صفحه 9 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 203

موضوع: نامه پذیرش و یا تاییدیه دریافت درخواست پذیرش از دانشگاه

پیش فرض پاسخ : نامه پذیرش و یا تاییدیه دریافت درخواست پذیرش از دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط astute نمایش پست ها
    سلام د
    دوستان کسی تجربه اینو داره که واقعا تونسته باشه با نامه ی پذیرش یه دانشگاه ویزا بگیره ولی وقتی رفت آلمان بره یه دانشگاه و شهر دیگه؟؟
    ممنون
    بله دوست عزیز تاپیکش هم در بخش هست.

اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

سلام دوستان ایا میشه با پرینت pdf پذیرش رفت برای مصاحبه یا حتما اصل پذیرش رو میخاد سفارت ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    سلام دوستان ایا میشه با پرینت pdf پذیرش رفت برای مصاحبه یا حتما اصل پذیرش رو میخاد سفارت ؟
    همون پی دی اف کفایت میکنه...

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

دوستان امکانش هست که با تایید درخواست پذیرش در یک رشته انگلیسی زبان برای ویزای سفارت اقدام کنیم و بعد اگه ویزامون اومد با پذیرش یک رشته آلمانی زبان توی همون دانشگاه بریم ویزا رو بگیریم. یعنی مثلا تایید درخواست پذیرش رشته مکانیک دانشگاه برلین که به زبان انگلیسیه رو واسه مصاحبه سفارت ببریم و بعد که ویزامون اومد با نامه پذیرش مثلا رشته صنایع دانشگاه برلین که به زبان آلمانیه بریم و ویزا رو بگیریم؟ چون احتمالا تا روز مصاحبه سفارت نتونم مدرک المانیمو بگیرم و با انگلیسی برم . اگه راه بهتری به نظرتون میرسه لطفا بگین

Member
    رشته و دانشگاه
    Intelligent Systems - St. Petersburg Polytechnic University

نقل قول نوشته اصلی توسط winwan نمایش پست ها
    دوستان امکانش هست که با تایید درخواست پذیرش در یک رشته انگلیسی زبان برای ویزای سفارت اقدام کنیم و بعد اگه ویزامون اومد با پذیرش یک رشته آلمانی زبان توی همون دانشگاه بریم ویزا رو بگیریم. یعنی مثلا تایید درخواست پذیرش رشته مکانیک دانشگاه برلین که به زبان انگلیسیه رو واسه مصاحبه سفارت ببریم و بعد که ویزامون اومد با نامه پذیرش مثلا رشته صنایع دانشگاه برلین که به زبان آلمانیه بریم و ویزا رو بگیریم؟ چون احتمالا تا روز مصاحبه سفارت نتونم مدرک المانیمو بگیرم و با انگلیسی برم . اگه راه بهتری به نظرتون میرسه لطفا بگین
    خب چه کاریه؟! باهمون پذیرش انگلیسی زبان بگیرید دیگه، با اون چیزی که پیشنهاد دادید میخوایید به چه هدفی برسید؟
    اینجا هم نگاه کنید شاید بدردتون بخوره

