نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما درباره کیفیت این برنامه چیست؟

رأی دهندگان
186. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • عالی

87 46.77%
  • خوب

66 35.48%
  • متوسط

17 9.14%
  • ضعیف

6 3.23%
  • بد

10 5.38%
صفحه 319 از 325 نخستنخست ... 219269309310311312313314315316317318319320321322323324325 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,181 تا 3,190 , از مجموع 3241

موضوع: انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند مدرک جدید که سفارت برای ویزای دانشجویان میخواد....

سلام، بنده پیشنهاد کاری دارم و برای وقت سفارت ماه آگوست اقدام کردم. با توجه به اینکه در سایت سفارت دیدم که گفته بیش از 12 ماه، میخواستم بدونم طبق تجربیات دوستان ایمیل دوم تقریبا چه مدت بعد خواهد آمد؟

پیش فرض پاسخ : انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

سلام من امروز وقت سفارت داشتم برای ویزای کار از شهر مورد نظر که اون کسی که اسپانسرم بود به علت اینکه کاری واسش پیش اومده بود اومد تهران گفت فعلا دست نگه دار تا یک سری کارارو انجام بدم بعد بهت میگم که دوباره اقدام کنی که من اونجا باشم حالا سوال من اینه من که امروز وقت سفارت داشتم و نرفتم مشکلی واسم بوجوود نمیاد؟بعد اینکه پروسه مصاحبه ویزای کار به چه صورت هست ؟نتیجه ویزا رو معمولا چقدر بعدش اعلام می کنند؟و وقتی ویزا صادر شد تا چقدر بعدش میتونم برم؟ممنون میشم سزیع بگید

Junior Member

سلام دوستان

برای ویزای شنگن چه مقدار پول برای تمکن مالی باید تو حسابمون باشه
    لطفا اگر کسایی که ویزا شدن و میدونن راهنماییم کنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of konstanz-sports science

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_arash209 نمایش پست ها
    سلام من امروز وقت سفارت داشتم برای ویزای کار از شهر مورد نظر که اون کسی که اسپانسرم بود به علت اینکه کاری واسش پیش اومده بود اومد تهران گفت فعلا دست نگه دار تا یک سری کارارو انجام بدم بعد بهت میگم که دوباره اقدام کنی که من اونجا باشم حالا سوال من اینه من که امروز وقت سفارت داشتم و نرفتم مشکلی واسم بوجوود نمیاد؟بعد اینکه پروسه مصاحبه ویزای کار به چه صورت هست ؟نتیجه ویزا رو معمولا چقدر بعدش اعلام می کنند؟و وقتی ویزا صادر شد تا چقدر بعدش میتونم برم؟ممنون میشم سزیع بگید
    دوست عزیز اگر وقت سفارت داشته باشید و بدون اینکه باهاشون هماهنگ کنید یا خبر بدین بهشون که نمیرید , تا اونجایی که من میدونم ممکنه در اینده براتون مشکل ساز باشه. این المانیا رو که میشناسین دیر رسیدن هم دوست ندارن سر قرار , چه برسه به نرفتن اونم بدون خبر دادن

Junior Member

سلام دوستان، من یه سوالی داشتم

چند روز پیش سفارت با من تماس گرفت که ویزام آمادس و برم تحویل بگیرم

حالا متاسفانه من متوجه شدم که اصل رسید صندوق رو توی آلمان پیش همسرم جا گذاشتم و الان فقط پرینت رنگیش رو میتونم ببرم سفارت برای تحویل ویزا

آیا کسی تجربه مشابه داشته؟ مشکلی پیش نمیاد با این وضعیت؟ یا حتما باید اصل رسید رو داشته باشم؟

