نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما درباره کیفیت این برنامه چیست؟

رأی دهندگان
186. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • عالی

87 46.77%
  • خوب

66 35.48%
  • متوسط

17 9.14%
  • ضعیف

6 3.23%
  • بد

10 5.38%
صفحه 4 از 325 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 3241

موضوع: انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزا تحصیلی به اقامت

سلام
    می بخشید من می خواستم بدونم که برای تبدیل ویزای 90 روزه به اقامت 3 ساله دانشجویی چه مدارکی لازمه؟ اسم اون اداره به آلمانی چی میشه؟ و اسم دقیق اون ویزا چیه؟همون دانشحوییه؟
    سلام دوست عزیز
    من در مورد اقامت 3 ساله چیزی نشنیدم. تا اونجایی که من میدونم در مورد اقامت دانشجویی معمولا به صورت 1 ساله است و شما هر سال باید با ارائه مدرک 8000 یورو یا ضمانتهای مالی دیگه ، اقامتتون رو تمدید کنید.
    برای این کار هم شما باید به اداره Auslenderbehörde شهر محل اقامتتون مراجعه کنید. این کار هم به دو صورته 1) یا اینکه منتظر میمونید تا یه نامه از اداره مربوطه براتون بیاد و یه وقت ملاقات بهتون بدن که برید و مدارک رو تحویل بدید و اقامتتون رو بگیرید که معمولا 1 تا 2 ماه طول میکشه.
    2) از اونجایی که ما ایرانیها برای انتقال پول و اینجور مسائل باید تو بانک حساب باز کنیم و در این مورد هم معمولا اقامت لازمه. شما به اداره مربوطه مراجعه میکنید و اونجا بهتون یه برگه میدن که روش مدارک لازم و شماره تلفن کارمند مربوط به بررسی مدارک شما روشه. شما باید با ایشون تماس بگیرید و یه وقت بگیرید برای ارائه مدارک. معمولا برای دانشجوها وقت رو 1 هفته ای میدن.
    و اما مدارک لازم تا اونجایی که یادمه :
    1) 2 قطعه عکس ( شرایطش مثل چیزی که به سفارت باید میدادید )
    2) پاسپورت
    3)گواهی ثبت نام در دانشگاه
    4) بیمه ( بیمه ی درمانی که تو آلمان میگیرید)
    5) گواهی محل سکونت ( Anmeldebestätigung) ، این گواهی رو شما با بردن قرارداد اجاره به Bürgeramt شهر محل سکونتتون می تونید بگیرید. میشه گفت یکی از مهمترین مدارکیه که در موارد مختلف به کارتون میاد.
    6) هزینه ، تا جایی که من میدونم حدود 30 یورو.

ممکنه مدارک دیگه ای هم بسته به شهر لازم باشه و یا اینکه من از قلم انداخته باشم. به وب سایت Auslenderbehörde شهر مورد نظرتون یه سری بزنید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط reza.bahmaniar : February 12th, 2010 در ساعت 03:49 PM
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

پیش فرض پاسخ : چند مدرک جدید که سفارت برای ویزای دانشجویان میخواد....

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    البته اين را هم اضافه كنم كه افرادي كه اصل دانشنامه دارند ( آزاد يا سراسري) نيازي به گواهي قبولي دانشگاه نيست.
    تاييد مي شود.

Junior Member aries آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزا تحصیلی به اقامت

من از یکی از دوستان که در آلمان مشغول به تحصیل هستند، خبردار شدم اگر کسی 5 سال در اونجا کار کنه (نمی دونم دقیقا تحت چه شرایطی) و مالیات هم بده بهش اقامت می دن. اما از صحت و سقمش اطلاع دقیق ندارم.

Smile الگوریتم ویزا و نحوه های پیگیری از سفرات آلمان

با سلام خدمت دوستان عزیز،
    من دیدم این بحث الگوریتم ویزا و نحوه های پیگیری ویزا از سفارت آلمان برای خیلی ها ناشناخته است! در فروم های دیگه مثل فروم آمریکا بچه ها اطلاعات مفیدی گذاشتن، حتی اسم آفیسرها که به صورت کد نوشته می شه رو هم پیدا کردند
    خب، با تمام این تفاسیر می خوام که اگر کسی در خصوص روند صدور ویزا و مراحلش چیزی می دونه اینجا بنویسه، مثلا اینکه بعد از اینکه مصاحبه انجام شد مدارک تهران بررسی می شه اول؟ چقدر طول می کشه؟ بعد به کجا ارسال میشه؟ و از این جور چیزا دیگه.
    سوال دومی که مطرح هست اینه که اشخاص چطوری می تونن پروسه ی ویزا رو پیگیری کنند که مثل بعضی از دوستان نشه که بعد از 2 ماه تازه بفهمند روز مصاحبه ردشون کردند و اونها دو ماه الکی معطل بودند! سایتشون که من دیدم آنلاین نبود مثل سفارت آمریکا !!! شماره ای هم که برای وقت دادن بود، ظاهرا دیگه جوابگو نیست! خب اگر راهی می دونید برای پیگیری اینجا بنویسید.
    البته ما ایرانی ها عادت نداریم که یه پروسه به صورت اتومات انجام بشه و دوست داریم که مراحل انجام پروسه رو خودمون آبسرو کنیم!
    Ich drucke dir die Daumen

پیش فرض پاسخ : الگوریتم ویزا و نحوه های پیگیری از سفرات آلمان

كار خوبيه. چطوره خودت شروع كني و تجربياتي كه داري را اينجا بذاري بعد بقيه هم ميتونن به اون اضافه كنن.

