صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 119

موضوع: تغییر رشته، exchange و یا انتقال واحدهای درسی، یا پذیرش در ترم های بالاتر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته، exchange و یا انتقال واحدهای درسی، یا پذیرش در ترم های بالاتر

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    من فکر میکنم میشه، اینکه دیپلم ما چی بوده برای اونا خیلی فرقی نمیکنه، چون اونا سیستمشون مثل ما نیست.
    خیلی ممنون. یه سوال دیگه هم داشتم اگه لطف کنید راهنمایی بکنید خیلی ممنون میشم :با فرض اینکه پذیرش گرفتم و تونستم به آلمان برم و بعد تغییر رشته هم دادم ، با توجه به اینکه ویزای من برای ارشد هست (حتما مطلع هستید که نظام وظیفه فقط برای ارشد و بالاتر اجازه خروج میده) ، اگه تغییر رشته دادم و از لیسانس شروع کردم مشکلی از نظر ویزا و اینا پیش نمیاد؟ منظورم اینکه ایران با ارشد خوندن من موافقت کرده و اگه من برم و بعد به لیسانس تغییرش بدم ، مخالفت نمیکنن؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته، exchange و یا انتقال واحدهای درسی، یا پذیرش در ترم های بالاتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Dax100 نمایش پست ها
    خیلی ممنون. یه سوال دیگه هم داشتم اگه لطف کنید راهنمایی بکنید خیلی ممنون میشم :با فرض اینکه پذیرش گرفتم و تونستم به آلمان برم و بعد تغییر رشته هم دادم ، با توجه به اینکه ویزای من برای ارشد هست (حتما مطلع هستید که نظام وظیفه فقط برای ارشد و بالاتر اجازه خروج میده) ، اگه تغییر رشته دادم و از لیسانس شروع کردم مشکلی از نظر ویزا و اینا پیش نمیاد؟ منظورم اینکه ایران با ارشد خوندن من موافقت کرده و اگه من برم و بعد به لیسانس تغییرش بدم ، مخالفت نمیکنن؟
    دیگه سفارت ایران در آلمان گواهی اشتغال به تحصیلتون رو تایید نمیکنه و در نتیجه معافیتتون باطل میشه و نمیتونید برید ایران و اگر برید دیگه نمیتونید از ایران خارج شید، غایب محسوب میشید. ولی از نظر آلمان مشکلی ندارید، به اونا ربطی نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    دیگه سفارت ایران در آلمان گواهی اشتغال به تحصیلتون رو تایید نمیکنه و در نتیجه معافیتتون باطل میشه و نمیتونید برید ایران و اگر برید دیگه نمیتونید از ایران خارج شید، غایب محسوب میشید. ولی از نظر آلمان مشکلی ندارید، به اونا ربطی نداره.
    پس از کلام شما اینگونه برداشت میکنم که : حتی اگه معافیت تحصیلی باطل بشه، دولت آلمان با موندن من مشکلی نداره و امکان ادامه تحصیل هست. درسته؟البته الان گفتن کسی که 8 سال غایب باشه میتونه با 20 تا 50 میلیون سربازی رو بخره و به دینصورت امکان برگشت به ایران هم هست.

سلام

کسی که یک الی دو ترم یک رشته را خونده و بخواد دانشگاه و رشته را عوض کنه شرایطش را میدونید؟ من شنیدم فقط برای خارجی ها یکبار تغییر رشته امکان پذیر هست. این حرف درسته؟!

Junior Member

دوستان میشه بلافاصله بعد از ورود به آلمان رشته رو تغییر داد ؟
    یعنی مثلا پذیرش مهندسی و بازاریابی رو گرفت
    با مهندسی برای ویزا اقدام کنیم و بعد اونجا بعد از ورود درخواست تغییر رشته بدیم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan_s نمایش پست ها
    دوستان میشه بلافاصله بعد از ورود به آلمان رشته رو تغییر داد ؟
    یعنی مثلا پذیرش مهندسی و بازاریابی رو گرفت
    با مهندسی برای ویزا اقدام کنیم و بعد اونجا بعد از ورود درخواست تغییر رشته بدیم
    اگر ابتدا در حین گذروندن دوره زبان باشید، و بعد از دادن امتحان زبان بخواید رشته ای که میخواید رو بخونید:
    یا به محض اینکه وارد شدید برید و رشته دوم رو بخونید:
    دیگه اسمش تغییر رشته نمیشه و میتونید خیلی راحت این کار رو بکنید، به شرط اینکه برای رشته اول ثبت نام و ویزا تمدید نکرده باشید.
    اگر رشته اول رو ثبت نام و ویزا رو هم باهاش تمدید کرده باشید، باید با اجازه از اداره اقامت و توضیح کامل اینکارو بکنید و فقط هم یک بار اجازه تغییر رشته دارید.

