نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما درباره کیفیت این برنامه چیست؟

رأی دهندگان
186. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • عالی

87 46.77%
  • خوب

66 35.48%
  • متوسط

17 9.14%
  • ضعیف

6 3.23%
  • بد

10 5.38%
صفحه 316 از 325 نخستنخست ... 216266306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,151 تا 3,160 , از مجموع 3241

موضوع: انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

Banned

پیش فرض پاسخ : انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

سفارت مسلما اعلام کننده هست اما اداره مهاجرت طبق اون برگه که از شخص درسفارت اینترویو کرده اون برگه را به اداره مهاجرت منطقه میفرسته واونا تصمیم به قبول شدن شخص میکنن وسفارت فقط اعلام میکنه و اگر هم جواب ریجکت را نگن معمولا ایمیل به اداره مهاجرت شخص میفرسته واز طریق اونا علت را پیگیر میشه
    قبلا جواب ریجک را سفارت زنگ میزد میگفت بعد از مدتی گفت شخص خودش پیگیر بشه و زنگ بزنه وما توضیح میدیم و یادمه به یه نفر گفته بود برگه ریجکت را بیا از شهرستان از سفارت بگیر درحالی که قبلش خودشون پست میکردن

ساعت 3تا4 که میرفتم دم سفارت خود مسئولین المانی واقعا جواب سوالات را میدادن حتی یادمه به من گفت نمیخوای بری المان را ببینی سریع اقدام کن
    متاسفانه مسئولین ایرانی بعضیهاشون که یادمه بازنشت شدن وجدیدا هم اصلا زیاد راهنمایی نمیکنن خیلی هم شلوغ هست از این بابت اینا ناراحتن که چرا انقدر برای ویزا اقدام میشه خود مسئولش به من میگفت

یه مورد دیگه جالب بود که اکثرا برای وقت که حاضر میشن مردم به میله ها چسبیدن درحالی که مسئولین سفارت بهشون تذکر میدن که عقب باستید تا ما صدا میزنم اما مردم گوش نمیدن واونا هم میرن داخل سفارت و جواب نمیدن
    مسائل زیادی در این چند سال اونجا دیدم

این اطلاعاتی هست که وزارت امور خارجه آلمان در مورد تصمیم گیری درباره ویزاها در وبسایت رسمی خودش قرار داده:

Wer ist für die Entscheidung über die Ausstellung eines Visums zuständig?
    Kraft Gesetz (§ 71 Abs. 2 AufenthG) sind im Ausland die Botschaften und Generalkonsulate (Auslandsvertretungen) der Bundesrepublik Deutschland für die Visumerteilung verantwortlich.
    Die Ausstellung von Visa für längerfristige Aufenthalte und/oder zur Aufnahme einer Arbeit oder eines Studiums durch die zuständige deutsche Auslandsvertretung ist ggf. nur nach vorheriger Zustimmung durch die beteiligte Ausländerbehörde möglich.

https://www.auswaertiges-amt.de/de/n...ntragen/606518

طبق این متن تصمیم گیری در مورد ویزاها بر عهده سفارتخانه ها و کنسولگریهای آلمان در سایر کشورها هست. در مورد ویزاهای طولانی مدت (دانشجویی، کار، پیوستن به همسر و...) صدور ویزا فقط با تایید اداره اقامت شهر مورد نظر امکان پذیر هست.

با آرزوی موفقیت
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Banned

سلام
    بله همینطوره من هم منظورم ویزای دانشجویی بود که با تایید اداره مهاجرت امکان پذیر هست

Junior Member

سلام
    كسي ميدونه مدارك همسر بعد مصاحبه در سفارت، چند روز بعد به دست اداره مهاجرت شهر مقصد ميرسه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid1358 نمایش پست ها
    سلام
    كسي ميدونه مدارك همسر بعد مصاحبه در سفارت، چند روز بعد به دست اداره مهاجرت شهر مقصد ميرسه؟
    سلام
    مشخص نیست برای بعضیها 2 هفته و برخی 1ماه هم طول کشیده
    اگر امنیتی بره بیشتر طول میکشه

Junior Member

سلام دوستان. من اول مارس مصاحبه دانشجویی داشتم و چک امنیتی هم نداشتم. مدارک پسرم هم همون روز برای پیوست دادم. تا حالا تنها خبری که گرفتم از اوسلندر شهرم بوده که دو ماه بعد از زمان مصاحبه پرونده رو فرستادن تهران و من باید از سفارت پیگیری کنم. تماس نمیتونم بگیرم. چند ایمیل فرستادم جواب ندادن. دم در سفارت رفتم گفتم اومدم باجه نقص مدرک، گفتن برای پیگیری ویزا فقط ایمیل بزن و راه ندادن برم تو. خیلی بلاتکلیفم! به نظرتون چطور از وضعم با خبر بشم؟

