صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 45678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

با سلام دوستان عزیز
    من سال 90 فوق لیسانس گرفتم و سپس 5 سال تو صنعت مشغول به کار شدم و الان میخواستم برای فوق لیسانس تو امریکا مجددا اپلای کنم.
    از اساتید دوره لیسانسم یکیشون باهاشون ارتباط دارم و میدونم که احتمالا Rec خوبی بنویسه.
    از اساتید فوق لیسانسم با استاد راهنمام که دعوا کردم ولی با یکی دو تا از استادای دیگه که کلاس داشتم باهاشون رابطم خوبه و به نظرم Rec خوبی بنویسن
    یکی از دوستام هم تو انگلیس postdoc میخونه ودو تاشون هم تو ایران تو دانشگاه های سراسری هیئت علمی هستن و گفتن که میتونن Rec بدن
    به نظرتون از کدوماشون بگیرم بهتره؟
    ممنونم از راهنماییتون

Junior Member

سلام به همه دوستان
    اگر از استادي كه مي خوام recommendation بگيرم ايميل دانشگاهي نداشته باشه با اينكه دانشيار هست اشكال داره؟آيا اين موضوع نقطه ضعف به حساب مياد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bdjitnpsf نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    اگر از استادي كه مي خوام recommendation بگيرم ايميل دانشگاهي نداشته باشه با اينكه دانشيار هست اشكال داره؟آيا اين موضوع نقطه ضعف به حساب مياد؟
    به نظر بنده ایرادی آنچنانی ندارد؛ البته به شرطی که پروفایلشون تو گوگل اسکالر ویزیبل باشه و مقاله زیاد داشته باشه

ApplyAbroad Superstar

سلام ترجیحا سعی کنید از ایمیلی که .ac یا .edu در آمریکا دارد استفاده کنند به خصوص اگر سوال شما برای دوره دکتری یا بالاتر هست و مساله فاند هم در میان است. به دو دلیل:
    ۱- اعتبار خود استاد. نداشتن ایمیل دانشگاهی عادی حساب نمیشود. شاید کمی هم عجیب حساب شود. یا دانشگاه اصلا چرا دامین اکادمیک ندارد؟
    ۲- صحت محل ارسال نامه. که مثلا شاید شما صداقت نداشته اید و ... از این دست گمانها.

اولین حالت البته مهم است. توصیه با دامین یاهو و گوگل مطلوب نیست.

موفق باشید

سلام به همه دوستان

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

خیلی ممنون از پاسختون فقط یک سوال ابتدایی هم داشتم. اگر دانشگاه به صورت انلاین recommendation نخواد باید به استادم بگم که recommendation بنویسه برام ؟و برای هر دانشگاه باید جداگانه بنویسه ؟

ApplyAbroad Superstar

سلام بلی همینطور است و روی کاغذ سربرگ دار دانشگاه

موفق باشید

خیلی ممنون از پاسختون فقط یک سوال ابتدایی هم داشتم. اگر دانشگاه به صورت انلاین recommendation نخواد باید به استادم بگم که recommendation بنویسه برام ؟و برای هر دانشگاه باید جداگانه بنویسه ؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

دوستان سلام،
    من لیسانس عمران از تبریز و فوق لیسانس آب و فاضلاب از عباسپور گرفتم و استاد مشاورم از دانشگاه شریف بود و ارتباطم با این استادم هنوز خیلی خوبه و بقول معروف کامل منو میشناسه، الان برای به فوق لیسانس دیگه از پلی تکنیک ایتالیا دارم اقدام میکنم و نیاز به توصیه نامه دارم که ازین استادم خواستم و ایشون قبول کردند. فقط گفت متنش رو خودت بنویس بفرست برام. الان مشکلی که دارم بگم این استاد منو از کجا میشناسه؟ چون نباید رو کنم قبلا فوق لیسانس گرفتم و رشته ایشون و گرایش ارشدم خیلی با سرفصلهای لیسانسم نمیخونه که بگم استاد فلان درسام بوده یا استاد مشاور پایان نامم بوده؛ خواهشا لطفا راهنمایی کنید که چجوری بنویسم وقت زیادی نمونده برام

ApplyAbroad Superstar

سلام من فکر نمیکنم دانشگاه ایتالیایی کیفیت رابطه دانشگاههای شما و این استاد را برای پذیرش ارشد بررسی کند. چون اساتید ممکن است جا عوض کنند و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر بروند و ممکن است به صورت استاد مدعو باشند ( یعنی استاد شریف در عباسپور هم یکی دو کلاس داشته اند) و عنوان درسها با هم ممکن است فرق داشته باشد همه این احتمالها هست. بنابراین قاعدتا نباید مشکلی باشد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط nashmil_mlz نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    من لیسانس عمران از تبریز و فوق لیسانس آب و فاضلاب از عباسپور گرفتم و استاد مشاورم از دانشگاه شریف بود و ارتباطم با این استادم هنوز خیلی خوبه و بقول معروف کامل منو میشناسه، الان برای به فوق لیسانس دیگه از پلی تکنیک ایتالیا دارم اقدام میکنم و نیاز به توصیه نامه دارم که ازین استادم خواستم و ایشون قبول کردند. فقط گفت متنش رو خودت بنویس بفرست برام. الان مشکلی که دارم بگم این استاد منو از کجا میشناسه؟ چون نباید رو کنم قبلا فوق لیسانس گرفتم و رشته ایشون و گرایش ارشدم خیلی با سرفصلهای لیسانسم نمیخونه که بگم استاد فلان درسام بوده یا استاد مشاور پایان نامم بوده؛ خواهشا لطفا راهنمایی کنید که چجوری بنویسم وقت زیادی نمونده برام

Keep Calm and APPLY ON

نقل قول نوشته اصلی توسط nashmil_mlz نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    بعیده استادی برای دادن یه توصیه نامه به شما "دروغ بگه"!
    تاکید بر نگفتن اینکه ارشد دارین چیه؟!

موفق باشید

ریکام اساتیدی که خودشون رزومه خفنی ندارن به درد میخوره اصلا؟ منظورم از رزومه خفن همون داشتن مقاله هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)