نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مشکل ایجاد میشود؟

رأی دهندگان
9. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

2 22.22%
  • خیر

7 77.78%
صفحه 55 از 445 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 4443

موضوع: آرشیو ارسال های قدیمی

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

پیش فرض طول دوره دکترا

در ایران در بعضی موارد دانشکده و استاد (بدلیل مزایای حاصله) مانع از فارق التحصیل شدن زود هنگام دانشجویان دوره دکترای می شوند. این مساله در کشورهایی مانند کانادا و آمریکا چطوره؟ اگه سایت دانشکده می گه که یک دوره دکترا بین 3 تا 4 سال و حداکثر 6 سال است. در عمل باید روی کدامیک از این اعداد حساب کرد؟
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : طول دوره دکترا

برای اینکه مدتی که بهتون فاند تعلق می گیره ثابته و من ندیدم به کسی بیشتر از همون 3 یا 4 سال فاند بدن مجبورین که توی همون مدت هم تمام کنین ... بالاخره پول مفته دیگه ! ;D

البته این نظر من بود ... نمی دونم اگه به علت موجه هم تحصیل طولانی بشه باز فاند می دن یا نه !

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پروژه ها بر حسب سختی و میزان کاری که لازم دارن و البته میزان تلاش شما ممکنه زمان ها مختلفی لازم داشته باشن. تا زمانی که شما درست و منظم کار کنید fund ادامه پیدا می کنه ولی اگه کم کاری کنید قطع می شه.
    خود استاد با توجه به سختی پروژه می دونه که شما کم کاری می کنید یا نه.
    این موضوع توی ایران هم صادقه بعضی ها 4 ساله دفاع می کنن ولی بعضی ها 6 سال رو هم رد می کنن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

چرا دوستان همه در مورد فاند صحبت کردن؟؟فکر نمی کنم منظور اصلی سوال کننده فاند بوده باشه
    تا حالا در ایران بعضی استادا برای اینکه از دانشجو تا جایی که امکان داره (سوء) استفاده کنند(مقاله ژورنال و غیره) دانشجو رو تا آخر 6 سال نگه می داشتند و اجازه نمی دادند ک فارغ التحصیل بشه ولی جدیدا دانشجوهای دکتری داخل هم باید ظرف 4 تا 4.5 سال فارغ التحصیل بشن وگرنه اخراج می شن بنابراین استاد دیگه نمی تونه اونو بی خودی 6سال نگه داره و بدوشه!!!!
    در مورد خارج از کشور بعید می دونم استادا اینجوری باشن واگر کارتونو به موقع انجام بدین سر موقع می تونین دفاع کنین و فارغ التحصیل بشین

موفق باشین

ApplyAbroad Champion

راستش در دانشکده‌ی ما که سیستم این جوری که عملا نمی‌گذارند که دانشجو زود دکترا رو تموم کنه و معمولا انتظار اینه که شما حداقل ۵ سالی دانشجوی دکترا باشید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    راستش در دانشکده‌ی ما که سیستم این جوری که عملا نمی‌گذارند که دانشجو زود دکترا رو تموم کنه و معمولا انتظار اینه که شما حداقل ۵ سالی دانشجوی دکترا باشید.
    دقیقاً منظور من هم همینه. چون من به یاد ندارم هیچ یک از دوستانی که قبلاً رفتن ظرف 3 یا 4 سال تموم کرده باشن PhD رو. کسی چنین موردی رو سراغ داره؟ آمریکا بوده یا کانادا؟ چه رشته ای؟ کدوم دانشگاه؟
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Junior Member

به نظر من 6 - 5 سال رو شاخشه. کسی رو ندیدم زودتر تموم کنه.

Member
    رشته و دانشگاه

من همین سوال رو از یکی از اساتیدی که به من پذیرش داده بود پرسیدم. گفتم شاید جوابی که داده برای سایر دوستان هم مفید باشه:

The average heavily depends on research area and personal commitment to the research. Two of my PhD students finished last year. One took 4 years, one took 5 years. The later one worked substantially outside the ... while pursuing the PhD, the former was focused on research.

Three years is IMHO very optimistic (and often will only have a limited publication record). Four years should be the goal.

---

I was just looking at some departmental web pages the other day and came across this page ... which shows that the expected completion time for a PhD is about 3 to 4 years, while the maximum time allowed is 6 years. I just wonder what is the average completion time of full-time PhD students (or students under your supervison)? What parameters might have an effect on this?

توجه تون رو به بخش آخر جواب که اشاره به تعداد publication ها داره جلب می کنم. مشخص می شه که تا زمانی که دانشجو از نظر تعداد مقالات به چاپ رسیده نظر استاد رو تامین نکنه احتمالاً امیدی به فارغ التحصیل شده نباید داشته باشه!

ApplyAbroad Champion

یکی از دوستان من از stanford سه ساله در رشته‌ی کامپیوتر PhD گرفت، ولی اون هم عملا با استادش دعوا کرد و آخرش استادش رو عوض کرد و PhD رو با یکی دیگه تموم کرد.

در مورد تعداد مقاله، باید بگم که تعداد مقاله برای فارق‌التحصیل شدن مهمه، اما از طرفی وقتی استادها می‌بینن که شما داری خوب مقاله چاپ می‌کنی و مثلا ظرف ۳ سال ۱۰ تا مقاله‌ی نسبتا خوب دادی، باز نمی‌گذارند زود فارق‌التحصیل بشی چون فکر می‌کنند اگر نگهت دارند کلی بیشتر مقاله چاپ خواهی کرد.

Junior Member

پیش فرض تایید مدارک ایران در امریکا امکانپذیر است؟

من ترجمه 5 سال یش مدارکم به همراه کپی ترجمه نشده آن و ریز نمرات را به داییم در مریلند پست کردم و اون هم برای من apply کرده ولی اونا گفتن که به مدارک من شک دارن و قبول نکردن حال میخواستم بدونم جایی تو امریکا هست که مدارک ایران را چک کنه و اگه هست من مدارکمو به انجا پست کنم تا تائید کنند متشکرم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)