Junior Member

اگر فرستادن تهران كه عملا تموم شده كارتون توي دو هفته زنگ ميزنن بهتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid1358 نمایش پست ها
    اگر فرستادن تهران كه عملا تموم شده كارتون توي دو هفته زنگ ميزنن بهتون
    دوست عزیز از توجه و پاسختون ممنون. ولی طبق گفته اوسلندر، الان دوماه و نیم که پرونده پسرم هم اومده تهران. (مال خودم 4 ماه). میدونم که چون پذیرش اکتبر رو دادم وقت زیاد بوده برای اعلام، ولی واقعا الان دیگه زمان زیادی نمونده. نمیدونم چرا اعلام نمیکنن؟! گاهی من در فایل پی دی اف جواب ویزاها میبینم اعلام شده که مثلا ویزای یک شماره اومده ولی 1 سپتامبر باید بره سفارت بگیره! واقعا از نحوه اعلام نتایج سر در نمیارم

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHFAR17 نمایش پست ها
    دوست عزیز از توجه و پاسختون ممنون. ولی طبق گفته اوسلندر، الان دوماه و نیم که پرونده پسرم هم اومده تهران. (مال خودم 4 ماه). میدونم که چون پذیرش اکتبر رو دادم وقت زیاد بوده برای اعلام، ولی واقعا الان دیگه زمان زیادی نمونده. نمیدونم چرا اعلام نمیکنن؟! گاهی من در فایل پی دی اف جواب ویزاها میبینم اعلام شده که مثلا ویزای یک شماره اومده ولی 1 سپتامبر باید بره سفارت بگیره! واقعا از نحوه اعلام نتایج سر در نمیارم
    متاسفانه این روند پاسخ دهی امسال به این صورت است. مصاحبه بنده ژانویه بوده و بیش از 7 نفر دیگه از دوستان که باهاشون در تماس هستم در در بازه های زمانی با چند ماه متفاوت به این صورت بلاتکلیف هستند. طی آخرین مکاتبه ای که با سفارت داشتم یهم اعلام کردند که چون شروع ترم اول اکتبر است نزدیک به ترم جواب درخواست ها اعلام میشه. جالبه یکی دیگه از دوستان هم که تماس گرفته بود در جواب بهش گفتن که اگر تا ده روز مونده به شروع ترم جواب نیومد میتونید پیگیری کنید و اطمینان داده بود که نزدیک به ترم نتایج درخواست اعلام میشه که نشون میده همشون یه سیاست کلی رو در جواب دادن به مواردی مثل ما دارند. اگر نتایج مثبت ویزا رو دنبال کنید می بینید که مثلا 7 اگوست حدود 70 نتیجه اعلام شد که تا اونجایی که من پرسیذدم اکثرا شروع ترم شون سپتامیر بود. من خودم شخصا فکر می کنم با این روند دیگه نهایتا تا 15 شهریور شروع به اعلام نتایج می کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima128 نمایش پست ها
    متاسفانه این روند پاسخ دهی امسال به این صورت است. مصاحبه بنده ژانویه بوده و بیش از 7 نفر دیگه از دوستان که باهاشون در تماس هستم در در بازه های زمانی با چند ماه متفاوت به این صورت بلاتکلیف هستند. طی آخرین مکاتبه ای که با سفارت داشتم یهم اعلام کردند که چون شروع ترم اول اکتبر است نزدیک به ترم جواب درخواست ها اعلام میشه. جالبه یکی دیگه از دوستان هم که تماس گرفته بود در جواب بهش گفتن که اگر تا ده روز مونده به شروع ترم جواب نیومد میتونید پیگیری کنید و اطمینان داده بود که نزدیک به ترم نتایج درخواست اعلام میشه که نشون میده همشون یه سیاست کلی رو در جواب دادن به مواردی مثل ما دارند. اگر نتایج مثبت ویزا رو دنبال کنید می بینید که مثلا 7 اگوست حدود 70 نتیجه اعلام شد که تا اونجایی که من پرسیذدم اکثرا شروع ترم شون سپتامیر بود. من خودم شخصا فکر می کنم با این روند دیگه نهایتا تا 15 شهریور شروع به اعلام نتایج می کنن.
    خیلی ممنون از پاسختون. کمی آروم شدم. امیدوارم که نتایج خوبی بزودی همه مون رو خوشحال کنه. موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)