نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: آیا بدون استاد راهنما می شود تز ارشد کار کرد؟

پیش فرض آیا بدون استاد راهنما می شود تز ارشد کار کرد؟

سلام دوستان و اساتید بزرگوار

من یک مشکل بزرگ دارم و اون اینه میخام خودم تنهایی رو تز ارشد کار کنم از نظر شما اینکار امکان پذیر هست یا خیر؟

مقالاتی هم که میخام کار کنم همین طور

نمیخام هیچ استادی از زحمات من سو استفاده کند ممنون میشم نظراتتونو بدین

بسیار ممنون

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا بدون استاد راهنما می شود تز ارشد کار کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید بزرگوار

من یک مشکل بزرگ دارم و اون اینه میخام خودم تنهایی رو تز ارشد کار کنم از نظر شما اینکار امکان پذیر هست یا خیر؟

مقالاتی هم که میخام کار کنم همین طور

نمیخام هیچ استادی از زحمات من سو استفاده کند ممنون میشم نظراتتونو بدین

بسیار ممنون
    امکان پذیر نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    امکان پذیر نیست
    حتی اگه من بدونم کاملا از طرح من سواستفاده خواهد شد؟
    یعنی واقعا هیچ راهی وجود نداره؟
    مشکل اینه که من نمیخام زحماتی که میکشم رو یکی راحت صاحب بشه خیلی واسم سخته پذیرفتن این مساله

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

حتی اگه من بدونم کاملا از طرح من سواستفاده خواهد شد؟
    یعنی واقعا هیچ راهی وجود نداره؟
    مشکل اینه که من نمیخام زحماتی که میکشم رو یکی راحت صاحب بشه خیلی واسم سخته پذیرفتن این مساله
    خب یه کاری کنید. تزتون رو با یه استادی بردارید (راه در رو نداره حتما باید با یه استاد راهنما کار کنید) اما موضوع تز رو بذارید اون بده نه شما. شما طرحتون رو نگه دارید تو ذهنتون و بعد به طور موازی هم رو موضوعی که تو ذهنتون هست کار کنید و هم روی موضوع تز. اینجوری حتی اگه اون موضوع خودتون رو هم مقاله کنید به استاد راهنما ربطی نخواهد داشت. فقط جوری کار نکنید که که استاد راهنما بفهمه که شما دارید کم کاری میکنید و ذهنتون به یه چیز دیگه داره فکر میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    خب یه کاری کنید. تزتون رو با یه استادی بردارید (راه در رو نداره حتما باید با یه استاد راهنما کار کنید) اما موضوع تز رو بذارید اون بده نه شما. شما طرحتون رو نگه دارید تو ذهنتون و بعد به طور موازی هم رو موضوعی که تو ذهنتون هست کار کنید و هم روی موضوع تز. اینجوری حتی اگه اون موضوع خودتون رو هم مقاله کنید به استاد راهنما ربطی نخواهد داشت. فقط جوری کار نکنید که که استاد راهنما بفهمه که شما دارید کم کاری میکنید و ذهنتون به یه چیز دیگه داره فکر میکنه.
    مرسی بابت راهمانیاتون ولی اون خیلی کار داره نمیشه پنهانی کار کرد ....

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

همین که اسم یک استاد تو مقالتون باشه واسه مقاله اعتبار میاره. در حقیقت همه خودشون رو تز کار میکنن و استاد فقط نظارت میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها
    همین که اسم یک استاد تو مقالتون باشه واسه مقاله اعتبار میاره. در حقیقت همه خودشون رو تز کار میکنن و استاد فقط نظارت میکنه.
    این موضوع رو متوجهم مساله اینه که من نمیخاستم ایده های شخصیم دست کسان دیگه ای بیفته .... اینم که مثل اینکه چاره ای نیست گویا

Junior Member niUsha_n60 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (Organic chemistry (M.Sc

این موضوع رو متوجهم مساله اینه که من نمیخاستم ایده های شخصیم دست کسان دیگه ای بیفته .... اینم که مثل اینکه چاره ای نیست گویا
    دوست عزیز تو کشور ما هیچ انصافی در این زمینه نیس و باید به ناچار تحمل کرد. من که خودم هم موضوع تزم رو انتخاب کردم هم به یه بدبحتی مواد رو از اینور اونور جمع کردم و خلاصه دفاع کردم استاد گرامم حتی پایان نامه من رو قبل دفاع نخوند. آخرم که مقاله رو تحویلش دادم اسم خودش را گذاشت اول و کارسپاند هم خودش شد و فقط مقاله را سابمیت کرد. به همین راحتی! من فقط مجبور بودم به خاطر اعتبار اسمش همه این ها رو تحمل کنم و صدام در نیاد!

نقل قول نوشته اصلی توسط niUsha_n60 نمایش پست ها
    دوست عزیز تو کشور ما هیچ انصافی در این زمینه نیس و باید به ناچار تحمل کرد. من که خودم هم موضوع تزم رو انتخاب کردم هم به یه بدبحتی مواد رو از اینور اونور جمع کردم و خلاصه دفاع کردم استاد گرامم حتی پایان نامه من رو قبل دفاع نخوند. آخرم که مقاله رو تحویلش دادم اسم خودش را گذاشت اول و کارسپاند هم خودش شد و فقط مقاله را سابمیت کرد. به همین راحتی! من فقط مجبور بودم به خاطر اعتبار اسمش همه این ها رو تحمل کنم و صدام در نیاد!
    تو کشورهای غیر از ایران هم در محیط های علمی بر سر اینکه اسم کی اول مقاله باشه اختلاف وجود داره معمولا بین دانشجوها و اساتید. ضمنا در همه جای دنیا نقش استاد فقط و فقط نقش نظارتی و حمایتی هست و هیچ وقت قرار نیست استاد کار دیگه ای انجام بده. البته انتخاب موضوع تز معمولا بر عهده استاد هست و نه دانشجو.

نقل قول نوشته اصلی توسط niUsha_n60 نمایش پست ها
    درسته من فکر میکنم استادا یه جور استعمارگر هستند تو ایران... البته مشکل وقتی بزرگتر میشه شما یه ایده خوبی داشته باشی که استاده بیاد اونو ازت بگیره و بعدها شاید به اسم خودش ثبت کنه ....و یه مشکل دیگه اینه که به قول شما اسم استاد تو مقالات ای اس ای خیلی مهمه و باعث اعتباره و اینکه نیاز زیاری به استاد در مراحل اپلای هم ادم داره ولی خداییش کارشون درست نیست اینهمه سو استفاده اخرش وقتی میخاییم دو تا کار واسمون بکنند ناز میکنند....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)