Junior Member

سلام دوستان بنده خیلی از پست ها رو خوندم ولی چند تا سوال رو مطمئن نشدم :
    1. من با همسرم میخوام برم آیا ترجمه رسمی مدرک سند ازدواج نیاز هست برای روز مصاحبه؟ (مهر دادگستری هم لازم داره؟ چون تو سایت سفارت فقط گفتن رزومه همسر+آخرین مدرک تحصیلی + پاسپورت)
    2. من مدرک زبانم شاید 2 ماه بعد مصاحبه بیاد، یعنی زمان ازمونم اون موقع هست، آیا بدون مدرک زبان تایید میکنن چون استادم با این قضیه کنار اومده.
    3. تو روز مصاحبه ایا همسرم باید همراهم باشه؟ و اگر پاسخ مثبته باید ایشون هم انگلیسی رو خوب بتونه صحبت کنه یا فقط کافیه من بتونم صحبت کنم؟
    4. من اگر از استادم نامه بگیرم که پذیرش دارم بازم هم اون مبلغ 60 یورو رو بابت مصاحبه رو از من میگیرن. (برای تایید مدارک از استادم یه نامه می گیرم که رایگان تایید کنن)

ممنون از همه کسانی که لطف میکنند و جواب میدن

Junior Member

دوستان سلام.
    من 11 Jun تو سایت سفارت ثبت نام کردم و ایمیل اول رو گرفتم. 30 Oct ایمیل دوم اومد که وقت مصاحبه تو دفتر ویزامتریک رو اعلام کرد. 11 Nov ساعت 13 وقتم بود. که تا 6 عصر کارم طول کشید و خیلی شلوغ بود. البته تحویل مدارک خودش 5 دقیقه هم طول نکشید ولی 4 ساعت منتظر بودم تا نوبتم بشه و بعدش هم 1 ساعت منتظر نوبت انگشت نگاری!
    21 Nov هم جوابم اومد که ویزا گرفتم. ویزاش هم خیلی عجیب غریبه! ویزا برای 25 روز، 1 ماه و هفت روز اعتبار ویزا، مولتی!
    بلیت رفت من 20 دسامبر هست و برگشتم 25 روز بعدش. دقیقاً از 20 دسامبر اعتبار ویزای من شروع میشه و 25 روزه هست! حالا نمیدونم دلیل اون دو هفته اعتبار اضافه و مولتی بودنش چیه! یک ماه هم نه. 1 ماه و هفت روز! در صورتی که من دعوتنامه تجاری از یه شرکت معتبر داشتم برام درخواست ویزای یک ساله مولتی کرده بود تو دعوتنامه و ساپورت کامل مالی رو تعهد کرده بود. بیمه نامه هم یکساله سامان خریده بودم 650 هزار تومن.

به نظرتون اعتراض بزنم که چرا یکساله ندادین؟ کسی تجربه این موضوع رو داره که ویزا گرفته باشه و برای مدتش اعتراض زده باشه؟ چون معمولاً ریجکتی ها اعتراض میزنن!

برای اطلاع دوستان شرایط من اینجوری بوده:
    35 ساله و مجرد
    کارمند شرکت خصوصی با سابقهء 10 سال
    سند ملکی
    11 سال بیمه
    نامه تمکن مالی 88 میلیون
    پرینت حساب با مانده 63 میلیون
    شینگن نداشتم تا حالا
    5 تا ویزای کره داشتم که یکیش 5 ساله مولتی هست
    1 ویزای ژاپن
    1 ویزای بلغارستان
    تعداد زیادی سفر به ترکیه، مالزی، تایلند

