نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مشکل ایجاد میشود؟

رأی دهندگان
9. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

2 22.22%
  • خیر

7 77.78%
صفحه 105 از 445 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 4443

موضوع: آرشیو ارسال های قدیمی

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.- University of Victoria

پیش فرض پاسخ : قوانین برای دانشگاه آزاد غیر تهران

من فکر می کنم باید یه تاییدیه از سفارت ایران به همون آدرسی که نوشته بگیرین و بهشون ارائه بدین.مطمئن نیستم البته

سلام
    راستش من و دوستانم دانشگاه آزادى(تهران و شهرستان) بوديم و الان هم كانادا درس(مستر و phD) ميخونيم. تو هيچ كدوم از دانشگاه هايى كه ميشناسيم يا اپلاى كرديم چنين چيزى رو نديديم :-\.
    البته شرط معدل همه جا وجود داره و بسيار هم مهم هست .
    (البته من شنيدم دانشگاه يو بى سى در مورد دانشگاه ها سخت گير هست)
    شما اين اطلاعات رو از كجاگرفتيد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    (البته من شنيدم دانشگاه يو بى سى در مورد دانشگاه ها سخت گير هست)
    شما اين اطلاعات رو از كجاگرفتيد؟
    درسته تو همون سایت University of BRITISH COLUMBIA نوشته شده بود... ولی ترسیدم که برای همه دانشگاه ها همین طور باشه...

شما برای پذیرش تمام مدارک رو به امور بین الملل دانشگاه آزاد بردید و ارسال کردید؟ همه داخل یک بسته؟( یا فقط ریز نمره ها را؟)

سلام

من از دانشگاه Concordia برای Meng پذیرش گرفتم . فارغ التحصیل دانشگاه آزاد شهرستان هستم و مدارکم رو هم از طریق امور بین الملل دانشگاه آزاد فرستادم.
    Moving to Germany

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارشد بدون پايان نامه

اون چیزی که اینجا مهمه وضعیت تحصیل در آخرین مقطع تحصیلیه. اگه کسی فوق بدون تز گذرونده ولی دوره دکتراش کامل بوده مشکل زیادی نداره. الان در خود ایران هم بچه های دکترای پیوسته ریاضی و فیزیک با همین شرایط دارن دکترا میگیرن.
    ولی به نظر من اگه آخرین مقطع تحصیلی که خوندین نسبت به سیستم معمول ایران چیزی کم داشته باشه برای استاد شدن (از نظر وزارت علوم) ممکنه دچار مشکل بشین.

پیش فرض تاثیر مشخصات فرد ی ازقبیل جنسیت و ملیت در میزان پذیرش

سلام

من تازگی از چندین نفر شنیدم که دانشگاه های آمریکا معمولا female به male ترجیح میدن ، میخوام ببینم این قضیه واقعا صحت داره یا این دوستان حدسیات خودشون رو گفتند؟البته خودم بعید میدونم که اونا اینقدر سبک مغز باشند که بخواند این تبعیض رو قائل باشند؟

نکته دیگه اینکه، بعضی دوستان اصرار دارند که دانشگاه هایی که انتخاب می کنیم بهتر است که قبلا ایرانی پذیرفته باشند. این قضیه برای همه صادقه یا فقط برای کسایی که تو دانشگاه های تاپ ایران (شریف ،تهران) درس خوندند. و اون دانشگاه فقط این دانشگاه هارو میشناسه.
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیر مشخصات فرد ی ازقبیل جنسیت و ملیت در میزان پذیرش

فكر نمي كنم هيچ دانشگاهي در آمريكا بدون دليل خاصي female را به male يا بر عكس ترجيح بده. مساله چيز ديگه اي است.
    مساله اينه كه يه سري از دانشگاهها براي اينكه بتونند از يه سري از مزاياي اجتماعي يا حكومتي بهره مند شوند قانون هايي را رعايت مي كنند. مثلا يكي از اون قانونها تخصيص ظرفيت هايي به female ها و يا ظرفيتهايي براي بچه هاي كشورهاي جهان سوم و يا بعضي مواقع ظرفيت هايي براي افراد معلول هست. اينها علاوه بر فرصتهايي هستند كه همه افراد در به دست آوردن آنها شانس يكسان دارند.

