانشجو میگن توصیه نامه رو بنویسند تماس تلفنی نمیگیرند شاید ایمیل بزنن فقط که تایید کنه این توصیه نامه از طرف اونهاست و اگه جواب ندن هم مشکلی پیش نمیاد فقط اگر بگن نه ما این توصیه نامه رو ندادیم مشکلی پیش میاد
    در مورد سوال سوم الان اکثر دانشگاه ها به صورت آنلاین هستند تقزیبا تمام دانشگاه های آمریکا به این صورت هست که یک ایمیل از طرف دانشگاه برای استاد میاد که حاوی یک لینک هست و از طریق اون لینک توصیه نامه رو آپلود میکنند. در مورد توصی نامه کاغذی 10 تا نامه مینویسند و 10 بار پرینت میگیرند و پایین 10 تا را امضا میکنند لازم نیست برای 10 دانشگاه توصیه نامه های جداگانه ای نوشته باشه. باید سعی کنید در متن توضیه نامتون اسم دانشگاه خاصی رو نیارید و به صورت عمومی و کلی بنویسید که برای همه ی دانشگاه ها قابل استفاده باشه

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام،

دوستان من یک تجربه چاپ مقاله با یکی از اساتید در یکی از دانشگاه های نه چندان مطرح آمریکا دارم. البته خود استاد تو اون زمینه کارش درسته و ایشون مصری هستند.

ایشون برای من میتونن توصیه نامه بنویسن و فکر هم میکنم که خیلی موثر باشه. اما، یک مساله ای که هست اینه که ایشون گفتن که برای خود دانشگاهی که خودش استاده هم اپلای کنم. دانشگاهش بدک نیست، اما من این شانس دارم که دانشگاه های بهتر هم قبول شم. یجورایی دانشگاه ایشون گذاشتم در خونه آخر اگر قبول نشدم جای دیگه. حالا موندم که اصلا اسم ایشون به عنوان رفرنس بیارم و توصیه نامه از ایشون بگیرم یا نه؟ میتونم از بقیه اساتید توی ایران هم توصیه نامه بگیرم، ولی خب اصلا اساتیدم قبلیم مطرح نیستن.

دلیل سئوالم اینست که با خودم میگم شاید ایشون چون میخواد که من دانشگاه خودش قبول شم، بیاد و توی توصیه نامه ای که به صورت خصوصی به دانشگاه های دیگه میفرسته یه چیزایه دیگه ای بگه! البته این حدس من هست.

ممنونم
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

دوستان من یک تجربه چاپ مقاله با یکی از اساتید در یکی از دانشگاه های نه چندان مطرح آمریکا دارم. البته خود استاد تو اون زمینه کارش درسته و ایشون مصری هستند.

ایشون برای من میتونن توصیه نامه بنویسن و فکر هم میکنم که خیلی موثر باشه. اما، یک مساله ای که هست اینه که ایشون گفتن که برای خود دانشگاهی که خودش استاده هم اپلای کنم. دانشگاهش بدک نیست، اما من این شانس دارم که دانشگاه های بهتر هم قبول شم. یجورایی دانشگاه ایشون گذاشتم در خونه آخر اگر قبول نشدم جای دیگه. حالا موندم که اصلا اسم ایشون به عنوان رفرنس بیارم و توصیه نامه از ایشون بگیرم یا نه؟ میتونم از بقیه اساتید توی ایران هم توصیه نامه بگیرم، ولی خب اصلا اساتیدم قبلیم مطرح نیستن.

دلیل سئوالم اینست که با خودم میگم شاید ایشون چون میخواد که من دانشگاه خودش قبول شم، بیاد و توی توصیه نامه ای که به صورت خصوصی به دانشگاه های دیگه میفرسته یه چیزایه دیگه ای بگه! البته این حدس من هست.

ممنونم
    نگرانیتون بی‌مورده به نظر من. یک استاد واقعاً نمی‌آد به خاطر چنین موضوعی حرف خلاف واقعی بزنه یا توی توصیه‌نامه از شما خوب نگه. اسمش توصیه‌نامه است یعنی شما رو توصیه می‌کنه!

اتفاقاً به طور کلی تا جایی که شنیده‌های من نشون می‌ده اساتید خارجی نسبت به اساتید ایرانی اهمیت بیشتری به توصیه‌نامه می‌دن و در کل خوب و مفصل می‌نویسن.
    ضمن این که گرفتن نامه از استادی در آمریکا خودش نقطه‌ی قوت خوبی خواهد بود براتون.

و اگه هم خیالتون هم راحت نبود، معمولاً در سیستم‌هایی که توصیه‌نامه اینترنتی ثبت می‌شه گزینه‌ای هست که شما می‌تونید بخواید بعداً بتونید نظر اون توصیه‌کننده رو در مورد خودتون ببینید. (و این انتخاب شما هم در ای‌میلی که برای استاد می‌ره بهش اطلاع داده می‌شه.)
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

ممنونم
    دوست عزیز
    من دلیل نگرانی شمارو درک می کنم چون اگر اینجایی که هستیم اینقدر بی عدالتی و دورویی نمیدیدیم هیچوقت این سوال مطرح نمیشد.
    اما به نظر من شما خیالت راحت باشه چون یک استاد باشعور نظر لطفشه که ازت خواسته بری دانشگاه خودش و این تنها درحد یک دعوت بوده و نه یک اجبار که درصورت اجابت نکردن اون توی دردسر بندازتت! ایشون بهت گفتن اون دانشگاه رو هم اپلای کن- نه که فقط اونجارو و هیچ جای دیگه!!
    نگرانیتون بی مورده- زیاد درگیر این موضوع نباشید