شما دوست عزیز که پیام میدی، مطمئن باش صندوق پیام هات خالیه که بعد نوشتن یه طومار یهو نبینم زده:
    ظرفیت صندوق پیام های خصوصی FELANI به اتمام است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzin258 نمایش پست ها
    خب چه کاریه؟! باهمون پذیرش انگلیسی زبان بگیرید دیگه، با اون چیزی که پیشنهاد دادید میخوایید به چه هدفی برسید؟
    اینجا هم نگاه کنید شاید بدردتون بخوره
    دوست عزیز ممنون که کمک می کنید ولی فکر کنم سوالم کمی ابهام داشته. بذارین اینطوری توضیح بدم: من در یک دانشگاه برای دو رشته که یکی به زبان آلمانی و دیگری به زبان انگلیسیه تقاضا دادم، در حال حاضر هم پذیرش از هیچ جایی ندارم و وقت سفارت هم واسه یه ماه دیگه گرفتم! مدرک زبان انگلیسی دارم و تا حدود 20 روز دیگه هم می خوام امتحان آلمانی بدم . حالا فرض کنیم توی یکی از بخش های امتحان زبان آلمانی مثلا هوقن معروف نمره حد نصاب نیارم ! آیا سفارت به من این مهلت رو میده که مثلا نمره هوقنم رو تا روز گرفتن ویزا به حد نصاب برسونم یا نه؟ اگه نه، می تونم روز مصاحبه با اون رشته که انگلیسیه (ولی توی همون دانشگاه ارائه می شه نه یه دانشگاه دیگه) واسه مصاحبه ویزا برم (توجه کنید که از هیچ کدوم پذیرش ندارما فقط تقاضای پذیرش) و بعدا اگه فقط توی رشته ای که به آلمانی ارائه می شه پذیرش بگیرم، برم و ویزامو بگیرم یا سفارت می گه باید پذیرش نهایی مربوط به همون رشته انگلیسی زبان باشه و نه یه رشته دیگه (با وجود اینکه توی همون دانشگاهه)؟

ApplyAbroad Veteran

دوست عزیز ممنون که کمک می کنید ولی فکر کنم سوالم کمی ابهام داشته. بذارین اینطوری توضیح بدم: من در یک دانشگاه برای دو رشته که یکی به زبان آلمانی و دیگری به زبان انگلیسیه تقاضا دادم، در حال حاضر هم پذیرش از هیچ جایی ندارم و وقت سفارت هم واسه یه ماه دیگه گرفتم! مدرک زبان انگلیسی دارم و تا حدود 20 روز دیگه هم می خوام امتحان آلمانی بدم . حالا فرض کنیم توی یکی از بخش های امتحان زبان آلمانی مثلا هوقن معروف نمره حد نصاب نیارم ! آیا سفارت به من این مهلت رو میده که مثلا نمره هوقنم رو تا روز گرفتن ویزا به حد نصاب برسونم یا نه؟ اگه نه، می تونم روز مصاحبه با اون رشته که انگلیسیه (ولی توی همون دانشگاه ارائه می شه نه یه دانشگاه دیگه) واسه مصاحبه ویزا برم (توجه کنید که از هیچ کدوم پذیرش ندارما فقط تقاضای پذیرش) و بعدا اگه فقط توی رشته ای که به آلمانی ارائه می شه پذیرش بگیرم، برم و ویزامو بگیرم یا سفارت می گه باید پذیرش نهایی مربوط به همون رشته انگلیسی زبان باشه و نه یه رشته دیگه (با وجود اینکه توی همون دانشگاهه)؟
    دوست عزیز متوجهم ولی به کار سفارت اعتباری نیست !
    شما اگه با تقاضای رشته آلمانی برین و مصاحبه انجام بدین، ازتون نمره آلمانی میخوان !
    امیدوارم مشکل نمره نداشته باشین، در غیر اینصورت نیاوردن حد نصاب یک نکته منفی در نظر گرفته میشه.
    بازم میگم اینا کارشون معلوم نیست. افرادی بودن تقاضای پذیرش از دانشگاه X داشتن، موقع تحویل ویزا پذیرش از دانشگاه Y رو بردن تحویل دادن !
    افرادی هم موظف به ارائه همون پذیرشی بودن که باهاش تقاضا دادن.