Junior Member

سلام
    من 24سالم هست و مهندسی مکانیک سیالات را در دانشگاه ازاد گذراندم اما در حال حاضر می خواهم تغییر رشته دهم و در المان بخوانم به رشته مکاترونیک یا ساخت و تولید راستی کارشناسی نا پیوسته هستم از فنی حرفه ای به کاردانی و سپس کارشناسی رشته کاردانیم مکانیک خودرو بوده و همچنین رشته فنی حرفه ایم حال با این وضعیت می خواهم تغییر رشته دهم لطفا اگر کسی تجربه یا اطلاعاتی در این مورد داره که باید دوباره از کارشناسی باید شروع کنم یا می توانم ارشد را شروع کنم منتها واحد ها ی پیش نیاز را باید بگزارم یا هر چیز دیگر
    با تشکر

Junior Member

سلام
    عزیز من هم می خوام پذیرش بگیرم در المان منتها تغییر رشته می خواهم بدهم و دوباره از کارشناسی شروع کنم درحال حاضر مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات را دارم(کارشناسی ناپیوسته هستم) و رشته کاردانیم مکانیک خودرو بوده و می خواهم تغییر رشته به مکاترونیک دهم نظر شما چیست چون شما گفتید که نظام وظیفه فقط برای ارشد اجازه خروج می دهد راستی من معافیت دائم دارم

Junior Member

آقا تورخدا یکی جواب ما رو بده؛ اگه برای مقطع ارشد پذیرش بگیرم و بریم آلمان، و بعد از یک مدت تغییر رشته بدیم و از لیسانس شروع کنیم، اینجوری معافیت تحصیلمون باطل میشه، آیا کشور آلمان
    بازم میزاره بمونیم یا ویزامون دیگه تمدید نمیشه؟
    خواهش میکنم اگه کسی میدونه جواب بده یا حداقل بگید از کی باید بپرسیم...

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Dax100 نمایش پست ها
    آقا تورخدا یکی جواب ما رو بده؛ اگه برای مقطع ارشد پذیرش بگیرم و بریم آلمان، و بعد از یک مدت تغییر رشته بدیم و از لیسانس شروع کنیم، اینجوری معافیت تحصیلمون باطل میشه، آیا کشور آلمان
    بازم میزاره بمونیم یا ویزامون دیگه تمدید نمیشه؟
    خواهش میکنم اگه کسی میدونه جواب بده یا حداقل بگید از کی باید بپرسیم...
    بعد از یه مدت یعنی چی! شما تا وقتی تحصیلتون رو شروع نکردید میتونید به راحتی هر رشته دیگری رو اگر پذیرش دارید شروع کنید. اگر درستون رو شروع کردید فقط یک بار اجازه تغییر رشته دارید اونم باید توضیحات بدید به اداره اتباع خارجی.
    معافیت تحصیلی که از نظام وظیفه دارید به اینجا مربوط نمیشه ولی میگم: باطل میشه، چون شما هر 6 ماه یکبار و یا هربار که میخواید برید ایران باید گواهی تحصیل در رشته مستر با بالا رو توسط سفارت مهر کرده و در سایت نشا آپلود کنید؛ و در نتیجه چنین گواهی ای ندارید، نمیتونید به ایران مسافرت کنید از طریق معافیت تحصیلی ولی جدید قوانینی دارن تصویب میکنن برای سهولت رفت و آمد کسانی که مشمول غایب هستند. این مورد به آلمان ربطی نداره و شما در هر صورت میتونید آلمان بمونید و تحصیل کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)