صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

سلام دوستان. یه سوال داشتم. من استاد اصلی پروژه ارشدم از یه دانشگاه دیگه غیر از دانشگاه خودمه. در مورد گرفتن توصیه نامه از این استاد مشکلی نیست؟ منظورم اینه که دانشگاه خارج نمیگن چرا ایمیلای استادا مال یه دانشگاه نیست؟ از دیدگاه admission committee این ایراد محسوب میشه یا نه؟
    ممنون از توجهتون
    رامین

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط raminshab نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه سوال داشتم. من استاد اصلی پروژه ارشدم از یه دانشگاه دیگه غیر از دانشگاه خودمه. در مورد گرفتن توصیه نامه از این استاد مشکلی نیست؟ منظورم اینه که دانشگاه خارج نمیگن چرا ایمیلای استادا مال یه دانشگاه نیست؟ از دیدگاه admission committee این ایراد محسوب میشه یا نه؟
    ممنون از توجهتون
    رامین
    سلام

خیر.. موردی نداره...
    یک استاد الزاما تا آخر عمر کاری اش در یک position باقی نمی مونه و محتملا جابه جا میشه..
    مهم ارائه دیدی دقیق و جامع از شما و دلیل شناختتون به خواننده هست که باید از پسش بربیاد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

سلام من دوتا سوال دارم. ممنون می شم کمکم کنید.
    1.گرفتن توصیه نامه از یکی از افرادی که باهم مقاله کار کردیم و الان دکتری داره (با کلی مقاله) ولی هیئت علمی رسمی دانشگاه نیست (فعلا داره توی دانشگاه درس می ده تا کارای هیئت علمی شدنش درست شه) کارگشا هست؟ایمیل رسمی دانشگاه رو داره با همون domain که استادای دانشگاه دارن(چون دانشجوی همینجا بوده و domain ایمیل اساتید با دانشجوها یکیه).
    2.نحوه ی درخواست نوشتن توصیه نامه از کسی(استادیار) که کانتکت کمی باهاش داشتم و اسمش توی مقاله ی من هست به دلیل این که یه قسمت کوچیک از کار مقاله ی مارو انجام داد چه جوریه؟ بر نمی خوره به طرف بعد از دو سال زنگ بزنم بگم به من ریکام بده؟ اصلا این کار صلاح هست؟

پ.ن: من یه ریکام خوب از استاد راهنمام که استاد تمام هستن دارم و این دو مورد گزینه های بعدی من هستن.
    ویرایش توسط rtrt : September 27th, 2015 در ساعت 10:24 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UBC

اگر از استاد اصلی تون ریکام دارید اون شخص برای ریکام دوم خوبه.
    بیش از سمت شخص در دانشگاه، این که چه قدر شما رو می شناسه و چقدر باهاتون کار کرده مهمه. اگر کاری که منجر به مقاله شده با هم انجام دادید فوق العاده است، و ریکام ایشون خیلی قوی تر از ریکام استاد تمامی هست که مثلا باهاش یه درس با نمره عالی گرفتید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام من دوتا سوال دارم. ممنون می شم کمکم کنید.
    1.گرفتن توصیه نامه از یکی از افرادی که باهم مقاله کار کردیم و الان دکتری داره (با کلی مقاله) ولی هیئت علمی رسمی دانشگاه نیست (فعلا داره توی دانشگاه درس می ده تا کارای هیئت علمی شدنش درست شه) کارگشا هست؟ایمیل رسمی دانشگاه رو داره با همون domain که استادای دانشگاه دارن(چون دانشجوی همینجا بوده و domain ایمیل اساتید با دانشجوها یکیه).
    2.نحوه ی درخواست نوشتن توصیه نامه از کسی(استادیار) که کانتکت کمی باهاش داشتم و اسمش توی مقاله ی من هست به دلیل این که یه قسمت کوچیک از کار مقاله ی مارو انجام داد چه جوریه؟ بر نمی خوره به طرف بعد از دو سال زنگ بزنم بگم به من ریکام بده؟ اصلا این کار صلاح هست؟

پ.ن: من یه ریکام خوب از استاد راهنمام که استاد تمام هستن دارم و این دو مورد گزینه های بعدی من هستن.

Senior Member pouria007 آواتار ها

سلام دوستان
    من با یکی از دانشجوهای دکترای خارج از کشور، که دانشگاه هم موافقت کرده استاد مشاورم باشه، 2-3 سالی هست که سابقه ریسرچ دارم. آدم با تجربه و باسوادی هم هست و تحت سوپرویژنش، چندین مقاله قوی استخراج کردم.
    به نظرتون حتما باید دکتراشو بگیره که بتونم ازش ریکام بگیرم؟ خب دانشگاها میگن ریکام آکادمیک میخوایم.این آکادمیک حساب نمیشه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با یکی از دانشجوهای دکترای خارج از کشور، که دانشگاه هم موافقت کرده استاد مشاورم باشه، 2-3 سالی هست که سابقه ریسرچ دارم. آدم با تجربه و باسوادی هم هست و تحت سوپرویژنش، چندین مقاله قوی استخراج کردم.
    به نظرتون حتما باید دکتراشو بگیره که بتونم ازش ریکام بگیرم؟ خب دانشگاها میگن ریکام آکادمیک میخوایم.این آکادمیک حساب نمیشه؟
    سلام

1- موردی نداره... اگر شما رو خوب بشناسند می تونند نقش referee رو ایفا کنند...

2- این نوع LoR همون نوع academic هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

من سه ساله دانشگاه نیستم و تو مغازه کار می کردم
    استادام هم همه از دسترسم دورن
    ار کی باید توصیه نامه بگیرم؟

Junior Member

دوستان، یکی از استادهای ایرانی دانشگاه انگلیس بخاطر رابطه خوبی که با استاد راهنمام داره قبول کرده به من ریکام بده، ولی گفته draft ریکامو براش بفرستم تا edit کنه.
    راستش من فقط از داده های تجربی این استاد استفاده کردم ضمنا د تا مقاله ای اس ای در زمینه تخصصی من داده وخیلی سر شناسه.
    مشکلم اینه که تو ریکام چی بنویسم که هم ارزش داشته باشه وهممعقول باشه؟
    مرسی از راهنماییتون

Junior Member

ببخشید دوستان یه سوال دیگه هم دارم ،این استادی را که در بالا بهش اشاره کردم، تحت چه عنوانی recom بنویسه؟

سلام ،
    دوستان برای LoR با توصیه استاد راهنمای ارشدم در دانشگاه تهران به این نتیجه رسیدیم که 2 تا دیگه از LoR توسط دوستای خودش که در دانشگاه های مختلفی هستند و البته جزء خوبای رشته ما هستن و رزومه فوق العادهای دارن انجام بشه. این که چه مشکلاتی باعث شد این تصمیم گرفته بشه و یا استاد مشاورم رو حذف کنم بماند، ولی سوالم اینه که من با این دو تا استاد نه واحد درسی گذروندم و نه کار پژوهشی داشتم. در این شرایط ممنون میشم که نظرتون رو بدونم. به طور کلی پیشنهاد میکنید که این کار و انجام بدم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)