در مورد بحث ايراني و غير ايراني هم مساله اينه كه استادايي كه دانشجوهايي از يك مليت خاص دارند و ازشون راضيند مسلما تو ذهنشون يه امتيازي به افراد اون مليت قرار مي دهند ولي عوامل زيادي را كه در انتخاب دانشجو وجود دارد را هم در نظر مي گيرند.
    يا مثلا ممكنه تا حالا دانشگاههايي رو ديده باشيد كه حتي يه ايراني هم ندارند. اگه قضيه رو دنبال كنيد احتمالا متوجه خواهيد شد كه سيستم اسرائيلي دارند.
    براي همين اكثرا ميگن كه بهتره قبل از اقدام حواستون به تعداد ايراني هاي يه دانشگاه هم باشه.

یعنی طبق معمول سیاست اینجا هم دست داره ، حالا ما از کجم بفهمیم که اون دانشگاه سیستم اسرائیلی داره ؟
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

Member
    رشته و دانشگاه
    علم و صنعت ایران - مهندسی صنایع

راستش راجع به اون اسرائيلي بودن يا نبودن دانشگاه من خيلي عقيده اي به اين توهم هاي توطئه ندارم.

اما، من يه پسر خاله دارم كه از بچگي با خانوادش توي امريكا زندگي ميكنن، الانم داره دكتراش رو تو يكي از رشته هاي خفن BioTech ميگيره. قبل از اينكه رزومم رو براي هر استادي بفرستم اول براي اون فرستادم كه ازش مشورت بگيرم.

جالب اينجاست كه اين بنده خدا به من گفت اطلاعات فردي از جمله جنسيت، مليت، تاريخ تولد، وضعيت تاهل و ... رو از توي رزومت بردار. اينا نبايد توي رزومه نوشته بشه! خيلي برام جالب بود! وقتي ازش توضيح خواستم گفت كه طبق قانون هاي اجتماعي امريكا، هيچ كس نبايد تحت تاثير اين موارد كسي رو مورد ارزيابي قرار بده (چه شغلي، چه علمي). در نتيجه اينجا مرسوم نيست كه كسي تو هيچ رزومه اي اين چيزا رو بنويسه!

شايد براي ما يكم (يا خيلي) عجيب باشه ولي جايي كه داريم روش اميد ميبنديم چنين قوانيني داره كه عموما هم ديگه بيشتر به فرهنگ شبيه شده تا قانون!

البته منكر اين نميشم كه امكان داره يه استادي كلا با ايراني ها راحت تر باشه يا چميدونم دانشجوي قبليش كه هندي بوده اون رو از هندي ها زده كرده باشه. ولي به گفته اين پسرخاله من، اين چيزا به هيچ وجه تعيين كننده نيست. حتي تاثير گذاريش هم خيلي كمتر از حديه كه بخواين بخاطرش نگران باشين.

كيوان
    برای اینکه امضات از دو خط بیشتر نشه، فقط کافیه یکم سعی کنی  

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    یعنی طبق معمول سیاست اینجا هم دست داره ، حالا ما از کجم بفهمیم که اون دانشگاه سیستم اسرائیلی داره ؟
    شما در هر صورت بايد يه سري به faculty دانشگاه و دانشكده ميزني ديگه؟ از روي دانشگاههاي Bs اكثر استادا به احتمال زياد ميتوني بفهمي كه كجايين. چون اكثرا ليسانسشونو تو كشور خودشون گرفتن. اگه دقت كني اكثر اسزاييلي ها اصلا دانشجوي ايراني ندارند و با اين طرز فكر زياد هم خوششون نخواهد اومد كه همكار ايراني الاصل هم داشته باشند.
    بالتبع دانشگاهي كه تعداد اسرائيلي هاش زياد باشه، ميشه گفت سيستمشم اسرائيليه. اينو فقط ذكر كردم كه مثالي زده باشم، فكر نمي كردم بحث اينقدر براتون مهم باشه. چرا كه خودم اصلا دوست ندارم به اين بحثها دامن بزنم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Keiki
    راستش راجع به اون اسرائيلي بودن يا نبودن دانشگاه من خيلي عقيده اي به اين توهم هاي توطئه ندارم.
    متاسفانه چه بخواهيم و چه نخواهيم سياست حتي زمينه هاي علمي رو هم به طور وسيعي تحت تاثير قرار داده است. من اينجا اصلا دوست ندارم در مورد تاثيرات سياست و .... صحبت كنم.
    اين مساله چيزي بوده كه خودم باهاش برخورد داشتم. ممكنه استثنا هم پيدا بشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)