صفحه 8 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

سلام دوستان
    من دوره لیسانسم رشته کامپیوتر خوندم و فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم . می خوام واسه فوق در رشته کامپیوتر اقدام کنم. مشکلی که دارم ROL از اساتید رشته مدیریت اجرایی خودم می تونم جور کنم اما با یه وکیل که صحبت کردم میگه از اساتید همون کامپیوتر باید باشند و ترجیحا Background علمی خوبی هم داشته باشند اما حدود 8 سال از فارغ التحصیلی من می گذره (لیسانس) و استادی رو نمی شناسم. تو اینترنت هم که اسامی تعدادیشون رو پیدا کردم دیدم هیچ کدومشون هم پیشینه علمی خوبی ندارن. به علاوه امکان گرفتن LoR های professional برام وجود نداره.
    خواستم ببینم با توجه به فرصت کم Apply (تا اول ژانویه) چه راهکارهایی رو می تونید به من پیشنهاد بدید ؟
    آیا باید یه استاد در دانشگاه دیگه در زمینه کامپیوتر پیدا کنم؟ اگه آره، به نظرتون باید ازشون بخوام که یه متن recommend آماده شده از طرف خودم رو برای دانشگاه بفرستند؟ اصلا اساتید همچین کاری رو میکنند؟
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط soubar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دوره لیسانسم رشته کامپیوتر خوندم و فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم . می خوام واسه فوق در رشته کامپیوتر اقدام کنم. مشکلی که دارم ROL از اساتید رشته مدیریت اجرایی خودم می تونم جور کنم اما با یه وکیل که صحبت کردم میگه از اساتید همون کامپیوتر باید باشند و ترجیحا Background علمی خوبی هم داشته باشند اما حدود 8 سال از فارغ التحصیلی من می گذره (لیسانس) و استادی رو نمی شناسم. تو اینترنت هم که اسامی تعدادیشون رو پیدا کردم دیدم هیچ کدومشون هم پیشینه علمی خوبی ندارن. به علاوه امکان گرفتن LoR های professional برام وجود نداره.
    خواستم ببینم با توجه به فرصت کم Apply (تا اول ژانویه) چه راهکارهایی رو می تونید به من پیشنهاد بدید ؟
    آیا باید یه استاد در دانشگاه دیگه در زمینه کامپیوتر پیدا کنم؟ اگه آره، به نظرتون باید ازشون بخوام که یه متن recommend آماده شده از طرف خودم رو برای دانشگاه بفرستند؟ اصلا اساتید همچین کاری رو میکنند؟
    ممنون
    سلام

معمولا اساتید برای دانشجویان خیلی قدیمی شون LoR ارائه نمی کنند... به علاوه حتی اگر ارائه بکنند و بخوان از 8 سال پیش بگن، بی فایده است!!! چون هدف LoR بیش از همه trace وضعیت شما در اوان اخیر هست... پس عملا سراغ اساتید قدیمی تون نرفتید هم کار بدی نکردید... حرف اون وکیل وقتی empirically قابل اجراست که اساتیدتون در دانشکده کامپیوتر در دسترس باشند که در مورد شما بعیده باشند...
    توصیه من این هست که LoR ها رو از اساتید فعلی مدیریتی تون درخواست کنید و اگر کار می کنید و professional LoR هم از دید دانشگاه های مقصد پذیرفتنی هست، سری هم به کارفرماتون بزنید..
    شاید الان بین اساتید کامپیوتری که شما رو نمی شناسند کسی پیدا بشه که بهتون LoR بده و حتی متن اون رو خودتون تنظیم کنید، ولی توجیح اینکه چطور شما رو می شناسه و این اطلاعات در مورد شما رو از کجا آورده ممکن هست مشکل ساز بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

سلام
    عموی من در یکی از دانشگاه های مطرح امریکا استاد هستند، رشتشون با من کاملا فرق داره (من مهندسی و ایشون ریاضی محض) تجربه کار دانشگاهی هم با هم نداشتیم
    به نظر شما rec letter ازشون بگیرم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط muffler نمایش پست ها
    سلام
    عموی من در یکی از دانشگاه های مطرح امریکا استاد هستند، رشتشون با من کاملا فرق داره (من مهندسی و ایشون ریاضی محض) تجربه کار دانشگاهی هم با هم نداشتیم
    به نظر شما rec letter ازشون بگیرم؟
    سلام

منع قانونی نداره... ولی ناخودآگاه ذهن رو biased می کنه به سمت تقلب بالقوه...
    ترجیحا اگر گزینه این دارید اون رو مد نظر قرار بدید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