پیروز باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
    نامه درخواست پذیرش : زمانی که شما برای یه دانشگاه اپلای میکنی، در نهایت یه فرم و تاییدیه نهایی بهتون میده، این همون تاییدیه درخواست پذیرش هستش.
    با این نامه میشه کارای اداری دریافت ویزا رو انجام داد، تا جواب پذیرش بیاد !
    دوستان من واسه هر دانشگاهی که اقدام کردم و اطلاعاتم رو به صورت آنلاین ثبت کردم در نهایت:
    1. یه دونه فایل پی دی اف به من داد که دقیقا همون فرم آنلاین بود و من باید پرینت می گرفتم، امضا می کردم و با بقیه مدارک (مدرک زبان و ...) برای دانشگاه پست می کردم.
    2. یه دونه ایمیل به آدرس ایمیل من می فرستاد که در اون ضمن تشکر اعلام می کرد که ما تقاضای شما رو دریافت کردیم.

حالا سوال من اینه:
    1. نامه درخواست پذیرش که برای روز مصاحبه می شه به سفارت ارائه داد مورد اول هست یا مورد دوم ؟
    2. اگه هیچ کدوم نیست، پس چیه؟ کجا باید پیداش کرد؟

الان بیش از یک ماه و نیم از موقعی که من مدارکم رو برای بعضی دانشگاه ها فرستادم می گذره ولی همشون ددلاینشون نیمه جولای هست و تازه چند هفته بعد از اون نتایج پذیرش رو اعلام میکنند، غیر از اون دو مورد بالا و ایمیل مربوط به دریافت مدارکم از طریق پست، هیچ ایمیل و رسید و .... هم به من نداده اند.

لطفا راهنمایی کنید من دو هفته دیگه وقت سفارت دارم و این موضوع هم اعصابمو خرد کرده ، از هرکی می پرسم یه چیز دیگه می گه! لطفا یه نفر که مطمئنه دقیقا بگه این "نامه درخواست پذیرش" افسانه ای چیه و اگه از موارد بالا نیست در کجا باید به دنبالش بگردم (سرزمین عجایب، توی خواب، حضوری برم دم در دانشگاه و با التماس، تهدید، مزه انداختن یا ... ازشون بگیرم یا ....)

مهم نیست روز مصاحبه ، آفیسر بهم چی بگه فقط الان یه نفر لطف کنه دقیق بگه این نامه درخواست پذیرش چیه؟
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط winwan نمایش پست ها
    دوستان من واسه هر دانشگاهی که اقدام کردم و اطلاعاتم رو به صورت آنلاین ثبت کردم در نهایت:
    1. یه دونه فایل پی دی اف به من داد که دقیقا همون فرم آنلاین بود و من باید پرینت می گرفتم، امضا می کردم و با بقیه مدارک (مدرک زبان و ...) برای دانشگاه پست می کردم.
    2. یه دونه ایمیل به آدرس ایمیل من می فرستاد که در اون ضمن تشکر اعلام می کرد که ما تقاضای شما رو دریافت کردیم.

حالا سوال من اینه:
    1. نامه درخواست پذیرش که برای روز مصاحبه می شه به سفارت ارائه داد مورد اول هست یا مورد دوم ؟
    2. اگه هیچ کدوم نیست، پس چیه؟ کجا باید پیداش کرد؟

الان بیش از یک ماه و نیم از موقعی که من مدارکم رو برای بعضی دانشگاه ها فرستادم می گذره ولی همشون ددلاینشون نیمه جولای هست و تازه چند هفته بعد از اون نتایج پذیرش رو اعلام میکنند، غیر از اون دو مورد بالا و ایمیل مربوط به دریافت مدارکم از طریق پست، هیچ ایمیل و رسید و .... هم به من نداده اند.

لطفا راهنمایی کنید من دو هفته دیگه وقت سفارت دارم و این موضوع هم اعصابمو خرد کرده ، از هرکی می پرسم یه چیز دیگه می گه! لطفا یه نفر که مطمئنه دقیقا بگه این "نامه درخواست پذیرش" افسانه ای چیه و اگه از موارد بالا نیست در کجا باید به دنبالش بگردم (سرزمین عجایب، توی خواب، حضوری برم دم در دانشگاه و با التماس، تهدید، مزه انداختن یا ... ازشون بگیرم یا ....)