Junior Member

دوستان پستم یکم طولانیه اما لطفا اگر دانشی دارین که میتونه منو راهنمایی کنه واقعا لطف می کنین در اختیارم بذارین.
    من چند تا انتخاب دارم برای توصیه نامه برای مقطع دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه تورنتو

1. استاد راهنما (ایمیل زدم یک هفته پیش هنوز جواب ندادن!).معروف هم نیستن
    2. استاد مشاور(هنوز هیچ درخواستی بهشون ندادم.شایدم نتونم پیداشون کنم اصلا!
    3. داور پایان نامه م که استاد دوره لیسانسم بودن اما گرایش دکتراشون با من متفاوته
    4. مدیر گروه دوره لیسانسم که کلا گرایششون با من فرق میکنه فارغ التحصیل از دانشگاه essex
    5. استاد دوره لیسانسم که منو خیلی خوب میشناسه و توصیه نامه خوبی مینویسه. فارغ التحصیل دکترای دانشگاه علامه و پست دکترای بلژیک
    6. مدیر یه گروه ادبیات تطبیقی که من توش سخنرانی داشتم یک بار و ایشون دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه شیکاگو و پست دکترای دانشگاه هاروارد هستن. درضمن هاروارد بعد از پست دکترا از ایشون خواسته همکاریشون رو با هاروارد ادامه بدن و چند سال هست که ادامه داره.ایشون استاد دانشگاه شیراز هستن.و پذیرفتن که برای من توصیه نامه بنوسین
    7. من دارم یه دوره تدریس زبان تو کالج سنکا تورنتو میگذرونم.اساتیدمون معروفن و توصیه نامه هم میدن احتمالا.ولی گرایش من ادبیاته و اونها تیچینگ!
    چند تا دیگه هم هستن
    شماره 5 و 6 که قول صد در صد به من دادن. استاد راهنمام ایرانه و من تورنتو.شاید یکم زمان ببره تا بتونم پیداش کنم. حالا سوالم اینه که اصلا چقدر توصیه نامه در پذیرش دانشگاه تورنتو میتونه تاثیر داشته باشه و ایا موقع انتخاب دانشجو پروفایل رفرنس ها رو میخونن؟ اگه شما به جای من بودین کدوم دو گزینه رو انتخاب میکردین از بین اساتیدی که توضیح دادم و چرا؟ ایا اسامی تمام این رفرنس ها رو در رزومه بیارم چون میخوام به اساتید دانشگاه تورنتو ایمیل بزنم برای قرار حضوری و رزومه مو اتچ کنم؟ پیشاپیش ممنونم از وقتی که برای خوندن و پاسخ دادن میذارین.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط rojano نمایش پست ها
    دوستان پستم یکم طولانیه اما لطفا اگر دانشی دارین که میتونه منو راهنمایی کنه واقعا لطف می کنین در اختیارم بذارین.
    من چند تا انتخاب دارم برای توصیه نامه برای مقطع دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه تورنتو

1. استاد راهنما (ایمیل زدم یک هفته پیش هنوز جواب ندادن!).معروف هم نیستن
    2. استاد مشاور(هنوز هیچ درخواستی بهشون ندادم.شایدم نتونم پیداشون کنم اصلا!
    3. داور پایان نامه م که استاد دوره لیسانسم بودن اما گرایش دکتراشون با من متفاوته
    4. مدیر گروه دوره لیسانسم که کلا گرایششون با من فرق میکنه فارغ التحصیل از دانشگاه essex
    5. استاد دوره لیسانسم که منو خیلی خوب میشناسه و توصیه نامه خوبی مینویسه. فارغ التحصیل دکترای دانشگاه علامه و پست دکترای بلژیک
    6. مدیر یه گروه ادبیات تطبیقی که من توش سخنرانی داشتم یک بار و ایشون دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه شیکاگو و پست دکترای دانشگاه هاروارد هستن. درضمن هاروارد بعد از پست دکترا از ایشون خواسته همکاریشون رو با هاروارد ادامه بدن و چند سال هست که ادامه داره.ایشون استاد دانشگاه شیراز هستن.و پذیرفتن که برای من توصیه نامه بنوسین
    7. من دارم یه دوره تدریس زبان تو کالج سنکا تورنتو میگذرونم.اساتیدمون معروفن و توصیه نامه هم میدن احتمالا.ولی گرایش من ادبیاته و اونها تیچینگ!
    چند تا دیگه هم هستن
    شماره 5 و 6 که قول صد در صد به من دادن. استاد راهنمام ایرانه و من تورنتو.شاید یکم زمان ببره تا بتونم پیداش کنم. حالا سوالم اینه که اصلا چقدر توصیه نامه در پذیرش دانشگاه تورنتو میتونه تاثیر داشته باشه و ایا موقع انتخاب دانشجو پروفایل رفرنس ها رو میخونن؟ اگه شما به جای من بودین کدوم دو گزینه رو انتخاب میکردین از بین اساتیدی که توضیح دادم و چرا؟ ایا اسامی تمام این رفرنس ها رو در رزومه بیارم چون میخوام به اساتید دانشگاه تورنتو ایمیل بزنم برای قرار حضوری و رزومه مو اتچ کنم؟ پیشاپیش ممنونم از وقتی که برای خوندن و پاسخ دادن میذارین.
    سلام دوست عزیز
    من 5 رو پیشنهاد میدم
    و اینو بگم توصیه نامه صرفا نامه ایه که شمارو تفسیر میکنه و کسی باید بنویسه که شمارو میشناسه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)