ممنون از راهنماییتون
    یک سوال دیگه داشتم، برای گرفتن پذیرش و fund داشتن مقاله isi بهتره یا چنتا rec lettere خوب؟
    کدوما قدرت بیشتری دارند؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط muffler نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    یک سوال دیگه داشتم، برای گرفتن پذیرش و fund داشتن مقاله isi بهتره یا چنتا rec lettere خوب؟
    کدوما قدرت بیشتری دارند؟
    دوست عزیز
    به نظر من نمیشه جواب درستی به این سوال داد و اصولا تمامی موارد از سی وی گرفته تا ریکام و... همگی میتونه هویت اکادمیک یه فرد و لولش رو برای گرفتن پذیرش یا فاند مشخص کنه
    ولی در کل:
    شما ابتدا بر طبق رزومه اکادمیکتون، سی وی، مقاله ها ، معدل و کارهای علمیتون توی یه رقابت با اقراد دیگه سنجیده میشید و مشخص میشه که برای گرفتن پذیرش و فاند Qualify هستین یا نه
    داشتن ریکام هم معمولا جزو minimum requirement های این پروسه هستش. و شما بهترین رزومه دنیا رو هم داشته باشین ولی کسی شما رو ریکام نکنه، شخصیتی-اجتماعی و اکادمیک مطمئنا یه فرد Qualify تشخیص داده نمیشین
    ولی شاید برعکسش "روی کاغذ" حداقل شدنی باشه (اینکه شما رزومه خاصی نداشته باشین و به دلیل یه ادم خیلی خیلی معتبر جایی راضی بشه بهتون فاند یا پذیرش بده. و مطمئنا توی اون مکان بحث رقابتی وجود نداشته.)
    خلاصه کنم:
    جایی که برای پذیرش و فاند بحث رقابتیه شما به هر دومورد نیاز دارید یعنی رزومه قوی+ریکام مناسب (که معمولا همین حالت پیش میاد همیشه)
    جایی که بحث رقابتی نباشه ممکنه بتونید با تکیه بر ریکام خیلی خوب از آدمی که خودش معتبر باشه پذیرش بگیرید (معتبر یعنی اینکه واقعا معتبر باشه که دانشگاهی بدون بررسی سی وی فقط بخواد با حرف ایشون به شما پذیرش بده- من خودم تا حالا این مورد رو نه دیدم و نه شنیدم)
    بازم نظر دوستان رو بگیرید

موفق باشید

سلام دوستان

به نظرتون کسی که اصلا باهاش درسی نداشتم اما استاد دانشگاه خودمونه و داور تزم بوده و خیلی خیلی زیاد ازم تعریف کرد تو روز دفاع چه از نظر علمی و چه از نظر سطح زبان انگلیسی، میتونه توصیه نامه واسم بنویسه و مفید باشه؟ با توجه به اینکه تازه موقع دفاع منو شناخته... خیلی زبانش خوبه خودش و میتونه متن خوبی هم بنویسه. از نظر علمی هم آدم معتبریه... مشکلم فقط اینجاست که خیلی وقتی نیست منو میشناسه. نمیدونم اعتباری داره چنین توصیه نامه ای یا نه...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط brilliance نمایش پست ها
    سلام دوستان

به نظرتون کسی که اصلا باهاش درسی نداشتم اما استاد دانشگاه خودمونه و داور تزم بوده و خیلی خیلی زیاد ازم تعریف کرد تو روز دفاع چه از نظر علمی و چه از نظر سطح زبان انگلیسی، میتونه توصیه نامه واسم بنویسه و مفید باشه؟ با توجه به اینکه تازه موقع دفاع منو شناخته... خیلی زبانش خوبه خودش و میتونه متن خوبی هم بنویسه. از نظر علمی هم آدم معتبریه... مشکلم فقط اینجاست که خیلی وقتی نیست منو میشناسه. نمیدونم اعتباری داره چنین توصیه نامه ای یا نه...
    سلام

اگر صرفا من باب ریشه شناخت از شما همین موضوع رو مطرح بکنند، طبیعتا نمی تونه justification خیلی مناسبی برای متقاعد کردن خواننده در مورد کارایی شناختشون از شما باشه...
    توصیه من این هست که اگر مورد دیگه ای برای بیان در ارتباط با شما و ایشون وجود نداره (مثلا با ایشون درسی رو گذرونده باشید، استاد seminar تون بوده باشند، مقاله ای باهاشون کار کرده باشید یا... )، ترجیحا از اساتیدی که دید عمیق تری نسبت به شما دارند کمک بگیرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

با سلام حضور دوستان گرامی
    من قصد گرفتن پذیرش مستر از دانشگاه uzh سوییس رو دارم و در سال 1382 فارغ التحصیل شدم و از اون موقع مشغول بکار هستم
    آیا باید حتما توصیه نامه برای گرفتن پذیرش ارائه بدم
    با توجه به گذشت زمان آیا میتونم از یکی از فارغ التحصیلان مقطع دکتری دانشگاه uzh که نسبت به من شناخت داره ولی مدرس دانشگاه نیست توصیه نامه بگیرم ؟
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ellina نمایش پست ها
    با سلام حضور دوستان گرامی
    من قصد گرفتن پذیرش مستر از دانشگاه uzh سوییس رو دارم و در سال 1382 فارغ التحصیل شدم و از اون موقع مشغول بکار هستم
    آیا باید حتما توصیه نامه برای گرفتن پذیرش ارائه بدم
    با توجه به گذشت زمان آیا میتونم از یکی از فارغ التحصیلان مقطع دکتری دانشگاه uzh که نسبت به من شناخت داره ولی مدرس دانشگاه نیست توصیه نامه بگیرم ؟
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم
    سلام

1- نیاز به LoR رو میشه قطعی تلقی کرد...

2- شما 12 سال پیش فارق التحصیل شده ید... کسی ازتون انتظار academic LoR نخواهد داشت و احتمالا با همون professional LoR کارتون راه خواهد افتاد..
    البته اگر در این سالها با اساتید در ارتباط بودید و مثلا روی فلان پروژها تحقیقاتی هم کار می کردید، می تونید از اون اساتید هم LoR بگیرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)