خوب من از آیس برگ عزیز و برخی از دوستان دیگه ام یک سری اطلاعات بدست آوردم، اول از همه اینکه مدارک پس از اینکه به آفیسر مربوطه داده می شه کنترل میشه و تحویل گرفته می شه، پس از اون یک سری بررسی های دیگه در تهران انجام می دن که اون هم گفته می شه بین یک تا 3 هفته طول می کشه و سپس مدارک به آلمان ارسال میشه ( به اداره ی اقامت شهر مربوطه ). اونجا رو نمی دونم چقدر طول می کشه!!!
    ولی نکته ی جالب اینه که یکی از دوستانم از یک مشاور استفاده کرد که دکترای علوم سیاسی داره و اون گفته بوده که اینها 3 یا 4 آفیسر مخصوص ویزای دانشجویی دارند که همشون ماموران امنیتی هستند نه علمی! نمی دونم تا چه حدی این حرف درسته، تا حالا که فعلا فهمیدیم 2 نفر آقا برای ویزای دانشجویی به عنوان آفیسر کار میکنند! کسی اطلاعات جالبتری داره؟
    Ich drucke dir die Daumen

ApplyAbroad Veteran

اطلاعاتی که درین خصوص اینجا می ذارم نتیجه تجربه شخصیم و صحبت با دوست صمیمیم که یکی از همین آفیسرهایی هستش که مصاحبه می کنه هست.مدارک بعد از اینکه تحویل گرفته شد تو بخش دیگری توسط مسئولین مربوط کنترل می شه.ازین لحاظ که چیزی کم و کسر نباشه و یه اطمینان نسبی در مورد وضعیت ساپورت مالی به دست بیاد.بر خلاف حرف دوستمون تا جایی که من اطلاع دارم و تماس هایی که خودم با داخل سفارت داشتم مسئول اصلی کنترل مدارک و تایید نهاییشون 2 تا خانوم هستند که اصل کار دست اونهاست.چنانچه مشکلی قابل حل تو پرونده دیده شه یکی ازین خانومها کسری مدارک رو می زنن تو سیستم و با شما تماس می گیرن تا مشکل حل بشه.بعد از اون یه نظر مقدماتی راجع به پرونده داده می شه که می شه ازین نظر با تماس و پیگیری مطلع شد(حدودا 2 هفته بعد از مصاحبه).بعد از اون خانوم دوم که کنسول امور دانشجویی هستند و بسیار آدم دلسوز و خوش بر خوردیم هستن تایید نهایی رو می کنن و بسته به اینکه رشته خاص باشه یا نه به اداره اقامت یا امنیت می فرستند پروندرو.تو اداره اقامت پرونده از لحاظ مدارک تحصیلی پذیرش شما و غیره بررسی می شه و در صورت مثبت بودن نظر به تهران ارسال می شه تا در صورت بلا مانع بودن وضعیت مالی متقاضی ویزا صادر بشه.لذا دوستان توجه داشته باشن در صورتی که اگه پرونده به آلمان برسه به این معناست که شما تقریبا نباید از نقص یا اشکالی در مدارک نگران باشین.بعد از ورود پرونده به آلمان بزرگترین خطر پذیرش شماست که در صورت عدم وجود مشکلی خاص(مثل شرطی که ارضا نشده باشه) تقریبا کار تمام هست.نکته آخر اینکه پرونده شما بعد از تایید نهایی به تهران ارسال می شه ولی همون موقع تو سیستم جوابش میاد و شما می تونین باز با پیگیری مطلع بشین اما تا پرونده نرسه تهران زنگ نمی زنن بهتون.

Junior Member

پیش فرض ترجمه گواهی موقت به چه صورته؟

سلام
    من می خواهم برای فرصت مطالعاتی برم آلمان و یکی از مدارک لازم ، دانشنامه لیسانس و ارشد به همراه ترجمه آنهاست. حالا من که فقط گواهی موقت دارم و نمی تونم ترجمه رسمی کنم، چی کار باید کنم؟ ترجمه بدون مهر قبوله؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض پاسخ : ترجمه گواهی موقت به چه صورته؟

احتیاجی به ایجاد تاپیک نیست
    سوال قبلا جای دیگر هم پرسیده شده و تکراریست
    تاپیک قفل شد
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member

دوستان لطف کنن الگوریتم ویزای توریستی رو هم مرهون بفرمایند که بعضی اشخاص مثل بنده که تفریحی میخوایم بریم یکم به مسائل آشنا بشیم.به هر دری زدم نتیجه ای حاصل نشده تا االان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)