مهم نیست روز مصاحبه ، آفیسر بهم چی بگه فقط الان یه نفر لطف کنه دقیق بگه این نامه درخواست پذیرش چیه؟
    با تشکر
    شما هر دو رو پرینت بگیرین و ببرین.
    اگه هیچکدوم نیست، باید توی پروفایلی باشه که تو پرتال دانشگاه ساختین !
    نامه درخواست پذیرش : وقتی شما به عنوان مثال از طریق اسیست برای چند تا دانشگاه اپلای میکنین، در نهایت یه رسید یا فایل پی دی اف دارین، که میشه درخواست پذیرش !
    یه نوع دیگه : همون فایل پی دی اف که آخر پروسه آنلاین از پرتال دانشگاه دانلود کردین و امضاش کردین و بعد هم پستش کردین، یه نمونه دیگشه.
    البته وقتی با درخواست پذیرش میرین، بایستی موقع تحویل ویزاتون، پذیرش اصلی از دانشگاه رو ببرین و تحویلشون بدین تا ویزا رو بگیرین !
    به عنوان مثال،شما برای 5 تا دانشگاه درخواست دادی، شما برای مونیخ اپلای کردی و فرم درخواست مونیخ رو میبری تحویل میدی. ممکنه سفارت موقع تحویل ویزا فقط با پذیرش از مونیخ بهت ویزا رو بده !
    البته به کار سفارت اعتباری نیست و ممکنه شما درخواست مونیخ رو ببری و موقع تحویل، ویزاتو با پذیرش هانوفر بگیری !
    البته باز میگم معلوم نیست و ...
    بازم ابهامی هست ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
    نامه درخواست پذیرش : وقتی شما به عنوان مثال از طریق اسیست برای چند تا دانشگاه اپلای میکنین، در نهایت یه رسید یا فایل پی دی اف دارین، که میشه درخواست پذیرش !

بازم ابهامی هست ؟
    adrian گرامی خیلی لطف کردی، فقط یه سوال :فایل پی دی اف مربوط به یونی اسیست که گفتین، منظورتون همون پی دی اف هست که شبیه پرتال آنلاین دانشگاه ها، بلافاصله بعد از وارد کردن اطلاعات توی یونی اسیست و به صورت مجزا برای هر دانشگاه و با کلیک روی print application form دانلود می شه و باید امضا می کردیم و واسه یونی اسیست پست می کردیم؟ مثلا من برای مکانیک برلین و مکاترونیک گیسن از طریق یونی اسیست اپلای کردم و برای هر دانشگاه یک فایل پی دی اف مجزا با کلیک کردن روی دکمه print application form دانلود می شه که تقریبا شبیه فرمهای دانشگاه هایی هست که خودمون مستقیم اپلای می کنیم.
    (ببخشید که اینقدر وسواس به خرج می دم، آخه من خودم می خواستم با پرینت اپلیکیشن فرم یکی از همین دانشگاه هایی که از طریق یونی اسیست واسش اقدام کردم و تقریبا مطمئنم بهم پذیرش میده واسه مصاحبه ویزا برم ولی یه بنده خدا که البته خیلی هم کارش درسته (و همین کار درست بودنش سبب تردید من شد) به من گفت با فایل پی دی افی که یونی اسیست بعد از اتمام پروسه بررسی مدارکت، برات می فرسته و توش نوشته برای کدوم دانشگاه مدارکت فرستاده شد و تقاضات برای فلان دانشگاه (ها) ریجکت شد می تونی بری مصاحبه ولی من فکر می کنم ایشون می خواسته کار با ضریب اطمینان بسیار بالا انجام بشه و اینکه اون لحظه دقیقا متوجه این نکته نبوده که یونی اسیست احتمالا تا قبل از روز مصاحبه من، نتیجه بررسی خودش رو اعلام نخواهد کرد!
    بازم ازتون متشکرم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)