ممنون میشم کسی که اطلاع داره در خصوص موضوع اعتراض جواب منو بده و راهنمایی کنه.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Shurideh نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من 11 Jun تو سایت سفارت ثبت نام کردم و ایمیل اول رو گرفتم. 30 Oct ایمیل دوم اومد که وقت مصاحبه تو دفتر ویزامتریک رو اعلام کرد. 11 Nov ساعت 13 وقتم بود. که تا 6 عصر کارم طول کشید و خیلی شلوغ بود. البته تحویل مدارک خودش 5 دقیقه هم طول نکشید ولی 4 ساعت منتظر بودم تا نوبتم بشه و بعدش هم 1 ساعت منتظر نوبت انگشت نگاری!
    21 Nov هم جوابم اومد که ویزا گرفتم. ویزاش هم خیلی عجیب غریبه! ویزا برای 25 روز، 1 ماه و هفت روز اعتبار ویزا، مولتی!
    بلیت رفت من 20 دسامبر هست و برگشتم 25 روز بعدش. دقیقاً از 20 دسامبر اعتبار ویزای من شروع میشه و 25 روزه هست! حالا نمیدونم دلیل اون دو هفته اعتبار اضافه و مولتی بودنش چیه! یک ماه هم نه. 1 ماه و هفت روز! در صورتی که من دعوتنامه تجاری از یه شرکت معتبر داشتم برام درخواست ویزای یک ساله مولتی کرده بود تو دعوتنامه و ساپورت کامل مالی رو تعهد کرده بود. بیمه نامه هم یکساله سامان خریده بودم 650 هزار تومن.

به نظرتون اعتراض بزنم که چرا یکساله ندادین؟ کسی تجربه این موضوع رو داره که ویزا گرفته باشه و برای مدتش اعتراض زده باشه؟ چون معمولاً ریجکتی ها اعتراض میزنن!

برای اطلاع دوستان شرایط من اینجوری بوده:
    35 ساله و مجرد
    کارمند شرکت خصوصی با سابقهء 10 سال
    سند ملکی
    11 سال بیمه
    نامه تمکن مالی 88 میلیون
    پرینت حساب با مانده 63 میلیون
    شینگن نداشتم تا حالا
    5 تا ویزای کره داشتم که یکیش 5 ساله مولتی هست
    1 ویزای ژاپن
    1 ویزای بلغارستان
    تعداد زیادی سفر به ترکیه، مالزی، تایلند

ممنون میشم کسی که اطلاع داره در خصوص موضوع اعتراض جواب منو بده و راهنمایی کنه.
    اولین ویزا شنگن رو معمولا طولانی نمی دن. بعد چند بار سفر ممکنه طولانی تر صادر کنن. طول ویزا هم معمولا هم اندازه بلیط هست یا مثلا کنفرانسی که فرد دعوته یا ...
    چند روز اضافه تر می زنن که اگر مثلا پروازی کنسل شد یا فرد مدرکی گم کرد و ... غیرقانونی نمونه توی کشور. نرماله.
    اعتراض شاید بشه زد اما من خییلی بعید می دونم تغییری ایجاد بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi jan نمایش پست ها
    سلام دوستان. من میخوام برای برخی دانشگاه های کشورهای اروپایی برای مقطع دکترا اپلای کنم. ولی با چیزهایی که شنیدم کمی ترسیدم و نمیدونم چیکار کنم. میگن مثلا برای المان باید 2 سال تو نوبت سفارت بمونی. چون سفارتخونه خیلی شلوغ شده و همه ملت هجوم بردند برای گرفتن وقت سفارت؟ خب اگر اینجور باشه که دیگه اگر پذیرش هم بگیرم مهلتش منقضی میشه و عملا بیفایده اس. کدوم کشورهای اروپای غربی وقت سفارتشون کوتاهتره. ممنون میشم پاسخ بدید.
    سلام دوست عزیز. هلند ویزاش خیلی براتون راحت تره چون خوده دانشگاه پروسه ویزا گرفتن رو براتون انجام میده شما کافیه فقط به سفارت برید و ویزاتون رو بگیرید

سلام دوستان.. من درخواست ویزای تحصیلی داشتم نقصی داشتم 40 روز پیش واسشون ایمیل کردم هیچ تماسی نگرفتن باهام.. به اداره مهاجرت بخوم ایمیل زدم دیروز جوابی که اومده :
    Sehr geehrte Damen und Herren,die von hier erforderliche Stellungnahme wurde bereits an die für Sie zuständige Auslandsvertretung versandt.
    Bitte wenden Sie sich an die für Sie zuständige Botschaft.

این جواب اتوماتیکه ؟؟ یا واقعا درخواستم موافقت شده و فرستادن برای سفارت توی ایران ؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)